Nowa seria EX720

Dig Dug

New member
Właśnie podczas tzw. krzątania się po pokoju widać nawet w dzień słabe kąty i słabnącą czerń. Wieczorem widać to jeszcze bardziej, stąd mi to przeszkadza, bo tego nie ma w EX500.
Obraz jest tak jak pisałem super, ale gdy jest i pokazywane są jasne sceny, a dodatkowo nie ma pasów góra dół. Tu nie mam nic do zarzucenia SONY, ale tak jak pisałem, ciemne sceny, czarne tło napisów i nawet pasy góra, dół pokazują, że w EX720 Sony zniżył się do poziomu Samsunga.

A że na wprost jest OK to nie świadczy dobrze o telewizorze, bo właśnie nietypowe sytuacje świadczą o jakości, podobnie jak w innych rzeczach. Co z tego, że dane opony są spoko na suchej i asfaltowej nawierzchni, jak podczas deszczu są niesamowicie sliskie i niebezpieczne. Tą samą analogie zastosował bym w TV. EX720 to taki Pirelli, który ma dobrą markę, na której jedzie, ale opony są porównywalne z Sava.
 

farba

New member
Skoro zdaniem co niektórych trzeba zaakceptować kiepskie kąty, rzucający się w oczy clouding itp przypadłości markowych LCDeków, to w takim razie czym różnią się owe telewizory od znacznie tańszej, niemarkowej konkurencji? Jedynie firmowym znaczkiem? Ludzie kupując Soniacza lub Samsunga, chyba mają prawo wymagać czegoś więcej niż w przypadku np Funaia - prawda?
 

eM!

New member
Jedynie firmowym znaczkiem? Ludzie kupując Soniacza lub Samsunga, chyba mają prawo wymagać czegoś więcej niż w przypadku np Funaia - prawda?

Funaia zostawiłbym w spokoju z czystej przyzwoitości, gdyż leżącego się nie kopie ;)

Masz sporo racji w tym co piszesz farba. Jednak jak pewnie wiesz, za ileś złotych kupujesz nie tylko telewizor jako taki z kilkoma kablami, ładnym pudełkiem, instrukcją i znaczkiem jakiejś marki. W tej cenie jest zawsze serwis i usługi posprzedażowe, o których często zapominamy. A chyba nikt nie zarzuci tego, że jest to mało istotny element (czy to w TV Sony czy Funai), gdyż jak wiadomo w obecnych czasach, sprzęt nie jest produkowany "na lata".

Przykład jaki przytoczę pochodzi z mojego osobistego doświadczenia. Miałem kiedyś lodówkę "Sneżinka" z zamierzchłych komunistycznych czasów. Działała koło 20 lat z jednym serwisem. Wymieniłem termostat za parę złotych i chłodziła jak złoto. Później wymieniłem lodówkę na nowoczesny model firmy X. Sprzęt był objęty standardowo 2letnią gwarancją. Chyba po 2,5-3 latach wyrzuciłem ją i kupiłem nową lodówkę. Serwis niemożliwy.

Wątek trochę się rozwinął i lekko zboczył z tematu ale dzięki temu każdy dopowie jakąś ciekawostkę dzięki której łatwiej będzie wybrać odpowiedni sprzęt dla siebie. Osobiście jestem ciekaw oceny sihborx'a.
 

sihborx

New member
musimy poczekać aż do wtorku ;)
Jak tylko Przyjedzie TV to dam wam zanć
Nowe kable HDMI już czekają ;)
A i nowy Xtreamer też nadlatuje Także bedziem testować.
Będę mógł "zaplajować" 3d z kilku żródeł
 
Ostatnia edycja:

Dig Dug

New member
Telewizory słabszych marek mają gorszą elektronike, algorytmy stąd mogą gorzej skalować SD, dawać mniejszą szczegółowość, z racji słabszych matryc lub dokładności w wykonaniu mogą mieć większy clouding itp.

Niestety SONY popsół się i o ile moim zdaniem w poprzednich modelach przewyższał w paru niuansach Samsunga, można go łatwiej skalibrować w domu, to model EX720 nie wyszedł im i nie jest wart swojej ceny. Za mniejsze pieniądze można kupić D5500 (jeśli komuś nie trzeba 3D).
 

pasek

New member
W tygodniu oddam sonego do serwisu, zobaczymy co powiedzą bo moim zdaniem to jest usterka, jakiś felerny egzemplarz trafiłem . Te ciemne pionowe pasy nie są do zaakceptowania.
 

moroqq

New member
moje ustawienia dla 40ex720 dla sygnału HD

Podświetlenie- 7
Kontrast- Maks.
Jasność- 38
Nasycenie- 58
Odcień- 0
Temperatura barw- Ciepłe 1
Ostrość- 90
Redukcja zakłóceń- Wył
Redukcja zakłóceń MPEG- Wył
Redukcja zakłóceń punkt.- Wył
Motionflow- Standardowe
Tryb filmu- Automat.1
Korekcja czerni- Średnia
Zaaw. zwiększ. kontrastu- Duże
Gamma- 0
Automat. ograniczanie światła- Wył
Czystość bieli- Wył
Żywy kolor- Średni
Balans bieli- Wszystko na 0
Uwydatnianie szczegółów- Duże
Uwydatnianie krawędzi- średnie

Może komuś przypadną do gustu. U mnie nie widać w ogóle cloudingu przy tych ustawieniach


Pozdrawiam
 

eM!

New member
na mniejszej matrycy 40 jest mniejszy clouding niż w na większej 46..

Zgadza się! Pomimo mniejszej powierzchni ekranu zjawisko cloudingu jest mniejsze, choć wydaje się, że większy ekran ze stosunkowo mniejszą ilością diod powinien lepiej się sprawować w stosunku do zjawiska cloudingu.

Odnośnie ustawień podpowiem jedną rzecz, gdyż różne osoby przeglądają to forum.
Ustawienia napisane dla TV 40" nie muszą być dobre dla TV 46". Może niekiedy się zdarzyć, że na takich samych ustawieniach w dwóch (różnej wielkości) TV stojących obok siebie, osiągniemy bardzo podobny efekt. Zazwyczaj jednak, obraz na jednym będzie ciemniejszy a na drugim jaśniejszy i nie tak ostry i soczysty.
 

sihborx

New member
witam,
Wreszcie dotarł mój soniacz. Jeszcze nie bawiłem się w dokładną kalibrację ale pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne!.
W ogóle to się długo zastanawiałem co ma napisać aby jednej strony nikogo nie urazić a z drugiej wnieść do tej dyskusji coś konstruktywnego.
Na wstępie chciałem powiedzieć, że bardzo sobie cenię to forum - można się dużo ciekawego dowiedzieć jednak jak na ironię tym razem więcej sobie zaszkodziłem niż pomogłem czytajac poniższe posty. Odebrało mi to elementarną przyjemnść z faktu zakupu NOWEGO TV. Zamiast się cieszyć i delektować “zejebistym TV” to nic innego nie robię tylko latam i skaczę jak małpa przed TV i szukam “cloudingu” i sprawdzam te “przeklęte kąty” Żona ma ze mnie niezłą polewkę ;);):) . Mam dość “krzątania” się po domu i jednoczesnym gapieniem się na TV i szukania złych kątów …. przecież to niebezpieczne..... już trzy razy wpadłem na szafę i raz na teściową …..

Moim skromnym zdaniem cała te zamieszanie z latarkami czy kątami są delikatnie mówiąc trochę przesadzone. Jak już ktoś wcześniej powiedział “gdyby nikt o tym nie wspomniał to bo nikt na to nie zwracał TAKKKIEJJJJJ uwagi. A przecież są ważniejsze rzeczy w tych telewizorach na które “trzeba ” zwracać uwagę … choćby 1000HZ motion flow ;)
Uważam, że negatywne oceny dot. Sony są wyolbrzymione i na dodatek przysłaniają mocne strony tego LCD-ka - których jest zdecydowanie więcej.
Faktem jest, że clouding występuje w szczególności w dolnych rogach ale powiedzcie mi gdzie nie występuje. Przewertowałem wiele stron z testami TV gdzie panowie latali z miernikami trykorderami czujnikami i innimi cudami jakby badali jakiegoś ufoka a nie LCD-ka ;). Przejrzałem kilka testów sony EX NX, HX, samsunga D 6500,7000 ect. jak i i co wszyło, że prawie wszystkie LEDy mają ten problem bez względu na cenę. Bardzo podobnie sytuacja wygląda w sprawie kątów .
Oczywistym jest, że jak patrzymy pod większym kątem to obraz się pogarsza. I w przypadku EXa nie jest inaczej. Pogorszenie obrazu (wpływający znacząco na komfort oglądania) pojawia się pod kątami pod jakimi nikt nie ogląda TV.Uważam , że kąty nie odbiegają od konkurencji. Jest wiele TV i to z wyższej półki gdzie te kąty są jeszcze gorsze nawet w modelach, które były wymieniane w tym poście.
Oczywiście i zdaje sobie sprawę z osobistych preferencji każdego z użytkowników. Dla jednego kąty są złe a dla drugiego biały jest zółty.

Przez to całe zamieszanie zapominamy, że …,przy najmniej dla mnie …...sony Kdl 46EX72x jest bardzo dobrym telewizorem w swoim segmencie
Obraz SD prezentuje się bardzo do dobrze. Kilku minut minęło zanim zorientowałem się , ze oglądam fakty na TVN24 a nie na TVNHD :)
Obraz w HD po prostu miodzio Wczoraj akurat na N-ce leciał Toy story..... no brak słów ;););)
Moim zdaniem Motion Flow od sony jest zdecydowanie najbardziej dopracowane i nie tak inwazyjne jak u konkurencji. Obraz nie jest tak teatralny jak w niektórych samsungach.
O obrazie z BluRay chyba nie muszę już pisać bo wyjedzie zaraz, ze sony mi płaci :)
To samo dotyczy flmów w mkv.
Tryb Kino - nie wyobrażam sobie filmów bez niego.
O 3D jeszcze się nie wypowiem ponieważ okulary jeszcze nie dojechały do mnie.
No dobra głośniki mogłyby być trochę bardziej soczyste ale przecież wiemy, że to przypadłość większości cienkich TV.
Po tych krótkich testach już sam sobie odpowiedziałem na pytanie czy warto dopłacić do HX …... jak cię stać to zawsze warto. Ja tą kasę odkładam na lokatę i zbieram na projektor :)
 
Ostatnia edycja:

wojtekkos2

New member
dzięki za obiektywną i wyważoną ocenę, chyba mnie przekonałeś do tego modelu, bo od kilku tygodni zastanawiam się nad jego kupnem, a jak wygląda z czytaniem pendrive'a, bo ktoś pisał na tym forum, że tv nie widzi pendrive'ów, drugie pytanie: jak się sprawuje funkcja PVR?
 

sihborx

New member
w tej kwestii jeszcze ci nie mogę pomóc ponieważ jeszcze nie testowałem.Choć z większości opinii wynika, że w kwestii sony ustępuje konkurencji a w szczególności samsungowi.
Wydaje mi się ze z Mkv będzie problem o dvix nie pisze bo już nie pamiętam kiedy ściągałem dvixa (moim zdaniem to profanacja na takim TV puszczać dvix-y- no chyba, że seriale ale jak tak kto woli.)
Ja problem mkv rozwiązałem w trochę inny sposób.
Zakupiłem multimedialny player Xtreamer.... na stronie producenta 99Euro. Nie chcę uprawiać krypto reklamy ale powiem ci , że to najlepiej wydane pieniądze. Czyta wszystko .... dosłownie wszystko zero problemów z napisami wsparcie dla DTS i ect . zdecydowanie polecam
 

eM!

New member
Wojtekkos
odnośnie pendrive najważniejsze jest to w jakim systemie go sformatujesz. EX720 obsługuje FAT12,16,32 oraz exFAT. Druga sprawa to jakość pendrive. Czytałem o sporej liczbie przypadków, gdzie TV nie widział w ogóle pena i w większości przypadków była to wina złego stanu pendrivea.

Jeśli chodzi o mkv, rzeczywiście ten model nie czyta tego formatu kompresji. Jak słusznie zauważył kolega przede mną - dvix odchodzi powoli do lamusa, gdyż nie pozwala na pełne wykorzystanie "mocy" TV.

Dobrym rozwiązaniem jest dokupienie Blu-ray'a lub innego urządzenia, które obsłuży, słusznie lubiany w ostatnim czasie, mkv. Nie będę Ci wklejał linków do takich osprzętów, gdyż jest tego masa na rynku i swobodnie dobierzesz coś dla siebie - nawet na tym forum przewinęło się kilka takich tematów.
 

Fankis

New member
panowie,powiedzcie mi,jak sie ustawia ekran obrazu w tv filmu puszczanego z blu raya(ps3) zeby było na cały ekranie..bo puszczam 14:9 i obraz jest posrodku,szukałem troche po opcjach i wtv i w ps3 i nie umie..menu filmu jest na całym ekranie,a jak puszczam juz film przechodzi w taki lipny troche tryb..kurcze nie moge sie wysłowić chyba..heh..na niedzieli mózdżek nie działa odpowiednio...chodzi o to żeby film leciał na całej szerokości i długości ekranu...tv ex 720..noo heh
 

GregoryAlone

New member
panowie,powiedzcie mi,jak sie ustawia ekran obrazu w tv filmu puszczanego z blu raya(ps3) zeby było na cały ekranie..bo puszczam 14:9 i obraz jest posrodku,szukałem troche po opcjach i wtv i w ps3 i nie umie..menu filmu jest na całym ekranie,a jak puszczam juz film przechodzi w taki lipny troche tryb..kurcze nie moge sie wysłowić chyba..heh..na niedzieli mózdżek nie działa odpowiednio...chodzi o to żeby film leciał na całej szerokości i długości ekranu...tv ex 720..noo heh

to puść na 16:9 taki format obrazu ma ten TV.
 
Do góry