Nowa seria EX720

Undisput3d

New member
Posiadaczy Samsunga juz pytalem, teraz do wlascicieli Sony Ex720 pytanie: czemu lepiej kupić tego sony od sharpa 830 lub samsunga d6500? I czemu Wy sie na niego zdecydowaliscie?
 

paczek79

New member
a gdzie, drogi Kijku1 ,włączyłeś w konsoli Braviasync.ja szukałem w ustawieniach ps3 i nic nie mogłem znaleźć...pomóż...a i dodam,że mam solidny kabel HDMI 1.4
 
Ostatnia edycja:

meriox

Member
Posiadaczy Samsunga juz pytalem, teraz do wlascicieli Sony Ex720 pytanie: czemu lepiej kupić tego sony od sharpa 830 lub samsunga d6500? I czemu Wy sie na niego zdecydowaliscie?

Oba mają matowe matryce a to odróżnia je od Samsunga D6500.
Sony pod kątem multimediów (tvn, ipla, nagrywanie na pamięci zewnętrznej itp.) powala Sharpa Le830. Proponuję natomiast przeprowadzić test jakości obrazu a w szczególności czerni i kątów bocznych. Najlepiej jak zobaczysz Sony'ego i Sharp'a obok siebie.

Sam musisz zdecydować czy wolisz lepszą jakość obrazu czy większe możliwości multimedialne telewizora.
 

paczek79

New member
ja zdecydowałem się na zakup chyba najbardziej przez sentyment do sony i za ostatnie osiągnięcia poprzednich serii W i Z.był to zakup spontaniczny...nie potrzebowałem jeszcze zmiany telewizora jako takiej,jedyne czego potrzebowałem to więcej cali!mój poprzedni lcd od Toshiby świecił pięknie,jedyny mankament to clouding..nader widoczny i ...rozmiar.byłem już zdecydowany na ex500,a tu pojawił sie ex720 w przystępnej cenie z 3D i z wigdetami, dlna,eco,slim,i led...no właśnie led?!powiedziałem kiedyś sobie, nigdy nie spojrzę naedge led(po spotkaniu z śreniej klasy LG).pseudo led jakim świeci ex720 jest właśnie jego najsłabszym punktem.owszem telewizor daje wiele radości.przy takim formacie,z dobrym źródłem jest na co popatrzeć...pod warunkiem,że siedzimy in front.właśnie znowu daje nie daje o sobie zapomnieć matryca... !!oglądanie ex-a pod już nie wielkim kątem powoduje u mnie irytacje i nerwowość hehe.ex ma też dużo zalet, po pierwsze cena ,a dalej całkiem dobra czerń,świetne kolory,szczegółowość,zaawansowane ustawienia,eco,wygląd,widgety,skype ready,dlna,świetny nowy silnik,3D,genialną płynność,mały lag itd...
okazuje się ,że za ta cenę to wybór raczej trafiony i nie żałuję go.
 

tomas330

New member
D6500 ma praktycznie identyczne kąty , czy wy oglądacie TV stawiając krzesło z boku

No właśnie przeważnie na wprost oglądamy
ale jest tak że jak mamy gości to nie wszyscy siedzą na wprost ekranu i jeżeli jest tak jak piszecie z tymi kątami to nie jest zbyt ciekawa sprawa no chyba że przesadzacie z tymi katami .Miałem EX500 i na forum było nie raz opisywane że ma słabe kąty a tak naprawdę to kolory uciekały jak oglądałem całkowicie z boku nie wiem jak jest z EX720 ale w sklepie postaram się z każdej strony go obejrzeć.
Przy okazji mam pytanko czy jest szansa że uda mi się wykryć w sklepie clouding przy tak mocnym natężeniu światła i jaki najlepiej sprawdzić czy nie ma martwych pikseli
http://www.google.pl/url?sa=t&sourc...sg=AFQjCNHB7Wf3hIqJ1nKH29JeEMo02TSdTA&cad=rja
 

FredB

New member
W EX720 też uciekają kolory i jak dla mnie jest to bardzo frustrujące, bo jak tylko wstanę z fotela to już mam pogorszony obraz. Pewnie z czasem się z tym pogodzę, bo nie mam innego wyjścia z tej sytuacji.
Jak już pisałem w wątku o kątach w EX720 to w warunkach sklepowych nie zauważyłem pogorszenia obrazu pod różnymi kątami, a specjalnie na to zwracałem uwagę. Albo są te telewizory monotowane z różnymi matrycami, albo jest to kwestia oświetlenia stoiska, trybu sklepowego i dobrego obrazu testowego w trybie HD. U mnie w domu na materiale demonstracyjnym HD efekt pogorszenia też jest dużo mniej widoczny.
Clouding też będzie trudno wykryć, gdyż trzeba by uruchomić jakąś plansze testową, a to nie w każdym sklepie jest możliwe i jeśli nawet będzie to mocne oświetlenie otoczenia nie sprzyja takim badaniom.
 
Ostatnia edycja:

Kijek1

Member
a gdzie, drogi Kijku1 ,włączyłeś w konsoli Braviasync.ja szukałem w ustawieniach ps3 i nic nie mogłem znaleźć...pomóż...a i dodam,że mam solidny kabel HDMI 1.4

W PS3- ustawienia systemu- sterowanie przez HDMI (wł)
W TV- Home-ustawienia- wejścia zewnętrzne- ustawienia HDMI- sterowanie przez HDMI (wł)
 

paczek79

New member
dzięki Kijek1 za odpowiedź,ale już wiem dla czego nie mogłem znaleźć tej funkcji u mnie w konsoli,a to dlatego ,że posiadam starego fata,a funkcja sterowania przez hdmi pojawiła się dopiero w slimach..uff taka lipa
 

Mariusz_W

New member
Wczoraj postałem sobie przed 46EX720 i 46HX820 stojącymi obok siebie. 46Nx720 stał niestety dalej, więc nie miałem takiego porównania dokładnego. Moje uwagi są takie:

- nie wiem o co wam chodzi z tą utratą koloru czarnego przy wstawaniu z fotela. pewnia cały MM się ze mnie śmiał, bo kucałem, stawałem na palcach, zaglądałęm z boku i niczego takiego nie zauważyłem. Może objawia się to w nocy, przy statycznych scenach nocnych. No ale utraty kolorów też nie zauważyłem. Może gdybym zrobił stopklatkę i przyglądał się z pół metra to bym to zauważył.
- niestety, ech niestety jest różnica pomiędzy HX820 a EX720. Niestety, dlatego, że jestem na etapie kupowania telewizora, a wiadomo - HX820 dużo droższy, a ja chcę kupić 46 cali do oglądania z 2,5 metra :) HX820 ma zdecydowanie lepsze kolory i lepszy jest w scenach dynamicznych. Nie sądziłem, że będzie to tak widać. Jestem natomiast niemiło zaskoczony NX720. Gdybym miał wybór NX720 kontra EX720 to brałbym EX720 (mówię tu tylko o obrazie, nic na temat możliwości multimedialnych, 3D, ilości podłączeń etc.-tego nie porónywałem. Ja potrzebuję tylko jedno HDMI). Natomiast HX820 bije obydwa te modele i to mocno bije.
I jak tak dalej pójdzie to mnie też zbije. Po kieszeni.
- internet TV na powyższych trzech modelach TV jest znośny dopiero z 3-4 metrów. Bliżej - strasznie plamy i rozmazania (oglądałem TVN - Generał i Szpilki na Giewoncie). Plamy - chodzi mi o to że obraz miejscami jest taki, jak namalowany pędzlem techniką pacaną - tu pacnę tam pacnę.

EX720 generalnie bardzo fajny telewizor i bardzo fajny obraz. Trzeba jednak dla 46 cali zachować 3 metry minimalnej odległości bo bliżej niestety trochę kiszka.

Acha; oglądałem TVP sport z enki. No i Eurosport HD. W materiałach HD różnice pomiędzy telewizorami były mniejsze. W ślepym teście, na materiale HD mógłbym nie odróżnić EX720 od NX720.
Nie mówię o bajkach animowanych puszczanych namiętnie z blue-raya we wszystkich marketach bo te wyglądają prześlicznie na każdym telewizorze HD i nie ma co na to patrzeć.
 

WojtR

Member
Bez reklam
czyli twoje spostrzeżenia są zgodne z moimi i w sumie pokrywają się
z tym testem

Vs Sony KDL-55EX720 - Sony Bravia KDL-55HX820 LED LCD 3D HDTV Review

niestety ja potrzebuje 55" i tu cena mnie zabija przy HX820

HX820 bezsprzecznie musi być mocniejszy ma inny procesor przetwarzania obrazu

a jak oceniasz poziom czerni NX od EX , bo na stronie z linka co ciekawe poziom czerni był lepszy na EX-sie , ja się zastanawiam NX i EX , monolit w NX-sie prezentuje się zdecydowanie lepiej ale sam obraz bardzo podobny a róznica w cenie 2,5 tys
 

Mariusz_W

New member
Nie testowałem "poziomu czerni". Zresztą - jaki to ma sens w supermarkecie? Niczego nie zobaczysz.
Moim zdaniem oczywiście.

A co do pokrywania się odczuć moich z testem, do którego link załączyłeś - no wręcz przeciwnie: moje odczucia były inne. Wg. testu który pokazujesz, to HX jest gorszy w odwzorowaniu czerni oraz ruchu oraz w kątach.
Ja się z tym testem nie zgadzam w sensie takim, że przy oglądaniu 46 cali z 2 metrów o wiele lepiej sprawuje się dla mnie HX niż EX. W każdej z tych kategorii. Uważam, że nie ma sensu dopłacać do NX, chyba że za inne cechy (typu wygląd zewnętrzny i inne funkcje) bo obraz ma taki sam jak EX. Natomiast HX moim zdaniem jest zdecywoanie lepszy.

I jeszcze jedno - nie wiem o co chodzi z tymi kątami w testach? Czego one dokładnie dotyczą?
Bo zaczynam mieć wrażenie żę jest to kolejna dana, która jest czysto teoretyczna i nie ma nic wspólnego z praktyką. No chyba, że mówimy o oglądaniu zdjęć. Przy oglądaniu filmu, po prostu programów telewizyjnych gdzie obraz cały czas się zmienia, to ledwo zauważalnej zmiany koloru przy patrzeniu pod kątem 30 stopni nie mamy szans zauważyć, bo jużdawno zmieniła się sceneria i nie mamy porónania prawda?
 

DawidekFCB

New member
Panowie właśnie przymierzam się do kupna tego TV. Polecacie? Interesuje mnie 40ex720. Mieszkam w USA i mogę go mieć za około 800 dolców. A waham się między tym tv, a 40ex500 tej samej firmy. 3d? W sumie nie bardzo mnie interesuje, tylko jako bajer, ale czytałem, że do tego efektu potrzeba jest 240 mhz (czy jakoś tak, nie znam się, heh), a tu tego nie ma. Jak będzie? Opłaca się inwestować w ten, czy lepiej 40ex500?
dzięki za pomoc.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Z wyżej wymienionego testu najbardziej dyskwlifikujące jest to zdanie:

" Motion
Motion was one of those areas in which we weren’t sure why the more expensive screen performed more poorly. It did, though. Motion was one of the Sony Bravia KDL-55HX820’s weakest areas. ". Aż się nie chce wierzyc, ale..... dlaczego nie ?
 

WojtR

Member
Bez reklam
no jest to zastanawiające a patrząc na przyznawane punkty w kategoriach

EX720

Motion Smoothness 8.25
Motion Artifacting 7.75
3:2 Pulldown & 24fps 7.75
Resolution Scaling 7.77

HX820

Motion Smoothness 5.88
Motion Artifacting 5.88
3:2 Pulldown & 24fps 7.0
Resolution Scaling 7.88

to lekko dziwne i coraz bardziej jestem przekonany , że chyba nie ma sensu dokładać kasy wyższych modeli
 

pagan84

New member
Witam, wszystkich.
Dzisiaj kupiłem 40ex720 i już jestem lekko w*****iony bo prawy dolny róg wygląda jakby z niego ktos przyświecał latarką, w ciemnych scenach/grach masakrycznie drażni, w filmach w formacie kinowym również. Lewy dolny podobny efekt ale duuużo słabszy, oba górne rogi OK (są jaśniejsze ale lekko i płynnie sie to rozchodzi, a z prawego dolnego normalenie snop światła skierowany ku centrum ekranu). Ktoś ma coś podobnego? Poza tym clouding ale to akurat standard.

A w kwestii ex720 vs hx720 w sklepie zawieszone jeden pod drugim oglądałem chyba z godzinę i na moje oko hx masakrował ex płynnością, zwłaszcza przy wielu niezależnie poruszających się obiektach, poza tym matryca jakby jaśniejsza. No i poruszające się obiekty wyraźniejsze. W filmie pewnie ciężkie do wyłapania ale na demkach rzucało się w oczy. Co ciekawe ex jakby lepiej sobie radził gdy zmniejszyło się motionflow na nizszy poziom.
 

WojtR

Member
Bez reklam
no to lekko smutne , czytałem wczoraj jakiś stary test NX-a 700 to też tam świeciło , najgorsze jest to , że możesz dostać idealny egzemplarz i taki jak twój , nie wiem czy to zależy od samej matrycy czy jakości jej montażu , ale u mnie też mi jeden narożnik bardziej świecił w serii W , potem przy wymianie padniętej matrycy w zasadzie ideał , wg mnie jak Ci to przeszkadza to reklamuj
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pagan84 -
To się może zdarzyć, po prostu zgłoś do serwisu. Nie powinni robić problemu z wymianą.

========================================
DawidekFCB -
Nie podałeś swoich potrzeb i warunków.
Ale Dla tamtejszych rodzajów sygnałów cyfrowych brałbym EX 720.
 
Do góry