Nowa seria - KDL-32W655A

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

¤•i‚Ě“Á’ˇ | KDL-42W802A | qƒuƒ‰ƒrƒAr | ƒ\ƒj[

¤•i‚Ě“Á’ˇ | KDL-42W650A | qƒuƒ‰ƒrƒAr | ƒ\ƒj[

Po porównaniu specyfikacji tych dwóch modeli na stronie japońskiej firmy Sony
zauważyłem brak funkcji prędkości w modelu KDL-42W650A .

Dlatego mogę przychylić się do stwierdzenia , że matryce zastosowane w serii W650A są jednak 50Hz .

Nie zmienia to jednak faktu , że są źródła które podają że matryce są 100Hz.
Orginalna specyfikacja matryc firmy AUO zastosowanych w serii W650A rozwiałaby wszelkie wątpliwości
w omawianej kwestii.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

MPEG-4

New member
Ja jeszcze odnośnie poniższego postu tdx :
http://www.hdtv.com.pl/forum/922434-post66.html

tdx, zobacz tam gdzie podałeś w wykazie dostępnych ustawień dla motionflow w modelu W8, jest podana np funkcja ''24p True Cinema'' a ta sama funkcja jest podana poniżej na stronce ze specyfikacją dla W655, w dziale >Picture quality< (na samym dole)

https://www.sony-europe.com/support/en/product/KDL-42W655A/specifications

>24p True Cinema YES
>CineMotion / Film Mode / Cinema Drive YES


Witam uprzejmie,
...Po porównaniu specyfikacji tych dwóch modeli na stronie japońskiej firmy Sony
zauważyłem brak funkcji prędkości w modelu KDL-42W650A ...

...Dlatego mogę przychylić się do stwierdzenia , że matryce zastosowane w serii W650A są jednak 50Hz ...

No to może jest w modelach powyżej liczby 650, no chyba że faktycznie nie ma 100hz matrycy w żadnym modelu W6, no ale niby były jakieś dowody w necie na 100hz, dlatego na razie jeszcze pozostanę czujny w tej kwestii.

EDIT:

W japońskim manualu dla W650 też nie ma wyszczególnionych funkcji sterowania motionflow, a w manualu dla W8 są te dodatkowe ustawienia sterowania >przepływowoścą ruchu< (w funkcji motionflow) wyszczególnione pod モーションフロー (tak się pisze po japońsku motionflow) .

http://www.sony.jp/support/tv/manual/index.html


http://www.sony.jp/support/tv/i-manual/w802a/jpn/c_picscrn_hg_md_exceptpicmode.html
http://www.sony.jp/support/tv/i-manual/w600a/jpn/c_picscrn_lw_exceptpicmode.html


EDIT2:

... Powołujesz się na wpisy w jakiejś dyskusji, ale tylko jednego użytkownika " rafco", który praktycznie jako jecyny chwali sony, ale pomijasz już opinie tego samego " rafko" , który pisze " panasonic obiektywnie jest lepszy"..

@rafco nie powiedział że panas jest lepszy tylko powiedział że gdyby brać pod uwagę współczynnik cena/jakość to wybrałby panasa ale >przy samym współczynniku jakość< nie biorąc pod uwagę wyższej ceny sony to wybrałby sony W8. A na sam koniec postów w ostatnim poście @dzidzi manipulacyjnie stwierdził (jakby chciał podsumować w ten sposób całą dyskusję) mówiąc niby do @rafco coś w tym stylu ''czyli sam powiedziałeś że panas lepszy'' no i to jest właśnie takie wykręcanie kota do góry ogonem he he.
 
Ostatnia edycja:

bob1969

Member
Bez reklam
W aktualnej ulotce Sony w rubryce "Motionflow" dla poszczególnych modeli (od R420 do X9005) jest Motionflow XR od 100Hz do 800Hz.
 

Riv11

New member
Bez reklam
EDIT2:



@rafco nie powiedział że panas jest lepszy tylko powiedział że gdyby brać pod uwagę współczynnik cena/jakość to wybrałby panasa ale >przy samym współczynniku jakość< nie biorąc pod uwagę wyższej ceny sony to wybrałby sony W8. A na sam koniec postów w ostatnim poście @dzidzi manipulacyjnie stwierdził (jakby chciał podsumować w ten sposób całą dyskusję) mówiąc niby do @rafco coś w tym stylu ''czyli sam powiedziałeś że panas lepszy'' no i to jest właśnie takie wykręcanie kota do góry ogonem he he.

Nie wydaje ci sie, że nadużywasz he he.

Cytat dosłowny post 25 rafco pisze:

"Obiektywnie brałbym Panasonica
Subiektywnie wybrałem Sony"

A odpowiada mu rud rydz ( post 26):
"Czyli nawet rwoim zdaniem obiektywnie lepszy jest Panasonic."

Dzidzi pisze:

"A nie mogłeś tak odrazu napisać, że obiektywnie lepszy jest panasonic, ale ty wolisz sony." ( post 29).

Słowa dzidzi :''czyli sam powiedziałeś że panas lepszy'' - faktycznie byly by wykrecaniem kota ogonem, ale one istnieją tylko w twjej głowie. He he

Manipulacyjnie to ty to przedstawiasz, a można to sprawdzić:
Sony KDL-47W805A: recenzja nowego telewizora 3D | 3dManiaK.pl
 
Ostatnia edycja:

MPEG-4

New member
Riv11, dyskusja gdzie wypowiadał się rafco odbywa się pod dwoma recenzjami tj dla W6 I dla W8, no i zacytuję tutaj tylko (i to nie wszystkie bo było jeszcze więcej odniesień do panasonica łącznie z punktacją parametrów) te fragmenty gdzie rafco wypowiadał się odnośnie porównań z tv panasonica :

Pierwsze opinie tyczą się W6.

''Ten telewizor ma MotionFlow i każdy znawca TV wie że Sony jest mistrzem świata jeśli chodzi o płynność obrazu. Konkurencyjne modele od LG i Panasonica chociaż mają wyższy współczynnik wyświetlania obrazu bądź ten sam radzą sobie gorzej.''

''Ten Sony był gorszy niż model zeszłoroczny ale lepszy niż np. Panasonic ET60''

''Sony w tym roku korzysta z matryc IPS które mają problemy jeśli chodzi o płynność ale z pośród wszystkich producentów z tą matrycą to Sony radzi sobie najlepiej po względem płynności i kontrastu obrazu. Jedyne z czym mogę się zgodzić to nie najlepszy współczynnik cena/jakość jeśli porównamy do LG lub Panasonic od nich modele są tańsze ale za to nie radzą sobie tak dobrze z obrazem jak Sony dlatego taka a nie inna cena.''

''Oglądałem oba telewizory i lepszy obraz ma Sony praktycznie pod każdym względem przewyższa Panasonica różnice nie są jakieś wielkie ale jednak są. Mimo wszystko wydaje mi się że Panasonic ma znacznie lepszy współczynnik cena/jakość. Dlatego brałbym Panasonica''

''Panasonic jest również świetnym wyborem głównie ze względu na cena jakość i małe różnice względem Sony.''

No i ?

I żeby było jasne ja wcale nie mam ochoty najeżdżać na panasonica bo też wybieram pomiędzy tymi markami, a każda marka ma swoje plusy i minusy.

EDIT:

A odnośnie motionflow polecam wpisać w wyszukiwarkę (w trybie wyszukiwania zaawansowanego w polu znajdż słowa) na audiostereo słowo ''motionflow'' jest tam kilka naprawdę ciekawych postów odnośnie tego systemu.

A na 3dManiaK doszła dzisiaj recenzja W9.
 
Ostatnia edycja:

Riv11

New member
Bez reklam
MPEG na pytanie " no i co", odpowiedź jest : no i nic. Od poprostu okazalo sie, ze jednak nienodpowiada ci tamta dyskusja, więc zmieniasz forum. Przytaczasz opinie niejakiego rafca. Wiec odpowiedź jest prosta, taka jest opinia rafca. Jak przytoczysz swoje posty to bedzie to twoja opinia. Cóż, po prostu jestes w błędzie, podobnie jak rafco. I tyle. I to jest moja opinia. Nie wiem dlaczego opinie rafca w jakiejś dyskusji mają jakieś większe znaczenie niz kogokolwiek na tym forum. Ja osobiście mam większe zaufanie do opini tdx.

Z tej dyskusji można przytoczyc tez inne opinie jak choćby gonzo:

"To chyba żart. Radzi sobie fatalnie z płynnością. Nie tylko dużo gorzej niż Panasonic, LG,czy Samsung, ale nawet gorzej od zeszłorocznego modelu EX 65.
A pod wzgledem kontrasu to juz jest czystym bajdużeniem stwierdzenie, ze ten model radzi sobie lepiej od tańszego Panasonica E 6."

Czy wuwu:
" ten Sony nad konkurencją góróje ceną. Zaś ustępuje obrazem, płynnością, kontrastem zarowno Panasonicowi E6 jak i Toshibie TL, a doPanasa ET i Toshiby VL to nie ma co porównywać, Sony wydaje się być modelem z innej epoki ( jakieś 10 lat za tymi modelami). Ak dla mnie to W 6 można porónywać do Funai."

Jak ktos chce poznać dyskusje to też moze sam przeczytać, jest to tylko dyskusja, i tylko opinie dyskutantów nic więcej. Zwykła dyskusja, ot co, którą się posilkujesz bo tutaj nikt się z tobą nie zgadza.
Sony KDL-42W655A: recenzja niedrogiego Smart TV | tvManiaK.pl
 

accu

New member
Bez reklam
Czy ten model Sony 42"W605 jest to samo co 42"W655? bo znalazłem taki test Sony KDL-42W605 | HD Portal Recenzije

Witam uprzejmie,


32"W605A to "Ready HD"( rozdzielczość 1366x768 ) , a 42" W655A to " Full HD ".(rozdzielczość 1920x1080).
Tyle ,że nie spotkałem się z wielkością przekątnej ekranu 42"W605 tylko z 32"W605A lub 32"W600A.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

MPEG-4

New member
Wynotowałem takie kwestie z tej recenzji, odnośnie szybkości/interpolacji ruchu i porównania tego z innymi modelami itp :


W605 wyposażony jest w matrycę IPS która ma szybsze tranzystory i algorytm 200hz i wyniki są następujące:

>W605 wyświetla 900 linii z 1080, to jest 3 razy więcej niż w modelu EX650 i jest wyraźna różnica w ... ruchu i jakości obiektów w szybkim ruchu


''Doskonała realizacja przepływu ruchu jest w stanie dostarczyć 900 z 1080 linii ruchomych, a w modelu EX650 rozdzielczość
wynosiła około 300 linii.

>Doskonały lag 24ms

EX650 to 50hz model (100hz z backlight scan) bez interpolacji
HX750 to 200 hz model (400hz z frame dimming)
W650 to 200hz model ( z backlight skanowaniem)

EX650 jest bez interpolacji co powoduje tylko 300 linii poziomych, drgania i efekt DSE z powodu braku algorytmu interpolacji klatek, pojawiają się duchy.

Jest ten model w Polskiej ofercie:
http://www.sony.pl/product/tv-107-42-lcd/kdl-42w650a

EDIT:

Taka tabelka się również pojawiła na bułgarskim forum:
http://forum.setcombg.com/%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8/36614-sony-lcd-tv-faq-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D1%81%D1%8A%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BC%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82-3-a-print.html
 
Ostatnia edycja:

Riv11

New member
Bez reklam
Wynotowałem takie kwestie z tej recenzji, odnośnie szybkości/interpolacji ruchu i porównania tego z innymi modelami itp :


W605 wyposażony jest w matrycę IPS która ma szybsze tranzystory i algorytm 200hz i wyniki są następujące:

>W605 wyświetla 900 linii z 1080, to jest 3 razy więcej niż w modelu EX650 i jest wyraźna różnica w ... ruchu i jakości obiektów w szybkim ruchu


W650 to 200hz model ( z backlight skanowaniem)


Jest ten model w Polskiej ofercie:
KDL-42W650A | Wszystkie telewizory LCD z ekranem 107 cm / 42" | Omówienie | KDL42W650ABAEP | KDL42W650A | Sony

Nie odróżniasz modelu 605 od modelu 650 A. he he
 
Ostatnia edycja:

Wołek 1967

New member
Wczoraj wieczorem przypadkowo spotkałem się znajomym ,, nawiedzonym od RTV" który regularnie jeżdzi na ,,szkolenia" ;)odn. sprzętu m.in.philipsa,samsunga ...sony. I ku mojemu zdziwieniu oznajmił,że w serii 32",42" W 605 do 675a jest montowany na Europę panel IPS półmatowy starszej generacji, serii ? od LG a w 42W805.... panel tegoroczny IPS także LG.
 

Wołek 1967

New member
Wczoraj wieczorem przypadkowo spotkałem się znajomym ,, nawiedzonym od RTV" który regularnie jeżdzi na ,,szkolenia" ;)odn. sprzętu m.in.philipsa,samsunga ...sony. I ku mojemu zdziwieniu oznajmił,że w serii 32",42" W 605 do 675a jest montowany na Europę panel IPS półmatowy starszej generacji, serii ? od LG a w 42W805.... panel tegoroczny IPS także LG.

A jeszcze jedno prawdopodobnie ,oznaczenia serii np.W605-...,W650...3,5 ,W670..5 itd są różne w zależności od kraju i kontynentu! np w stanach to od W670....,a matryce być może nie w każdej serii są takie same . Ps myślę ,że zbiegiem czasu wszystko się wyjaśni!;:smile:
 

Wołek 1967

New member
A jeszcze jedno prawdopodobnie ,oznaczenia serii np.W605-...,W650...3,5 ,W670..5 itd są różne w zależności od kraju i kontynentu! np w stanach to od W670....,a matryce być może nie w każdej serii są takie same np.w Azji auo-mva. Ps myślę ,że zbiegiem czasu wszystko się wyjaśni!;:smile:
przepraszam miało być ,,np. poza europą od W670...5.
 

Wołek 1967

New member
Witam uprzejmie,


32"W605A to "Ready HD"( rozdzielczość 1366x768 ) , a 42" W655A to " Full HD ".(rozdzielczość 1920x1080).
Tyle ,że nie spotkałem się z wielkością przekątnej ekranu 42"W605 tylko z 32"W605A lub 32"W600A.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

W670A features:
X-Reality Pro™ picture engine
Motionflow™ XR 200
Full HD Resolution - Integrated WiFi
USB HDD Recording
Convertible table top stand/wall mount
Skype™ Ready
requires Skype™ camera CMU-BR100 or CMU-BR200

W600A features:
X-Reality Pro™ picture engine
Motionflow™ XR 200
WXGA Resolution - WiFi Ready
USB HDD Recording
Convertible table top stand/wall mount
Skype™ Ready
requires Skype™ camera CMU-BR100 or CMU-BR200
 

Wołek 1967

New member
W670A features:
X-Reality Pro™ picture engine
Motionflow™ XR 200
Full HD Resolution - Integrated WiFi
USB HDD Recording
Convertible table top stand/wall mount
Skype™ Ready
requires Skype™ camera CMU-BR100 or CMU-BR200

W600A features:
X-Reality Pro™ picture engine
Motionflow™ XR 200
WXGA Resolution - WiFi Ready
USB HDD Recording
Convertible table top stand/wall mount
Skype™ Ready
requires Skype™ camera CMU-BR100 or CMU-BR200

W670A/W650A/W600A Series
Experience stunning picture quality, whatever you're watching thanks to Sony’s X-Reality™ PRO image processing engine. The BRAVIA W670A, W650A and W600A Series allow you to mirror content* from your mobile devices onto the Full HD screen. They also come with a TV stand that can also function as a wall-mount* bracket.

*Applicable to selected markets only
 

MPEG-4

New member
Nie odróżniasz modelu 605 od modelu 650 A. he he


Dobra wstawiam tutaj poprawioną wersję :


Nazwa wersji zastosowanego interpolatora [Motionflow XR 200hzPRO]

W605 wyposażony jest w matrycę IPS która ma szybsze tranzystory i algorytm 200hz i wyniki są następujące:

>W605 wyświetla 900 linii z 1080, to jest 3 razy więcej niż w modelu EX650 i jest wyraźna różnica w rozdzielczości ruchu (motion resolution) i jakości obiektów w szybkim ruchu


''Doskonała realizacja przepływu ruchu [motion flow] jest w stanie dostarczyć 900 z 1080 linii ruchomych, a w modelu EX650 rozdzielczość
wynosiła około 300 linii.

>Doskonały lag 24ms

EX650 to 50hz model (100hz z backlight scanning) bez interpolacji
HX750 to 200 hz model (400hz z frame dimming)
W605 to 200hz model (z backlight scanning)

EX650 jest bez interpolacji co powoduje tylko 300 linii poziomych, drgania i efekt DSE z powodu braku algorytmu interpolacji klatek, pojawiają się duchy. (występuje panning-rozmycie obiektów przy szybkim ruchu)

Poniżej link do pełnej recenzji:
http://hdportal.eu/recenzije/review/sony-kdl-42w605/
 
Ostatnia edycja:
Do góry