Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Zdaję sobie sprawę że nie jest to idealnie zaadaptowane pomieszczenie ale w porównaniu do wcześniejszego stanu jest duży przeskok:-o tak wizualny jak i sprzętowy:-o
Z przyczyn takich a nie innych musiałem połączyć pokój dzienny,sypialnię,jadalnię no i salę kinową HE HE:-o nie wspominając o wytycznych jakie dała żona:| a co do tej rynienki HE HE to zakwalifikowana jest do prac kosmetycznych-jest to kabelek od podświetlenia szklanych półek u góry który poprowadziłem na skróty HE HE(żona też na niego zwróciła uwagę)
 
Kolumny przednie powinny byc rozstawione (rozwiazanie przy samej szafce rtv bedzie duzo gorsze brzmieniowo). Nie kazdy sobie moze na to pozwolic, Ty masz ta mozliwosc z uwagi na konkretna sciane. W tym konkretny wypadku, biorac pod uwage pomieszczenie, mozna je minimalnie przysunac, ale trzeba przemeblowac, a to jak sie domyslam nie wchodzi w gre. Najwiekszy problem, to stol przy prawym froncie.
 
Tyły zaleca sie ustawiać w ten sposób gdy nie ma miejsca z tylu a słuchacz siedzi blisko nich. Jak widać w tym przypadku tak jest.
 
No niestety ale na ten stół nie ma innego miejsca:sad: można ewentualnie przesunąć go jakieś 30cm w prawo(do drzwi) i będzie trochę więcej przestrzeni dla prawego frontu.
A pro po odległości kolumn frontowych,jakie odległości są optymalne między kolumną frontową a TV(od krawędzi TV do kolumny)?
 
I
Rozstaw to na 3metry i tyle do miejsca odsłuchu od kolumny ,
TV oczywiście w środku < równa odległość od lewej i prawej kolumny .
 
Rozne sa szkoly, jest cala masa publikacji na ten temat w sieci.
Bez sensu tutaj rozstrasac ten temat, wklejajcie lepiej swoje zestawy, im wiecej nowych zdjec tym lepiej :)
 
I stało się:-o
Reorganizacja dokonana:-o
Zostały tylko kosmetyczne sprawy np podświetlenie TV:-o

Super :) .... no i teraz na filmy i mecze możemy do ciebie chodzić:)
... chociażby dzisiaj Arsenal Londyn-Bayern Monachium :) .... w przeciwieństwie do wystroju/prezentacji "skrzyniowej" kilka wątków wcześniej :) ....... aaaaaa kup piwo :)
 
Ostatnia edycja:
Tylne to podstawa w KD (jak wszystkie, bez kompromisow), polecam zrobic doswiadczenie, wrzucic fronty na tyl, odpalic chociazby Transformersow i sie przekonac co sie tam faktycznie dzieje.
Przerabialem to i przez kilka dni odkrywalem filmy "akcji" na nowo.
 
Tylne to podstawa w KD (jak wszystkie, bez kompromisow), polecam zrobic doswiadczenie, wrzucic fronty na tyl, odpalic chociazby Transformersow i sie przekonac co sie tam faktycznie dzieje.
Zaiste masz sporo racji, tyle że w znacznej większości budżetowych ampli zwyczajnie tego nie odczujesz. Słabsze ampli nie pociągną tylu kolumn podłogowców, efekt będzie co najmniej przeciętny aniżeli dobre monitorki/surround'y. Przy mocniejszych klockach i końcówkach mocy to ma sens, ale przy tych ampli to się mija z celem. :)
 
Tylne to podstawa w KD (jak wszystkie, bez kompromisow), polecam zrobic doswiadczenie, wrzucic fronty na tyl, odpalic chociazby Transformersow i sie przekonac co sie tam faktycznie dzieje.
Przerabialem to i przez kilka dni odkrywalem filmy "akcji" na nowo.

Zgoda że liczą się wszystkie kolumny w zestawie. Tylko to by mialo większy sens gdyby wszystkie kolumny były ustawiane na Full Band. Przy odcięciu na 80Hz, co więcej jestesmy w stanie usłyszeć na tyłach? Przecież przeważnie surroundy posiadają te same przetworniki średnio i wysokotonowe co fronty, a za bas odpowiada sub?
 
I
Czepiliście się tylnych kolumn a w nich mało się dzieje ;)
moim zdanie nie jest tak tragicznie < widziałem gorsze rozstawienie ,
jakby kanapę odsunąć z 05m czy 1metr od ściany było by lepiej ,
frontowe dużo gorzej rozstawione < trzeba by szafki poprzestawiać i ta ostatnia do rogu < stół nie byłby przeszkodą dla dżwięku .
 
D
Ładnie, estetycznie, ale niestety nie do końca poprawnie.
Pisanie o tyłach, że z nich i tak mało słychać to nieporozumienie.
Fronty oczywiście trzeba zamienić z tymi szafkami. Będzie lepiej a i problem stolika zniknie. Tyły fatalnie. To już bym wolał dać je po bokach bo tak widzę jest kawałek ściany. Albo kanapa co najmniej metr do przodu.
 
Zaiste masz sporo racji, tyle że w znacznej większości budżetowych ampli zwyczajnie tego nie odczujesz. Słabsze ampli nie pociągną tylu kolumn podłogowców, efekt będzie co najmniej przeciętny aniżeli dobre monitorki/surround'y. Przy mocniejszych klockach i końcówkach mocy to ma sens, ale przy tych ampli to się mija z celem. :)

Ja nie pisalem o kupnie podlogowek na tyly, a o doswiadczeniu ktore mozemy przeprowadzic w domu, natomiast piszac o kupnie, mialbym tu na mysli dobrej klasy monitory :) Fakt jest taki, ze nie testowalem takich kolumn na ampli za 1000zl, a juz na SR6xxx i wyzej. Ten spokojnie daje juz rade (na dobrych mocnych monitorach), to samo bedzie z kazdym innym porownywalnym ampli.
Co do ampli, koncowek, mocy, to temat jest bardzo ciekawy i za jakis czas opisze swoje wrazenia.

Zgoda że liczą się wszystkie kolumny w zestawie. Tylko to by mialo większy sens gdyby wszystkie kolumny były ustawiane na Full Band. Przy odcięciu na 80Hz, co więcej jestesmy w stanie usłyszeć na tyłach? Przecież przeważnie surroundy posiadają te same przetworniki średnio i wysokotonowe co fronty, a za bas odpowiada sub?

Krzychu, ale w jakim sensie wiecej? Wiecej owszem, ale w porownaniu do malych pudelek, a raczej lepiej, a nie wiecej. Idac dalej, kupujac dobrej klasy surroundy, _zblizymy_ sie do klasy frontowych kolumn, a te jak wiemy sa rozne, od najtanszych do bardzo drogich. Brzmienie i jakosc dzwieku sie zmienia. To samo bedzie z tylnymi i centralnym. Z centralnym jest jeszcze "lepiej", bo ten w idealnym swiecie powinien byc taki sam (bardzo zblizony) jak fronty. Wierz mi ze tak jest.

Czepiliście się tylnych kolumn a w nich mało się dzieje ;)

Dzieje sie bardzo duzo, a niekoniecznie bardzo czesto. Wszystko zalezy od konkretnego tytulu.
Jak ktos oglada melodramaty, to owszem, ale ja tu mam na mysli konkretne pozycje filmowe.
Jest przepasc, do tego co slyszalem na duzo slabszych surroundach. Tylne sobie nie plumkaja, a tworza calosc z frontami. To trzeba posluchac i bezposrednio porownac na konkretnych pozycjach, bo tak mozemy sobie fantazjowac bez konca.
 
I
Przecież przekornie to napisałem armanig ;)
mam trochę hitów na blu-ray i wiem co to efektowne kino akcji < u mnie dom się wtedy trzęsie ,
w bloku przy takich decybelach chyba by mnie wyklęli sąsiedzi albo coś gorszego zrobili .
sam mam po bokach efektowe bo inaczej nie dało rady i te Yamahy by mnie w poprawnym ustawieniu ogłuszyły .
 
Do góry