Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Dokladnie, kilka dni temu montowalem nawet lampy w styropianie na dedykowanych do niego kolkach, wiec dziś nie ma problemu, okap kuchenny wisi mi na karton gipsie, tak jak i projektor oraz kiludziesieciokilogramowa zabudowa pod tv ;)
 
U mnie w domu głośniki niestety dosunięte do ściany, co przy tylnym bass-reflexem nie powinno mieć miejsca. Na szczęście grają i to grają dobrze. Nawet w stereo. Oczywiście - zakładam, że przy odsunięciu od ściany byłaby szersza scena, lżejsza, bardziej namacalna, ale coż... nie mam takiej możliwości. Ale podkreślam - jestem bardzo zadowolony. I nie piszę tego na zasadzie "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma" :)
Bass stojący był przeszkadzający jak głośniki były na wygrzaniu. Potem zanikł stopniowo. Jak dokupiłem suba to się znów pojawił, ale po wygrzaniu... stopniowo zanikł. Nie wiem czy to specyfika JBL'a czy wszystkie głośniki tak mają, że póki są nie wygrzane, nie rozruszane to bass potrafi dudnić.

A co do kołków i wieszania różnych rzeczy - kolega wieszał kiedyś karnisz. Kolega garniturowy prezes dużej spółki. Podszedł ambitnie - zrobi sam. Bez Pana Złota Rączka ;P I... wywiercił za duże dziury ;P Kołki latały luźno, więc... dopchał gazetami. Pokazał żonie, że karnisz wisi. Duma, duma, duma. Żona zaczęła wieszać firankę "mgiełkę". Najlżejszą jaka była. Karnisz runął po kilku minutach ;)
 
Bo upchał gazetami typu dziennik. Gdyby zastosowal papier kredowy lub okladke czasopisma byłoby jak należy :D
A na poważnie, to po prostu lenistwo; skoro za duza to
- szukam większych kolkow
- jeśli dziura wystaje spod karnisza używam gipsu
- jeśli gips nie wchodzi w gre to wystarczy przesunąć 2 cm w inne miejsce
- jeśli kolki nie bo dziwny material sciany to szukam odpowiednich
- itd. az do skutku
Nie no masakra. Mogl wezwać fachowca do przywieszenia karnisza :D
 
Ostatnia edycja:
Panowie, dobrze zamontowana półka wytrzyma wiele, wisiała nad Toshibą 3 lata , powisi i nad Philipsem. Karnisz też.

Bardziej się zawsze bałem żeby dziecko nie zuciło zabawką w ekran niż to czy mi spadnie coś z półki.
 
Oj Maniek, zgoda, ale przypomnij gdzie są foty Twojej aranżacji stereo i kina? ;)
wiesz dobrze że kina obecnie nie mam,bo po pierwsze mało mnie kręci,a po drugie już kiedyś pisałem-że ja nie wyobrażam sobie wieszania tylnych na ścianie(okropnie to wygląda i ja tak bym nie zrobił)tylko piękne standy przy kanapie.A że mam roczną córkę to trochę cienko to widzę (te kolumienki przy kanapie na tych standach):fool:Co do stereo,to u mnie będzie kolumna stała 0.5m od ściany tylnej,a 120cm od ściany bocznej.W rogach też nie będzie pusto(odbicia pierwszych fal).Cały czas kaska jest zbierana-na coś co w miarę powiedzmy już zagra(napewno nie ampli stereo,ani AV) jak do tej pory było.Kupiłem wtedy ampli henia bo za 1400 pln to byś nic lepszego nowego nie dostał,a doszło radio,i optyk.A co do aranżacji-u mnie cienko bardzo z akustyką nie jest,ale bombowo też nie,parę pochłaniaczy czy rozpraszaczy będzie (naturalnych he he)ale uwierz mi że to naprawdę działa-dywany(grube i podkład pod nim odpowiedni,kwiaty,zabawki pluszaki itd)z jednym rogiem pomysł jest taki będą upchane gęsto pluszaki,he he już rymuję,dywan już z Belgii leci(4800g*m2) i wiele innych rzeczy.Jak mam 10-15tyś wydać,taki przykład a ma to i tak nie zagrać w miarę to szkoda tych pieniędzy,czasu na odsłuchy i w ogóle olać to.A na zdjęciu u mnie widzisz kolumnę w róg wciśniętą?:wink:Przyjedzie nowa bateria-wszystkie dodatki,to wtedy będę kombinował.Narazie nic nie hula bo część już sprzedana.I lecimy ze sprzedażą dalej-klipsch rf62ii-zamieszczę zaraz w dziale sprzedam.
201308191482.jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl
201308191483.jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl
A że dzidzia w domu jest to tych pluszaków może być setki-a działają na pogłosy znakomicie he he:wink::eek:k:
 
wiesz dobrze że kina obecnie nie mam,bo po pierwsze mało mnie kręci,a po drugie już kiedyś pisałem-że ja nie wyobrażam sobie wieszania tylnych na ścianie(okropnie to wygląda i ja tak bym nie zrobił)tylko piękne standy przy kanapie.A że mam roczną córkę to trochę cienko to widzę

Moje tylne właśnie na takich ładnych standach stoją przy kanapie :) też nie wyobrażam sobie czepiania czegoś u mnie na ścianach. Nie ten pokój, i nie ta estetyka.

Uważam jednak że miejsce pluszaków jest w pokoju dziecięcym, a nie jako "rozpraszacze" w głównym :)
 
Moje tylne właśnie na takich ładnych standach stoją przy kanapie :) też nie wyobrażam sobie czepiania czegoś u mnie na ścianach. Nie ten pokój, i nie ta estetyka.

Uważam jednak że miejsce pluszaków jest w pokoju dziecięcym, a nie jako "rozpraszacze" w głównym :)
też bym wymyślił coś innego jak ten pokój bym posiadał-,ale jak nie masz tego pokoju -to co wymyślisz?:niewiem: z rodziną walczę o podziały majątku i o połowę domu,to nie takie proste,a po za tym to nie temat na forum.
 
Bardzo dobry zestaw, Słyszałem Klipsch F30 grały konkretnie, słuchałem tez wersję z subem od Klipsch, dlatego nie wiem dlaczego wybrałeś inna markę. Bardzo mi się podobało a zasilał to właśnie jakiś model Onkyo. Gratuluje fajnego zestawu. Dziwi mnie to że tutaj też widać wypełnienie, a w Reference 2 nie ma. Choć w rf 1 widziałem. Masz F3 czy f30?
 
domino te cokoły pod kolumny i sub to marmur (granit) - dobrze kojarzę ? ,mocy na pewno nie brakuje ,samo umieszczenie suba w rogu to jest 9db ,fajny sprzęcik i okablowanie :)
 
też bym wymyślił coś innego jak ten pokój bym posiadał-,ale jak nie masz tego pokoju -to co wymyślisz?:niewiem: z rodziną walczę o podziały majątku i o połowę domu,to nie takie proste,a po za tym to nie temat na forum.

no tak... życie, życzę udanej walki.

Jak by nie było zainspirowałem się i postanowię coś udoskonalić u siebie. Zacznę od granitów pod głośniki i wrócę wtedy do kolców. Odsunę je jeszcze od ściany i zbliżę do siebie. TV podniosę do góry na szklanej półce pod którą postawię centralny. Zachciało mi się posłuchać muzyki.
 
No aż tak źle to chyba nie było, innym się podobało. Głównie problemem był bas, który lubił sobie konkretnie zabuczeć i co za tym idzie zlanie tego zakresu(np brak gitary basowej). Strasznie mnie to męczyło, słuchasz sobie a tu nagle buuuuuuu buuuuuuu. Dodatkowo dla mnie kolumny podstawkowe grają jakoś tak pudełkowo i ogólnie mówiąc to nie to. Zdałem sobie sprawe z tego, że ile kasy bym nie wydał, to i tak nie uzyskam satysfakcjonującego mnie brzmienia jak z dużych kolumn i pomieszczenia.
Figurki są z Mcfarlane Toys.
 
Do góry