Nowa seria EX720

cabanamoon

New member
Witam, jestem posiadaczka tego modelu. nie napisze jeszcze swoich wrazen bo ogladam go 3 dzien dopiero. Mam inny problem, filmy puszczone przez zlacze USB po ok 50 min ogladania wylaczaja sie i wyskakuje informacja odtwarzanie niemozliwe cos takiego. i tak kazdy film... czy ja mam cos zle ustawione? nie moge sie doczytac o co chodzi. i czy jak sie odtwarza taki film np w divixie przez USB to jes opcja przesuniecia zatrzymania tego filmu?czy trzeba ogladac od poczatku..ja probowalam ale nie znalazalam opcji do przesuwania.
 

tomas330

New member
Witam, jestem posiadaczka tego modelu. nie napisze jeszcze swoich wrazen bo ogladam go 3 dzien dopiero. Mam inny problem, filmy puszczone przez zlacze USB po ok 50 min ogladania wylaczaja sie i wyskakuje informacja odtwarzanie niemozliwe cos takiego. i tak kazdy film... czy ja mam cos zle ustawione? nie moge sie doczytac o co chodzi. i czy jak sie odtwarza taki film np w divixie przez USB to jes opcja przesuniecia zatrzymania tego filmu?czy trzeba ogladac od poczatku..ja probowalam ale nie znalazalam opcji do przesuwania.

Przy włączonym filmie przez USB wciskasz i+ wtedy przewijasz pauzujesz szczałkami robisz co chcesz U mnie na paluchu 4 gb nic się nie wyłącza podczas oglądania być może masz problem po stronie urządzenia podłączonego pod USB
 

Zimny_

New member
Sytuacja może być albo po stronie urządzenia USB (za małe zasilanie, za mała prędkość, przerwanie połączenia), albo po stronie filmu (źle nagrany na USB, błędna struktura, problem z kodekami). Jeśli telewizor zaczął odczytywanie, nie powinien mieć problemów z dalszym odtwarzaniem. Możesz jeszcze po otwarciu folderu poczekać parę sekund, niech sobie przeanalizuje i dopiero odtworzyć.
 

2099

New member
Witam.
30ego października przez przypadek zajrzałem do SONY CENTRE żeby zobaczyć o ile telewizory w tym salonie są droższe od tych w marketach.
Okazało się, że była jakaś halloweenowa promocja i np 40EX720 był za 2999zł i do tego gwarancja SONY na 5lat gratis!
Obok zobaczyłem model 40EX725 za 3280zł i dodatkowo do niego również 5lat gwarancji, okulary 250tki, film Narnia i moduł tv N na karte gratis.
Długo się nie zastanawiałem i wziąłem model 725, bo nigdzie w necie a ni markecie nie było tak korzystnej oferty. Dla przykładowego porównania w euro rtv agd za taki zestaw z 5letnia gwarancją trzeba byłoby zapłacić ponad 1200zł więcej. Także warto przez kupnem tv SONY zajrzeć też do SONY CENTRE, bo mogą czasem zadziwić.
Na początku nie chciałem dopłacać do tv z tunerem satelitarnym, ale teraz jak mam już go u siebie, to wygoda wynikająca z tego, że na półce nie zalega dodatkowa skrzynka dekodera, oraz przede wszystkim to, że nie wala się po pokoju dodatkowy pilot, jest z całą pewnością warta dopłaty (sam dekoder n na karte lub sam moduł kupowany osobno kosztuje i tak 200zł)

Co do 3D, to na początku też trochę się przestraszyłem, ale wyczytałem w instrukcji żeby wyłączyć Motionflow. Wtedy obraz 3D (na filmie Narnia...) jest już do zaakceptowania. Odpaliłem też demko gry Tumble w 3D i tam niestety jest totalna tragedia. Nie wiem, czy można to jakoś ustawić, ale obraz w głębi w ogóle się na siebie nie nakłada, jest całkowicie rozdwojony jak bez okularów. Tylko klocki na pierwszym planie, jakoś jeszcze wyglądają, ale tło załamuje. Jeśli wszystkie gry 3D będą tak strasznie wyglądać, to chyba się załamię .
Graliście już w jakieś gry w 3D? Jak wrażenia?
 

Tolek100

New member
Gram w grand turismo w 3D i jest idealnie natomiast w Call of Duty Black Ops 3D jest tragiczne podobnie do tego o czym pisałeś - nie da się grać
 

macieck

New member
A czy korzysta ktos z satelitarnych kanalow 3D?
U mnie pojawia sie podwojny obraz ( obok siebie ) i gdy wlaczam ustawienia 3D to tylko mam mozliwosc wyboru : Wyłączony, lub Symulowany.
Nie pojawia sie info o sygnale 3D.

Nie rozumiem czemu tak sie dzieje. Podwojny obraz to mialem na starej Tośce, a tu mam teoretycznie 3D, wiec jak to zrobic ( mowie na przykladzie Astra 3D i Canal + 3D )
 

czenio

New member
Dziękuje za odpowiedź.

Mam jeszce jedno pytanie: Jak wygląda sprawa napisów podczas oglądania filmów DVIX z USB.
W poprzedniej wersji 700 była tragiczna czcionka i nie było możliwości zmiany jej wielkości oraz był problem z polskimi znakami. Czy w tej materii poprawiło się coś?

Dziękuje za odpowiedź.
Przy okazji Twojego pytania poproszę o odpowiedź na moje:
Jaki twardy dysk zakupić do tego TV Sony EX720 aby oglądać video nagrane kamerą AVCHD.
Dobrze byłoby żeby miał chociaż 1TB. Poproszę o dokładne informacje (producent, nazwa , może i cena) kogoś kto sprawdził, że bezproblemowo działa podpięty pod USB tego telewizora.
 

Jared

New member
Witam.

Za niedługo planuje zakup nowego telewizora, chciałem poczytać wpierw co wyszło nowego na rynku itp. na razie mam na uwadze ten model Sony, dokładnie EX725, Sharpa LE830E, Samsung D6100 (z tego co widzę D6500 jest nowszy), ale jak przeczytałem kilka stron wstecz to już człowieka bierze biała gorączka - "znowu to samo". Tak jak kilka lat temu kupowałem, czytałem fora i zawsze to samo, jak człowiek chce kupić dany telewizor to zawsze ma coś nie tak.

Telewizor głównie będzie używany z kablówką i konsolami PS3/X360, gzależy mi na dobrej jakości HD, co do 3D to myślałem, że ten telewizor jest 3D, a jak Was czytam, że takie Gran Turismo wygląda OK, a Call of Duty Black Ops tragicznie to już nie wiem co myśleć. Chciałbym kupic wersję 46" ale jak te 3D wygląda tak jak piszecie, to samo już nie wiem, czy ktoś z Was mógłby coś napisać więcej o grach w 3D np. na PS3, jak taki Uncharted 3 wygląda na nim, albo film na BD w 3D ? byłbym bardzo wdzięczny, dziękuję.

PS. A jaka jest różnica pomiędzy EX725 a tym HX800 ?
 
Ostatnia edycja:

2099

New member
Film 3D Narnia który dają razem z telewizorem wygląda dość dobrze. Najlepiej prezentują się bajki. Kanał N show 3D też wygląda dobrze. Najlepiej iść do sklepu i obejrzeć prezentację w 3D.
Samsung D6500 (i podobno wszystkie Samsungi serii 6 z 3D) nie wyświetlają obrazu 3D w Full HD.
Mam PS3 od niedawna i gram na razie tylko w Uncharted 2 i telewizor sprawuje się bardzo dobrze. W EX725 jedna z największych wygód jest możliwość sterowania TV, wbudowanym dekoderem i PS3 jednym pilotem.
 

Zimny_

New member
EX725 to fajny model. Posiada również wbudowany tuner telewizji satelitarnej DVB-S2. Nie mam doświadczenia z grami 3D, ale normalne filmy itp. wyglądają ciekawie.
Poza sterowaniem jednym pilotem, jest możliwość sterowania telewizorem (dzięki BRAVIA Sync również urządzeniami do niego podłączonymi) z poziomu komputera, czy telefonu. Sterowanie telefonem jest bardzo wygodne, polecam ten sposób. Więcej informacji możecie znaleźć pod poniższym linkiem:
https://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=222&t=11046

Dokładne porównanie modeli EX725 i HX800 poniżej:
http://www.sony.pl/comparison/kdl46hx800aep/kdl46ex725baep
 
Ostatnia edycja:

Jared

New member
Dziękuję bardzo Wam za odpowiedź, jeszcze tylko nie wiem co oznacza te oznaczenie przy końcu modelu - "BAEP" Sony Bravia KDL-46EX720BAEP jaka jest różnica między tym, a tym bez BAEP ? Akurat tam gdzie chce kupić jest ten z tym oznaczeniem BAEP.

edit: aha, z tego co przeczytałem to jest to tylko oznaczenie producenta tego modelu tak ? no ale jak ktoś coś wie więcej to niech pisze, dzięki.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Mylagos

New member
Witam.
Jeśli dobrze pamiętam litery po nazwie mogą różnic się w różnych krajach, jednakże nie mają znaczenia, jeśli chodzi o techniczny aspekt telewizora.
 

Mandaryn111

New member
Witam,mam pytanko:Czy jest możliwość odbioru neta za pomocą modułu wifi innej firmy jak sony?Wczoraj kupiłem 37 ex720 lecz niestety bez modułu wifi,a mam wifi usb od routera lecz wyskakuje błąd przy podłączaniu.
 

Mandaryn111

New member
Ok,a jak z nagrywaniem programów?Rozumiem,że film na kanale sd zajmuje 700mb?I czy musi być zewnętrzny dysk twardy usb jakiejkolwiek firmy czy może być zwykły pendrive ,aby móc nagrywać?
 

Mylagos

New member
Może to być zewnętrzny dysk, ale i pendrive powinien wystarczyć. Uprzedzę jednak, że nie każdy dysk może działa, bądź może potrzebować dodatkowego zasilania. Wszystko wygląda tak, podłączamy dysk/pendrive to portu USB REC, i telewizor powinien go zarejestrować i sformatować na swój sposób, przez co, niestety, nie da się wykorzystać nagranych filmów np. na Komputerze (takie zabezpieczenie związane z legalnością).

PS.

Odradzam w tym momencie zakup dysków HDD, gdyż ich cena jest za wysoka tzn. 2-3 razy większa niż była parę miesięcy temu (związane jest to z sytuacją jaka miała miejsce w Tajlandii)
 

DarthW

New member
EX720 - nie można podłączyć sieci

Witam.
Mam problem z podłączeniem tego TV do Internetu. Po podłączeniu bezpośrednio do modemu kablówki wszystko działa, nie ma natomiast możliwości podłączenia kablem przez router, telewizor nie wykrywa sieci ani automatycznie ani ręcznie, zachowuje się jakbym nie podpiął kabla. Po kilku próbach wyszukania sieci znajduje coś, ale na kilka sekund po czym znowu się rozłącza.
Macie jakiś pomysł co pokombinować w routerze, trzeba robić jakieś przekierowania lub zmieniać ustawienia domyślne routera? (Zyxel NBG-419N). Chyba że coś nie tak w telewizorze, ale chyba próbowałem już wszystkiego.
Może ktoś z kolegów przerabiał ten problem?

PS.
Po dwóch dniach walki poddałem się. Mam TV za 3 tys. z funkcjami Tv z 1 tys. Co mnie skusiło do kupna Sony!? Samsung na tym routerze lata aż miło.
 
Ostatnia edycja:
Do góry