nowe modele 26 i 32 d44

JKR

New member
4y2RwP8DcQ+d6rT9ATiAAAAAElFTkSuQmCC


I nadal jest to wyzsza kwota, niz w innych sklepach. Szczegolnie 26"
 

markus96

New member
pikubi napisał:
A tutaj przykładowe zdjęcia przy następujących ustawieniach w menu:
kontrast +24
kolor -8
barwa +2
Temp. kolorów - wysoka

Wszystko, aby zminimalizować ilość czerwieni.

Ps.
Na żywo to jeszcze gorzej wygląda... :(

A z jakiego źródła sygnału oglądacie, w moim przypadku nadmiar czerwieni występuje przy sygnale z anteny naziemnej, przez odbiornik cyfrowy z np. n-ki problem znika? Telewizor mam pół roku i jestem z niego zadowolony. Jedynym małym problemem są 2 świcące piksele koloru niebieskiego, które wyskoczyły po około 6 tygodniach użytkowania telewizora. Tylko czy to jest problem? Piksele są tylko widoczne z bardzo bliska, około 20cm.
 

ciukier

New member
Poradzcie czy do pokoju 4,3 na 2 m brać 32 czy 26 bo decyzja już jest że będzie to D44EBK tylko pozostaje kwestia rozmiaru ??
Pozdr
 

Wand

New member
SHARP LC-26D44E problem z formatem obrazu

Witam!

Posiadam od pół roku SHARPA LC-26D44E i ogólnie jestem zadowolony. Mam taki mały problem:
TV mam podłączony do dekodera INEA TechniSat. Mam kilka kanałów które są nadawane w formacie 16:9 (Polsat News, BBC World, Polsat Cafe). Na każdym z tych programów obraz jest na cały ekran ale jest rozciągnięty w pionie.

Jeżeli TV jest panoramiczny i kanał jest w formacie 16:9 to dlaczego obraz jest zniekształcony? Czy wina leży po stronie TV czy nadawanego sygnału?

Z góry dzięki za pomoc.
 

ciukier

New member
d3tr0 napisał:
z jakiej odległości będziesz go oglądał i jaki masz sygnał telewizji ?

Jeżeli sypialnia to jakieś 3m, jeżeli do pokoju małej to jakieś 2,5m może też 3m, zależy od ustawienia mebli w pokoju :(
 

Wand

New member
Wand napisał:
Witam!

Posiadam od pół roku SHARPA LC-26D44E i ogólnie jestem zadowolony. Mam taki mały problem:
TV mam podłączony do dekodera INEA TechniSat. Mam kilka kanałów które są nadawane w formacie 16:9 (Polsat News, BBC World, Polsat Cafe). Na każdym z tych programów obraz jest na cały ekran ale jest rozciągnięty w pionie.

Jeżeli TV jest panoramiczny i kanał jest w formacie 16:9 to dlaczego obraz jest zniekształcony? Czy wina leży po stronie TV czy nadawanego sygnału?

Z góry dzięki za pomoc.


Nikt nie ma żadnego pomysłu???
 

Wand

New member
W dekoderze z kablówki właśnie mam ustawione 16:9, jeżeli ustawie 4:3 to wtedy się pojawiają czarne pasy na tych kanałach.

Przymierzam się do kupna 32 calowego TV i zamierzałem kupić znowu SHARPA ale muszę się dowiedzieć czy ten problem leży po stronie TV czy nie. Ciekawe jak to wygląda w innych TV.

Nikt z was nie ma Polsat News albo BBC World? Jak to u was wygląda?
 

skylla1

Member
Bez reklam
Na Panasonicu telewzizor bezbłędnie wykrywa obraz 16:9 i wyświetla go poprawnie, niezaleznie na co jest ustawiony (auto, 4:3, 14:9...). Po powrocie na kanał 4:3 pamięta ustawienie dla takiego sygnału.
Zródłem jest tez dekoder cyfrowy kablówki.
 

Wand

New member
Ale czy masz dekoder kablówki INEA czy innej?

Bo zaczynam podejrzewać, że to jest wina kablówki INEA.
 
Ostatnia edycja:

ciukier

New member
No to że 32" to już chyba pewne, teraz pozostaje kwestia czy teraz czy jednak poczekać - pomimo zapowiadanych podwyżek na www.skapiec.pl ceny troszkę spadły na nie których modelach ...
 

pikubi

New member
markus96 napisał:
A z jakiego źródła sygnału oglądacie, w moim przypadku nadmiar czerwieni występuje przy sygnale z anteny naziemnej, przez odbiornik cyfrowy z np. n-ki problem znika? Telewizor mam pół roku i jestem z niego zadowolony. Jedynym małym problemem są 2 świcące piksele koloru niebieskiego, które wyskoczyły po około 6 tygodniach użytkowania telewizora. Tylko czy to jest problem? Piksele są tylko widoczne z bardzo bliska, około 20cm.

Ja niestety za bardzo nie mam możliwości sprawdzenia sygnału poprzez dekoder. Zaraz po zakupie podłączyłem dla sprawdzenia ten TV do dekodera Polsatu u moich rodziców. Działał, zdechlaków nie było. Pochodził kilka godzin i zabrałem go z wszystkimi moimi rzeczami do mieszkania, które od tamtego czasu wynajmuję. A tam mam niestety tylko kablówkę.
Może to rzeczywiście coś z sygnałem. Chociaż jak patrzyłem na sygnał z dkodera, to też mi się wydawał trochę "suchy", jakby nieco za bardzo czerwony. Ale pomyślałem, że się później dostroi, a tutaj lipa.

Może jestem przewrażliwiony, ale denerwuje mnie ten nadmiar czerwonego.
 
Ostatnia edycja:

Dark13

New member
janux napisał:
Ja też kupiłem w podobnym sklepie (EUKASA) i oryginalnej gwarancji nie dostałem. Jak dzwoniłem do sklepu to powiedziano mi że faktura jest gwarancją. Sklepy, które sprowadzają towar np. z Niemiec, za zwrot gwarancji dostają upust kilkanaście %.
Wejdź w tryb serwisowy i zobacz ile godzin grał.


Gwarancja jest na boku pudła od telewizora pod folią!!!!!!!!
 

janux

New member
Dark13 napisał:
Gwarancja jest na boku pudła od telewizora pod folią!!!!!!!!
Ta folia była w środku pudła i bez gwarancji. Była tam tylko faktura. Pudło było zaklejone taśmami z logo sklepu bo było otwierane.
 
Do góry