Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Słuchajcie, prawda jest taka, że w większości przypadków kino domowe ma być elementem uzupełniającym salon, a nie odwrotnie- i poza tworzeniem odpowiedniej sceny i akustyki, równie ważne jest to, aby to jakoś wyglądało. Szczególnie, jak ktoś musi dzielić swoje lokum z płcią piękną ;)

A nie każdy może pozwolić sobie na stworzenie oddzielnego pomieszczenia specjalnie pod kino/muzykę, więc wtedy trzeba iść na kompromis.

I choć zgadzam się, że głośniki powinny być skierowane w stronę odbiorcy, to jednak w przypadku kolegi powyżej (spore pudełeczka) wyglądałoby to co najmniej średnio :)

Co innego przy głośnikach z typowego kina, one są na ogół regulowane, i nie ma problemu z ich odpowiednim ustawieniem w taki sposób, aby to również ładnie wyglądało.


Zgadzam się. mieszkanka typu 40-60m2 wymuszają kompromisy. Ja nie lubię mieć na pierwszym planie sprzęty kable ustroje. Traktuje to jako dodatek. A w domu to oczywiście tam bym zbudował studio odsłuchu.
 
Ostatnia edycja:
Tak juz jest w tych naszych "kwadratach" w bloku, kompromis goni kompromis, z tym ze ja akurat lubie eksponowac sprzet, to jest jedno z moich hobby i nie zamierzam sie z tym czaic, kazde spojrzenie sprawia mi radoche, wiec wychodze z zalozenia ze nie mam zadnych argumentow, aby go chowac.
Rozumiem tez tych, ktorym kobitki nie za specjalnie wyrazaja aprobate dla takiego eksponowania sprzetu audio/video, chociaz wychodze tez z zalozenia ze taka kobitke trzeba utemperowac i uswiadomic, ze od tej jednej jedynej sciany w calym mieszkaniu, wara ;)
 
Dlatego mam wolna ręke i jestem wolny jak na razie a pokój mój będzie i jest zawsze nikomu nie dam maczać w nim palce heh...co do piwa no tak na szybko były foty robione po podroży musiałem doładować baterie heh :p.. teraz pokój jest pusty graty są w dużym pokoju wiec zacząć remont trzeba puki są chęci i kasa :D.. a male pytanie jaki polecacie kolorek dywanu i może ściany jakiś kolor bo jak na razie jestem w czarnej dziurze sto pomysłów mam ale może ktoś mi rozjaśni umysł pozdrawiam..i liczę na jakieś pomysły z waszej strony :p,,, armanig racja zgadzam się z tobą dlatego nigdy swojego ampli nie schowam do czarnej dziury upchanej gdzieś pod meblami ma stać wszystko i eksponować się jak kobieta w ładnych szatach :p
 
Ostatnia edycja:
Kiedys rozmawiałem na temat kabli ze sprzedawcą w sklepie, mówię, że wolalbym takie nie przekraczające 5 mm srednicy, bo mam lukę, szpare gdzie mogę to ładnie schować, a on mi na to, że dobry kabel jest jak bizuteria - należy go eksponowac, a nie chować.
Cos w tym jest :)
 
W szatach to moze nie, bo to mi sie kojarzy z Zakonem Rycerskim, ale w seksownej bieliznie jak najbardziej :)
Co do aranzacji pokoju, to pomyslow faktycznie jest cala masa. Napisz jaki masz budzet, czy chcesz kombinowac z sciana (panele 3d itp) czy tez zostawiasz wszystko jak jest, a jedynie zmieniasz kolor. Chociaz, sam widzisz ze biel z czernia tez fajnie pasuje, szczegolnie ze masz juz czarny sprzet. Ja bym polozyl duze biale plyty na podloge, sciane frontowa w panelach 3d, gruba czarna zaslone "skorzana" (tania mozna kupic, pseudo skora), mam taka w sypialni, wyglada jak pokoj sado-maso, do tego ew. jakis dywan w jednym kolorze, chociazby z Ikei, maja tam spory wybor w przyzwoitych cenach. To jest jeden z tysiaca pomyslow jaki mi przychodzi do glowy. Jak sam robiles podstawki, to rozumiem ze masz telent, wiec mozna zrobic tez fajna futurystyczna zabudowe pod sprzet, pomyslow jest od groma. Zalezy jaki styl preferujesz i ile masz banknotow z Zygmuntem.
 
Kiedys rozmawiałem na temat kabli ze sprzedawcą w sklepie, mówię, że wolalbym takie nie przekraczające 5 mm srednicy, bo mam lukę, szpare gdzie mogę to ładnie schować, a on mi na to, że dobry kabel jest jak bizuteria - należy go eksponowac, a nie chować.
Cos w tym jest :)

Cos w tym jest, ale warunek to musi byc dobry kabel, ale z drugiej strony wez powiedz zonie zeby tak kabel na samym wierzchu lezal w jej kochanym salonie :)A serio to mysle ze ci co kupuja naprawde drogie kable to kupuja z zupelnie innego powodu niz eksponowanie go swoim kolegom, ktorzy zapewne w wiekszosci nawet pojecia nie maja co to za kabel i ile on kosztuje.
 
Sprzedawca madrze prawi. Jak kabel ma ladnie zrobiona konfekcje, to dlaczego go nie eksponowac. Jak ktos lubi, to jestem jak najbardziej za. W takim zestawie stereo, to az milo popatrzec. Gorzej, jak puscimy takie druty po 1zl/mb, to faktycznie ;)
Co do zony/kochanki, to nie widze problemu, oznajmiasz i po sprawie. Jak sie nie podoba, to nie bedzie ogladac tv i tyle w temacie :D
 
hehe, ja mam zwykłe kable od blackninja :) czerwona miedź (tak mi się przynajmniej wydaje) i przezroczysta izolacja :) grubość jest ok, jakość jest ok, ale wizualnie.... lipa ;P i niestety w kilku miejscach je widać...
 
Z takich brzydkich kaczatek, mozna zrobic wizualnie prawdziwe HiEndy, wystarczy kupic oplot, ew. jak chcemy miec "grubsze" kable, to wpuszczamy je do rurki, a nastepnie oplot na nią.
 
Koledzy , możecie podesłać link z panelami 3D ? Wiem , że gdzieś już tutaj był , ale na ktœrej stronie ?
Myśle wyłożyć ścianę widokową na sprzęt :)

Miłego weckendu :)
 
Do góry