Nowa seria - KDL-32W655A

MPEG-4

New member
Jest jeszcze jedna ciekawa kwestia, tj dlaczego model W650 jest w tej samej cenie co model W655 ?, no bo przecież W655 ma dodatkowa tuner satelitarny, a jak wiemy przeważnie nie ma nic za darmo i być może ten model bez tunera sat kosztuje tyle samo co model z tunerem sat, bo zamiast tunera ma np lepszą matrycę ? ale to tylko takie domniemanie, bo mam nadzieję że oba modele są zrealizowane w tej samej jakości. Chociaż w sumie dla kogoś kto nie potrzebuje dodatkowego tunera to jest zaleta bo wtedy jest minimalnie mniejszy pobór prądu.

I mam nadzieję że nie okaże się że w Polsce znowu jest podobnie jak z tymi niemieckimi proszkami i czekoladami, że w Polsce mamy niby ten sam produkt ale w zubożonej wersji.

EDIT:

Autor tej chorwackiej recenzji pisze że pracuje nad ustawieniami kalibracyjnymi i potem je udostępni do ściągnięcia, bo po teście zazwyczaj dodają do sciągnięcia ustawienia kalibracyjne w dedykowanej zakładce.
 
Ostatnia edycja:

MPEG-4

New member
UUUU !, to z tą płynnością u panasa jest gorzej niż myślałem, poniżej cytat z recenzji z konkurencyjnego forum :

TX-L42ET60

''Odwzorowanie ruchu:

Niestety nie miałem czasu by szczegółowo przetestować TV pod tym względem, wyciągnąłem jednak dwa wnioski:

>brak funkcji poprawy płynności filmów (24 klatkowych). Funkcja 24p smooth film poprawia jedynie ostrość (zmniejsza smużenie), ale materiał szarpie jak w kinie (jest charakterystyczny filmowy judder)


''Nie zmierzyłem dokładnie rozdzielczości obrazu ruchomego (mój generator obrazu ma specjalnie przygotowane do tego testy), ale mogę powiedzieć, że nie wypadły by one zbyt korzystnie. Nawet najbardziej oddalone od siebie linie pozostawiały za sobą ogon na tyle długi by nakładać się na sąsiednie. Używanie upłynniacza poprawiało w tej sytuacji ostrość, ale bez szału. Telewizor ma na stałe włączoną funkcją Backlight Scanning 600Hz i całe szczęście. Bez niej byłby dramat. Teraz dramatu nie ma, ale od telewizorów z dobrymi układami poprawy ruchu, bądź plazm dzieli cała galaktyka.''

Dodatkowa na pytanie forumowicza o porównanie tego panasa do sony HX750 autor testu odpowiedział tak:

''....doskonałe odwzorowanie ruchu charakterystyczne dla TV sony''

---------------------------------------------------------------

A teraz jeszcze czytałem test topowego panasa WT50 (na chorwackim portalu) i na pomiarach ten topowy tv ma parametry (czerń i kontrast najgorsze wsród testowanych tv) na poziomie taniego Sony EX650 oraz ma sztuczne przetwarzanie obrazu i efekt ''mydła'' przy szybkim ruchu i został określony najgorszym Tv HD 2012 roku jeżeli chodzi o współczynnik cena/jakość.

Autor w komentarzach za to chwali plazmy panasa jako zupełnie przeciwieństwo tego co panas robi w dziale LCD.

Panasonic TX-L47WT50E | HD Portal Recenzije (ostatnia strona testu, na poprzednich są wyniki pomiarów itp)
 
Ostatnia edycja:

gogu 11

New member
Ja jestem właśnie po zwrocie W655 a w poniedziałek odbieram ET 60. Jak porównam to dam znać. Na W 8 się nie zdecydowałem bo poczytałem tutaj na forum, jak psują się telewizory tej firmy, a z reklamacją u
Sony też jest problem bo okazuje się, że nawet do sądu nie można ich podać, bo nie ma Sony Polska tylko Sony Europe i tzeba sprawę zakładać w Anglii.
I trochę za duże ryzyko.
Mogę powiedzieć jedno, testy testami a jak telewizor jest w domu to praktyka jeat nie co inna.
MPEG czy nie powinieneś uwag o Panasonicu pisać na forum Panasonica a nie Sony? Kompledksy? Co drugi twój post to nawiązanie do Panasonica. A kogo obchodzi twoje zdanie o Panasonicu? Płacą ci za pisanie negatywnychnooini o Panasonicu? Dużo teoretyzujesz a mało wiesz. Różnica polega na tym, że ja Sony W 655 miałem. I powiem tyle, nigdy więcj. To samo dotyczy Panasonica nie piszesz swoich uwag w dziale Panasonica bo ci którzy go mają wyśmiali by cie. Jesteś totalnym trolem.
 
Ostatnia edycja:

MPEG-4

New member
... A kogo obchodzi twoje zdanie o Panasonicu? Płacą ci za pisanie negatywnychnooini o Panasonicu? Dużo teoretyzujesz a mało wiesz. .

Ja się w powyższym poście opieram na danych z pomiarów obiektywnych i takie też tu przytaczam, tak że to nie jest moje subiektywne zdanie tylko ja przytoczyłem wyniki obiektywnych pomiarów i wnioski chorwackiego recenzenta (który ma też odpowiedni tytuł naukowy w tej dziedzinie). No i przytoczyłem też opinię recenzenta z konkurencyjnego forum, tak że ta uwaga to się odnosi do niego i jego doświadczenia a nie do mnie. I możesz mi wierzyć albo nie ale mnie jest to nawet nie na rękę że są ? takie kwestie odnośnie interpolacji ruchu i kilku innych kwestii w panasie, bo do panasa trzeba niewiele dołożyć aby mieć 3D. Tak że odniesienia do panasa są własnie dlatego że wybieram między tymi dwoma markami i widzę że jest coś za coś a nie ma jednoznacznie lepszego faworyta do zakupu.

I jeszcze jedno, piszesz że jestem totalnym trolem, no to powiedz mi jak można nazwać te osoby które z dużym zawzięciem w odniesieniu do sony wmawiały ludziom rzeczy odwrotne do tych które wyszły w pomiarach ? . A jakbyś dokładnie czytał ten temat to być wiedział że od początku szukam danych obiektywnych takich jak np specyfikacje matrycy, pomiary, bezpośrednie porównania przy jak najbardziej ujednoliconych ustawieniach itp, wnioski nasuwają się same.
 
Ostatnia edycja:

gogu 11

New member
A zauważyłes trolu, że to nie jest forum Panasonica tylko Sony? Więc tam pisz te uwagi.
I nigdy nie szkałeś danych obiektywnych, to co piszesz to są bzdury, informacje wyssane z palca, twoje cytaty z innych forów to zawsze tylko twoja wybiórcza fantazja, cytaty z postów, ktore przytaczasz sa poprostu wymyślone.
Osyłam do strony 18 i 19 tej dyskusji.
Udzieliłeś informacji kłamliwych, jakoby ten moel miał Motionflow, tymczasem okazuje się, ze ten model ma Motionflow XR. Można powiedzieć, ze to co ty wypisujesz to bzdury, deko kłamstw i trochę przeinaceń.
 

MPEG-4

New member
...I nigdy nie szkałeś danych obiektywnych, to co piszesz to są bzdury, informacje wyssane z palca, twoje cytaty z innych forów to zawsze tylko twoja wybiórcza fantazja, cytaty z postów, ktore przytaczasz sa poprostu wymyślone.
.

No cóż pozostawiam to bez komentarza... a pewnie pomiary z działania interpolatora w W6 na chorwackim portalu też są wyssane z palca.
 

gogu 11

New member
Pozostawiaj swoje debilne uwagi bez komentarza. Ja przed zwrotem pisałem do Sony. Ich odpowiedź jest całkiem różna od idiotyzmów wypisywanych przez ciebie. A też dostalem najpierw odpowiedź ze sklepu od jakiegoś debila na poziomie MPEG żeby wyregulować płynność za pomocą Motionfolw. Sony odpowiedziało, ze ten model nie ma motionflow, ten system jest w tych modelach ( link od Sony):
Bardziej płynna akcja dzięki Motionflow | Sony
W tym modelu jest tylko system motionflow xr.
Zgadnij kto jest bardziej wiarygodny, ty ze swoimi bzdurami, kretynizmami i kłamstwami czy producent tego telewizora? Ja miałem ten telewizor i mam odpowiedź od Sony, tak, że mam głęboko w d... twoje wynurzenia. Wprowadzasz tylko w błąd innych ludzi , swoimi totalnie wyssanymi zpalca informacjami i żekomymi opiniami z innych forów.
 

MPEG-4

New member
Coś nieco nielogiczne jest to co piszesz, bo piszesz tak:

''Mogę powiedzieć jedno, testy testami a jak telewizor jest w domu to praktyka jeat nie co inna.''

''Ja jestem właśnie po zwrocie W655 a w poniedziałek odbieram ET 60. Jak porównam to dam znać''

''Różnica polega na tym, że ja Sony W 655 miałem. I powiem tyle, nigdy więcj''


A prawda jest taka że jeszcze nie miałeś obu tych tv u siebie w domu i dlatego nie możesz jeszcze powiedzieć jaki ten panas jest tak naprawdę.

''Ja przed zwrotem pisałem do Sony. Ich odpowiedź jest całkiem różna od idiotyzmów wypisywanych przez ciebie''

Bardzo chętnie się zapoznam z odpowiedzią przedstawiciela Sony.

A odnośnie motionflow to potem wkleję kilka dodatkowych informacji.
 
Ostatnia edycja:

MPEG-4

New member
No to wklejam, wszystkie cytaty pochodzą z audiostereo i są cytatami z maciej k o per (recenzent) i kyle.

Pierwszy post jest mój a także podsumowanie.


Po pierwsze samo określenie ''Motionflow XR'' to jest mowa trawa ponieważ w materiałach reklamowych sony tak po prostu ogólnie bez szczegółow pisało o zastosowanym systemie motion flow w całej serii tv np :

''Opracowany przez Sony procesor X-Reality PRO zapewnia wierną reprodukcję kolorów i niezwykłe bogactwo szczegółów w obrazach z najróżniejszych źródeł. Dla zapewnienia najlepszych wrażeń przy oglądaniu kina akcji i grach, w nowej serii W wykorzystano technologię Motionflow XR™, której zadaniem jest poprawa płynności ruchu.''

Tak że określenie ''Motionflow XR'' to jest po prostu określenie ogólne, bo i też żaden z tv nie ma samego gołego ''Motionflow XR''wszystkie mają konkretną rozszerzoną nazwę.

-------------------------------------------------
Dalej o tym po co w telewizorach stosuje się tzw interlatory:


Problemem jest to, że ilość informacji o ruchu jaką dostarczają 24 klatki na sekundę jest niewystarczająca, by przez estymację ruchu uczynić go jednocześnie płynnym i naturalnym. Patrzysz przez okno i jest płynnie, ale twoje oczy postrzegają obraz w sposób ciągły, nie są ograniczone do pewnej ilości obrazów w jednej sekundzie. Podobnie jest z muzyką - jeżeli zmniejszymy częstotliwość próbkowania dwukrotnie, to żaden algorytm nie przywróci utraconej informacji, a wiele "poprawiaczy" jeszcze bardziej popsuje dźwięk.

Dłuższy opis dałem w teście Sony HX950 vs Philips PFL9607 na forum ******************************.com, gdzie padło takie samo pytanie. Cytuję:

Problemem działania upłynniacza jest to, że układ nie ma pojęcia jakie procesy ruchowe zachodziły pomiędzy klatkami obrazu. Dlatego takie subtelności jak mimika twarzy, czy ruch ciała wyglądają bardzo nienaturalne. Upłynnianie jest doskonałą nazwą działania tej funkcji, bo ona po prostu zakłada, że pomiędzy dwoma scenami obiekty przesuwały się jednostajnie.

Dla lepszego zobrazowania: gdyby zrobić na ulicy kilka zdjęć z 1 sekundowym opóźnieniem i spróbować złożyć je w płynny film to zostałoby przyjęte, że postać A przemieszczała się do punktu B z jednostajną prędkością i efekt końcowy dałby wrażenie "pływania w przestrzeni", bo w zachowaniu ciała nie ma żadnej jednostajności. To samo dzieje się w mikroskali podczas aktywowania "Perfect Motion Rate" w PFL9607. Ruch jest nadmiernie upłynniony i przez to daje wrażenie jakby wszystko pływało i było jakby odtwarzane w przyspieszonym tempie. Stąd nazwa "nadpłynność".

Zauważmy kluczowy fakt - jeżeli weźmiemy amatorską kamerę, rejestrującą 50 FPS (1080i50) to ruch zarejestrowany przez nią nie ma tego kinowego charakteru, ale nie wygląda też na nienaturalny pomimo, że pozbawiony jest juddera. W przypadku działania upłynniacza jest zupełnie odwrotnie.

Dlatego w moim uznaniu (i jak do tej pory nie spotkałem nikogo kto by uważał inaczej) technologia Motionflow góruje bowiem pozwala pozostawić trochę juddera w upłynnionym obrazie i nie traci on naturalności. To się tyczy właśnie niechlubnych 24 klatkowych filmów, co zaznaczyłem w tekście. Po prostu nie da się płynnie a przy tym naturalnie odwzorować ruchu jeżeli strumień video zawiera tak mało informacji o nim. W philipsie pomimo 4 trybów "Perfect Motion Rate" działanie funkcji jest albo on albo off, czyli i tak źle i tak niedobrze, a w zeszłym roku było znacznie lepiej, bo funkcja "Clear LCD" działała niezależnie. Wielka szkoda, że w tym roku się to zepsuło.


--------------------------------------------------

Jeżeli mowa o błędach powodowanych nieprawidłową estymacją ruchu to nie ma tu reguły czy wyświetlacz jest LCD czy plazmowy. Jeden i drugi będzie mniej lub bardziej siał artefaktami. Różnica jest taka, że bez użycia kompensacji ruchu matryca LCD smuży znacznie bardziej od Plazmowej. Jedynym wyjątkiem jest Sony, który posiada tryb Motionflow - "Impuls" zmniejszający smużenie nie wygładzając przy tym ruchu.

-----------------------------------------------

Ale co zdycha w ruchu? Czerń, kolory i inne walory obrazu są takie same niezależnie od tego czy obraz się porusza, czy stoi w miejscu. Owszem, siada trochę szczegółowość, bo luminofory mażą smugi na ekranie, ale bez przesady. To nie jest tak wielki problem na razie. Telewizory LCD z wysokiej półki osiągają lepszą ostrość w ruchu, to prawda, ale sypią przy tym artefaktami, albo denerwują nadpłynnością. Jedynie Sony był w stanie to jakoś dopracować i wyważyć.
Drugą kwestią jest to, że gdyby telewizor bez systemów poprawy płynności np. Kuro nie smużył wcale, to obraz na filmach mógłby wyglądać jak pokaz slajdów, bo 24 klatki to za mało by zapewnić płynność, a rozmycie w ruchu daje złudzenie lepszej płynności. Nie wierzysz? To spróbuj obejrzeć film na Sony z Motionflow ustawionym na tryb "Impuls". W tym trybie matryca jest wolna od smużenia niczym ekran CRT i nie poprawia płynności ruchu. Obraz skacze niemiłosiernie.

-----------------------------------------------------


poprawę płynności ruchu stosuje teraz każdy producent. Niektórym wychodzi to lepiej niektórym gorzej. Często wynika z tego niekorzystny efekt teatru telewizji. W tej materii bardzo dobry jest Sony ich motionflow robi to bez irytującej nadpłynności.

-------------------------------------

... motionflow działające w trybie impuls, więc problemów ze smużeniem nie ma. Jest jedynie judder taki sam jak w każdym telewizorze nie posiadającym układu inrerpolacji klatek.

----------------------------------

Sony HX850 posiada bezsprzecznie najbardziej dopracowany układ kompensacji ruchu pośród testowanych telewizorów. Mi przypadły w szczególności dwa ustawienia Motionflow - Standardowy i Wyraźny. W pierwszym z nich ruch jest na prawdę płynny, zbliżony do tego co widzimy w naturze. Ustawienie standardowe prawie całkowicie eliminuje judder czyli skakanie i szarpanie obrazu wynikające z małej ilości klatek np. 24 na filmach blu-ray.
-----------------------------


Ostrość w ruchu to co innego niż brak płynności (judder).
Dobra ostrość w ruchu jest potrzebna, aby widzieć wszystkie detale na przemieszczających się obiektach, aby krawędzie były ostre, aby nic nie smużyło. Popularną nazwą i testem na to jest rozdzielczość obrazu w ruchu.
Zapewnienie płynności z kolei to generowanie klatek pośrednich i bardzo trudny temat dla telewizorów, bo łatwo o efekt teatru i pogorszenie zamiast poprawy. Są jednak osoby, które nie przepadają za jakąkolwiek poprawą ruchu i wolą szarpiący obraz, bo ma tradycyjny "kinowy look". Szarpanie bardziej wychodzi na płytach blu-ray, więc na nich testujemy.
Sony ma doskonały upłynniacz, bo eliminuje judder bez ocierania się o efekt teatru. Podobnie dobry ma Philips, ale bez tylu konfiguracji

------------------------------

Postrzegana rozdzielczość obrazu w ruchu jest ważniejsza niż płynność
------------------------
pytanie:
No jak to jest z tym Sony 100Hz, który podaje np.w tym modelu "Motionflow XR 200"?



odpowiedź:
XR 200 - 100 Hz + wygaszanie podświetlenia.

XR 400 - 200 Hz + wygaszanie itd.

Przy wielu przejściach kolorystycznych całkowity czas reakcji jest krótszy niż 10 ms, więc XR400 ma sens.

Natomiast 400 Hz (XR800) jest już dyskusyjne ... skoro to wprowadzili to znaczy, że niektóre przejścia pomiędzy kolorami trwają poniżej 5 ms, ale jest ich zapewne niewiele, więc zysk równie niewielki wzgl. XR400.

-------------------------------------
Pytanie:
Opisz więc jak częstotliwość (fps) trafia na wejście matrycy, gdy np mieszkamy w PL i na wejście podajesz 50Hz sygnał?


odpowiedź:

To zależy ile dodatkowych ramek zostanie wyrenderowanych przez procesor interpolujący. Jak podasz 50 fps i uaktywnisz motionflow w np. Sony EX500, to matryca dostanie 100 obrazów na sekundę (50 źródłowych+50 dorenderowanych pośrednich)
-----------------------------------------

od zawsze w SONY z "dorenderowanymi klatkami" można regulować działanie procesora interpolującego, nie tylko w "nowych" (w modelach z serii 5500 czy ex500 już było). Zapewne w produktach innych firm jest analogicznie.


----------------------------------------------


czyli podsumowując:

Jedyną wyraźną różnicą motionflow powyżej serii W6 jest dodany (wśród kilku innych dodatkowych) tryb "Impuls" bez nieco sztucznie wyglądającej interpolacji (ale za to szarpie przy ruchu) no i z opisów innych trybów wynika że najbardziej naturalny jest tryb ''standardowy'' czyli najprawdopodobniej ten co jest nastawiony w W6.

A odnośnie ostatniego cytowanego postu to akurat W6 jest wyjątkiem.
 
Ostatnia edycja:

NormalGuy

New member
Witam, jestem kompletnie zielony w temacie audio-video, więc prosiłbym o ew. wyrozumiałość ;). Przymierzam się do kupna nowego TV do pokoju. Maks 32 cale, główne zastosowanie do gier, póki co z laptopem a następnie z nadchodzącym Playstation 4. Zależy mi również na dobrej synchronizacji TV z moją Xperią Z (bezprzewodowy mirror, nfc jako bajer, lecz kabel odpada). Najbardziej interesuje mnie tak gorąco omawiana tutaj Bravia KDL-32W655A jednak widzę, że oferowane przez ten TV odświeżanie 50Hz nie jest według Was wystarczająco dobre. Prawdopodobnie tak jest, nie wiem nie znam się, lecz w takim razie co polecilibyście innego do 1800/2000 zł o zbliżonych parametrach/możliwościach? Z góry dzięki za pomoc ;).
 

MPEG-4

New member
Jeżeli to coś pomoże to wklejam kolejny fragment z chorwackiej recenzji:
http://hdportal.eu/recenzije/review/sony-kdl-42w605/

granie na PC:

Game-ing W 2D był nieskazitelny i nie mamy nic do powiedzenia poza tym, że małe opóźnienie wejścia 24ms ( E5 miał 29ms , ET5 34ms, ST50 17ms), w W605 jest doskonałym wyborem dla graczy .

Polecamy W605 jeśli chodzi o gry ze względu na cenę i czas reakcji oraz doskonałej grze w II trybie dynamicznym, który świeci bez wielu nieprawidłowości i przetwarzania w postaci ziarna i szumu tła.


Granie na konsoli na Sony PlayStation 3:

Musimy pamiętać, że 4:4:4 kanały Luma i Chroma są obsługiwane z komputera i konsoli, ale sygnał YCbCr nie jest obsługiwany poprzez RGB (albo RGB nie jest obsługiwane przez kanały Chroma/Luma, mam nadzieję że dobrze to przetłumaczyłem)
Gry na PC lub konsoli PS3 wyglądają naprawdę imponująco, szczególnie na modelu, który ma doskonałe właściwości przetwarzania obrazu i sygnałów o wysokiej rozdzielczości. Reprodukcja kolorów w grze (tutaj jest słowo predlošku którego nie trybię w tym zdaniu ale nie ma ono tutaj raczej większego znaczenia) ,motion resolution i input lag są doskonałe , tak że gracze avantura i FPS-a powinni być zadowoloni .


--------------------------------
Tak że jest to tv o bardzo szybkiej elektronice.

A poniżej moja uwaga odnośnie poniższej kwestii w tym tv i powstaje też pytanie jak to jest w tej kwestii w innych tv ?.


Ponoć jeśli kanał RGB nie jest obsługiwany przez kanały Chroma/Luma, to giną wtedy drobne szczególy i jest też coś z wyrazistością kolorów ale tym niemniej tych zarzutów w tej recenzji nie było, była tylko zwrócona na to uwaga.

EDIT:

Jest tylko jedno małe ale, czy na Polskę są identyczne techniczne modele.
 
Ostatnia edycja:

MPEG-4

New member
Jednak jest uwaga odnośnie przeniesienia się samego kanału chroma w trybie gry, no i w tekście chyba jest pomyłka bo zamiast W605 napisali EX650:

''EX650 ma 24ms input lag. To świetny rezultat! Na przykład bardziej skomplikowany Samsung ES8000 z niesamowitą elektroniką ma 29ms. Konieczne jest także włączenie Trybu Gry i wyłączenie wszystkich dodatkowych przetwarzań obrazu w ustawieniach TV. Kalibracja obrazu z pewnością wymaga od nas wyłączenia 90% elektroniki i inforamcji, przyczynia się to do zmniejszenia czasu reakcji, a tym samym zwiększa wydajność/wyniki. Odczucie gier i reakcja tego telewizora jest prawie natychmiastowa. ST50 i cała seria telewizorów plazmowych mają lepsze wyniki, ale uważamy , że jest to LCD , który wykorzystuje skomplikowane układy elektroniczne , które mają wpływ na opóźnienie wejścia (input lag). Niezależnie od tego, 24ms to świetny wynik, a gracze będą zadowoleni z reakcji telewizora. Zauważmy na koniec że kanały Chroma i Luma nie są doskonałe dopóki nie właczymy trybu gry (Game Mode), gdzie kanał Chroma wyjątkowo przeniósł się pionowo w "Trybie gry", i ze względu na ten fakt powinien być zawsze uruchomiony. ''

EDIT:
24ms jest zmierzony dla trybu (Game mod).
 
Ostatnia edycja:

Tyler_Durden

New member
A jak oceniasz dźwięk w tym TV? 2x5W mocy starcza? Nie masz ciągłych myśli typu "mogłem kupić TV z matrycą 100 hz"? I najważniejsze - jak Ci się sprawdza podświetlany rdzeń? :krol:
 

ShoRtie

Member
Co do dźwięku to najczęściej oglądam filmy na głośnikach Z-2300 i jak 120W sub zacznie swój taniec to wszystko się trzęsie ale często też oglądam na tych wbudowanych głośnikach i muszę powiedzieć, że głos jest czysty i słychać nawet namiastkę basu. Mój Samsung miał 2x10W i miał moim zdaniem gorszy dźwięk mniej szczegółowy.
Hmmm czy zadaję sobie pytanie o 100hz ? po różnych debatach w tym wątku miałem mętlik w głowie ale pomyślałem sobie ważne, że mi się podoba. Przez kilka ostatnich dni oglądałem dużo filmów akcji i nie ma powodów do narzekania. Obraz jest czysty, nasycony w kolory o co najważniejsze płynny. Telewizor ma dobry procesor obrazu bo odpalałem ten sam film akurat Niezniszczalni 2 i na Sonym obraz był ostrzejszy i bardziej szczegółowy czy to z bliska czy to z daleka a powinno być raczej na odwrót bo 37 kontra 42 to już różnica w wielkości jest.
Podświetlane logo z kolei mnie się bardzo podoba i wygląda bardzo elegancko. Jasność podświetlania dostosowuje się do otoczenia a po włączeniu trybu demo mamy mała dyskotekę pod ekranem.
 

ShoRtie

Member
Dodam jeszcze, że mam wadę wzroku (astygmatyzm) i noszę okulary. Po włączeniu opcji "tryb ruchu led" gdzie ekran ściemnia podświetlenie zmniejszając efekt migotania i dodając czarne klatki pomiędzy te normalne ekran dla mnie strasznie jak by migotał ale po paru dniach moje oczy się przyzwyczaiły i teraz efekt jest znacznie lepszy niż po pierwszym kontakcie z TV. To samo miałem po przesiadce na monitorze z kineskopu na LCD. Oczy bolały ale kilka dni i było wporządku.
 

Tyler_Durden

New member
Dzięki za odpowiedź. To ja idę dalej się zastanawiać... Sony 32W655A, Samsung UE32F6400, Samsung 32f6510, a może Philips 32PFL5008... pozdrawiam...
 

aquarius69

New member
Witam,

Ostatnio stałem się posiadaczem tego telewizora (kdl-42w655). Początkowo zachwycał, ale po pewnym czasie zacząłem zwracać uwagę na "niedociągnięcia". I tak, pomimo wspierania plików mkv nie chce odtwarzać żadnych filmów w tym formacie, nawet po jak film na kodek na poziom 3.1. Nie wiem z czego to wynika. Potrafi mielić film, wszystko się zawiesza i pomaga tylko wyciągnięcie wtyczki z gniazdka. Lub czasem się wyłącza i dioda zaczyna migać na czerwono 8 razy.

Kolory wymagają kalibracji. W scenie ogólnej zbyt przesycone (ale to też zależy od sygnału - niektórym się podoba), a w scenie kino zbyt mdłe jak na mój gust.

Wszystkie LEDy jakie miałem i wymieniłem miały słabe kąty oglądania z wyjątkiem Panasonica (ale ten miał matrycę IPS, a co za tym słaby kontrast). No ale porównuję z plazmą, którą miałem poprzednio.

Za to jedną rzecz ma jak na mój wzrok doskonałą, skalowanie rozdzielczości. Film o rozdzielczości DVD wygląda naprawdę bardzo dobrze. Brak artefaktów, które często występowały na innych telewizorach. Nie występują artefakty związane z kompresją divx (a przynajmniej ja ich nie zauważam)

I teraz pytanie do innych użytkowników. W jaki sposób ustawić wyświetlanie filmu, który jest wyświetlany przez USB, aby miał oryginalne proporcje? Film jest panoramiczny, powinny być czarne pasy na górze i dole ekranu, a telewizor uparcie rozciąga mi film na pełen ekran do proporcji 16:9 i nie wiem jak to przestawić.

Pozdrawiam
 

accu

New member
Bez reklam
Witam. znalazłem dane matrycy dla Sony 42"kdl W650A T420HVF04.0 Datasheet download - Panelook.com

Witam uprzejmie,

Czyli jednak matryca jest 100Hz. :|
Należy się tylko cieszyć.Moje źródło informacji nie myliło się w tej kwestii , choć po oglądnięciu
japońskiej strony internetowej firmy Sony dotyczącej specyfikacji ich telewizorów muszę przyznać , że przychyliłbym się do stwierdzenia , że matryca
jest 50Hz , niemniej napisałem , że trzeba zobaczyć co jest napisane w specyfikacji matrycy , aby
móc stwierdzić jak jest w rzeczywistości.

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry