Nowe kamery od Sony !!!

Shinzon

New member
Jest pierwszy przegląd dla kamery Sony HDR-XR520V na camcorder.info

camcorderinfo.com/content/Sony-HDR-XR520V-Handycam-First-Impressions-Camcorder-Review.htm

P.S. niestety nie mogą wkleić linka :((((
 

slimak

New member
Bez reklam
Sony Exmor™ R CMOS (tylko HDR-XR520 i XR500)

sony1_02.jpg




http://www.camcorderinfo.com/conten...from-Sony-Promises-More-Sensitivity-35234.htm
 
Ostatnia edycja:

Stormm

New member
Witam wszystkich,

Sony w swojej najnowszej lini kamer wprowadził we flagowych modelach / HDR-XR520VE i HDR-XR500VE / zaawansowany obiektyw Sony G Lens i tu moje pytanie :

czy ten obiektyw jest na prawdę dużo lepszy od legendarnego Carl Zeissa, czy poprostu Sony lansuje swoją optykę wątpliwej jakości ?

Byłem zainteresowany zakupem modelu HDR-XR520VE ale obiektyw Sony G, delikatnie mówiąc mnie zniechęcił do zakupu tego modelu.
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Stormm napisał:
Witam wszystkich,
czy ten obiektyw jest na prawdę dużo lepszy od legendarnego Carl Zeissa, .

Carl Zeiss nie jest legendą od czasu, gdy sony zamawia u niego obiektywy do swoich kamer za 600-800zł.

http://www.sony.pl/product/CompareP...s=DCR-HC45E&models=DCR-HC14E&models=DCR-HC16E

Produkcja porządnych obiektywów jest droga, dlatego często producenci kamer wolą zamówić u kooperanta obiektyw tani i słaby, ale z nazwą którą wszyscy szanują. :D

Sony G teoretycznie powinien być lepszy, a jak będzie w praktyce okaże się dopiero po testach.
 

Shinzon

New member
slimak napisał:
http://74.125.39.101/translate_c?hl...97.htm&usg=ALkJrhh8McAUONKoJdWw9lKqwDkPcU0bcQ

Wygląda, że Sony zrobiło duży krok naprzód. Canon HF s10 pod względem czułości i stabilizacji odstaje :-(
Czyżby teraz już tylko ostrość będzie lepsza w Canonie?

Oglądnąłem sobie te sample na czułość i stabilizację. Przewaga SONY jest niesamowita. Nareszcie stabilizacja jaką prezentuje SONY w czasie marszu jest do zaakceptowania. Nagrania z Canon'a w marszu nie da się oglądać (trzęsienie ziemi, aż głowa boli). A te nagranie w nocy. Nieprawdopodobna różnica na korzyść SONY. Canon dominuje jeszcze jeżeli chodzi o ostrość nagrania w dobrym świetle. Jednak biorąc pod uwagę dużo słabszą stabilizację i czułość, SONY uzyskał w moim odczuciu dużą przewagę. W tym momencie nie mam żadnej wątpliwości i stawiam na SONY. Szkoda tylko, że ten kurs złotego się tak załamał :-(
 
Ostatnia edycja:

WiruSSS

New member
..ogólnie rzecz biorac nie jest tak różowo ...wystarczy porównać jasność tych klipów i ewidentnie materiał z canona jest jaśniejszy ...co ogólnie przyczynia się do minimalnie większych szumów ...myślę że po ustawieniu obu kamer w taki sposob aby obraz był percepcyjnie jednakowy ...nie bylo by róznicy.

Co do stabilizacji ..to jesli faktycznie ta tak dobrze się spisuje w kamerze sony to jest to plus ...jednak nie jest to aż taki plus który rekompensowałby własnie ostrość materiału ...tutaj sony zawodzi ..i niestety jak dlamnie to deklasuje kamery sony.

na koniec zaznaczam że jest to moja czysto subiektywna opinia.
 

slimak

New member
Bez reklam
Sony ma obraz cieplejszy w porównaniu do Canona, przez co obraz wydaje się mniej kontrastowy i miękki.
Myślę, że odpowiednia regulacja koloru plus podkręcenie w ustawieniach ostrości i Sony będzie miało podobnie ostry obraz, co Canon w świetle dziennym.

Sony RX520
http://av.watch.impress.co.jp/docs//20090204/sample.mpg
canon HF s10
http://av.watch.impress.co.jp/docs/20090212/ezsample.mpg

-------------------------------------------------------------------------

Ostrość I szczegółowość obrazu z Sony w pomieszczeniu miażdży Canona HF s10:-( .

Sony RX520
http://av.watch.impress.co.jp/docs//20090204/room.mpg
canon HF s10
http://av.watch.impress.co.jp/docs/20090212/ezroom.mpg

Canona HF s10 jest też gorszy pod tym względem od Canona HF11 :-(
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
WiruSSS napisał:
..ogólnie rzecz biorac nie jest tak różowo ...wystarczy porównać jasność tych klipów i ewidentnie materiał z canona jest jaśniejszy ...co ogólnie przyczynia się do minimalnie większych szumów ...myślę że po ustawieniu obu kamer w taki sposob aby obraz był percepcyjnie jednakowy ...nie bylo by róznicy.

Co do stabilizacji ..to jesli faktycznie ta tak dobrze się spisuje w kamerze sony to jest to plus ...jednak nie jest to aż taki plus który rekompensowałby własnie ostrość materiału ...tutaj sony zawodzi ..i niestety jak dlamnie to deklasuje kamery sony.

na koniec zaznaczam że jest to moja czysto subiektywna opinia.

Gdzieś czytałem, że nową kamerę SONY można przełączyć w specjalny tryb, który ma wspomagać stabilizację, który może mieć wpływ na jakość obrazu. Ponieważ nie ma jeszcze kompleksowych testów nowych kamer z względu na ich niedostępność to być może są to tylko spekulacje. Jednak dla mnie stabilizacja obrazu jest kluczowa. Często biegam za dzieckiem żeby je sfilmować i ustawianie statywów czy podobnych rozwiązań nie wchodzi w grę. Dlatego z mojego subiektywnego puntku widzenia dużo większe znaczenie ma stabilizacja niż ostrość obrazu. Na tym klipie testowym Canona na stabilizację obraz jest wyraźnie jaśniejszy niż SONY, a nawet jak się zrobi stopklatkę to widać, że kontury są bardziej ostre i wyraziste. Jednak całość psuje rozmazanie ujęcia w wyniku niedostatecznej stabilizacji. Dodatkowo często kręce dzieci w pomieszczeniach przy nienajlepszym świetle. I tu SONY powala w porównaniu do Canon'a. Powiedzmy sobie szczerze ile my mamy w Polsce dni przy pięknym słońcu, aby się cieszyć ostrością Canona. Wystarczy popatrzeć za okno. W okresie jesienno-zimowym przynajmniej ja najwięcej kręcę w domu przy niezbyt dobrym świetle.

Oczywiście wszystko powyższe to moje subiektywne odczucia. Nie używałem Canona. Miałem SONY CX-6 stąd moje odczucia odnośnie do Canon'a mogą być nie do końca obiektywne. Moja wiedza opiera się jedynie na tym co wyszukałem w sieci. Jednak na podstawie klipów z testów, do których linki zamieścił Ślimak SONY dużo bardziej mi odpowiada.
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
Patrzę sobie dziś na kursy walut na Forex i EURO po 4,7650 zł. To taka SONY RX520, co ma kosztować EURO 1.499 wychodzi ... 7.142 zł !!! :shock::shock::shock: ... :cry:

A jeszcze w zeszłym roku jak EURO było tak ze 3.20 zł to wyszłoby około 4.800 zł. Niezły skok cenowy przez te zmiany kursu :(
 

kaspaw

New member
zastanawiam sie nad kupnem kamery HD i myslalem poczatkowo o hdsr12, ale teraz tym tematem zbiliscie mnie z tropu :/ moze wiec ktos mi doradzi.. czy warto poczekac az stanieje ta nowa kamerka do ok. max1000euro czy lepiej kupic jednak planowana '12' ?? a moze zupelnie inna? z gory dzieki za pomoc

ps. kamerka bedzie sluzyc bardziej w domowym zakresie jakies pamiatki video itp.. nie jestem jakims maniakiem ;]
 

pxl666

Member
Bez reklam
calkowicie amatorskie kamy za +6k??? absurd calkowity...lepiej kupic cos starszego w normalnej cenie...roznica i tak nie bedzie powalajaca...chcesz miec jasno - wlacz swiatlo, chcesz stabilnie? filmuj z ustalonej pozycji jak statyw be...nie ma cudow...w amatorskiej klasie sprzetu nie bedzie mozliwosci kamow pro bo dla producenta to strzal w kolano...
 

Shinzon

New member
Wczoraj EURO było nawet po 4,90 zł czyli ta SONY RX520 będzie jeszcze bardziej nieosiągalna. Skłaniam się żeby brać SONY SR11. Cena w necie jak sprawdzałem 3.000 zł. Teraz dopłacać do nowej SONY ze 3.000 zł to jakaś bzdura. Można byłoby dwie SR11 kupić albo SR11 i Canon HF11 jak ktoś woli.
 
Ostatnia edycja:

darok

New member
Dokładnie te ceny są chore w marcu kupuje canona hf11 3100zł ewentualnie hf10 jeszcze się zastanawiam czy warto dokładać 500zł:hmm: ,bo następca hf s10 wypad słabo i ceny też będą kosmiczne :(
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
darok napisał:
Dokładnie te ceny są chore w marcu kupuje canona hf11 3100zł ewentualnie hf10 jeszcze się zastanawiam czy warto dokładać 500zł:hmm: ,bo następca hf s10 wypad słabo i ceny też będą kosmiczne :(

Hmm ... patrzyłem na ceny na zachodzie to SONY SR-11 jest po jakieś 760 EURO, a SONY XR-520 po 1250 EURO. Niezależnie od kursu walut SONY strasznie dużo sobie liczy za nowy model. Nie wiem, czy ten nowy model jest o tyle lepszy, aby uzasadniona była tak wysoka cena. Ale cóż jak każda nowość musi kosztować i dopiero z czasem ceny spadną. Nie warto więc być pionierem i kupować nowości, bo się strasznie przepłaca.
 

2amaru

New member
własnie sie zastanawiam nad zakupem "starej"SR-12 czy tez nowej 200VE ale tak jak sprawdzam to raczej nie wyglada na lesza jak cos trzeba by uderzac w HDR-XR500 a to juz sporo wieksza kasa i nie wiem co myslec o obiektywie Sonego G.Bardzo prosze o wszelkie porady bo ostatecznie sam nie wiem tak naprawde co zrobic tak jak było to pisane wczesniej raczej nowe modele to poprawione starsze wersje ale nie zawsze tak jest ze nowe znaczy lesze.Pozdrawiam i z gory dziekuej za wszelaka pomoc:)
 

Shinzon

New member
2amaru napisał:
własnie sie zastanawiam nad zakupem "starej"SR-12 czy tez nowej 200VE ale tak jak sprawdzam to raczej nie wyglada na lesza jak cos trzeba by uderzac w HDR-XR500 a to juz sporo wieksza kasa i nie wiem co myslec o obiektywie Sonego G.Bardzo prosze o wszelkie porady bo ostatecznie sam nie wiem tak naprawde co zrobic tak jak było to pisane wczesniej raczej nowe modele to poprawione starsze wersje ale nie zawsze tak jest ze nowe znaczy lesze.Pozdrawiam i z gory dziekuej za wszelaka pomoc:)


Ja dałem sobie spokój z nowymi modelami. Prawdopodobnie będzie trochę lepsza jakość, a cena będzie 2x taka. Kupiłem SONY SR-11 i jestem bardzo zadowolony. Lepiej brać te kamery ze starych zapasów póki jeszcze są. Za chwilę będą już tylko nowe modele, po nowych cenach i po nowych kursach dolara czy euro. Moim zdaniem nie opłaca się XR-500 kupować. Nie będzie między nią a SR-11/12 aż takiej różnicy co uzasadniałaby taki skok cenowy. A jak już będą te nowe kamery dostępne i przejdą wszystkie testy, to może się jeszcze okazać, że nawet są w jakiś aspektach gorsze od dotychczasowych modeli. Wskazują na to np. doniesienia o najnowszych kamerach Canon'a, iż wcale nie są lepsze od obecnych modeli.
 
Ostatnia edycja:
Do góry