Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
@kaminskakl
Dokładałeś ambilight do TV czy nowe samsungi mają to w standardzie?

Spróbuje ustawić suba z przodu i zobaczę czy będzie lepiej.

Jak masz ustawione głośniki? TREBLE, CEN, BASS itd.? Filmy oglądasz w trybie standard czy surround?

Lokalne filmy puszczasz przez DLNA do nVidia Shield? Czy jakoś inaczej?

P.S.
Jaki firmware masz w n950?
Zauważyłem, że jak zmieniam źródła np. UPC/ Netflix/ DLNA to dźwięk w TV często przestawia się z DTS NEO 2:5/ DTS/ Dolby (czyli najlepszego wg źródła jakie nadaje) na standardowy PCM, też tak masz, że często musisz to ręcznie przełączać?

Dałem zwykle diody wifi za TV.

Wszystkie ustawienia na 0. Mam włączony tryb Smart, który i tak przy Atmos i DTS:X jest niedostępny.

Shield odtwarza po sieci, nie mam DLNA.

Nie ustawiło mi jeszcze PCM, ale korzystam tylko z Netflix i Kodi z plikami najwyższej jakości HD lub UHD Remux.
 
A oto mój zestawik, który jest cały czas udoskonalany. Zastanawiam się nad zmianą amplitunera denona avr-x1400h na avr-x3500. Ale nie wiem czy napewno ma to sens. Jak myślicie?
25139af080396937e5885449f6ef6e4d.jpg
afe7b10c36933ac64ca53d96dc63159e.jpg
0bd0b5fc57903579b32139420a915311.jpg
6a8171b1f731aa2dcf2e1a734359da07.jpg
e8302591d5b3b10c662099875a200ffa.jpg
b3f785b09bcdd0856bb1cead959c398d.jpg


Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Przede wszystkim to brakuje mi kolumn podłogowych no ale brak miejsca. A z jakością to nie jest źle, ale czasami mam wrażenie że wariuje ten amplituner. Czasami różnie gra. To znaczy po włączeniu inaczej gra niż po poprzednim. Wydaje mi się że jakby gubil ustawienia a napewno gubi je poprzez aplikacje w smartfonie. Może ktoś orientuję się czy w tym denonie x3500 jest lepszy dźwięk?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Ja na twoim miejscu zrobil bym tak :

Sprzedal obecne fronty
Kupil ampli denon 2xxx lub 3xxx ale zeszloroczny model
Kupil lepsze fronty w sensie podstawki i poczujesz roznice a koszt bedzie bardzo podobny co najnowszy model tego Denona.

Ew. Popatrz na onkyo np rz 800/810

Pzdr
 
Miejsce to Ty tam byś znalazł, ale musiałbyś zrobić małe przemeblowanie.
Bez problemu byś to ogarnął.
Możesz się pozbyć wiszące szafki, podobnie z tą lewą. Leżącą też możesz skrócić.
 
Rzecz w tym, że wywalanie tej połowy może oprotestować inna połowa. Więc której połowy najlepiej się pozbyć? Ale tu już wkraczamy na niebezpieczny grunt.
 
Drunk dobrze radzi. Tą lewą szafkę powieś i będziesz miał w miarę miejsca na podłogówki. Tą kobyłę Klipscha, raczej nie wykorzystasz w takim układzie, więc zastanawiam się, po co Ci ona, szczególnie w takim metrażu? Teraz wielu może się zdenerwować, dlaczego taki wpis, ale nie czarujmy się. Trzeba myśleć zdroworozsądkowo i mieć na uwadze, również całokształt pomieszczenia. Ja tam widzę RP260, ew. na niskich standach RP160. Monitor Audio grają fajnym dźwiękiem i nie rezygnowałbym z tej firmy, na rzecz Klipscha, szczególnie jeżeli wymienisz je na podłogówki. Ale proponuję posłuchać je w jakimś salonie i porównać brzmienie. Według mnie, Klipsch będą robić większe WOW i nie będą potrzebować suba, za to MA pokażą inne ciekawe walory, o których specjalnie tutaj nie napiszę, abyś nie poszedł na łatwiznę i jednak odsłuchał różne kolumny. Co do amplitunera, to wymiana na Denona 3, jest jak najbardziej uzasadniona, aczkolwiek, posłuchaj całości w salonie audio i wybierz komplet. Bo może okazać się, że MA grają z Denon-em a Klipsch z Onkyo, lub na odwrót. Charakterystyka się nie zmieni u Ciebie w domu, ale będziesz miał minimalne pojęcie, w jakim stylu grają dane zestawy.
 
Albo rybka, albo akwarium.
No sorry, ale wieszanie szafki, wstawianie pod to dużych skrzynek, to już będzie twierdza.
Owszem można, no ale... przecież to ma jeszcze jakoś wyglądać.

Ja tu nie widzę żadnego problemu, ale trzeba jak wspomniałem wcześniej zrobić tam "porządek".
Można kupić 2 rolki świetnie wyglądające tapety (max 200zł), wrzucić komodę chociażby z Ikei, a następnie jakieś monitory na ładnych standach, tudzież podłogówki i będzie niebo a ziemia, już nie wspomnę, że zrobi się o wiele przestronniej, optycznie pokój się powiększy, a przede wszystkim będzie zestaw audio który da o wiele więcej radochy.

Pytanie czy te 2 szafki pełnią funkcję wizualną, czy użytkową, a może, to i to?
Bywa, że jak otworzymy te szafki, to okazuje się, że tam nie ma nic wielce istotnego, a ściana cała zagracona.
Pisze o tym, bo jestem minimalistą i ja osobiście wolę pozbyć się "gratów", sprzedać, oddać, jak budować dla nich następny mebel i tam je trzymać. Ja rozumiem, jak miejsca faktycznie brak, a trzymamy tam dla dzieciaka ubrania czy ważne dokumenty - w tym wypadku nie ma dyskusji, ale jak tam mają być kielichy, kilka płyt i inne "bzdety" które można upchać w innym miejscu lub się pozbyć, to po kiego grzyba robić im sanktuarium na już niewielkiej ścianie - szczególnie, jeżeli jesteśmy miłośnikami dobrego brzmienia i sami się blokujemy.

Są priorytety i priorytety, ale jak widzę ile niektórym stwarza to problemów, motają się na forach, idą na kompromisy przy wyborze sprzętu, słuchają nie na tym co sobie "wymarzyli", a to wszystko dla wiszącej szafki w której jest kilka płyt i inny bzdetów, to szczerze mówiąc zastanawiam się, gdzie jest faktycznie problem.

Nie mam czasu na szukanie zdjęć (są o wiele lepsze w sieci), ale pierwsze lepsze z tego samego ujęcia. Jest jakiś tam pogląd jak nie wiele trzeba.
Zresztą tu na forum mamy całą masę Kolegów którzy mają podobne rozłożenie i bardzo ładnie sobie z tym poradzili.

0bd0b5fc57903579b32139420a915311.jpg


serwer za darmo


image upload
 
Do góry