Nowe kamery od Sony !!!

Shinzon

New member
Slimak, gratulacje znajomości japońskiego :eek:k:

A z tą stabilizacją, to SONY nie mogło wcześniej nad tym popracować tylko taki skaczący badziew sprzedawać we wcześniejszych modelach? Większość moich nagrań z CX-6 jest przez to do dupy, a słono zapłaciłem za tą kamerę jak była w sprzedaży. I ta cała paranoja z budową stabilizatorów. Uff, nie dobrze się robi jak te koncerny elektroniczne dozują te ulepszenia. A wszystko po to, aby co roku nowy model sprzedać, bo jakby od razu zrobili coś porządnego, to nikt by tego nie zmieniał. Syf i tyle.
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
posejdon82 napisał:
tylko testy tylko testy Shinzon racja..., to co znajduje to podaje:) zawsze to cos...lepiej zyc w wiedzy niz w niewiedzy haha

Zgoda i uważam, że zrobiłeś kawał dobrej roboty ze znalezieniem tych wszystkich linków. Sporo wiadomości. Ja ze swojej strony dodam jedynie, że dopełnieniem tych informacji powinny być jeszcze niezależne testy porównawcze, które z pewnością niebawem się pojawią, gdyż te nowe kamery są już dostępne.
 
Ostatnia edycja:

jackpe

New member
Bardzo jestem ciekawy Waszych opinii na temat testów przy świetle 12Lux:)
Znów nie mogę wkleić linka :(
Cóż z tego że mało szumu i obraz akceptowalny. Dla mnie jest nie do zaakceptowania. Nie chciałbym mieć takiego ujęcia na moim filmie. Bardzo słaba ostrość i ogólne mydło. Tak to jest jak przy pomocy oprogramowania stara się usunąć szum. Nie pamiętam już i muszę poszukać starych kaset, ale chyba moja pierwsza kamera cyfrowa, Sony VX700e chyba kupiona w 94 lub 95 roku mniej szumiała przy słabym oświetleniu :) Też miała jeden przetwornik i szumiał jak diabli dlatego ją szybko zamieniłem na VX1000e. To były czasy poznawania i uczenia się cyfry :)
 

Shinzon

New member
slimak napisał:

Czyli w podsumowaniu mamy:

Panasonic HDC-SD300 - 372/570 punktów
Canon HF-11 - 366/570 punktów
Sony HDR-SR11 - 366/570 punktów
Canon HF-100 - 366/570 punktów
Canon HF-10 - 366/570 punktów
Sony HDR-XR520V - 356/570 punktów
Canon HF-S10 - 344/570 punktów
Sony HDR-CX11 - 340/570 punktów
Panasonic HDC-SD100 - 336/570 punktów

W sumie muszę powiedzieć, że wielkim rozczarowaniem okazała się nowa kamera Canon HF-S10. W słabym świetle to tragedia.

He he a zamiast wywałać 5.000 zł na Sony XR-500 to cieszę się, że za 3.000 zł Sony SR11 kupiłem. Za oszczędzoną kasę to chyba sobie dokupię Canon HF-100, dziś ją za 2.400 zł w sklepie widziałem.

P.S.
Testy niezależne dopiero pokazują co dana kamera jest warta, a nie filmy propagandowe SONY, gdzie na okrągło jest wałkowana stabilizacja i jakość w słabym oświetleniu. Tylko, że SONY nigdzie nie pisze, że zlikwidowane zostało większość ręcznych ustawień, co jest smutne, bo pewnie je udostępnią w nowym modelu i znowu świństwo zrobią nabywcom XR500/XR520.

A w tych testach widzę, że SONY XR-200 to nawet nie testowali, mimo że wcześniej niż XR500/XR520 się pojawiła. Pewnie nie chcą SONY wstydu robić z tym modelem.
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
jackpe napisał:
Bardzo jestem ciekawy Waszych opinii na temat testów przy świetle 12Lux:)
Znów nie mogę wkleić linka :(
Cóż z tego że mało szumu i obraz akceptowalny. Dla mnie jest nie do zaakceptowania. Nie chciałbym mieć takiego ujęcia na moim filmie. Bardzo słaba ostrość i ogólne mydło. Tak to jest jak przy pomocy oprogramowania stara się usunąć szum. Nie pamiętam już i muszę poszukać starych kaset, ale chyba moja pierwsza kamera cyfrowa, Sony VX700e chyba kupiona w 94 lub 95 roku mniej szumiała przy słabym oświetleniu :) Też miała jeden przetwornik i szumiał jak diabli dlatego ją szybko zamieniłem na VX1000e. To były czasy poznawania i uczenia się cyfry :)

Witaj jackpe. Pozbyli się szumu, aby wokół tego więcej "szumu" zrobić ;) Chcą podbić serca ludzi wrażliwych na szumy. Mnie osobiście szumy tak bardzo nie przeszkadzają, oczywiście na rozsądnym poziomie. Szumy w SR-11 są dla mnie do zaakceptowania. Ponadto mam na to rozwiązanie - lampa na kamerze. Co bardziej mi przeszkadza to ta cholerna stabilizacja. W XR-500/XR-520 wygląda na to, że znacznie ją poprawili. Jednak nie jest powód, dla którego byłbym skłonny zapłacić 2x tyle za XR500 co za SR11. Tym bardziej, że w SR-11 ze stabilizacją jest już lepiej niż w mojej poprzedniej CX-6, gdzie była tragedia. W SR-11 po pierwsze stabilizacja w kamerze jest trochę bardziej efektywna (co widać na porównaniu wstawionym wcześniej przez Ślimaka), a do tego sama SR-11 jest bardziej masywna i bardziej stabilnie mi się ją trzyma.
 
Ostatnia edycja:

jackpe

New member
Shinzon napisał:
Co bardziej mi przeszkadza to cholerna stabilizacja. W XR-500/XR-520 wygląda na to, że znacznie ją poprawili.
Witaj Shinzon.Wcześnie rano naprodukowałem się maila na forum, co o tym wszystkim myślę / to było już po Twoich porannych postach /ale chyba z powodu niewyspania zamiast go wysłać to przypadkowo go skasowałem. Nie chciało mi się, brak czasu też, produkować go jeszcze raz:) tak króciutko tylko.
1. Obraz przy słabym oświetleniu i szumy. Robiłem test 1Luxa w nocy :) Jedna świeca i portret. Na pewno jest dużo lepiej niż w testach Sony wyszydzających poprzednie modele a tam jest kilka świec na torcie:)
2. Osiedle nocą. Tym razem ja miałem za dużo światła z latarń, dlatego obraz był całkiem, całkiem. Oczywiście szumy były ale nie tak duże jak na testach.
3. Stabilizacja. ten testujący jest chyba po butelce sake /choć to podobno słabe jest :) /. Miałem podobne ujęcie z parku z dzieckiem i nie mam nic do zarzucenia stabilizacji. Tu może pomaga mi kilkanaście, lub więcej, lat trzymania kamery,aparatu foto,zabawy z bronią itp. Zresztą z uwagi na chałtury jakie robiłem oduczyłem się biegania z kamerą i robiłem wszystko aby uzyskać jak największą płynność. Z ciekawości założę kiedyś SR12 na statyw naramienny :)
I tak podsumowując, to czym więcej czytam tych testów to tym bardziej Ci dziękuję za Twoje wcześniejsze przemyślenia i maile, które skłoniły mnie do kupna :) Jak kiedyś będziesz w Katowicach to masz browara u mnie :)
P.s. można się było spodziewać wygranej Panasonica śledząc nowości tej trójki od początku.
 

Shinzon

New member
jackpe napisał:
Stabilizacja. ten testujący jest chyba po butelce sake /choć to podobno słabe jest :)

:D :D :D dobre!

Odnośnie stabilizacji to trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie. Czy poćwiczyć stabilne trzymanie kamery, czy też wywalić na to dodatkowo 2000-3000 zł kupując XR500/XR520. Są różne rozwiązania, które można stosować. Można np. jedną ręką trzymać kamerę, a drugą ręką chwycić się za nadgarstek ręki, w której jest kamera. Uzyskuje się wtedy większą stabilność.
 

posejdon82

New member
xr 500

Fajnie ze juz cos wiecej mozna powiedziec o tym sprzecie...mimo wszystko i tak poczekam na testy ludzi ktorzy juz kupia kamery...wtedy moze ceny spadna...pospiech jest dobry ale przy lapaniu pcheł:) Musze sie przypatrzec temu Panasonikowi..Canon mnie zawiódł...Sony sie troche pochwalilo i wylansowalo.Choc nie ukrywam ze troche gadzetow sie uzbieralo do Soniaka i co z tym teraz zrobic...dla mnie nowa XR500 wypadla srednio na jeza...ale to i tak klase wyzej niz moja ex SR7 1440/1080 zdjecia 6mln pix...Macie racje ktos jesli czuje blusa poradzi sobie ze slabym oswietleniem i dganiami w inny sposob.Czym bylaby UMIEJETNOSC KAMEROWANIA LUB ROBIENIA ZDJEC gdyby powstala w 2020 roku idealna kamera.Kazdy przecietny Kowalski ktory ma troche kapuchy bylby profesjonalista po pierwszym zakupie haha..to nie o to chodzi...Przerost formy nad trescia...wracajac do meritum jeszcze nie zaoszczedze kaski na nowa kamere a jzu beda testy kamer w 2010 haah takze bede chcial cos zadecydowac.Mysle ze ten watek sie nie skonczy tylko dlatego ze camcorderinfo zawiesil uzytecze informacje:) temat dla mnie nie jest wyczerpany...
 

slimak

New member
Bez reklam
Bardzo jestem ciekawy Waszych opinii na temat testów przy świetle 12Lux

To są zdjęcia z filmu w trybie full auto. Od samych zdjęć jest ciekawsza próba analizy, co z tym obrazem się stanie po ręcznej korekcie ekspozycji. Oraz ocena "slashCAM Benotung".
A ponieważ każdy jest inaczej czuły na błędy w obrazie najlepiej polegać na własnej ocenie.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=324926&postcount=26
oraz Panasonic hs300
http://av.watch.impress.co.jp/docs/20090218/sample.mpg
http://av.watch.impress.co.jp/docs/20090218/room.mpg
http://av.watch.impress.co.jp/docs/20090218/stab.mpg
Canon HF s10
http://av.watch.impress.co.jp/docs/20090212/ezsample.mpg
http://av.watch.impress.co.jp/docs/20090212/ezroom.mpg

Czyli w podsumowaniu mamy:
Panasonic HDC-SD300 - 372/570 punktów ……


W każdym teście w podsumowaniu jest zwycięzca, ALE TO NIE JEST nasz zwycięzca tylko ich. :)
Dlatego w każdym teście są ważne oceny szczątkowe, a nie podsumowanie.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
posejdon82 napisał:
Fajnie ze juz cos wiecej mozna powiedziec o tym sprzecie...mimo wszystko i tak poczekam na testy ludzi ktorzy juz kupia kamery...wtedy moze ceny spadna...pospiech jest dobry ale przy lapaniu pcheł:) Musze sie przypatrzec temu Panasonikowi..Canon mnie zawiódł...Sony sie troche pochwalilo i wylansowalo.Choc nie ukrywam ze troche gadzetow sie uzbieralo do Soniaka i co z tym teraz zrobic...dla mnie nowa XR500 wypadla srednio na jeza...ale to i tak klase wyzej niz moja ex SR7 1440/1080 zdjecia 6mln pix...Macie racje ktos jesli czuje blusa poradzi sobie ze slabym oswietleniem i dganiami w inny sposob.Czym bylaby UMIEJETNOSC KAMEROWANIA LUB ROBIENIA ZDJEC gdyby powstala w 2020 roku idealna kamera.Kazdy przecietny Kowalski ktory ma troche kapuchy bylby profesjonalista po pierwszym zakupie haha..to nie o to chodzi...Przerost formy nad trescia...wracajac do meritum jeszcze nie zaoszczedze kaski na nowa kamere a jzu beda testy kamer w 2010 haah takze bede chcial cos zadecydowac.Mysle ze ten watek sie nie skonczy tylko dlatego ze camcorderinfo zawiesil uzytecze informacje:) temat dla mnie nie jest wyczerpany...

Posejdon, zgadzam się z Tobą jak najbardziej. Temat nie jest wyczerpany. A SONY XR500 jest niewątpliwie bardzo ciekawą kamerą. I od samego początku miałem na nią ochotę, ale nie za obecną cenę i nie przy takich kursach walutowych. Jestem zadowolony z SR-11, mam czym filmować, a za rok pewnie sprzedam swoją SR-11 (którą będę miał jeszcze na gwarancji) i kupię za pół ceny XR500. Teraz trzeba czekać na opinie zwykłych użytkowników, bo one dają dużo wiedzy na temat danego modelu. SONY nie będzie pisał o niedociągnięciach swojej kamery, a ludzie owszem wszystko wytkną. I będzie można zadecydować.
 

jackpe

New member
Pewnie, że temat nie został wyczerpany. Tak sobie tylko piszemy, aby poprawić sobie samopoczucie, że nie taką najgorszą kamerę kupiliśmy w porównaniu z tymi nowymi. :):):)
A swoją drogą Shinzon gratuluję ceny za którą kupiłeś SR11. Gdybym ją spotkał w tej cenie sam bym kupił bez zastanowienia. Spóźniłem się pewnie ze 2 dni :) Zawsze to lepsza cena do późniejszej odsprzedaży :)
 

Shinzon

New member
Jackpe, jest dokładnie jak napisałeś :D :D :D Fajnie pewnie byłoby mieć XR500 z tą ulepszoną stabilizacją szczególnie. No i mniej szumu w kiepskim świetle też fajne.

Właśnie oglądałem film, który kręciłem CX-6 jadąc na rowerze. Chyba każdy może sobie wyobrazić jak obraz skacze. I nie da się tu stabilnie trzymać kamery, jak się jedną ręką trzyma kierownicę, a drugą kamerę i jeszcze się po dołkach jedzie. Ciekawe, czy ktoś zrobi test XR500 z jazdą na rowerze i ciekawy jestem na ile XR500 poprawi stabilizację.

Do zakupu kamery podchodzę w ten sposób. Teraz dałem za SR11 3.000 zł, za rok kupię XR500 pewnie też dam 3.000 zł. Jak SR11 sprzedam za 1.500 zł powiedzmy (będę ją miał jeszcze na gwarancji), to w sumie wydam 4.500 zł i będę miał XR500, która jak się pojawi to i tak pewnie po 5.000 zł będzie. W sumie nie przejmuję się, korzystam z tego co mam, a w przyszłości się zobaczy czy warto zmieniać.
 

slimak

New member
Bez reklam
Shinzon napisał:
Fajnie pewnie byłoby mieć XR500 z tą ulepszoną stabilizacją

Tak jak pisałem wcześniej nowa stabilizacja działa lepiej przy zoom x1. Przy maksymalnym zbliżeniu skuteczność stabilizacji jest podobna do tej w SR11/12 :-(


W SR11 można uzyskać podobnie skuteczną stabilizację ( ale na innej zasadzie) stosując konwerter szerokokątny i podchodząc bliżej do filmowanego przedmiotu.


Film z kamery bez jakiejkolwiek stabilizacji, ale za to z kątem widzenia 72*
http://rapidshare.com/files/106452528/Rower1080v2.mpg
 

Shinzon

New member
Kolejna dawka propagandy z firmy SONY :D :D :D

Tym razem z udziałem ładnych pań :p

http://www.youtube.com/watch?v=fAgD7Jxi19M&feature=related

I oczywiście typowe reklamowe porównanie na stabilizację ;)

sonyb.jpg


Oczywiście nie mówię, że te nowe kamerki Sony to złe jakieś są.
Zapowiadają się na fajny sprzęt :eek:k:

Trzeba poczekać i w sensownych cenach będą.
 

Shinzon

New member
Z czasem pewnie się ktoś znajdzie. Jednak może to nie być tak szybko biorąc pod uwagę ceny tych nowych kamer. Chyba, że będzie to ktoś dla kogo kasa nie gra roli ;)
 

abcaa

New member
Powoli się przekonuję do AVCHD i szukam coś aby mieć w zapasie w kieszeni.
Coś mi świta w okolicach nowych kamer Sonego i Panasonica. Myślę że kupujących by nie brakowało tylko każdy ostrożny czeka na opinię świeżutkich
użytkowników. W końcu ktoś musi być pierwszy.
 
Do góry