Nowa seria EX720

siefca

New member
super dzięki za odpowiedz. Więc dla ścisłości- puszczając film z lapka mkv 3d przez kabel hdmi bede mógł używać normalnego trybu 3d na tv a nie tylko symulowanego ? wiem że pytania są cieżkie, dziękuje z góry za pomoc !

już sobie poradziłem. zakupilem hdmi i 3d w mkv z laptopa smiga pieknie...imax underwater world rozwala mnie :D piekna sprawa...pozdrawiam
 

Fankis

New member
powiedzcie mi,czy bardzo was denerwuje clouding w 46 ex720??bo ja sobie umamrałem i nie daje mi to spokoju..cały czas o tym myśle,i tylko patrze czy widoczny jest..heh....

matryce mam LTY460HJ0501..
 
Ostatnia edycja:

siefca

New member
powiedzcie mi,czy bardzo was denerwuje clouding w 46 ex720??bo ja sobie umamrałem i nie daje mi to spokoju..cały czas o tym myśle,i tylko patrze czy widoczny jest..heh....

matryce mam LTY460HJ0501..


ja osobiście nic nie widze u siebie( nie sprawdzałem matrycy) nie wiem czy źle patrze czy u mnie akurat jest ok...tak czy inaczej mam kolejny problem. Kiedy odpalam filmy mkv 3d (side by side) dwa obrazy kolo siebie i wrzucam napisy w all playerze to przenosi mi je jakos dziwnie ( początek jest po prawej stronie i kończą sie po lewej sotrnie) także musze biegać cały czas od prawej do lewej i potem jeszcze do prawej...jak to zrobic? pomocy prosze. pozdrawiam
 

Dig Dug

New member
Francis - jak stał na stoliku, to moja 40 miała clouding słabo widoczny, ale większy niż w EX501, teraz jak wisi, to clouding zwiększył się do takiego jak w typowym Samsungu, chociaż troche brakuje do tego z LG.
Wg. mnie porazka, a też mam matryce Samsunga. Widze przy kazdej ciemnej scenie.
 

Fankis

New member
no własnie..podjade do media markt i zapytam czy mi wymienią na inny model,bo mnie to drażni...tv kupilem w grudniu,moze da sie cos załatwić..
 

eM!

New member
powiedzcie mi,czy bardzo was denerwuje clouding w 46 ex720??bo ja sobie umamrałem i nie daje mi to spokoju..cały czas o tym myśle,i tylko patrze czy widoczny jest..heh....

matryce mam LTY460HJ0501..

Niestety nie mogę powiedzieć tego z długiego doświadczenia użytkownika. Widziałem jednak przez dłuższą chwilę ten model u znajomego. Dało się zauważyć clouding przy ciemnych scenach, gdy film był wyświetlany w nocy (wtedy moim zdaniem to zjawisko jest najbardziej widoczne). Nie był to jakiś straszny obraz, którego nie dało się oglądać. Proponuję poszukać w internecie ustawień obrazu, gdyż w dużej mierze możesz ograniczyć to zjawisko zwykłymi ustawieniami.

Edge-LED_More1.jpg


oraz

led-edge-lit.jpg


Dwa obrazy wyłowione z internetu aby uzmysłowić jak działa EDGE LED (podświetlanie krawędziowe LED w telewizorach LCD)
 

pasek

New member
Francis - jak stał na stoliku, to moja 40 miała clouding słabo widoczny, ale większy niż w EX501, teraz jak wisi, to clouding zwiększył się do takiego jak w typowym Samsungu, chociaż troche brakuje do tego z LG.
Wg. mnie porazka, a też mam matryce Samsunga. Widze przy kazdej ciemnej scenie.
A u mnie odwrotnie, przy ciemnych scenach jest spoko clouding praktycznie nie istnieje ale za to na jasnym tle widoczne ciemne pionowe pasy równomiernie rozmieszczone, troszeczke to już wyeliminowałem ustawiając podświetlenie matrycy na maxa i kontrast na 90. (dostałem moduł wifi na promocji po 30stu kilku dniach, ładnie śmiga net i filmy z lapka fajna sprawa)
 

Fankis

New member
byłem w media,niestety wymiana modelu tylko do 2 tyg,a ja posiadam ex 3 miesiące...nakierowali mnie na serwis,wszyscy wokół mówią,że wyolbrzymiam,że mnie za głupka wezmą w serwisie,ale co ja mam poradzić,jak oglądam po nocach filmy,i normalnie lewy dolny róg wyprowadza mnie z przyjemności..wykoleja mnie poprostu z rytmu cieszenia sie swietnym tv..ehh...tylko dolny lewy róg mnie drażni,bo tam swieci 2 razy mocniej niz w pozostałych...co mi poradzicie panowie??zanosic do serwisu,czy próbowac jeszcze odkręcic troche obudowe w tym rogu?? kolego EM! nawet w scenie 'KINA'drazni mnie róg,a w trybie gry,jak gram na ps3 siwieją mi włosy..heh..
 

Dig Dug

New member
Fankis - nie przeskoczysz tego. Po prostu TTTM, tzw. edge led. Ja wolę obraz ciemniejszy taki plazmowy stąd miałem w EX500 i mam w EX720 podswietlenie na 4 kontrast 90, jasnosc i kolory na 50. Generalnie ciemniejszy obraz u mnie ogranicza clouding. Przy normalnym ogladaniu nie widac tego, dopiero przełączenia kanałów, podczas wlaczania, koniec filmu, napisy, wchodzenie w menu internetowe itp. powoduje. że widac clouding. Drazni mnie to, bo w EX500 nie było tego, tylko delikatniutkie latareczki w rogach, których nawed nie widać podczas tych manewrów, gdy włączone jest światło, w EX720 widać clouding dzien, noc, swiatło. Ogolnie kiepsciutko jak na Sony.

PS. Wczoraj chciał mi się EX720 aktualizować. Dałem daj poźniej. Wie ktoś co zmienia ta aktualizacja?? Na stronie sony.pl ostatnia aktualizacja jest z 18 stycznia i poprawiała cos w HD 1080p/i. Te z 18 stycznia mam zessaną w TV.
 
Ostatnia edycja:

eM!

New member
PS. Wczoraj chciał mi się EX720 aktualizować. Dałem daj poźniej. Wie ktoś co zmienia ta aktualizacja?? Na stronie sony.pl ostatnia aktualizacja jest z 18 stycznia i poprawiała cos w HD 1080p/i. Te z 18 stycznia mam zessaną w TV.

Na stronie producenta nie ma nic o nowej aktualizacji.
Jednak podpowiem Ci, że teraz sporo dzieje się wokół technologii CINAVIA.
Jest ona stosowana w Blu-Ray'ach, może zrobili coś takiego aby zabezpieczyć filmy odpalane z Pena? (nie mam żadnych pewnych informacji - są to jedynie moje przypuszczenia i zgadywanki!)
 

sihborx

New member
Witam
Właśnie jedzie do mnie KDL46ex720. Tv zamówiłem na Pixmania.ie. Jutro odbiór. Iiiiiii byłem bardzo szczęśliwy z dokonanego zakupu do czasu gdy wszedłem na forum;-( tzn. Traz targaja mną straszne nerwy i myśle czarne, że nie będę zadowolony. Już wiem ze jak wypakuje TV nic innego nie będę robił tylko sprawdzał kąty i szukał latarek:(.
Do tego stopnia sie nakręciłem ze zacząłem czytać warunki zwrotu. Wychodzi ze do 7 dni mogę i teraz myśle i chodza z kąta w kąt bo 600€ musiałbym dopłacić do kdl46hx823 a 1000€ do KDL46hx923.
masakra!!!!! A trzeba było nie sprzedawać dobrego starego kdl46 V5500:)
Co myślicie taka dopłata to chyba przesada?
(a jak żona by przeczytała ten tekst to do końca życia będę na 15 ' CTR filmy oglądał )
Pozdrawiam
 

pasek

New member
Witam
Właśnie jedzie do mnie KDL46ex720. Tv zamówiłem na Pixmania.ie. Jutro odbiór. Iiiiiii byłem bardzo szczęśliwy z dokonanego zakupu do czasu gdy wszedłem na forum;-( tzn. Traz targaja mną straszne nerwy i myśle czarne, że nie będę zadowolony. Już wiem ze jak wypakuje TV nic innego nie będę robił tylko sprawdzał kąty i szukał latarek:(.
Do tego stopnia sie nakręciłem ze zacząłem czytać warunki zwrotu. Wychodzi ze do 7 dni mogę i teraz myśle i chodza z kąta w kąt bo 600€ musiałbym dopłacić do kdl46hx823 a 1000€ do KDL46hx923.
masakra!!!!! A trzeba było nie sprzedawać dobrego starego kdl46 V5500:)
Co myślicie taka dopłata to chyba przesada?
(a jak żona by przeczytała ten tekst to do końca życia będę na 15 ' CTR filmy oglądał )
Pozdrawiam
Spokojnie bez paniki, soniacz jest dobry odwzorowanie ruchu wyrażny obraz super kolorki ale tylko na wprost telewizora.Ale kolego o kątach zapomnij,tragedia . Siądziesz troszeczke pod kątem i czar pryska jak w bajce, no niestety tutaj tylko plazma.
 

sihborx

New member
Panowie!!!!!
Chyba znalazłem zrowiazanie( przynajmniej dla siebie)
Zatrzymuje tego ex720. Nie będę wymieniał go na hx823 a tym bardziej na hx923. W ten sposób uprawiając kreatywna księgowość ". ZAOSZCZĘDZE" 1000€ ktore zaraz wpłacę na lokatę i za 3 lata będę miał kasę albo na najnowsza barvie z Crystsl LED albo na fajny projektor fullhd. Chyba każdy sie ze mną zgodzi ze "taaaakie oglądanie " to dopiero frajda:)
Prawdziwe domowe kino!!!
Nie dajmy sie oglupic:)
Przecież nie może być aż taka "kupa" skoro ten model jest jednym z najchętniej kupowanych. Może to tylko kwestia odpowiedniego ustawienia.....
 
Ostatnia edycja:

Dig Dug

New member
sihborx - jeśli chodzi o kąty i czerń to KUPA. Ostatnio doszedł clouding.

Faktycznie, skalowanie SD, kolorystyka, płynność ruchu, generalni bardzo dobre wyświetlanie jasnych scen może cieszyć w SONY, niemniej to samo miałem w EX500, a pogorszyło się to co w pierwszym akapicie napisałem. A że jest to nowszy model, czyli w domyśle ma być lepszy, to są wobec niego wymagania, a tu EX720 cofa się.
Jak momuś 3D niepotrzebne, to dostaje taki sobie TV. O ile stara seria EX500 była lepsza od Samsunga serii 650, to teraz seria EX720 jest na poziomie D5500, a ten jest dużo tańszy (3D mi nie trzeba). Ja gdybym miał kupić jeszcze raz, to brał bym pod uwagę Samsunga.
 

eM!

New member
sihborx
Polecałbym Tobie najpierw zobaczyć EX'a którego zamówiłeś, a później skonfrontować wiedzę nabytą w internecie i forach z Twoimi odczuciami. Jednym przeszkadza clouding w podświetlanych krawędziowo LEDach, innym kąty, jeszcze innym coś innego. Szczerze, moim skromnym zdaniem, nie ma rzeczy idealnej, a już na pewno jeśli nie jest to najwyższa półka danego producenta. Zawsze możesz się do czegoś przyczepić i nakręcić, że coś Ci przeszkadza.
Uważam, że dość dziwny jest fakt, gdy ktoś kupuje TV i nie ma miejsca w domu aby postawić go na wprost kanapy, łóżka, czy nawet taboretu. Rozumiem to, iż każdy żyje po swojemu i tak też mebluje sobie dom czy mieszkanie. Niekiedy niewielka zmiana ustawienia szafki pod TV czyni cuda.

Widziałem EX720 i powiem tak: kąty nie są jego najmocniejszą stroną, to fakt, ale nie wyolbrzymiałbym tego tak jak na forach się ludzie rozpisują. Może to moje subiektywne odczucie, ale nie zauważyłem aby temat kątów był tak okrutny jak o nim piszą. W tych pieniądzach dostajesz naprawdę przyzwoity i płynny obraz (co już było wspomniane w tym wątku i do czego się dołączam).

Przyjdzie TV, zobacz, potestuj, pobaw się nim. Sam najlepiej ocenisz co się TOBIE podoba a co nie. Forumowiczowi XYZ nie podoba się obraz, a właśnie TOBIE on może spodobać się najbardziej - takie moje zdanie, gdyż każdy ma inne "patrzałki" ;-).
 

sihborx

New member
do eM!:

Dokładnie tak!!! Zgadzam się w 100%

Jak tylko przyjdzie i trochę potestuję to podzielę się z Wami swoimi odczuciami

ps- a tak z ciekawości podaje linka do stronki gdzie można porównać TV i ich nieszczęsne latarki i kąty.Zadziwiające jest to, że jest wiele lepszych Tv co mają jeszcze gorsze wyniki na ex720

Sony EX720 review - FlatpanelsHD

Porównajcie te wyniki z innymi TV
A ja właśnie zbieram po odbiór swojego i potem zweryfikuje

pozdrawiam
 

farba

New member
sihborx
Polecałbym Tobie najpierw zobaczyć EX'a którego zamówiłeś, a później skonfrontować wiedzę nabytą w internecie i forach z Twoimi odczuciami. Jednym przeszkadza clouding w podświetlanych krawędziowo LEDach, innym kąty, jeszcze innym coś innego. Szczerze, moim skromnym zdaniem, nie ma rzeczy idealnej, a już na pewno jeśli nie jest to najwyższa półka danego producenta. Zawsze możesz się do czegoś przyczepić i nakręcić, że coś Ci przeszkadza.
Uważam, że dość dziwny jest fakt, gdy ktoś kupuje TV i nie ma miejsca w domu aby postawić go na wprost kanapy, łóżka, czy nawet taboretu. Rozumiem to, iż każdy żyje po swojemu i tak też mebluje sobie dom czy mieszkanie. Niekiedy niewielka zmiana ustawienia szafki pod TV czyni cuda.

Widziałem EX720 i powiem tak: kąty nie są jego najmocniejszą stroną, to fakt, ale nie wyolbrzymiałbym tego tak jak na forach się ludzie rozpisują. Może to moje subiektywne odczucie, ale nie zauważyłem aby temat kątów był tak okrutny jak o nim piszą. W tych pieniądzach dostajesz naprawdę przyzwoity i płynny obraz (co już było wspomniane w tym wątku i do czego się dołączam).

Przyjdzie TV, zobacz, potestuj, pobaw się nim. Sam najlepiej ocenisz co się TOBIE podoba a co nie. Forumowiczowi XYZ nie podoba się obraz, a właśnie TOBIE on może spodobać się najbardziej - takie moje zdanie, gdyż każdy ma inne "patrzałki" ;-).
Wiesz, nie każdy traktuje TV jak kino domowe. TV to rozrywka urozmaicona, bardzo często nie związana z filmową "posiadówką". Przykładowo, często krzątam się po salonie, a w tle leci TVN24 lub coś w tym stylu. Strasznie wkurzające jest, gdy podczas wspinanej krzątaniny zerkam pod kątem na telewizor i widzę nieostry obraz z wypranymi kolorami. Po nieudanej przygodzie z Samsungiem miałem kupić Soniacza, ale widzę, że tu też lipa w kwestii kątów.
 
Ostatnia edycja:

eM!

New member
farba - kwestia upodobań i (jakby to napisać aby nikogo nie urazić) "wrażliwości". Są osobniki którym przeszkadza tak zwane pykanie palcami, łamanie kości czy jak chcecie to jeszcze nazywać, oraz są osobniki którzy ochoczo robią to (niekiedy nawet z premedytacją widząc osobę wyczuloną na takie zabiegi).

Wydaje mi się iż słusznie zaproponowałem sprawdzenie sprzętu pod kątem bardzo indywidualnych upodobań przed odesłaniem. Z racji tego, że nie mieszkam z sirborx nie jestem w stanie odpowiedzieć na wszystkie nurtujące go pytania ;).

Oczywiście farba nie traktuj tego jako psztycza w Twoim kierunku, bo nie takie jest zamierzenie.
Taka ogólna dygresja jaka wyłania się z internetu (czy to for internetowych, czy innych stron z informacjami specjalistycznymi) jest taka, że każdy kto tam zagląda w pewien sposób oczekuje, że znajdzie w tym miejscu złoty środek lub gotową odpowiedź a niekiedy, że ktoś podejmie za nas decyzje z prostego powodu - nie jest możliwością znać się na wszystkim i szkoda byłoby utopić trochę gotówki w czymś co nas zawiedzie na całej linii.
Po to są fora i strony z zapaleńcami aby taki wybór ułatwić, coś podpowiedzieć lub doradzić tak jak teraz my to robimy.

Trafnie przytoczyłeś przykład krzątania się po domu! Cenna uwaga, która jest więcej warta niż niejeden laboratoryjny test :).
 
Do góry