Nowa seria EX720

grześ691

New member
Nie wiem czy 55 calowych też były takie montowane, znalazłem na hifi-forum.de że były w 46ex720 natomiast nikt nie pisał , że trafił AUO w 55ex720
 

Dig Dug

New member
Powtórze się, ale dalej podtrzymuje, że ostatni z dobrych i stosunkowo tanich telewizorów Sony to był EX500. Obecna EX720 to porażka. Czarny nie istnieje w porównaniu z EX500. A raczej jak jest to koleś ma czarny garnitur bez odcieniowy (nie widać załamań materiału itp.) Próbowałem włączać poprawiacze i wyłączać, ale to nic nie daje. Ten TV nadaje się tylko do jasnych obrazów, najlepiej jak akcja toczy się w dzień lub wyświetlana jest bajka. Wtedy nie mamy zastrzeżeń i jest miodzio. Skalowanie SD spox, płynność ruchu spox, ale czerń i kąty, a także clouding porażka. Generalnie żałuje, że nie wziąłem Samsunga D5500 tańszy, a odtwarza dodatkowo divx w HD itp.

Żeby nie było, że bredze, albo mam subiektywne odczucia to oglądam program/film koleś chodzi w czarnym garniturze, butach, spodniach, jest noc, cokolwiek. Schodzę na dół a tam na EX500 jakby inna bajka. Garnitur ma fakturę, buty się błyszczą, spodnie są pomięte, w nocy krzaki mają liście. Zawsze wtedy wpadałem na górę, robiłem korekcje ustawień, włączałem wspomniane wspomagacze i nic. Teraz już nawet nic nie zmieniam. Jak ktoś ma kupić któryś z telewizorów Sony to niech lepiej się zastanowi.
Acha i mam matryce Samsunga, a nie AUO. To by była totalna porażka. :/
 
Ostatnia edycja:

JaJachu

New member
witam,
a może mi ktoś napisać jak w 40 ex720 przeglądać internet na przeglądarce,
bo jak wchodzę w przeglądarkę to pokazuje stronę sony i nie mogę wejść na nic innego.
 

czenio

New member
Aktualizacja oprogramowania do Sony EX720

Pojawiła się nowa wersja oprogramowania o numerze PKG4.005EUA-0104 . Czy ktoś wie co nowego ona wnosi? Na portalu Sony nic nie ma na ten temat
 

marek_kapsa

New member
Witam wszystkich a szczególności posiadaczy 55EX720 :)

Stoje przed wyborem TV i po wielu obejrzanych modelach i przeczytanych opiniach moimi faworytami zostały dwa modele 1. Sony 55EX720 i 2. SHARP LC-60LE635
Na obrazie 3D i funkcjach multimedialnych mi nie zależy, na pierwszym miejscu stawiam jakość obrazu.

Czy ktoś może porównywał oba modele i ma jakieś wskazówki i porady.

Pozdrawiam i Dziękuje za podpowiedzi
 

eM!

New member
Zawsze jest opinia mówiąca, że jak chcesz mieć dobry obraz bierz Sony, a jak masę funkcji multimedialnych kupuj Samsunga, Sharpa, itd.
Ja miałem EX500 i długi czas gościł u mnie EX720. Jeśli chodzi o obraz w tej półce cenowej jest na prawdę w porządku. Sharpem nie miałem okazji się pobawić ale o tym pewnie napisze Ci Kiki, który ma duuużą wiedzę na ten temat.
Z minusów Sonego są słabsze kąty widzenia, a o wszystkich pozytywach przeczytasz na forach, bo w większości się zgadzają ;).
 

goku22

New member
Witam. Mam pytanko, da się uruchomić na tym tv hbbtv. Przeszukuje nemu i nie ma tam o tym nic. Natomiast w niemieckich opisach tych tv widzę, że ta funkcja jest ujęta. Może jest tak jak z niektórymi samsungami, że w Niemczech ta funkcja działa, a w Polsce już trzeba kombinować żeby zadziałała. Wie ktoś coś na ten temat, mam tv 46ex720.
 

masta pi

New member
witam. mam takie prozaiczne aczkolwiek istotne pytanko: czy sony 46 nx 720 za 4799 + 2 pary okularów 3d gratis w sony center to dobra cena i jeśli można jakieś oponie na temat tego tv?
 

arm90

New member
Witam mam problem z ex72. Jak na razie mam problem ze skalowaniem formatu obrazu. Przy ustawieniu auto (w ustawieniach) często ścinane są brzegi obrazu (np. połowa napisu TVN). Przy ustawieniu formatu "pełny" jest OK, ale co zmiana kanału to ponownie nie zapamiętuję ustawienia i wali na "rozszerzony", który właśnie ścina część obrazu. Też tak macie?
 

eM!

New member
Arm90 z jakiego źródła masz podawany sygnał do TV? Jest to "kablówka" czy poprzez jakiś dekoder idzie sygnał. Jeśli jest to dekoder (najczęściej, choć nie zawsze) trzeba w nim pogrzebać w ustawieniach.
Też tak macie?
Na szczęście nie :). Ja mam póki co sygnał SD ze zwykłej kablówki.
 
Do góry