Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Melancholia wkradła się do tematu. Ja za młodu usypiałem ze słuchawkami na uszach, a że miałem szpulową Uwerturę, to przerobiłem ją tak, że wyłączała się na metalicznych rozbiegówkach.
Wcześniej, taśma waliła pół nocy po obudowie.
Piękne czasy, kto pamięta Amatora, Zodiaka, Kleopatrę, Fonomastra i inne nasze wynalazki.
 
Jak można nie pamiętać ;) Miałem wieżę Unitra ,tzn wzmacniacz Traviata, tuner Faust, magnetofon Etiuda, gramofon Daniel, to była mega moc :) aaa i kolumny Tonsil, Zodiaka miałem przed wieżą (ale bez zegara)
 
Ostatnia edycja:
Jak można nie pamiętać ;) Miałem wieżę Unitra ,tzn wzmacniacz Traviata, tuner Faust, magnetofon Etiuda, gramofon Daniel, to była mega moc :) aaa i kolumny Tonsil, Zodiaka miałem przed wieżą (ale bez zegara)
No to czujesz blusa.
Powiem szczerze, że obejrzenie filmu w wersji stereo w latach 80 (Tańczący z wilkami), zrobiło na mnie większe wrażenie, niż obecne KD.
 
Makthedon masz tam fajny pokoik, ale mam wrażenie, że trochę zbyt pusty. Przydałoby się trochę półeczek żeby trochę dźwięk rozproszyć. Plus za wykładzinę. No i koniecznie odsuń te kolumny od szafki i od tylnej ściany. Daj im pooddychać. A po za tym fajny zestaw :)
 
Dzieki za opinie.
Od ściany są odsunięte ok 40 cm, za ta prawą jest wnęka na równi ze ścianą. Jeśli chodzi o szerokość to w tym momencie tworzą trójkąt równoboczny z centralnym miejscem widza(sweet spot), siedze 1,90 od ekranu aby w pełni korzystać z HD.
 
Co to za wydanie demo THX? To oryginalna plyta z intrami, czy skladanka?
Mam kilka podobnych, ale nie tą konkretnie.
Swoja droga, THX ma jedno arcy wyjatkowe intro:
THX Intro HD 1080p - YouTube (oczywiscie na YT jakosc to zart)
Jest to jeden z lepszych efektow jakie slyszalem, potezne konkretne uderzenie, ciarki przechodza i nogawki lataja, a na dokladke niesamowita pompa na tylnych kolumnach przy strzelajacych piorunach. Tutaj mozna ocenic tylne kolumny. Kto nie slyszal tego na sprzecie, koniecznie sprawdzic. Ja mam m.in. na Gwiezdnych Wojnach II "Atak klonow".
 
I stało się:-o
Reorganizacja dokonana:-o
Zostały tylko kosmetyczne sprawy np podświetlenie TV:-o
 
Ostatnia edycja:
Czy stół i krzesła są akustycznie transparentne? Czy bardzo szeroka baza głośników przednich w stosunku do pozycji odsłuchowej jest optymalnym rozwiązaniem? Ja raczej zamienił bym głośniki miejsami z tymi komodami.
 
Ostatnia edycja:
z kosmetyki to jeszcze bym tę rynienkę czy co tam jest za TV pochował w ścianie :)

ładny pokój, IKEA rządzi :) ... mam taki sam dywan jeśli jest on z IKEA, jest gruby to dobrze

trochę stół zasłania prawą kolumnę, no i kolumny strasznie daleko od TV przez co czasami w filmach może to dziwnie brzmieć .... stereo też raczej trochę będzie kuleć przez umieszczenie kolumn w narożnikach pokoju

to moje spostrzeżenia, bez obrazy oczywiście ;)
 
Uważam tak jak Jurass. Kolumny bym postawił od razu obok rtv-ki. Dźwiękowo powinno być lepiej. Wizualnie to już nie mnie oceniać.
 
Do góry