Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Lolo jak już to Caparzo... który może jest "specyficzny", bo pisze w 100% to co myśli nie przebierając w słowach, ale czasem miał trochę racji w tym co pisał.. tyle, że nie wszystkim to się podobało.. zresztą kto jest bez wad.. ???
 
Vladivar77 miał dwie "kłótnie", jeśli tak to określasz lolo2.
Obie z niejakim "pingwinem" który za wszelką cenę chciał postawić na swoim. Zresztą Ty też brałeś w niej udział, przeciwko pingwinowi.
Poza tym, możesz "za nim nie tęsknić" ,bo parę razy Ci wytchnął błędy, ale bez urazy do Ciebie.

Mylisz sie, jezeli wytknal bledy, to wedlog swojego/twojego widzimisie. Ja tam zaczalem ignorowac a pingwinek dal sie poniesc i se pogadaliscie xD

Zreszta ostatnio tu i tak zle sie dzieje. Nie mozna miec swojego zdania, chocby z tv. Kazdy juz pisze ze glosze herezje o wysokosci TV.

Piszta, robta co chceta.

Raf1977, vladivar77, olo1977... :roll:
No i vladivar77 zdążył popełnić dokładnie 77 postów. Ach ta numerologia.

No to juz sie pewnie co niektorzy domyslaja za co jest Ban.


Dobra pany, nawiazujac do tytulu tematu:

Ja ide sprzatac salke kinowa bo jutro przyjezdza nowy gadzet do "naszych zestawow" :)
 
Ostatnia edycja:
Lolo masz prawo do wyrażania swojego zdania tak jak każdy inny użytkownik tego i innych for, tylko jak to robisz nie podważaj innych zdanie w danym temacie :), bo potem masz X postów, których by nie było, gdybyś zamiast słowa "przesadzacie" użył słów.. moim zdaniem.. :) A wtedy jak ktoś by napisał Ci pewne zdania.. to można by było uznać, że czepia się Ciebie i nie rozumie znaczenia forum.
 
Lolo masz prawo do wyrażania swojego zdania tak jak każdy inny użytkownik tego i innych for, tylko jak to robisz nie podważaj innych zdanie w danym temacie :), bo potem masz X postów, których by nie było, gdybyś zamiast słowa "przesadzacie" użył słów.. moim zdaniem.. :) A wtedy jak ktoś by napisał Ci pewne zdania.. to można by było uznać, że czepia się Ciebie i nie rozumie znaczenia forum.


Lolek? "Moim zdaniem przesadzacie". :)
 
Chodzi o to że każdy ma prawo do swojego zdania , a pisząc ogólnie wychodzi na to, że ktoś neguje czyjeś zdanie tylko dlatego, bo inaczej myśli w danym temacie. A to raczej nie o to chodzi, bo jeśli np napisałem, że oglądając film po dwóch godzinach bolała mnie szyja to tak było i jest to dla mnie niekomfortowe. Zresztą gospodarz również ma podobne zdanie i stolik będzie do wymiany.. Jak dla mnie z takiej odl. mając tv na tej wysoko. o której pisałem to na maksa 65 cali ..
 
Wczoraj na szybko podłączyłem Soundbar N950.
Jakiś pomysł jak te kolumny z tyłu dobrze ułożyć?
Myślałem o podstawach i kablach puszczonych za kanapą do listwy zasilającej. Ewentualnie jakieś mocowanie bezpośrednio do kanapy?

Co do wrażeń to narazie ciężko się wypowiadać, bo nie miałem zabardzo czasu testować. Na szybko odpaliłem kilka filmów z Shield TV. Soundbar bez problemu wykrył DTS:X, Atmos i przepuścił HDR do TV z plików mkv. Sam dźwięk jest mocny, bez porównania do głośników z TV. Pierwsze wrażenia bardzo na plus.
582b5b604da686777d9b893648ed2341.jpg
8bbf3047311f35b7ff130eda3bfd3b47.jpg
 
Mocowanie do kanapy to pierwsza myśl, jeszcze zanim przeczytałem wpis.
Stojaki też będą ok, na pewno coś wymyślisz ; )
Stestuj porządnie i napisz jak faktycznie gra, bo mimo wszystko swoje kosztowało i to musi być przyjemne brzmienie (jak na soundbara).
 
Mocowanie do kanapy to pierwsza myśl, jeszcze zanim przeczytałem wpis.
Stojaki też będą ok, na pewno coś wymyślisz ; )
Stestuj porządnie i napisz jak faktycznie gra, bo mimo wszystko swoje kosztowało i to musi być przyjemne brzmienie (jak na soundbara).
Będę kombinował. Belka na pewno zostaje. Nie mogłem wcześniej słuchać tych głośników z TV. Zero dynamiki. Teraz jest ok. W weekend potestuję :)
 
Miałem dzisiaj trochę więcej czasu na testy i mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że Soundbar N950 daję radę. Według zagranicznych testów jest to jeden z najlepszych jak nie number 1 sounbarów obecnie dostępnych sounbarów. Ciężko się z tym nie zgodzić. Czysto technicznie nie można mu nic zarzucić. Przepuszcza 4K i HDR, wykrywa DTS:X i Atmos. Posiada Suba i głośniki z tyłu.
Co do samego dźwięku to jest naprawdę potężny, aż dziw bierze, że z belki 1,2m można taką moc wycisnąć. Przestrzenność również kosmiczna. Odgłosy nadchodzą z boku, góry i tyłu o_O Myślałem, że takie rzeczy to tylko z pełnoprawnymi kolumnami, a tu miłe zaskoczenie. Jak ktoś tak jak ja nie ma warunków na prawdziwe kino to śmiało można brać taką belkę. W tej cenie ciężko o coś lepszego. Szczególnie, że załapałem się na mega promocję.

Zrobiłem kilka zdjęć z dzisiejszych prób.

P.s. Skonfigurowałem też Kodi na Shield TV i zrobiłem porządek z siecią domową. Router + 2x Ubiquiti i mam zasięg w całym domu. Do tego sprawdziłem i w sumie pracuje u mnie trochę ponad 50 urządzeń podłączonych do internetu w tym pralka i suszarka. Kosmos :D

0baacc79fc61bbf131eadbb8cc06d7e5.jpg
81158e7ded3f678acd240df6de451158.jpg
61d011e00861b6e8eb28bf97805f184c.jpg
4488d3581f63788aaf9172d658fd9d2a.jpg
ff2998ff6843187b5fb7de5d517c38fd.jpg
 
Ostatnia edycja:
@kaminskakl Też kupiłem N950. Teraz zastanawiam się co kupić do odtwarzania DTS:X i ATMOS przez TrueHD?
Mam starego NASa Zyxel 325 i do tej pory używałem DLNA ale TV (Samsung KS7000S) nie dekoduje DTS:X, TrueHD, DTS-HD więc trzeba coś wymyślić.

Co polecacie? Szukając na rynku jakiegoś rozwiązania jeszcze nic mnie nie zadowala :(
PS4 - tylko zwykły blueray
Xbox one X - 4k blueray + 4k atmos netflix - da się przez niego filmy z NASa po DLNA z Atmosem uruchomić?
Apple TV 4k (5 gen) - 4k atmos netflix i super aplikacja Infuse 5 pro ale Apple wyłaczyło passthrough dla atmosa z lokalnych źródeł

Co polecacie?

Kolejna kwestia to ustawienie suba. Ja mam postawiony z tyłu, membrana skierowana we mnie. Takie uroki małego pokoju. Zastanawiam się czy nie ustawić go na wprost mnie tyle że ta membrana z siateczki będzie skierowana w szafkę. jak lepiej?

Co do mocowania to kupiłem 2 różne uchwyty na tylnie satelitki ze strony na A.
1) "uchwyt / wieszak do głośnik Logitech Z-906 BLK" za 20 zł - nie jest w stanie utrzymać satelitki, po prostu opada.
2) "UCHWYTY do Logitech z-906 wieszaki głośniki uchwyt" za 16,99 - jest idealny więc możecie śmiało kupować.

P.S.
@kaminskakl co to za TV?
 
Ostatnia edycja:
@kaminskakl Też kupiłem N950. Teraz zastanawiam się co kupić do odtwarzania DTS:X i ATMOS przez TrueHD?
Mam starego NASa Zyxel 325 i do tej pory używałem DLNA ale TV (Samsung KS7000S) nie dekoduje DTS:X, TrueHD, DTS-HD więc trzeba coś wymyślić.

Co polecacie? Szukając na rynku jakiegoś rozwiązania jeszcze nic mnie nie zadowala :(
PS4 - tylko zwykły blueray
Xbox one X - 4k blueray + 4k atmos netflix - da się przez niego filmy z NASa po DLNA z Atmosem uruchomić?
Apple TV 4k (5 gen) - 4k atmos netflix i super aplikacja Infuse 5 pro ale Apple wyłaczyło passthrough dla atmosa z lokalnych źródeł

Co polecacie?

Kolejna kwestia to ustawienie suba. Ja mam postawiony z tyłu, membrana skierowana we mnie. Takie uroki małego pokoju. Zastanawiam się czy nie ustawić go na wprost mnie tyle że ta membrana z siateczki będzie skierowana w szafkę. jak lepiej?

Co do mocowania to kupiłem 2 różne uchwyty na tylnie satelitki ze strony na A.
1) "uchwyt / wieszak do głośnik Logitech Z-906 BLK" za 20 zł - nie jest w stanie utrzymać satelitki, po prostu opada.
2) "UCHWYTY do Logitech z-906 wieszaki głośniki uchwyt" za 16,99 - jest idealny więc możecie śmiało kupować.

P.S.
@kaminskakl co to za TV?
Dobry wybór, gratuluję.

Mam One X i Kodi, ale ostatnio jak sprawdzałem to działało to tragicznie. Musiałbym sprawdzić jak jest teraz.

Sam mam NVidia Shield TV. Puszcza HDR do TV z lokalnych plików i soundbar bez problemu wykrywa DTS:X i Dolby Atmos. Jeżeli chcesz najlepszy odtwarzacz na rynku to polecam właśnie ten.

Co do suba to sam mam z tyłu, bo z przodu średnio z miejscem. Troche słaby, ale tragedii nie ma.

Mój TV to Samsung 82" NU8002.
 
@kaminskakl
Dokładałeś ambilight do TV czy nowe samsungi mają to w standardzie?

Spróbuje ustawić suba z przodu i zobaczę czy będzie lepiej.

Jak masz ustawione głośniki? TREBLE, CEN, BASS itd.? Filmy oglądasz w trybie standard czy surround?

Lokalne filmy puszczasz przez DLNA do nVidia Shield? Czy jakoś inaczej?

P.S.
Jaki firmware masz w n950?
Zauważyłem, że jak zmieniam źródła np. UPC/ Netflix/ DLNA to dźwięk w TV często przestawia się z DTS NEO 2:5/ DTS/ Dolby (czyli najlepszego wg źródła jakie nadaje) na standardowy PCM, też tak masz, że często musisz to ręcznie przełączać?
 
KODI na XO to obecnie porażka - nie odtwarza 4K, passthrough na XO tylko ze standardowego odtwarzacza czyli wyłącznie z płyty BR.

XO tylko do odtwarzania płyt BR, z dysku czy lokalnie najwyżej FHD w 5.1


Kupiłem, zainstalowałem KODI i rzuciłem XO w kąt, odtwarzam z PC.
 
Ostatnia edycja:
Do góry