Nowe kamery od Sony !!!

jackpe

New member
Shinzon napisał:
Kupiłem SONY SR-11 i jestem bardzo zadowolony. Lepiej brać te kamery ze starych zapasów póki jeszcze są. Za chwilę będą już tylko nowe modele, po nowych cenach i po nowych kursach dolara czy euro. Moim zdaniem nie opłaca się XR-500 kupować. Nie będzie między nią a SR-11/12 aż takiej różnicy co uzasadniałaby taki skok cenowy. A jak już będą te nowe kamery dostępne i przejdą wszystkie testy, to może się jeszcze okazać, że nawet są w jakiś aspektach gorsze od dotychczasowych modeli. Wskazują na to np. doniesienia o najnowszych kamerach Canon'a, iż wcale nie są lepsze od obecnych modeli.

No to ja wczoraj zrobiłem to samo. Pochwalę się a co mi tam:) Też czekałem i w tej chwili myślę tak samo jak Shinzon. A dziecko rośnie. Kupiłem SR-12 tylko dlatego, że raty 0% :)
 

2amaru

New member
jackpe napisał:
No to ja wczoraj zrobiłem to samo. Pochwalę się a co mi tam:) Też czekałem i w tej chwili myślę tak samo jak Shinzon. A dziecko rośnie. Kupiłem SR-12 tylko dlatego, że raty 0% :)
A jesli moge spytac gdzie kupiełes SR-12 z ratami 0% i za ile.Z gory dzieki i pozdrawiam!
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
kurcze temat jest o nowych kamerach, a teraz to jest o sr 12 i gdzie mozna kupic na raty!

mnie interesuje ta nowosc, chociaz mam kamere, ale ja bedzie rewelka to zmienie za 2 lata, bo to nie jest czas na kupno nowosci

wiec zejdzie na temat
 

Stormm

New member
Zastanawiałem się nad kupnem HDR-XR520VE -/ drogi !!! /, później jak parę osób z tego forum rozpatrywałem zakup starego HDR-SR12E ,ale myslę że dobrą alternatywą jest HDR-XR200VE , a jakoś nikt tego modelu nie bierze pod uwagę.
 

jackpe

New member
Przeczytaj ten wątek od początku i zrozumiesz dlaczego tak jest. Wynika z tego że po prostu jest gorsza od SR11E a do tego jeszcze droższa.
 

Shinzon

New member
XR200 to stara SR10 z większym dyskiem i lepszą stabilizacją obrazu. Nie wiem po co SONY takie coś do sprzedaży wprowadza. Nie lepiej było utrzymać w sprzedaży SR11/SR12 tak jak to SONY zrobił z CX-11. Ludzi tylko wpędza z tym XR200 w drogi model o kiepskich parametrach obrazu. Może liczą na to, że się ludzie nie znają i polecą kupić bo to nowe.

Pewnie jakby utrzymali SR-11/SR-12 to nikt nie kupowałby nawet XR500/XR520 bo pewnie nie będą o tyle lepsze do SR-11/SR-12 żeby uzasadnić tak wysoką cenę za XR500/XR520. No chyba, że ktoś koniecznie chce nagrywać biegnąc po ciemku to wtedy może zapłacić 2x tyle za XR500/XR520 co za SR11/SR12. Ach no i dysk będzie miał 240 GB, którego w życiu nie zapełni, no może jak wyjedzie na rok na wakacje. A potem jak taką ilość danych zgrać. Trzeba siedzieć całą noc.
 
Ostatnia edycja:

posejdon82

New member
sony hdr xr520

Witam, tak przygladam wypowiedzią uzytkowników i prawda jest taka ze cena tych nowych kamer nie jest rewelacyjna:(Trzeba bedzie poczekac na realne testy...wczesniej mialem hdr sr7 (pinnacle studio 11)teraz chcialbym przeskoczyc na hdr xr500, sadze ze jest roznica spora w jakosci obrazu, sam sciagnalem sample nowych kamer i mam naoczne porownanie,stabilizacja w mojej sr7 dawala duzo do zyczenia,w ciemnych pomieszczeniach gubila ostrosc....fuj.
Wedlug mnie nie ma co sie napalac na sr11 sr 12, moze warto poczekac pol roku(jeszcze nikt bez kamery nie umarl)czesto ludzie w goracej wodzie kapani kupuja sprzet zaraz po premierze za kolosalne kwoty, a zycie pokazuje ze warto poczekac nawet pol roku...
 

posejdon82

New member
ciag dalszy

acha i czy w Polsce sa juz nagrywarki segmentowe blue raya?wiem ze playerow jest troche nawet avchd ale chodzi o zapis?mam prawie 200GB materialu AVCHD i jeszcze troche miejsca na dysku ale ilez tak mozna???
 

Shinzon

New member
posejdon82 napisał:
Witam, tak przygladam wypowiedzią uzytkowników i prawda jest taka ze cena tych nowych kamer nie jest rewelacyjna:(Trzeba bedzie poczekac na realne testy...wczesniej mialem hdr sr7 (pinnacle studio 11)teraz chcialbym przeskoczyc na hdr xr500, sadze ze jest roznica spora w jakosci obrazu, sam sciagnalem sample nowych kamer i mam naoczne porownanie,stabilizacja w mojej sr7 dawala duzo do zyczenia,w ciemnych pomieszczeniach gubila ostrosc....fuj.
Wedlug mnie nie ma co sie napalac na sr11 sr 12, moze warto poczekac pol roku(jeszcze nikt bez kamery nie umarl)czesto ludzie w goracej wodzie kapani kupuja sprzet zaraz po premierze za kolosalne kwoty, a zycie pokazuje ze warto poczekac nawet pol roku...

Można poczekać. Pytanie co będzie z kursami walut. Bo jak EURO będzie po 5 zł lub więcej to największe promocje nowy kamer nie pomogą, bo i tak w przeliczeniu na złote będą wysokie ceny. Wtedy te nowe kamery będzie sobie można jedynie przez szybę w sklepie oglądać.

Łatwiej jest czekać jak się ma kamerę, nawet starą. Ja swoją CX-6 sprzedałem i chciałem na XR-500 przeskoczyć. Ale w życiu nie sądziłem, że kurs złotego się tak załamie. A jak się ma dzieci to te momenty nie wrócą później. A czekać to można w nieskończoność, bo za chwilę będą jeszcze nowsze modele. Sony, Panasonic i Canon nieustannie dodają nowe modele. Z SR-11 jestem zadowolony. Jakość obrazu mnie satysfakcjonuje i nie potrzeba mi nic więcej.
 
Ostatnia edycja:

jackpe

New member
Po przyszłych targach w styczniu XR500 na pewno stanieje a my będziemy czekać na XR600. Kamera to nie chleb i nie jest niezbędna do życia, a jak córka za dwadzieścia parę lat pójdzie do pracy to sama sobie kupi:) Wreszcie kiedy ja byłem mały to nie było kamer i nie mam żadnej pamiątki. Dobrze że pozostałe dzieci przynajmniej mają co oglądać. :)
A tu nie chodzi o żadne napalanie. To nie jest półka profi służąca do celów zarobkowych gdzie faktycznie liczą się możliwości kamery. Mówimy o kamerach typowo amatorskich służących najczęściej do upamiętniania naszych wspomnień. Więc przestańmy być onanistami zwracającymi uwagę na każdy szczegół i linię zarejestrowaną przez naszą kamerę. Tak naprawdę to przecież nie jest ważne czym się to nagrywa,tylko jak się to nagrywa i jaka jest przyjemność z późniejszego oglądania.Nikt nie zabrania nikomu czekania i czekania i czekania, tylko że w tym czasie życie ucieka, ucieka, ucieka.
No chyba że nie mamy czego nagrywać a kupno kamery jest tylko naszym następnym kaprysem. Najlepiej najnowszej i najlepszej kamery.
Pozdrawiam wszystkich a szczególnie Shinzona, bo to dzięki jego postom zdecydowałem sie na szybki zakup :)
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
@jackpe
Również pozdrawiam i gratuluję dobrego wyboru. Chciałem przy okazji przytoczyć wypowiedź kolegi pxl666, który mi otworzył oczy na rzeczywistość ...

pxl666 napisał:
calkowicie amatorskie kamy za +6k??? absurd calkowity...lepiej kupic cos starszego w normalnej cenie...roznica i tak nie bedzie powalajaca...chcesz miec jasno - wlacz swiatlo, chcesz stabilnie? filmuj z ustalonej pozycji jak statyw be...nie ma cudow...w amatorskiej klasie sprzetu nie bedzie mozliwosci kamow pro bo dla producenta to strzal w kolano...

Producenci sprzętu elektronicznego, a w szczególności kamer będą co chwila coś poprawiać i wypuszczać nowe modele. Zmiany te będą oczywiście dozowane, nie za wiele od razu. A wszystko ma na celu, aby kupować te najnowsze modele po czym za chwile będą one już w cieniu kolejnych rewelacji. Sam się na to złapałem. Mam obecnie nagrania ze swojej starej SONY CX-6 (odpowiednik SR7/8 z dyskiem twardym), którą sprzedałem oraz z nowej SR-11. Różnica jest ale nie na tyle, żeby powalała. I szczerze mówiąc, spokojnie nadal mógłbym nagrywać niezłe filmy, gdybym nadal miał CX-6. Wystarczy trochę wprawy, unikanie szybkich ruchów kamerą, złego oświetlenia i film wychodzi rewelacja. Jak ktoś koniecznie musi nagrywać przy świecach, biegając po pokoju to niech sobie kupi XR-500 i przepłaci dwa razy, raz za nowość, a drugi raz za wyższy kurs walutowy. I tak pewnie będzie można się przyczepić do obrazu z XR500/XR520.

Czasy kiedy nowości można było kupić taniej niż poprzedni model bo złoty się umacniał się skończyły. Trzeba się dostosować do rzeczywistości. I jak napisał jackpe i pxl666 te najnowsze SONY XR-500/XR-520 nadal będą tylko kamerami amatorskimi i będzie im można wiele wad wytknąć w stosunku do kamer pro. To tak jak aparaty kompaktowe, które nie dają takich możliwości jak lustrzanki.

P.S.
Jako ciekawostkę powiem, że ostatnio ściągałem przykładowe pliki z samplami dla różnych kamer, i tych najnowszych SONY, Canon i Panasonic oraz dla już nieco starszej CX-11. Sample pewnie znane na forum - taki koszyczek, świeczki i kulki poruszające się w rytm wahadła. Zapisałem sobie je na dysku twardym komputera i pozmieniałem nazwy, że nie było wiadomo który plik jakiej kamery dotyczy (aby się nie sugerować). Oglądałem je potem jeden po drugim na monitorze 1920x1200 24 cale i różnice były znikome, wszystkie były w sumie niezłe. Pewnie na telewizorze 60 cali byłyby większe różnice ale na taki mnie nie stać. A więc po co się męczyć i wypatrywać różnice w poszczególnych pikslach na powiększeniu. Trzeba brać co jest i cieszyć się nagrywaniem, a nie czekać na nie wiadomo co. Kiedyś się nagrywało kamerą VHS i dobrze było. Taśma skakała, szumu było, a i tak się oglądało. Dziś to jak jeden piksel nieco odstaje od pozostałych to wielki problem jest. Trochę paranoja zaczyna ogarniać świat elektroniki.
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
SONY XR-520 do kupienia już w ofertach sklepów na zachodzie. Informacje z NexTag ...

http://www.nextag.com/SONY-HDR-XR520V-240GB-642422554/prices-html

Najtańsza oferta to $1.395 (chyba USD) to w przeliczeniu (kurs 3,72 zł) wychodzi 5.189 zł :roll:

Rozpatrując kurs USD/PLN z zeszłego roku około 2 zł za dolara to byłoby 2.790 zł ;), czyli taniej niż obecnie u nas SR-11 !!! Jak już pisałem nie te czasy.


P.S.
Hmm ... poszperałem jeszcze ceny Sony SR-12 na NexTag ...

http://www.nextag.com/SONY-HDR-SR12-120GB-587299751/prices-html

i SONY SR-12 ma najniższą cenę $1.079 czyli wychodzi przy dziejszych kursach (kurs NBP 3,72) ponad 4.000 zł :eek: ... he he to na prawdę warto brać u nas ze starych zapasów. Dużą różnice robią kursy walutowe.

Hi hi jedno co jest pewne, że SONY spadnie sprzedaż w Europie Wschodniej i to bardzo.
 
Ostatnia edycja:

posejdon82

New member
xr 520

Dzieki za wiesci Shinzon:) To prawda ze kamera to nie jest cos bez czego nie da sie zyc...ostatnio sprzedalem swoja SR7 ,Rozumiem was chlopaki,nie mam zony i dzieci i dla tego moge sobie poczekac na ta xr 500 nawet rok takze kupujcie na co was stac...ale i tak wierze gdybyscie mieli w dobrej cenie swieza xr 500 nikt by nie pogardzil.Chce wam wyslac co znalazlem ale jeszcze nie moge wkleic linka mam za malo postow.Dzis robilem test filmu AVCHD 1440/1080 na odtwarzaczu bluraya samsung i 40 cali samsung ekran,rewelacja
 
Do góry