Nowa seria EX720

pagan84

New member
Fotka efektu świecenia rogu Soniacza jakby kogos interesowało...



...oraz egzemplarz kultowego GoW2 :D

Sony będę reklamował albo próbował wymienić na nowy.

A tak poza tym rogiem to bardzo przyjemny telewizor, po przesiadce z Samsunga Le32b530 płynność w grach mnie powaliła (i to przy wszystkich ulepszaczach obrazu na "OFF"), filmy miodzio, kolory piękne, płynność bardzo ok (myśle że tu hx720 by mnie usatysfakcjonował w pełni, a tak to poziom zadowolenia 90%), efektu teatru telewizji brak, ale da się tak zrobić żeby był jak ktoś lubi hehe :). Nawet filmy na dvd dobrze wyglądają, a myślałem że przy przesiadce z 32 na 40" (i tej samej odległości od ekranu) będą nieoglądalne. Przy aktualnej cenie telewizora moim zdaniem b.dobry wybór. No, musiałem się swoją radością podzielić:p Pozdrawiam!
 

Attachments

  • Zdjęcie0421new.jpg
    Zdjęcie0421new.jpg
    37,1 KB · Wyś: 2436

cruzier

New member
Witajcie !
Byłem wczoraj w sklepie sony aby zobaczyć to "cudo" Ex720 w 40 calach - bo taki mnie najbardziej interesuje. Telewizor porównywałem do telewizora który kupiliśmy miesiąc temu dla taty czyli PANASONIC'a PS42G30.

Poprosiłem Pana o odtworzenie filmów w DivX'ie z Pen Drivea ( które wszystkie idą na Panasie ) - ku memu zdziwieniu 3 filmy nie odpaliły. Porównywałem obraz z bliska i z daleka i cóż ... SONY mnie rozdarowało - nic specjalnego a jego cena z 5 letnią gwarancją 3399zł. Za 2800 zł można mieć moim zdaniem lepszą plazmę.

pozdrawiam
 

pagan84

New member
W Sony Centre w B-B 40ex720 + okularki BR-250 (normalnie 250zł) + 5 lat gwarancji za 3299zł, goły 40ex720 z 2 lata gwarancji też w B-B do znalezienia za 2900zł w sklepie stacjonarnym.

Aaaa, i niezmiennie bawi mnie to namiętne odpalanie divxów na telewizorach za 3/4/5/10 tys zł, jak ktos nie widzi różnicy pomiędzy BR a divx to nie potrzeba mu telewizora tylko okulisty, jak widzi to już dawno nie ogląda divxów :p

Dwa - kąty, też jakaś dziwna mania. Ja oglądam filmy siedząc naprzeciw ekranu, a nie z góry/z dołu/z boku. Ale niektórzy to lubią sobie życie utrudniać hehe. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

cruzier

New member
Fakt tendencja do DivX'ow jest duża - gdyż to mimo wszystko obecnie jeszcze najpopularniejszy, najbardziej dostępny format pliku filmowego. Zresztą włączenie DiviX'a zaproponował mi sam Pan ze sklepu - gdyż na tym najlepiej widać co nowy procesor obrazu w Sony potrafi (jak sam stwierdził). W moim odczuciu potrafi jednak nie zbyt wiele na to co zobaczyłem i są to moje odczucia porównując Ex720 do Panasa G30. Prezentacja w BR ładna jednak w szybkim ruchu ewidentnie widać nieostrość krawędzi. Jak wcześniej napisałem - szału nie ma - liczyłem na coś lepszego i za tę kasę moim zdaniem nie warto.
 

czenio

New member
sony EX720

Przed chwilą mój ex720 pobrał nowe oprogramowanie o numerze PKG3.505EUA-0104. Czy ktoś wie jakie zmiany wprowadza w stosunku do poprzedniej wersji ?
Druga sprawa - Mam problem z właściwym ustawieniem obrazu. W związku z tym proszę o podanie Waszych ustawień do SD analogowego .
 

czenio

New member
A czego konkretnie nie możesz ustawić? Jakieś problemy? Fabryczne ustawienia są nieodpowiednie?
Oczywiście mogę ustawiać (zmieniać) wszystkie parametry , ale nie jestem zadowolony z tych
ustawień . Również ustawienia fabryczne nie bardzo mi pasują. Może zbyt krótko mam ten TV. W drugim pokoju mam TV Sony 46NX700 i ustawienie obrazu który mnie satysfakcjonuje zajęło mi sporo czasu. Ponieważ obecnie nie dysponuję nadmiarem czasu to byłbym wdzięczny gdybyś mi podał swoje ustawienia "na talerzu". Pozdrawiam
 

czenio

New member
Uzupełniając swój post dodam ,że do NX700 mam podpięty tuner platformy n, więc jakość obrazu w stosunku do analogowego SD jest diametralnie inna.
 

Tolek100

New member
Witam,
Mam problem z wyświetlaniem zdjęć z pendrive.
Telewizor wyświetla komunikat odtwarzanie niemożliwe. Zdjęcia w formacie jpg. Filmy z pendrive wyświetla bez problemu natomiast zdjęć nie chce. Czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić ?
Pozdrawiam
T
 

Tolek100

New member
Witam,
Odpowiedź na moje pytanie otrzymałem z Sony:

"Szanowny Panie czy zdjęcia, które chce Pan wyświetlić na odbiorniku poprzez USB były wcześniej modyfikowane/edytowane przez program graficzny? Jeśli tak to telewizor ich nie wyświetli, proszę w tej sytuacji spróbować zgrać zdjęcia bez wcześniejszej ingerencji programu graficznego. Ten model powinien bez problemu wyświetlać zdjęcia w formacie JPG."

To jakaś kpina telewizor nie czyta plików jpg po obróbce mogę sobie pooglądać półprodukty bezpośrednio z karty lub aparatu !?!

Sprawdziłem i rzeczywiście jest to prawda.

Pozdrawiam
 

szweju

New member
Witam,

zakupiłem wczoraj telewizor EX720 i mam pytanie. Czy jest możliwość odtwarzania filmów DVD z dysku? Próbowałem ale telewizor nie widzi plików :/.

I druga sprawa, czy okulary 3d trzeba jakoś "zgrać" z telewizorem? Próbowałem oglądać kanał 3D na n-ce ale jakość jest słaba - niewyraźny obraz, szybko zaczynają boleć oczy,

pozdrawiam
 

beatfanatic

New member
Witam,

Szykuję się do zakupy Sony KDL-46EX720. W redcoonie taki tv kosztuje 4301zł + adapter wi-fi 239zł.. dodatkowo oferują za 399zł "przedłużenie gwarancji redcoon" do 5 lat..

Byłem dziś w Sony Center w Starym Browarze w Poznaniu i cena za zestaw KDL-46EX720+ okulary+film to 4999zł. Co ciekawe nie sprzedają telewizora osobno mimo,że ja kompletnie nie mam zamiaru korzystać z 3d! Dodatkowo musiałbym kupić adapter wi-fi za 299zł.

Szczerze mówiąc mam dylemat czytając ten temat i wiedząc o pojawiających się dość często usterkach w telewizorach Sony. Wolałbym wziąć gwarancję na 5lat.. i teraz nie wiem jaką gwarancję oferuję redcoon. W sony center twierdzą,że sprzęt w redcoonie mają na pewno z obcej dystrybucji stąd taka cena..a u nich normalnie przedłużenie gwarancji do 5lat kosztuje 750zł.

Nie jestem skłonny wydać 5300 bo wydaje mi się,że akurat ten model nie jest tyle warty.. a mam trochę obawy co do redcoona. Czy ktoś z Was tam kupował? Sprzęt jest z polskiej dystrybucji? Brał ktoś przedłużoną gwarancję u nich?

z góry dzięki wielkie za odpowiedź

p.s. jaki kabelek HDMI radzicie kupić? jestem w tym temacie zupełnie zielony.
 
Ostatnia edycja:

WojtR

Member
Bez reklam
podstawowe pytanie czy jest to wydłużona gwarancja producenta czy jakieś ubezpieczenie ...

A z wszelakimi ubezpieczenia jest tak , że firmy ładnie biorą składkę a w przypadku szkody zaczyna się cwaniaczenie i zasłanianie 22 paragrafem na 40 stronie ogólnych warunków :)
 

beatfanatic

New member
mam odpowiedź z redcoon

Celem uzyskania jak najbardziej atrakcyjnych cen produktów, jakie oferujemy naszym Klientom dokonujemy zakupów w ramach Unii Europejskiej. Oferowane przez nas produkty firmy Sony nie pochodzą z polskiej dystrybucji.

Naprawa gwarancyjna produktów firmy Sony realizowana jest wyłącznie w centrum serwisowym redcoon Polska Sp. z o.o. na zasadzie door to door.

sprawę przemyślałem i chyba kupię za 4999zl w Sony Center zestaw 46EX720, sprzedam okulary i film 3d za co kupię adapter wi-fi (nie mają 46EX721). Wtedy będę miał tv z netem i 5lat gwarancji Sony Polska za 5k.
 
Ostatnia edycja:

tomas330

New member
Witam,

zakupiłem wczoraj telewizor EX720 i mam pytanie. Czy jest możliwość odtwarzania filmów DVD z dysku? Próbowałem ale telewizor nie widzi plików :/.

I druga sprawa, czy okulary 3d trzeba jakoś "zgrać" z telewizorem? Próbowałem oglądać kanał 3D na n-ce ale jakość jest słaba - niewyraźny obraz, szybko zaczynają boleć oczy,

pozdrawiam

Kolego daj znać czy poprawiłeś jakość obraz 3D aktywne 3D powinien mieć ostrzejszy obraz nisz 3D pasywne a jak inni użytkownicy spostrzegają 3D w EX720 ? Za wszelkie sugestie będę wdzięczny bo nie wiem czy jest warto dopłacać 250 zł do TV z okularami
 

WojtR

Member
Bez reklam
3d w serii EX720 jakie macie doświadczenia w tej materii , ja testowałem na demie z wielorybem po sklepach rtv .... oglądałem
55NX810 oraz 55EX720 i mnie lekko załamało ... zacząłem czytać testy w tej materii , na polskich forach niewiele , test na niebieskim forum też delikatnie co do ewentualnych przesłuchów

ale trafiłem na wątek na avsforum i tam zagraniczni użytkownicy w ilości kilkudziesięciu wprost piszą , że o ile obraz 2D jest bardzo dobry to do 3D ten TV zwyczajnie się nie nadaje z uwagi na ogromne przesłuchy , nawet jeden z użytkowników wkleja odpowiedź z SONY , że znają problem ....


Czy kolejne aktualizacje oprogramowania zmieniły coś w tym zakresie czy jednak udawane 200hz zabija sprawę 3D w tym modelu i m.in z tego powodu przynajmniej ja widzę bardzo dużą różnice w stosunku do 810NX niestety na minus

wszyscy jeżdżą bo Sam czy LG ze nie są 3d full HD ale na tym modelu Sony to crosstalk z tego co widziałem i czytałem to jest bardzo duży , jeśli testujący twierdza , ze jest poprawa do zeszłorocznych modeli to co tam było ? :)
 

Artekmaxx

New member
mam pytanie jestem na kupnie sony kdl ex720 i możecie mi powiedzieć czy jak podepne dysk 1TB to czy pójdą mi bez problemu pliki avi mp4 divx mp3. bo słyszałem że w sony są z tym problemy.
 

leon107

New member
Oriętuję się ktoś dlaczego nie wgrywają sie do listy nowe kanały cyfrowej telewizji ? mam 8 kanałów cyfrowych doszły kolejne zrobiłem wyszukiwanie za pierwszym razem znalazł te kanały ale nie chodziły a teraz jak robie wyszukiwanie kanałów to w ogóle ich nie ma na liście :?: mam drugi telewizor samsunga i tam wszystko śmiga znajomy ma też sony tylko ex500 i u nie go chodzi te osiem kanałów co u mnie.
 

szweju

New member
Kolego daj znać czy poprawiłeś jakość obraz 3D aktywne 3D powinien mieć ostrzejszy obraz nisz 3D pasywne a jak inni użytkownicy spostrzegają 3D w EX720 ? Za wszelkie sugestie będę wdzięczny bo nie wiem czy jest warto dopłacać 250 zł do TV z okularami

Witam,

nic mi się nie udało zrobić. Tak więc oglądanie w 3D sobie odpuściłem (bez żalu, okulary dostałem free w saturnie),

Jakby się udało coś zdziałać w temacie to dajcie znać,
pozdrawiam,
 

tomas330

New member
Nie wiem czy to ma znaczenie ale materiał 3D puszczany z laptopa na EX720 przez program CyberLink PowerDVD 10 po kilku długich testach robi bardzo pozytywny odbiór ostry obraz rewelka natomiast sygnał z platformy N jest średni co jakiś czas widać jak obraz się nakłada w nie długim czasie porównam sobie technologie pasywną i dam znać
 
Do góry