nowe modele 26 i 32 d44

Dibua

New member
Witam
Kupiłem parę dni temu LC 32D44EGY czyli w obudowie ciemnoszary, cena 2216 zł.
Przeznaczeniem telewizora było głównie wyświetlanie obrazu z Xboxa 360, na drugim miejscu to DivX i DVD poprzez Xboxa1 a na końcu sygnał z siatki na dachu.
Przyznam, że dostałem to czego chciałem. Porównanie mam tylko z Philipsem 32 cale (nazwy już nie pomnę, ale model za ok. 9000 zł w obecnej chwili, do obu TV podłączałem kablem HDMI), obraz na Sharpie wydaje mi się nieco bardziej... hmm, rozpikselowany. Bawię się ustawieniami ale nie mogę uzyskać tego czegoś co było na Philipsie bez grzebania, np. w miejscu przechodzenia światła w cień na Sharpie widzę jakby poszczególne piksele,na Philipsie przejście było bardziej płynne. Poza tym mankamentem jest ok jednak moje zdanie należy brać z przymrużeniem oka, porównanie mam do starego Samsunga CRT 28'' i wspomnianego Philipsa.
Obsługa pilota nawet przyjemna po kilku godzinach, obraz ze starego Xboxa znośny, obraz z siatki znośny. Wiedziałem że obraz z siatki może być fatalny dlatego nie jestem zawiedziony. Co do czerni czy kontrastu nie mam żadnych zastrzeżeń, jest po prostu dobrze, nie trzeba mi więcej, pokój duży, nasłoneczniony.
Zastanawiałem się nad X20 - Full HD za 2840 zł jednak wyszedłem z założenia, że HD Ready musi wystarczyć, 600 zł to jednak jest trochę, wielkiej różnicy na panelu 32 calowym i tak nie zobaczę a większa ilość cali nie wchodziła w grę.
pozdrawiam,
Marcin Gardeła
 

przekorn

New member
Sharp D44

WItam serdecznie.

zastanawiam sie nad kupnem w/w TV. W MM kolo mnie jest za 1780 zł. Moze mi ktos napisac czy jest to dobry zakup, ew. wady i zalety tego TV.


Zastanawialem sie tez nad Panasonic 32" LCD Viera TX-32LX70P ale jest on ciezko dostepny i pewnie cena wyzsza.


Prosze i pomoc i pozdrawiam
 

przekorn

New member
Witam juz zakupilem Sharpa TV super ale mam jeden problemik.

Podlaczam Lapka do TV poprzez kabel DVI - HDMI i niemam dzwieku. Wiadmo ze DVI dzwieku nie przesyla wiec podpinam Jackiem lapka z TV ale dzwieku niema caly czas.


Wejsca na jacka mam (EXT6) tam mam wlasnie jedno wejsce HDMI i 1 Jecka
i w (EXT4) tam jest tez na Jecka i na D-SUB chyba.

Jak podebne samego Jecka do EXT4 to jest dzwiek ale na EXT6 dzwieku niema:( mzoe to jest wejsce cyfrowe i jakis inny kabel trzeba???


bardzo prosze o pomoc, mam nadzieje ze zrozumieliscie te moje zawilosci :D

pozdrawam


edit:

k juz dziala, nie przestawilem w TV dzwieku z cyfrowego na analogowy :D


ale TV i tak bardzo polecam :)
 
Ostatnia edycja:

wolfikx

New member
dknap napisał:
a jak wspolpraca z komputerem?

Zapewne trochę późno odpowiem ale lepiej późno niż wcale.
Obraz z komputera idzie na maksa możliwości TV czyli HD.
Ogólnie nie ma się do czego przyczepić - w kryciu pixel by pixel obraz jest bardzo ostry.
Jakkolwiek to tylko HD więc z bliska widać pixele - bardzo bliska.
 

hofek22

New member
problem łączność komp - TV

Witam.
Mam ten telewizorek juz około 2 miesięcy i muszę przyznać jestem z niego bardzo zadowolony.
Ale mam problem żeby go podpiąć pod komputer.
mam karte radeon 9600. Zaraz po formacie i zainstalowaniu starych sterowników próbowałem go podpiąć kablem s-video-s-video ale mi sie komputer zawieszal a tv wogóle nie reagował, natomiast gdy go podłączyłem kablem komputerowym (d-sub - d-sub)to nawet komputer widział jakiś odbiornik Sharpa ale tv nie reagował:hmm: .
Wczoraj zainstalowałem nowe sterowniki Catalysta ale na kablu s-video - s-video znow brak reakcji. Muszę jeszcze odzyskać pożyczony kabel komputerowy D-sub - d-sub.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
 

szpotak

New member
Sharp LC-32D44E-GY

Sharp LC-32D44E-GY kupiłem właśnie na www Agito.pl za 1735 zł z kurierem, po niedzieli ma być dostawa. Czekam z niecierpliwościa.
 

mjo12

New member
Ja do tej pory byłem zadowolony z tego TV, ale chyba muszę zmienić zdanie. Mam go zaledwie ok. 4 miesięcy a już pojawił mi się bad pixel(czerwony) i jeszcze do tego praktycznie na środku ekranu. Do tego dzisiaj zaczął charczeć prawy głośnik. Rozumiem, że głośniki w tym modelu są słabe, ale to już jest przesada żeby głośnik charczał przy normalnym poziomie głośności. No i żeby zepsuł się po 4 miesiącach. I to ma być ta niezawodność Made In Japan. To tylko działa na podświadomość a z żadną praktyką nie ma nic wspólnego.
 

mjo12

New member
No coż, mogę mieć tylko radę dla wszystkich posiadaczy tego modelu. Nie podbijajcie basów, zostawcie je na zero. Głośniki są takie słabe, że tego nie wytrzymają. :) Ale to zdecydowanie jedyna tak słaba rzecz w tym tv.
 

szpotak

New member
Już go mam, jest śliczny w swojej grafitowej obudowie. Kolory super, na razie nic ująć. Przez przypadek włączyłem czytanie napisów na i teraz na programie 1 wyswietla mi komunikat str 777 telegazeta napisy. nie mogę tego wyłączyć, bo opcja z pilota jest nieaktywna. Jak wyłączyć te napisy dla niesłyszących.
 

Slawekjj

New member
Lc-32d44e-gy

Witam wszystkich forumowiczow. Mam Telewzior sharpa LC-32D44E-GY i podlaczylem ja kablem VGA z xbox'em 360. Jak wiadomo obraz jest troche rozmyty. Czy moglibyscie mi powiedziec albo podac strone z optymalnymi ustawieniami obrazu do tego LCD? Bylbym bardzo wdzieczny poniewaz na AVForums.com nie znalazlem takich ustawien
 

Slawekjj

New member
Moze i powie wszystko ale jak mi napisal za "jedyne" 100zł... To ja dziekuje za taka pomoc. Jak jakies ustawienia do telewizora ktore sa przesylane na maila moga kosztowac 100zł! SZOK. Naprawde niepowazny koles. Czy moze ktos mi pomoc w nieco mniej kosztowny sposob?
 

przekorn

New member
hmm podlączam kompa do TV kablem dvi-hdmi i wyczytalem ze nalezy wylaczyc tryb overscan zeby poprawic jakosc wyswietlania. tylko ze niegdzie w tv niemoge znalec takiej funkcji :(
 

przekorn

New member
Kurde teraz jestem w pracy i niemam jak sprawdzic czy to dziala, ale z tego co pamietam podczas puszczania obrazu z kompa poprzez hdmi niemoge uzywac tego przycisku "< >"

U Ciebie to normalnie działa?
 
Ostatnia edycja:

JKR

New member
nawet w instrukcji jest napisane, ze w przypadku hdmi ustawienie "pełny" daje overscan jesli podpiety sygnal jest w wysokiej rozdzielczosci. w przypadku sygnalow SD dziala troche inaczej, przy HD troche inaczej i nie jest to opcja zablokowana.
 
Do góry