Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
dmk84
.... nie słuchaj ich ..... nic nie rób ..... wszystko jest OK (przecież sam o tym wiesz) .... pędź po piwo zaraz wpadam na 2-gą połówkę meczu wcześniej wspomnianego (a do przerwy jest 0 : 0 ) :)
 
Ostatnia edycja:
Powiem z mojego doświadczenia że takie ustawienie surroundów jest bardzo kiepskie.Miałem kiedyś bardzo podobnie a od momentu jak są skierowane na słuchacza jest dużo lepiej.Wystrój pokoju całkiem ok zależy co kto lubi
 
dziwne że wszystko jest ok inni mieli bardziej ok .....

...... powiem tak :) ...... czepiliście się tyłów (góra/dół, lewo/prawo) i "bijecie pianę" (aż miło:)) lecz jakoś nikt ze "znafców" nie zauważył tego, że konfiguracja całego systemu jest po szerokości prostokąta jakim jest miejsce jego instalacji ..... a czasami nie powinno przebiegać odwrotnie po jego długości? ....... może od tego byśmy zaczęli spory? .... jak to się ma w kwestii propagacji fal akustycznych w pomieszczeniu o kształcie prostokąta? .... jak to powinno być specjalistycznie wykonane po szerokości czy jednak może po długości?
O to jest istotnie podstawowe pytanie w tej kwestii a nie rozstawienie surroundów :) :) :)
..... i na tym kończę "wywody specjalistyczne" i nadal uważam, że jest OK po mimo moich krytycznych uwag :)
Pozdrawiam odważnego dmk84, który wystawił "swoje dzieło" na krytykę :)
 
Ostatnia edycja:
O tych tyłach różnie piszą
Ja mam Dali ze wstęgą, producent pisze aby ustawiać kolumny równolegle z bocznymi ścianami.
I tak zrobiłem.
Tu na forum mnie pouczono, że jest żle.
Już miałem wymieniać półki bo były zbyt wąskie ale zrobiłem testy.
Okazało się, że różnicy nie zauważyłem (tzn nie usłyszałem).
A po ustawieniu ich ku sobie było sporo gorzej.
Więc nie ma co gdybać tylko wypróbuj różne konfiguracje i ustaw najlepiej dla siebie, a nie dla innych...
 
Krzychu, ale w jakim sensie wiecej? Wiecej owszem, ale w porownaniu do malych pudelek, a raczej lepiej, a nie wiecej. Idac dalej, kupujac dobrej klasy surroundy, _zblizymy_ sie do klasy frontowych kolumn, a te jak wiemy sa rozne, od najtanszych do bardzo drogich. Brzmienie i jakosc dzwieku sie zmienia. To samo bedzie z tylnymi i centralnym. Z centralnym jest jeszcze "lepiej", bo ten w idealnym swiecie powinien byc taki sam (bardzo zblizony) jak fronty. Wierz mi ze tak jest.

Może źle się wyraziłem, może nie tyle więcej co często się pisze że lepiej jest na większych monitorach. Taki przyklad kolumn MA BX1 vs. BX2. W BX 2 lepsze pasmo przenoszenia, lepsza efektywność, moc, wiekszy przetwornik basowy. Tylko mnie ciekawi jaki ma to wpływ na dźwięk przy oglądaniu filmów, skoro odcinamy kolumny na 80Hz, więc nic Nam po większym przetworniku, mocy czy paśmie przenoszenia? Rozumiem że przy większym salonie jest lepiej, bo ampli wtedy nie musi podbijać głośności w surroundach, ale jak mamy 1,5m od głowy...? Za bas odpowiada subwoofer, a jak wiemy bas nie jest kierunkowy więc nie wiemy czy idzie on z kolumn czy suba. Piszę tu tylko o systemie KD, bo w muzyce większe bezdyskusyjnie lepiej zagrają. Cały czas piszę oczywiście o kolumnach tego samego producenta i serii co fronty.
 
ulti, u Ciebie jest inna sytuacja z tyłu. Dali zaleca - OK, ale pamiętaj, ze wtedy, gdy nie ma kontaktu z bocznymi scianami - ta zasada jest nadrzędna. Pierwsze co zrobi dźwięk wydobywający się z kolumny, to odbije się od sciany i dotrze do ucha w gorszej formie. Oczywiście dotyczy to bardziej stereo. Oczywiście akustyka pokoju u każdego jest inna i najlepiej zrobic własne testy ;)

Ja też pamiętam, jak robiem ślepe testy surround (zonka stala i skrecała rownolegle oraz na ucho) czy kupic pelne monitory na surround i je skierować na ucho czy plaskacze naścienne. Normalne monitory trochę mi się nie widziały, ze względu na przejscie. Było jednak ciut lepiej z kierunkowością na ucho. Rozwiązanie przyniosły Dali On Wall, raz ze wstęga, dwa to mimo, że scienne, to jednak skręcone lekko na ucho - U mnie to idealne rozwiązanie

Fronty to co innego. Tu faktycznie u Ciebie mogą stać równolegle - mają więcej oddechu po bokach niż u mnie. U mnie jednak ciut musiałm je skręcić (po testach).

Co do krytyki zestawu dmk84 - też jestem zdania, że jest przesadzona. Zawsze można coś poprawić, faktycznie te tyły może nie zbyt szczęśliwe, może fronty ciut za szzeroko, ale ogol mi się podoba. wg mnie to i tak jest mniejszy błąd niż bezmyslne wciskanie kolumn miedzy meble na ciasno, brak symetri, itp.
Mam propozycję, niech teraz wszystkie osoby które krytykowaly wkleją fotki swoich zestawów - chętnie powytykamy wady, a i fotek przybędzie ;)
 
Ostatnia edycja:
Jak już wcześniej pisałem:
Zdaję sobie sprawę że nie jest to idealnie zaadaptowane pomieszczenie ale w porównaniu do wcześniejszego stanu jest duży przeskok tak wizualny jak i sprzętowy
Z przyczyn takich a nie innych musiałem połączyć pokój dzienny,sypialnię,jadalnię no i salę kinową nie wspominając o wytycznych jakie dała żona!
Są to moje początki z KD więc każda uwaga i spostrzeżenie jest cenne,z pewnością przyda się to w późniejszym czasie przy kolejnej reorganizacji/adaptacji pomieszczenia.
Rozmieszczenia kolumn dokonałem na podstawie znalezionych w internecie informacji,które były różne,jedni zalecali tak a drudzy jeszcze inaczej więc starałem się jakoś to wypośrodkować:-D oczywiście z uwzględnieniem wytycznych żony,która jasno określiła jak ma to wszystko być ustawione:-D(jak bym się stawiał to surroundy wylądowały by z przodu tak jak w zestawie z Technicsem i wtedy to by była katastrofa HE HE:-D:-D:-D a tak to następnym razem może ona ustąpi)
Co do szerokości rozstawienia frontów to się zgadza bo miał być mniejszy odstęp ale się okazało że ta meblościanka jest za szeroka(jakiś błąd w wymiarach się wkradł) i teraz są rozstawione na 3,4m od siebie(1,15m od krawędzi TV), Surroundy natomiast są zawieszone na wys 118cm od podłogi do dolnej krawędzi kolumny i znajdują się kilka cm nad uszami widza siedzącego na kanapie. Oczywiście wszystko symetrycznie ustawione:-o
Jeszcze raz dzięki za uwagi:-o
Pozdrawiam:-o
 
.............. z uwzględnieniem wytycznych żony,która jasno określiła jak ma to wszystko być ustawione..........

.... no i proszę bardzo :) ..... cała tajemnica instalacji ukryta jest w "wytycznych żony", które są ponad wszelkie prawa fizyki (o zgrozo i to nie tylko w tym temacie lecz na całym forum :))...... i tej linii szanowni koledzy/mężowie (też jestem :) ) trzymajcie się :)
..... a tak na marginesie mamy tu zawartą częściową namiastkę odpowiedzi na odwieczne pytanie: kto tak naprawdę rządzi Światem? .... oraz/a może przede wszystkim ....... w waszych domach? :) ..... odpowiedź rysuje się sama :) ......uważacie, że jesteście wolni? a może ..... ubezwłasnowolnieni? :)
Na wszelką nie- wiedzę/-powodzenia/-dojrzałość stosowane są tzw. "odgórne wytyczne" ... kogo? - żony :).... jednocześnie obarczające piętnem "płeć piękną", która może nawet nie jest odrobinę tego świadoma :)
Czyli ..... jak to jest? ... co o tym sądzicie? :) :) :)
Pozdro :)
 
Sadze ze musisz chyba porozmawiac z zona na temat ilosci "buziek" jakie wklejasz w jednym poscie :sly:

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 
Poodklejaj naklejki ze sprzętów ;)

... i tu się mylisz ..... tak ma być! ..... a jak odwiedzający znajomi/koledzy/sąsiedzi dowiedzą się o możliwościach, parametrach prezentowanego sprzętu RTV..... no i w ogóle co to jest? ..... to wszystko wprost przeciwnie podwyższa wartość a tym samym wzmacnia prestiż gospodarza .... a może "wytycznych żony" :hihi:
 
.... no i proszę bardzo :) ..... cała tajemnica instalacji ukryta jest w "wytycznych żony", które są ponad wszelkie prawa fizyki (o zgrozo i to nie tylko w tym temacie lecz na całym forum :))...... i tej linii szanowni koledzy/mężowie (też jestem :) ) trzymajcie się :)
..... a tak na marginesie mamy tu zawartą częściową namiastkę odpowiedzi na odwieczne pytanie: kto tak naprawdę rządzi Światem? .... oraz/a może przede wszystkim ....... w waszych domach? :) ..... odpowiedź rysuje się sama :) ......uważacie, że jesteście wolni? a może ..... ubezwłasnowolnieni? :)
Na wszelką nie- wiedzę/-powodzenia/-dojrzałość stosowane są tzw. "odgórne wytyczne" ... kogo? - żony :).... jednocześnie obarczające piętnem "płeć piękną", która może nawet nie jest odrobinę tego świadoma :)
Czyli ..... jak to jest? ... co o tym sądzicie? :) :) :)
Pozdro :)
Chyba ktoś miał upojną noc z żoną:D. Takiej gatki inaczej nie jestem wstanie wytłumaczyć heh;). Kolega z pracy tak wali uśmieszkami tylko w dniu wypłaty heh wtedy i żona go kocha heh:p;)
 
Szczerze przyznam,że trochę nie dały mi spokoju wasze opinie i postanowiłem po części się do nich dostosować! Stąd małe przemeblowanie! Korzystam póki żonka w pracy! Zobaczymy jaka będzie reakcja a nóż widelec może się uda bo dla mnie osobiście jest OK.
Fronty L=1.8m=P, SL=2.4m=SR,kanapa odsunięta 30cm od ściany.
Dla sprostowania:wytyczne dotyczyły oczywiście umeblowania:-D
 
Ostatnia edycja:
I
No i jest dużo lepiej ;)
prezentuje zestaw się lepiej i powinno w KD grać poprawnie ,
teraz jakieś kwiatki/czekoladki dla żony i projekt przejdzie ;)
 
Do góry