Nowe kamery od Sony !!!

Shinzon

New member
Nie mieli ładniejszego psa? ;)

Nareszcie jakieś konkretne testy porównawcze na stabilizację.

Jak patrzyłem na test dla Canon HFS100 to nie wiem czy bez tej stabilizacji włączonej nie było lepiej. Generalnie to ten Canon słabo wypada. Co z tego, że obraz ma ostry jak przy byle drganiach ręki będzie rozmazany.
 
Ostatnia edycja:

posejdon82

New member
xr 500

Widzialem filmy ze stabilizacja i jestem pod wrazeniem sony xr520...dla mnie obraz z sony jest wystarczajacy dla moich zastosowan...roznice sa pewnie widoczne na 52 calach i dla kogos naprawde wybrednego.Stabilzacja mnie przekonuje...czulosc tez jest zaskakujaco poprawiona.Lekka kamera ,zdjecia calkiem calkiem jak na kamere, funkcja Hybrid bardzo przyjazna,dzwonilem ostatnio do SONY i powiedziano mi ze wybierajac funkcje zapisu materialu wideo na karcie pro duo,dysk nie pracuje takze kamera dodatkowo jest bardziej zabezpieczona przed wstrzasami:)tylko czekac na spadek cen...ja juz zadecydowalem:) dla Shinzona dobra wiadomosc bo zloty sie umacnia:) tak jeszcze napisze ze widzialem sampel sciagniety z neta z kamery xr 500 na 52 calach samsungu 6 m/s obraz byl piekny nasycony i zywy...troszke momentami za ciemny ale jak sie okazalo wczesniej kolega bawil sie balasem bieli w opcjach nowego telewizorka..po korekcie zapiera dech w piersiach....kiedys wyczylalem ze porownuja (obraz)te nowe kamery sony xr 500 xr520 z fx7 ale to tylko zaslyszane i nie bierzcie sobie tego do serca
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
mowimy o tym modelu?
cena straszna
SONY Kamera HD HDR-XR520 5 179 PLN* z Vatem
badz $1,399.95

te XR modele roznia sie tylko dyskami?
XR520V, XR500V, XR520

kiedy beda mialy 1080p a nie 1080i

kurcze jak taka fajna to moze i se kupie, ale jeszcze jej nie widzialem w salonie sony,alecena jest niezla, nie mozna tez zapominac ze kiedys wersje starsze byly po tyle, moja cx6 tez tyle kosztowala, dlatego kupilem ja w USA
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
Ciekawy jestem czy SONY wypuści w ciągu 2009 roku kamerę, która odpowiadałaby parametrami kamerom SONY XR500/XR520 ale byłaby tylko na karty pamięci, tak jak było to w przypadku SONY CX-11, która pojawiła się po SONY SR11/SR12. Może cena takiej kamery, która nie posiadałaby tak wielkich dysków twardych jak XR500 (120GB) czy też XR520 (240GB) byłaby bardziej przystępna. Sama kamera mogłaby mieć bardzo małe gabaryty, a jednocześnie mogłaby mieś świetną stabilizację i dobrą czułość w słabym oświetleniu tak jak XR500/XR520.

A zatem jest pytanie czy CX-11 doczeka się następcy ...
 

LCC

New member
Pewnie wyjdzie ale dopiero koło sierpnia. Natomiast już inżynierzy w Sony mają następcę XR520. Z nowości to spewnością nowe menu z możliwością kręcenia filmików w jakości dopasowanej do Youtube + możliwość podłaczenia do internetu (wifi?) i bezpośrednio tam jego przesłania. Ekran LCD może być zastąpiony Oled'em. Większy dysk. Zwiększenie rozdzielczości Mpixeli. Jest możliwość, że będzie system bezprzewodowej transmisji do oglądania na TV lub przez Bluetooth. Takie bajerki są najbardziej prawdopodobne, ale czy będą zobaczymy w styczniu 2010 na CES w Las Vegas.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Shinzon
no wlasnie, ja wole na karty mi nie potrzebny dysk i placenie za niego, tylko bez dysku jest za lekka (to dobrze) ale minus jest taki ze reka bardziej lata, jak masz wiekszy ciezar bardziej stabilnie trzymasz, na koniec jak zrobia czy za duzo nie wytna z tej kamery, bo szkoda by bylo.
Jeszcze chcialbym pare rzeczy, jak 1080p zmiane rozdzielczosci nagrywania i szybka zmiane ze stabilizacji i bez, wchodzenie do menu i szukanie wkurza mnie.
 

Shinzon

New member
@Seba_Fan

Ja myślę, że gdyby wyszła kamera będąca następcą CX-11 to nawet gdyby była lekka to myślę, że problemu ze stabilizacją by nie było, bo XR500/XR520 ma już tak dobrą stabilizację, że bardzo duże drgania są wspaniale niwelowane. Mam SR-11 i jest bardziej masywna, przez co mniej ręka lata, ale jak miałem SONY CX-6 to ona była taka malutka i zgrabniutka, że spokojnie w kieszeń od kurtki wchodziła. Często ją brałem na rower, była bardzo poręczna. Z SR-11 nie jest już tak wygodnie.

A zatem gdyby nowa kamera tylko na karty pamięci była tak zgrabna jak CX6/CX11 i miałaby stabilizację XR500/XR520 to byłaby bardzo ciekawym rozwiązaniem.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
no wlasnie ta stabilizacja i ta zgrabnosc cx6 jest super malutka, ale te nowe sony mi sie nie podobaja mowie o tych w sklepach co u nas sa.
Czas pokaze, mam szczescie ze mi sie nie spieszy, ale lato idzie, najwyzej nagra sie w cx6, obraz i tak super, tylko te drgania.
 

Shinzon

New member
@Seba_Fan

Spokojnie możesz jeszcze nagrywać korzystając z SONY CX-6. Po prostu trzeba nagrywać z pozycji stojącej i starać się nie chodzić z kamerą. Jedną ręką trzymać kamerę, a drugą trzymać ekran LCD. To poprawia stabilność. W świetle dziennym SONY CX-6 daje piękny obraz, który pięknie się prezentuje na odtwarzaczu Blu-Ray.

Teraz złoty powoli się umacnia, a ceny nowych kamer będa spadać. Spokojnie za jakiś czas będziesz mógł wymienić swoją wysłużoną CX-6 na jakąś CX-14 czy jak oni tam nazwą ten model, który zastąpi CX-11.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
no fakt hm
ja czekam, za rok
ma ktos wd player, potrzebuje info czy po przerobieniu plikow z kamerki w programie multiavchd czyta taka strukture?
 

posejdon82

New member
xr 500

Jedna kamera HDR XR 500V juz sie sprzedala w Warszawie na Ursynowie...Sony sprzedalo ja za 5500pln w wczesniej wystawili ja za 6100zl takze poczekajmy troszke na spadek cen...:)
 

Shinzon

New member
Trzeba czekać bo obecnie ceny SONY XR-500 są mocno niekorzystne. Za kilka miesięcy ceny w USD/EURO spadną. Pytanie co będzie z kursem walutowym.
 

Shinzon

New member
Seba_Fan napisał:

Czyli za dolara będzie znowu 2 zł, a nie 3,38 zł jak teraz. Nie mam nic przeciwko :eek:k:

Jadąc od tyłu przy kursie 3,38 zł w USD kamera SONY XR520 kosztuje w Polsce ... USD 1.627 (cenę w złotych przyjąłem 5.500 zł). Wiadomo musi być jakaś na tym marża dla naszych sklepów ;)

To teraz te USD 1.627 po naszym wymarzonym kursie 1 USD = 2 zł daje ... 3.254 zł ... no i to jest cena jaką mógłbym dać za SONY XR520 :D :D :D

dobra jadąc dalej ...

Za SONY SR 11 dałem 3.098 zł ... czyli dziś w USD to jest USD 916 ... no to jakby kurs był 1 USD = 2 zł to za SONY SR 11 powinienem był dać ... 1.832 zł :eek:
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
musismy poczekac jeszcze, przy tym kryzysie jest tak, ze inwestorzy ida w dolara bo tak naprawde nie ma ucieczki w inne waluty, ale jak bedzie juz spokojnie, zaczna wychodzic z dolara i przechodzi w inne waluty i wtenczas zobaczymy jak zloty sie umacnia, co bylo np widac ostatnio na rynku walutowym jak i gieldzie papierow wartosciowych, ale to jeszcze nie czas, bedzie lepiej musimy tylko czekac.

Dla mnie wartosc takiej kamery to okolo 3tys

SONY XR500, ale przeciez ten model kosztuje 1300$, niebawem zejdzie do 1100$ to mamy juz prawie 3tys jak dolar bedzie po 3zl

nastepne wakacje moze, ja czekam mi sie nie spieszy, mam kamere i ma jakosc super
 

jackpe

New member
Seba_fan
Cieszyłbym się tak jak i każdy mieszkający w tym pięknym kraju gdyby tak si e stało jak piszesz. W/g mnie do tego nie dojdzie a jak już to nie prędko. Niestety kurs po 2 zł za dolara był kursem czysto spekulacyjnym i nasza waluta nie miała i nie zapowiada się aby kiedyś miała mieć :) pokrycie tego kursu w gospodarce. Chyba trochę namieszałem tym zdaniem:) Po prostu gospodarka naszego kraju jest za słaba aby taki kurs złotówki do dolara był prawdopodobny. Może być tylko ponownie sztucznie zaniżony przez jakiś czas. Przecież my już prawie nic nie produkujemy a tylko jesteśmy jedną wielką montownią. W kraju pozostają pozostają tylko marne pensje wypłacane pracownikom a cały dochód jest wytransferowywany za granicę. Większość z tych firm nie płaci nawet podatków w naszym kraju. Dlatego nasza gospodarka jest tak bardzo uzależniona od innych. Polak obecnie pracuje na to aby żyło się lepiej innemu. Może wejście do strefy euro by mogło coś zmienić, przynajmniej jeżeli chodzi o stabilność waluty. Jednak trzeba pamietać, że jest to całkowicie sztuczny twór i nie wiadomo jak długo jeszcze kurs euro będzie się tak kształtował w stosunku do dolara.
A do tego to chyba nie jest dobry wątek na moje wypociny :)
W każdym bądź razie będę się cieszył wraz z Wami kiedy XR 520 będzie po 3000zł i jest możliwe że sobie wtedy sam ją kupię, czego wszystkim życzę :)
 
Do góry