Nowa seria EX720

pietryś

New member
Ja również od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem serii EX72 - dokładnie EX721.
Obraz jest naprawdę przyzwoity - również skalowanie z jakości SD. Bałem się o wbudowaną kartę wifi, ale jest i działa bezproblemowo. Bravie oglądałem dopiero kilka godzin, więc na razie nie moge dużo powiedzieć. Pierwsze wrażenie - przyjemne, ładny wygląd, szybki montaż, b. łatwa konfiguracja, zero problemów z łączem wifi i przyjemne doznania po włączeniu cyfry+.

Jak na razie mam problem ze skalowaniem formatu obrazu. Przy ustawieniu auto (w ustawieniach) często ścinane są brzegi obrazu (np. połowa napisu TVN). Przy ustawieniu formatu "pełny" jest OK, ale co zmiana kanału to ponownie nie zapamiętuję ustawienia i wali na "rozszerzony", który właśnie ścina część obrazu. Też tak macie?

Drugie pytanie dotyczy w sumie pierwszego
icon_rolleyes.gif
Czy TV zapamiętuje ustawienia (np. formatu obrazu lub audio) dla każdego wyjścia (np. DVD, konsola, etc.)? Wydaje mi się, że gdzieś trzeba to zapisać?

Trzecia sprawa" czy jest jakaś opcja do włączenia, żeby TV samemu "wyczuwał", że zostaje włączona np. konsola XBOX 360 i automatycznie przełączył się na inne wyjście hdmi (tak żeby tego nie robić ręcznie)?

Z bravią walczyłem dopiero wczoraj wieczorem, więc z góry przepraszam za ewentualnie laickie pytania
 

Kijek1

Member
Jeśli chodzi o skalowanie, to nie jestem w stanie ci odpowiedzieć. Mam "n" i ustawione na pełny.
Co do ustawień przy innych podłączonych urządzeniach. Mam podłączoną PS3, i dopasowaną scenę GRA. Telewizję mam na KINOWY. Jak przełączam na PS3, to automatycznie wskakuje mi scena GRA (albo ostatnia na jakiej był włączony port HDMI3), jak zmieniam na "n" to automatycznie wskakuje mi kinowy.
Jeśli chodzi o samo przełączenie telwizora na dane wejście, to jest BraviaSynh. Trzeba wejść w opcje i włączyć sterowanie przez hdmi, i to samo zrobić na sterowanym urządzeniu... teoretycznie... bo: PS3 slim ma Braviasynh i telewizor ma Braviasynh i dupa blada, nic nie działa. Dzwoniłem do serwisu, i po weekendzie mają oddzwonić. Dodam że sprawdzałem na 4 kablach HDMI. 1 za 20 zeta, dwa droższe 1.3a i czwarty kupiłem 1.4...
Mam jeszcze jeden problem. Mam Arivę 110, podłączoną przez HDMI. Włączam Arivę, pokazuje sie ekran startowy, potem menu i zachwilę telewizor gubi sygnał. Pokazuje się obraz, tak jakbym wyjął kabel z telewizora. Na innym Lcd sharpa wszystko działa jak powinno.
I jeszcze jedno, w tamtym tygodniu pojawiło się nowe oprogramowanie. Aktualizacja z poziomu menu (wsparcie produktu) jak masz neta podłączonego, albo z Pena (do ściągnięcia ze strony sony).
 

pietryś

New member
Dzięki za odpowiedź - z tym skalowaniem doszedłem przez weekend :)

Ustawienia też spoko - pamięta na każdym wyjściu. Niemniej nadal nie działa automatyczne przełączanie się na nowe włączane urządzenie. Nie mam faktycznie podłączonych żadnych innych urządzeń sony z braviasync ale skoro tv widzi włączane urządzenia, to powinno byc ustawienie, po włączeniu którego automatycznie przełączałby na dane wyjście... To niestety chyba nie będzie działać.

Ten ostatni problem może dotyczyć Twojego - Sony może nie widzieć dekodera właśnie poprzez włączenie funkcji rozpoznawanie przez hdmi (nie jestem pewnie nazwy funkcji, ale pewnie wiesz o ktorą chodzi). Sądzę, że wyłapuje, że dekoder jest wyłączony i dlatego gubi sygnał. Spróbuj wyłaczyć tą fukcję i zobacz wtedy.

Softa zaktualizowałem od razu - mam model 721 z wifi :)

p.s. aha jak dla mnie kąty boczne rewelacja - obawiałem się opinii niektórych użytkowników, którzy mocno twierdzili, że kąty do bani :)
 

Kijek1

Member
Z tego co poczytałem, aby inne urządzenia się włączały, a nie są zgodne z Braviasynh, potrzeba kabla HDMI jak tu:
Inteligentny kabel HDMI 1.8m iHDMI HDCP + CEC (1591989665) - Aukcje internetowe Allegro

Nie wiem czy ten sposób działa, bo 180,- za kabel HDMI to paranoja.
Co do katów, to aż takiej rewelacji nie ma. Jak się patrzy pod kątem, to kolory robią się jak na starych zdjęciach z filmu ORWO:)
Spróbuję funkcję wyłączyć, i dam znać czy coś dało.
 

Kijek1

Member
Model 725 ma wbudowany dekoder satelitarny! Natomiast "n" zrobiła moduł CI+ współpracujący z tym modelem. Pewnie moduł ten prędzej czy później dostępny będzie osobno.

Cytat:
Szeroka gama telewizorów LCD Full HD firmy Sony powiększa się o zupełnie nowe na polskim rynku modele wyposażone we wbudowany tuner satelitarny DVB-S2 umożliwiający odbiór telewizji satelitarnej. Dzięki współpracy partnerskiej Sony Europe, ITI Neovision i Cyfrowym Domem oferujemy specjalny zestaw. Od czerwca do telewizorów wyposażonych w moduł satelitarny dodajemy ofertę programową n z kanałami HD oraz serwisem umożliwiającym odbiór materiałów 3D.

Dostępne będą dwa nowe modele* wyposażone w tuner satelitarny DVB-S2, 32-calowy CX525 oraz 40-calowy EX725, współpracujący jednocześnie z technologią 3D. Telewizor KDL-32CX525 oraz KDL-40EX725 oferowane będą w zestawie promocyjnym z modułem startowym telewizji n na kartę ( karta + moduł CI+)* oraz pełnym pakietem programów w prezencie.
 

yarekz

New member
sony kdl 55ex720

Witam . Mam pytanie do użytkowników tego tv , a mianowicie też jestem użytkownikiem tego tv od kilku dni i w opcjach ustawienia obrazu mam tylko standardowy , żywy , i ustawienia własne a z tego co podaje instrukcja powinno być ich więcej tzn sport , film , gry itp. Jak jest u Was ?
 

Kijek1

Member
Na pilocie masz przycisk SCENE (5 rząd od góry). Jak go wciśniesz, to masz do wyboru 8 trybów + automat. Dodatkowo jak wybierzesz jakąś scenę, to po wciśnięciu na pilocie OPTIONS, potem OBRAZ możesz dostosować każda scenę. Np. scena KINO ma do wyboru kino1 i kino2 (+oczywiście możesz ustawić kontrast, jasność, kolory itp), scena OGÓLNY ma do wyboru własny, żywy, standardowy itd. itp. Pamiętaj że jak utawisz jakąś scenę, to w opcjach ustawiasz paramatry dla danej sceny.
 

leon107

New member
Panowie mam taki problem jakby ktoś doradził to byłoby super,kupiłem sobie twardy dysk 1TB 2,5 cala zewnętrzny producenta WD, mam bardzo dużo zdjęć i filmów z kamery i do tego celu kupiłem ten dysk żeby wszystko tam zgrywać mieć podłączone to TV i oglądać po podłączeniu wyskoczyła informacja żeby dysk zarejestrować bo telewizor nie widzi tego dysku {kontrolka dysku mruga} i pierwsze pytanie gdzie mam to zarejestrować? ktoś tam to pisał w bodajże 4 poście tylko nie podał gdzie a drugie pytanie jest takie, podłączyłem ten dysk do odtwarzacza BLU-RAY SONY S480 od razu wykrył dysk ,są zdjęcia ,filmy te co skopiowałem z komputera ale nie widzi całej zawartości tej skopiowanej,po podłączeniu do komputera {Windows 7} cała zawartość znajduje się na dysku a BLU-RAY nie widzi wszystkiego, na dysku system plików jest NTFS.
 

Kijek1

Member
Rejestrujesz dysk jak chcesz na nim nagrywać. Ale stracisz WSZYSTKIE dane na nim zapisane.
Jak chcesz oglądać zdjęcia i filmy, dysk musi być sformatowany (według i-manuala!) FAT12, FAT16, FAT32 i exFAT. System plików na dysku masz NTFS i dlatego telewizor nie widzi dysku.
 

tomas330

New member
mam pytanie do posiadaczy EX720 jak wy spostrzegacie podświetlenie Edge LED w tym modelu czy w ciemnym pomieszczeniu widać mocno clauding ? bo z tego co wyczytałem to w niektórych EX700 makabrycznie było widać białe plamy bo jak dla mnie patrząc na jaśniejsze rogi zamiast na ekran to jest całkowity dyskomfort dlatego pytam o wasze spostrzeżenia z myślą zakupu tego modelu
pozdr.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Zbliża się mi termin zakupu 55ex720... Czy ktoś mógłby się podzielić doświadczeniem z tym tv?
 

leon107

New member
Kijek zarejestrowałem dysk i wszystko chodzi elegancko nagrywa super nawet timer sprawdza się, a teraz mam taki problem odłączyłem dysk bo jednak będę przechowywał na nim zdjęcia podpiołem go do laptopa oczywiście wyrejestrowałem dysk ,a teraz komputer nie widzi mi dysku chcę go sformatować do FAT32 i nie wiem jak.
 

Kijek1

Member
Dzięki ,to żeby widział mi cały dysk do który system plików jest najlepszy z tych co wymieniłeś?

exFAT, cytat z Wikipedii:
Unowocześnienia względem systemu plików FAT32:

  • Skalowalność do dużych rozmiarów dysków
  • Limit wielkości pliku wynosi 264 bajtów (16 eksabajtów), dla FAT32 limit wynosił 232 bajtów (4 gigabajty)
  • Rozmiar klastra zwiększono do 2255 bajtów (współczesne implementacje mają limit 32 MB)
  • Udoskonalono wydajność przy kopiowaniu/usuwaniu plików dzięki wprowadzeniu funkcji "free space bitmap"
  • Nieograniczona liczba plików w pojedynczym katalogu"
mam pytanie do posiadaczy EX720 jak wy spostrzegacie podświetlenie Edge LED w tym modelu czy w ciemnym pomieszczeniu widać mocno clauding ? bo z tego co wyczytałem to w niektórych EX700 makabrycznie było widać białe plamy bo jak dla mnie patrząc na jaśniejsze rogi zamiast na ekran to jest całkowity dyskomfort dlatego pytam o wasze spostrzeżenia z myślą zakupu tego modelu
pozdr.

W moim 40ex720 caudingu nie ma, i z tego co wyczytałem na innych forach, przu tym modelu nikt się nie skarżył. Wcześniej miałem W4720 i mam porównanie.

Zbliża się mi termin zakupu 55ex720... Czy ktoś mógłby się podzielić doświadczeniem z tym tv?

Generalnie, jak na tą klasę cenową, model super. Ale poczytaj wcześniejsze posty, bo nie chce mi się powtarzć:grin:

Kijek zarejestrowałem dysk i wszystko chodzi elegancko nagrywa super nawet timer sprawdza się, a teraz mam taki problem odłączyłem dysk bo jednak będę przechowywał na nim zdjęcia podpiołem go do laptopa oczywiście wyrejestrowałem dysk ,a teraz komputer nie widzi mi dysku chcę go sformatować do FAT32 i nie wiem jak.

W instrukcji jest napisane że trzeba najpierw wyrejestrować, potem sformatować. Może chodzi o sformatowanie przez telewizor???
 

paczek79

New member
ale kit z tym ex-em ,nawet z ps3 nie działa Braviasync,czyli po odpaleniu konsoli tv nawet nie drgnie,żeby nam oszczędzić wyboru źródła zewnętrznego...kit panie!
 

Kijek1

Member
Działa, działa. Na pierwszym zdjęciu widać urządzenie nr 7 (pilot)

69072487990392724819.jpg


Na drugim widać synch menu i że konsola jest widoczna:

78802002124209520529.jpg



Funkcję tą trzeba uruchomić w konsoli i w telewizorze. Na początku też miałem problemy, prawdopodobnie przez kabel HDMI. Teraz jak włączę konsole to telewizor sam się włącza. Pilotem mogę sterować w menu konsoli, obsługiwać filmy BD itp.
 
Do góry