Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Jak lubisz przejaskrawione i ostro podbite kolory w trybach fabrycznych, to nie rób.
A procentowo dla jednego będzie to 100%, dla drugiego 20%... kwestie indywidualne... pofatyguj się na jakąś prezentację i ocenisz co to warte.
Dla mnie jak najbardziej tak.
 
Próbujesz być zabawny?

Odpowiesz w końcu?
Może nie rozumiesz pytania, wiec zapytam inaczej.
Ile procent różni się kalibracja od kalibracji na dwóch modelach tv?
 
Mailem.
Jedna od Kikiego, druga była z innej firmy
Nie będę pisał z jakiej.
Myślę że Lolek będzie wiedział od kogo.

Wiem dobra firma... aczkolwiek nie są bez skazy , ale gdzie tacy są ?? :)
Ale prawda jest taka, że w większości przypadków obraz jest ciemniejszy od trybów , które są wgrane w tv, który się rozpakuje.. więc nie każdemu kalibracje pasują. A jak jest robiona to musi być w konkretnym pomieszczeniu, gdzie tv będzie stał docelowo.
 
Ostatnia edycja:
Masz kilka odpowiedzi powyżej. Wybierz sobie jedną i czytaj tak długo, aż zrozumiesz. Polecam tę od Henry.


Nie omijaj odpowiedzi. Czekam tylko i wyłącznie na Twoja wypowiedź. Mądrzyłeś się jak stary to teraz odpowiedz..
Nie woź sie na innych i nie zastawiaj się innymi.

Pierwszy jape darłeś , wiec czekam na merytoryczną odpowiedź.
 
Kolego Intenso, nikt nie chce Ci odpowiedziec, a nawet wytłumaczyć, więc może ja spróbuję.

Kalibrację przeprowadza się dla konkretnego telewizora, dla konketnego źródła i konkretnego pomieszczenia.

Dlaczego dla konkretnego telewizora? Ponieważ z fabryki kazdy jest delikatnie innaczej ustawiony (niedbałość ale też taka uroda technlogii). Jesli w tych samych warunkach wyjmiesz dwa nowe tv z kartonu, wszystko dasz na zero to prawie napewno będą delikatne róznice.

Dlaczego dla konkretnego żródła? POnieważ telewizor odbierze inny sygnał z telewizji naziemnoej, inny z kablówki, inny z satellitarnej, jeszcze inny z konsoli i odtwarzacza BD? Jesli puścisz sobie film z BD włożonej do odtwarzacza, to inaczej będzie on wyglądać puszczany na konsoli czy z kablówki Dlaczego? ponieważ każde z tych żródeł inaczej obrabiają obraz. Dlatego jesli kalibrujemy telewizor to zazwyczaj warto wyzerowac ustawienia w poszczególnych źródłach, ktore tez mają jakieś możliwosci zmiany ustawień.

Dlaczego dla konkretnego pomieszczenia? Dlatego, że w każdym pomieszczeniu inaczej rozchodzi się świato, iaczej ukłądają się cienie, kazdy ogłada tv o różnych porach dnia, itd.

Dlaczego w ogóle robi się takie rzeczy? Ponieważ dążymy do tego, by obraz z każdego źródła na ekranie był identyczny i wyglądał możliwie najlepiej. Innymi słowy, ten sam film puszczony z płytki na róóżnych źródłach powinien być nie do odróżnienia.
Idac dalej, jeśli przerowadziś kalibrację poprawnie u siebie (tv X, pomieszczenie X) i komuś innemu (tv Y, pomieszczenie Y) to obrazy powinne być podobne, a na pewno ustawienia będę inne.

Dlatego ustawienia pobrane z sieci są kompletnym nieporozumieniem. To tak jakbyś wział przepis kulinarny od kogoś. Wyjść wyjdzie, ale nie każdemu będzie smakować tak jak autorowi. Każdy na pewno doda coś od siebie. Robiąc kalibrację u siebie, lepiej wyciągniejsz szczególy w czerniach, bielach, a kolory będą bardziej naturalne, To tylko podstawy.

Decydując się na kalibrację nie musisz płacić kilkuset złotych za profesionalną usługę z kolorymetrem i komputerem. W wiekszości przypadków doskonale sprawdzają się płytki lub pliki z obrazami kontrolnymi (i nietylko). Dobrze jest sobie też poszukać filtra kolorowego (takie specjalne okulary), np. coś takiego, często już razem z płytką:

https://www.amazon.com/Digital-Video-Essentials-Basics-Blu-ray/dp/B000V6LST0

Tu nie można oczekiwać konkretnej odpowiedzi ile %. Dla jendych będą to zmiany delikatne niewarte zabawy, dla innych spore, istotne. Tak jak z tym, że jednym wystarcza muzyka z amplitunera kinowego a inni niewyobrażają sobie nic poza wzmacniaczem stereo.Mam nadzieję, że trochę rozwiałem wątpliwości.
 
To skąd te pytania?
To dlaczego jedziesz na ustawieniach z sieci?
Pytanie stąd bo koleś cwaniakuje a gówno wie, jak by co kolwiek wiedział to by odpowiedział.

To nie są ustawienia z sieci, jedna kalibracja jest od Kikiego nie będę tego komentował.
A druga jest od kogoś innego, i jak porównałem raporty jak wyglądają od obu kalibracji to widać gdzie jest profesjonalizm a gdzie amatorszczyzna.

I oczywiście jedna z drugą przegrywa z kretesem, jeżeli chodzi o obraz.
 
czekam na merytoryczną odpowiedź.
Tak śledzę rozwój sytuacji i zastanawiam się czy oczekujesz merytorycznych odpowiedzi czy po prostu drążysz.

Z innej beczki, oczekujesz procentowych różnic...
Widzę, że pałasz miłością do Arii, nie wiem jakie kolumny miałeś poprzednio?
Czy jesteś w stanie powiedzieć jaki procent poprawy odczułeś po zmianie?
Czy Arie są o X% lepsze od kolumn Y, które miałeś?
Dla ciebie będzie to 20,30,50% a dla mnie może być to 10 lub 80%
To wszystko są wartości względne, subiektywne, tak samo jak efekt po kalibracji, której celem jest doprowadzenie do tzw. referencyjnych wartości, naturalnych kolorów, parametrów zdefiniowanych przez instytucje certyfikujące.

Kolejny przykład apropos TV i subiektywnego odbierania wyświetlanego obrazu, ja poza zbyt przejaskrawionymi kolorami absolutnie nie toleruję tzw. efektu teatru i nie wyobrażam sobie takiego oglądania choćby przez 5 min.
Będąc u kilku kolegów czy z tego forum czy u znajomych słyszałem pytanie o co mi chodzi i oni nic takiego nie widzą... sorry ja to widzę i mi przeszkadza, a wyłączenie "tego" w moim odczuciu przynosi poprawę o 100%.

Co do technicznych kwestii kalibracji i porównania 1 do 1 na różnych, a nawet tych samych TV wyłożył Ci Krzychu.
 
A czy ja pisze od dwóch innych modelach tv z różnych półek cenowych i firm?
Czy od dwóch takich samych modelach tv ?

Porównanie poprzednich kolumn nie ma sensu porównywać, raz ze firma a dwa nie ta półka cenowa? Więc?

Jak bym zapytał osobę która kalibruje telewizory to na sto procent odpowie w ilu procentach mogą się różnić nastawy obrazu.
A krzykacz który stoi w 10 rzędzie, może krzyczeć i nic więcej, bo gdyby stał w pierwszym to by jape miał zamknięta ze względu na srake ze go z tego rzędu wyciągnie.
 
Do góry