Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Trzeba w końcu zrobić porządek z mediami :)
Synology DS918+. Do kompletu UPS i 4x8TB HDD Seagate IronWolf. Całość będzie spięta za pomocą 2x1Gb/s i służyła jako streaming do NVidia Shield TV. Robiłem przymiarki do NAS od kilku lat i w końcu trzeba było zrobić ten krok.
df3cdb35d30bf81136e610723facdeaa.jpg
 
Zes pojechal.... Na co ci 4x8tb.

Ja mam 1x 5TB - juz slysze chrumkanie w nim pewnie niedlugo padnie. Ale mysle ze starcza mi pojemnosci na filmy, bynajmniej czlowiek nie trzyma wszystkiego bezsensowanie.

Jak bede czegos szukal, to wiadomo gdzie sie zglaszac. Piramida juz nie bedzie szantazowal tym ze tylko on cos ma xD
 
Zes pojechal.... Na co ci 4x8tb.

Ja mam 1x 5TB - juz slysze chrumkanie w nim pewnie niedlugo padnie. Ale mysle ze starcza mi pojemnosci na filmy, bynajmniej czlowiek nie trzyma wszystkiego bezsensowanie.

Jak bede czegos szukal, to wiadomo gdzie sie zglaszac. Piramida juz nie bedzie szantazowal tym ze tylko on cos ma xD
Jest postawiony Raid. Dostępna pojemność to 20.61 TB. Teraz tyle nie potrzebuje, bo do tej pory miałem w tym ITXie ze zdjęcia 2x4TB i 1x3TB. Było ok, ale raz, że bez żadnego Raid, dwa, że mulił przy ściąganiu linuxów i max prędkość to 35 - 38 MB/s. Tutaj zepne go na 2x1 Gb/s i będzie ogień. Do tego kupiłem UPS i będę miał dużo bezpieczniejsze dane niż obecnie, a i możliwości Synology sporo większe niż obecne rozwiązanie.
Nie bez znaczenia jest sprzętowe wsparcie szyfrowania. Póki co stoi w pokoju i testuje, ale ostatecznie trafi do garażu :)

@Pakolo
Dokładnie :D

P. S.
Testowałem Deluge i bezproblemu rozpędził się do 60 MB/s.
 
Nieźle :D Ja już się tak przyzwyczaiłem do "światła" w domu, że jak jestem u kogoś i mam coś zrobić na internecie to mnie trafia. Nie mówiąc już o samym pobieraniu czegoś.
 
Nieźle :D Ja już się tak przyzwyczaiłem do "światła" w domu, że jak jestem u kogoś i mam coś zrobić na internecie to mnie trafia. Nie mówiąc już o samym pobieraniu czegoś.


To zapychaj tego NASa, na swieta zapakujesz tego NASa i wyslesz kolega z forum. Zrobimy rundke po domach to se uzupelnimy Linuxy.


Kapusta, raczej szybciej. Bo zanim reklamy sie zaladuja. Na LTE strony mi sie o niebo szybciej laduja niz na stacjonarnym necie.
 
Do góry