Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
A ile czasu miałeś te głośniki od nowości? U mnie (pisałem o tym gdzieś) dudnienie zmalało o 99% (bo od czasu do czasu się nadal zdarzy przy mega basowych kawałkach) po jakimś czasie od zakupu. Kolumny się wygrzały może. Nie wiem jak to zrozumieć. Ale fakt jest fakt :)
 
Pokój ma niecałe 12m2. Z ustrojami nie kombinowałem bo jak już pisałem i tak nie byłoby tak jak lubię.
Kolumny same z siebie nie buczały, sprawdzane w większym pomieszczeniu.
 
Ostatnia edycja:
ja mam przy podobnym metrazu BX-y i jestem b. zadowolony z dzwieku, ale oczywiscie zestaw bez suba mam, bo wtedy pewnie rowniez zaczelo by dudnic.
 
Mały metraż i zła akustyka może doprowadzić do skrajnych decyzji. Kiedyś było tak http://www.hdtv.com.pl/forum/804250-post623.html następnie przez chwile http://img195.imageshack.us/img195/8996/dsc03559fk.jpg a skończyło się na słuchawkach i Creativkach(co by hałasowały) http://img837.imageshack.us/img837/4205/xyxx.jpg
jeden narzeka że ma jednak za wielki-drugi że za mały he he (pokój oczywiście) ale myślę że z ustrojami jak by tam pokombinował i dobrał system to by to ładnie zagrało.Jest to mało metrów więc nawet zdecydował bym się na fachową instalację ustrojów.Jeśli oczywiście tylko ten pokój był by do odsłuchu.Budowanie ustroi akustycznych można tak pięknie wykonać że nie ma to nic wspólnego z lepieniem piramidek na ścianie.No ale jeśli w to już zaczniemy się bawić no to sorry,ale monitorki za 2 tyś wstawić ,a 10-15tyś zainwestować w akustykę to jakieś nieporozumienie,oczywiście to tylko taki przykład.Mi znowu się wydaje(albo tak jest) jak jestem u znajomych i w tych ich malutkich pokoikach w bloku nawet na malutkich zestawach (typu MM 1199PLN)to właśnie to fajnie cyka(ale tylko cyka he he):lol:
 
Przy odpowiednim doborze sprzetu i rozstawieniu, może zagrać zarówno dobrze w 16mkw jak i 30mkw. Jak najbardziej akustyka ma na to znaczący wpływ. Ja mam mały pokój i z dźwięku jestem zadowolony, jest dobry bas, stereofonia, detaliczność. Niczego mi praktycznie nie brakuje. Jasne, zawsze może być lepiej...ale to już jest inny temat na rozmowę:)
 
Sam nie wiem czemu, ale mi sie podoba ;) Lekki chaos, czern + biel, sprzet na szafce, cos w tym jest. Monitory na przodach tez maja swoj niezaprzeczalny urok. Dopiescisz jeszcze troche i bedzie super. Acha, zaslona mi sie tylko nie podoba ;)
 
No to ja wrzucę parę fotek ...:D podloga do remontu wiec troche brzydko wyszla ale niedługo bedzie remont .. :D.

Imageshack - 2zf9.jpg

Imageshack - wefi.jpg

Imageshack - 4nmr.jpg

:popcorn:
tak mnie zastanawia,czemu co niektórzy ustawiają kolumienki totalnie frontem do ściany ,a nie kierują na słuchacza.Owszem trójkąt może się krzyżować za słuchaczem bo takie ustawienia też widziałem,podobno jest scena inna(nie potwierdzam,nie zaprzeczam-nie próbowałem) ale żeby całkiem głośniki mnie olewały(nie patrzyły w moją stronę) aż kiedyś tak muszę popróbować.:lol:
 
Duzo zalezy od kolumn, niektore daja lepsza scene przy tym ustawieniu, inne przy lekkim kacie. Ale zazwyczaj przy kolumnach kinowych lepsza scene uzyskuje sie przy ustawieniu rownoleglym, a przy sprzecie stereo i takowych kolumnach po skierowaniu ich w strone sluchacza min. 20 stopni.

Sent from my GT-I9003
 
Ostatnia edycja:
zaslona mi sie tylko nie podoba ;)
Ale Lech za zasłoną jest ;)
Duzo zalezy od kolumn, niektore daja lepsza scene przy tym ustawieniu, inne przy lekkim kacie. Ale zazwyczaj przy kolumnach kinowych lepsza scene uzyskuje sie przy ustawieniu rownoleglym, a przy sprzecie stereo i takowych kolumnach po skierowaniu ich w strone sluchacza min. 20 stopni.
Nie zgodzę się, a przy najmniej nie w całości. W przypadku instalacji kolumn kina domowego (mam na myśli zwykle pomieszczenia, a nie dedykowane sale kinowe za set tysięcy) zaleca się by najlepiej wszystkie kolumny były zwrócone dokładnie na widza/słuchacza, wiec powinnismy widzec jedynie frontową sciankę obudowy. W stereo natomiast w większości przypadkow zaleca się lekkie skrecenie kolumn (do kilkunastu stopni, mysle ze za 20 tez nikt nie będzie krzyczał), ale to w większości. Inna szkola to mocne krzyżowanie kolumn nie za, a przed słuchaczem, tak, że niemal kolumny patrzą, ale na siebie (wyznawcą tej teorii jest m.in. Ken Ishiwata, na większości jego fotek z kolumnami można to dostrzec).
Dali tez ma wlasna teorię, ano wlasnie twierdzą, że ich przetworniki mają tak znakomita dyspersje, że nie ma potrzeby, ba nawet nie zaleca się skrecania kolumn, tylko równolegle ich ulozenie (tu z kolei na większości nawet reklamowych fotek ich produkty tak wlasnie stoją)

Ale jak zwykle trzeba potestować samemu. Lekkie skrecenie kolumn daje znaczne zmiany w szerokości sceny, trzeba znaleźć samemu doświadczalnie najlepsze polozenie.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
A ja kolegę doceniam za to co aktualnie oglądał... czyli StarTrek'a :D
I dodam, jeszcze nikt nie napisał, bardzo fajne masywne standy, dodają "charakteru" monitorkom ;)
 
Słuchajcie, prawda jest taka, że w większości przypadków kino domowe ma być elementem uzupełniającym salon, a nie odwrotnie- i poza tworzeniem odpowiedniej sceny i akustyki, równie ważne jest to, aby to jakoś wyglądało. Szczególnie, jak ktoś musi dzielić swoje lokum z płcią piękną ;)

A nie każdy może pozwolić sobie na stworzenie oddzielnego pomieszczenia specjalnie pod kino/muzykę, więc wtedy trzeba iść na kompromis.

I choć zgadzam się, że głośniki powinny być skierowane w stronę odbiorcy, to jednak w przypadku kolegi powyżej (spore pudełeczka) wyglądałoby to co najmniej średnio :)

Co innego przy głośnikach z typowego kina, one są na ogół regulowane, i nie ma problemu z ich odpowiednim ustawieniem w taki sposób, aby to również ładnie wyglądało.
 
Ostatnia edycja:
Słuchajcie, prawda jest taka, że w większości przypadków kino domowe ma być elementem uzupełniającym salon, a nie odwrotnie- i poza tworzeniem odpowiedniej sceny i akustyki, równie ważne jest to, aby to jakoś wyglądało. Szczególnie, jak ktoś musi dzielić swoje lokum z płcią piękną ;)
Co racja to racja, dlatego doceniamy tych, ktorzy potrafią to pogodzić ;)
 
Dzieki wszystkim.I teraz tak co do głośników jeszcze nie sa dobrze ustawione standy sam robiłem czekan na kolce pod i jak pisałem wykładzina będzie na całość wiec doda trochę uroku...firanki tez do wymiany :D.. obecnie bylem za granica wiec na szybko fote dałem .Jak wszystko dopracuje wrzucę parę fotek :p. pozdrawiam wszystkich.
 
Jak to zawsze trzeba patrzeć co jest na II, III i dalszym planie na zdjęciu ;P a to goła klata armanig, a to różowa farba na ścianie, a na koniec puszka piwa na balkonie. Ciekawe co jeszcze wychwycimy w tym dziale forum ;P Można przejrzeć wszystkie galerie wstecz ;P a kiki i blackninja niech szykują nagrody dla znalazcy najlepszej, najbardziej hiper rzeczy na zdjęciach :p rzeczy, która nie jest sprzętem RTV ;P
 
O kurczątko ( :D )
Panowie, czas prześledzić swoje foty, pochować Playboye, wystające stringi (jeszcze żona zobaczy, że to nie jej) i jakby co to podmienić :D
 
Do góry