Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Dla mnie zasada jest jeszcze bardziej prosta. Caly ekran musi byc widoczny nad moim brzuchem, gdy leze na plecach !!! :)

Aaa... leżysz, bo ja widząc ten tv na kominku, myślałem, że stoisz jak oglądasz ; )

Co do podniety, to Stary, ja mam podniete jak wstaje rano bez bólu kręgosłupa, a Ty mi wyjeżdzasz z tv którego mam 5 lat, a swoją drogą, gdybyś luknął w starsze posty, to wiedziałbyś, że kulminacją takich dyskusji zawsze było stwierdzenie "róbta co chceta", ważne, żeby właściciel był zadowolony i tym akcentem zakończmy, bo rada tu żadna nie była, a jedynie odpowiedż na Twoje "przesadzacie z tą wysokością" wklejając zdjęcia w kontekście dyskusji o 82" swojego tv na wysokości 133cm.
Także Ty rób co Ci się tam podoba, czy to leżysz, czy stoisz, ja Ci życzę jak najlepiej, a jeżeli miałbym Ci coś radzić, to weż się w garść i zrzuć z tego brzucha, bo za niedługo ten Twój tv wyląduje na suficie ;)


No lolo2 pojechał z tą swoją poradą
U mnie 80" jest na 70cm i to jest trochę za wysoko, lepiej jak by był na 60cm ale musiałem podnieś, żeby centralny się zmieścił. Oglądam z 5.5 m to trochę poprawia sprawę ale wolał bym jak by był niżej.
Nie wyobrażam sobie takiego kolosa na 133cm hehehe.

Dokładnie. Miałem podobnie w drugim mieszkaniu, tam musiałem sam robić szafkę pod tv.

Rzeczywiście na zdjęciu nie widać wielkości TV. Ta szafka pod nim ma równe 2m szerokości i 0,5m wysokości.
U mnie TV będzie wisiał tylko minimalnie wyżej niż jest teraz. Zresztą w środę przyjdzie Soundbar to dokładnie wszystko zmierzę. Jak upcham belkę, dwie konsole i Shielda to nie będę go wieszał.

No i jak widać, wszystko gra.
U mnie obecnie jest 70cm od podłogi do dolnej krawędzi tv, ten jest "wmurowany" w ścianę.
Daj znać jak z tym soundbarem.


Zgoda w 100% środek ekranu na wysokości głowy oglądających. Mnie też bawią te obrazki z tv nad kominkiem - typowe do żurnala ;-)

Na forach tez się trafiają podobne kwiatki, ale co kto lubi ; )
 
Ostatnia edycja:
Ale wtedy nic bym nie widzial siedzac xD:mrgreen::twisted:

Taaa.... Ty lepiej wytłumacz co ja widzę w Twoim TV. ;-) "Ukryta Prawda" oglądasz? Ta statuja , co za TV stoi, też za głowę trzyma się.:grin: Miodzio.
A tyle opowiadałeś że jesteś kino-maniakiem. Smutno. "Ukryta Prawda", Ty widzisz Piramida? :) Zbanować. ;-)
A co do wieszanie tych cholernych wieszaków do tv. Kupiłem sobie taki wieszak. Przewierciłem dziury w ścianie , dwa dni mi to zajęło , wszystko dopasowałem, śruby i td. Miód , malina. Zamontowałem TV, zmęczony , szczęśliwy , wszystko git. Apogeum historyj jest taki że na śmierć zapomniałem że ten TV wszystkie najważnejsze złącza HDMI i td , ma z tylu. A tv zamontowany tak blisko do ściany że nie dało się wsadzić żadnego kabla. :grin::grin::grin::mrgreen:. Na tym moja przygoda z wieszakami na TV skończyła się na amen. Jako pamiętnik swojej głupoty , zostawiłem wszystkie śruby i sam wieszak w ścianie. :D
 
Savron, ja Cię Kolego rozumiem, a teraz pomyśl, że ja swój tv wmurowałem w ścianę - centralnie.
Prawie się licuje (wystaje trochę ramka) cała dupa schowana, nie ma mowy o jakimkolwiek wpinaniu kabli, na szczęście wypuściłem te które mają być i wiszą na dole ;)

Też tak lubię i tak mam,choć bywają różne teorie :wink:

No to pochwal się co tam kupiłeś Piruś?
Teraz czteryKA, to już nie pogada. Kto będzie teraz podrzucał screenery? ;)
 
Savron, ja Cię Kolego rozumiem, a teraz pomyśl, że ja swój tv wmurowałem w ścianę - centralnie.
Prawie się licuje (wystaje trochę ramka) cała dupa schowana, nie ma mowy o jakimkolwiek wpinaniu kabli, na szczęście wypuściłem te które mają być i wiszą na dole ;)

:lol: To Ty jeszcze lepiej masz.:D A jakby nie dało się kabli podłączyć? To była by dopiero tragedia. :D Zamurowany Tv, tego jeszcze nie było.:mrgreen:

No to pochwal się co tam kupiłeś Piruś?
Teraz czteryKA, to już nie pogada. Kto będzie teraz podrzucał screenery? ;)

Taa. Doczeka się. On tylko okładki z filmami UHD wstawia na forum. I to chyba nie ze swoje stajni .:twisted
 
Taaa.... Ty lepiej wytłumacz co ja widzę w Twoim TV. ;-) "Ukryta Prawda" oglądasz? Ta statuja , co za TV stoi, też za głowę trzyma się.:grin: Miodzio.
A tyle opowiadałeś że jesteś kino-maniakiem. Smutno. "Ukryta Prawda", Ty widzisz Piramida? :) Zbanować. ;-)

Ja nie ogladam tych "papek" akurat sie wlaczylo z jakiegos powodu :), . Do ogladania filmow jest salka na pienterku :) W salonie nic konkretnego nie udalo sie zrobic, nie ma miejsca gdzie tylnie glosniki postawic nie mowiac o sufitowych, akustyka.... no i najwazniejsze - nie mialbym swietego spokoju (zona).
 
A ja sobie nie wyobrazam TV tak nisko jak proponujecie. Nigdy nie siedze przy TV tylko mam pozycje pol lezaca.

TV ma byc gdzie komu pasuje ;)
Zgadza się, ale większość ludzi uważa że musi być tak jak jakiś pajac to wymyślił, i trzeba tak robić.
To samo się tyczy kalibracji tv, kalibrować tv bo jakaś sfora błazów twierdzi ze obraz musi być taki jak oni go widzą, przecież to jakieś nieporozumienie.
Wbijałem w swój tv dwie różne kalibracje, od dwóch różnych firm, powiem tyle, na obraz po kalibracji nie można patrzeć, kolorowy wyglądają jak wyprana szmata.
Na szczęście nic mnie te kalibrację nie kosztowały.
Tylko mnie to utwierdziło że trzeba mieć swój rozum, i nie popadać w paranoję ze względu na to co kto powie.
 
Oczywiście Kolego każdy robi jak mu pasuje - to zresztą też napisał Armanig .. tylko nie o to chodzi.. jakby Lolo napisał, że On ma na wysokości x i jemu to pasuje to nie było by tematu, bo każdy robi pod siebie.. A napisał, że przesadzamy z wysokością co do ustawienia tv... a to jest zależne od Kowalskiego i jeśli ja np. napisałem, że oglądając tv 75 cali gdzie jego podstawa była powiedzmy na wys. 110-120 cm i po dwóch godzinach bolała mnie szyja to tak było i dla mnie jest to za wysoko.. właściciel również będzie wymieniał stolik, bo wszyscy czują dyskomfort podczas oglądania tv.. problem jest dlatego , że w wielu przypadkach mamy głośnik centralny i to on robi "złą robotę" w ustawieniach elektroniki w stoliku jak i samego tv.
 
Zgadza się, ale większość ludzi uważa że musi być tak jak jakiś pajac to wymyślił, i trzeba tak robić.
To samo się tyczy kalibracji tv, kalibrować tv bo jakaś sfora błazów twierdzi ze obraz musi być taki jak oni go widzą, przecież to jakieś nieporozumienie.
Wbijałem w swój tv dwie różne kalibracje, od dwóch różnych firm, powiem tyle, na obraz po kalibracji nie można patrzeć, kolorowy wyglądają jak wyprana szmata.
Na szczęście nic mnie te kalibrację nie kosztowały.
Tylko mnie to utwierdziło że trzeba mieć swój rozum, i nie popadać w paranoję ze względu na to co kto powie.
To tylko potwierdza, że nie masz pojęcia jak działa kalibracja i pokazuje dlaczego powinna być robiona do każdego egzemplarza indywidualnie :) "Wbijać ustawienia" :E
 
No to znawcy.
Jak zrobię indywidualna kalibrację obraz się zmieni o 100%-90%-80%-70%-60÷-50%-40%-30%-20%-10%?
Tylko odpowiadać szybko i nie owijać w bawełnę ze to czy sramto.
 
Do góry