Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Wcześniej był denon avr-x1400h i kolumny monitor Audio Silver RS1. Wolałem pójść w nowoczesność i w jakość dźwięku. Wiem że 3400 ma więcej mocy ale mam za małe mieszkanie a mianowicie całe ma około 32 metrów kwadratowych. I tak że moja kobieta zgodziła się na ten ogromny subwoofer to jest dobrze. Może jest mały bazarek ale ja też muszę iść czasem na jakiś kompromis.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Żeby tu zamieścić zdjęcia to chyba nie wiadomo jaki system trzeba miec:razz: czy jakieś kryterium przeoczyłem Haha. Kolega Gularz jak sam nick mówi :razz: lubi taki rodzaj prezentacji, jest mysle zadowolony a ja z Nim. PZDR[/QUOTE]
 
Gratuluję poczucia humoru :) ......a wszystko to wygląda jak jedna wielka GRACIARNIA :) ))) .... podejrzewam, że z reprodukcją audio jest podobnie jak z estetyką.
PS. Sorry ale takie mam odczucia.

Są i plusy w graciarni : ) Jest blisko do kuchni...

giphy.gif
 
Gratuluję poczucia humoru :) ......a wszystko to wygląda jak jedna wielka GRACIARNIA :) ))) .... podejrzewam, że z reprodukcją audio jest podobnie jak z estetyką.
PS. Sorry ale takie mam odczucia.

Kazdy ma inne warunki , lepsze lub gorsze.
Mysle ze kolega poszedl w dobra stronę - fajne monitory i Sub dopelniajacy calosc - dobre posuniecie
 
Niestety tak to jest, ze salony nie da się powiększyć, a jeszcze do tego dochodzi kompromis z żoną.. i każdy robi na tyle na ile się da.. aby to swoje marzenie spełnić.
 
Czepiacie się szczegółów:-o
To nie jest graciarnia! To wszystko to użytkowe absorbery wpływające na dźwięk ! Jak by tego nie było to i akustyka pewnie by kulała :razz:
 
Szkoda, że nikt nie napisał co mogło by być lepiej tylko pociskacie ;) nie wiem co to są te szare sześcianiki na monitorach, (zakładam, że są to jakieś głośniczki) ale po co je trzymasz? Czy tą szafkę po lewej stronie możesz przesunąć w lewo?
można by było wtedy wstawić lewy monitor i trochę scena by Ci się polepszyła (tak mi się wydaje) i było by bardziej symetrycznie.

Powiedz mi, te wtyki melodika dobrze trzymają? Miałem kiedyś wtyki bananowe i problem był taki, że słyszałem jak rezonują i było słychać bzyczenie.

Sub wygląda na wielki, jak wrażenia w kinie?

32mkw to sporo salonu możesz wrzucić rzut pokoju?

Pozdro!
 
Ostatnia edycja:
Są to głośniki Elac. Zrobiłem z nich dostawki do dolby atmos. Takie same są na ścianie z tyłu. Lewej szafki nie da rady przesunąć.Od szafki do tylnej ściany jest około 3 metrów. Subwoofer to trzęsienie. Z filmami na blu-rayu 4k HDR em i w dolby atmos superrr dźwięk.
003d76b52ba21631fba0135b125502ae.jpg
b2f48c2f981d483e5ae09d511b69a191.jpg


Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Chciałbym je zmienić na jakieś lepsze ale tylnie muszą być takiej wielkości. Nie wiem za bardzo na jakie. Może jakie Bose? Proszę o pomoc i jakaś podpowiedź.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Zmień na takie od serii frontów, wówczas będziesz miał jak ustawa przewiduje. Te które masz obecnie, to dobre rozwiązanie w oczekiwaniu na kuriera z docelowymi. Masz już porządny ampli, jesteś zadowolony z frontów, to zapewnij sobie pełne spektrum możliwości, bo dużo tracisz.
 
Masz na myśli typowe sorrundy? Wydaje mi się że są one dużo większe od tych moich. A dostawek do dolby atmos to chyba nawet nie ma.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
 
@Gularz, zdejmij to plastikowe badziewie tak z przodu jak i z tył bo szkoda tym obciążać amplituner i zakup sobie naścienne głośniki MA typu FX na tylną ścianę i wtedy będzie miało to już ręce i nogi. Zamiast pseudo atmosa już lepiej podłączyć kolumny L/R w pseudo bi-ampingu [emoji6]
 
Ostatnia edycja:
@Gularz, tak jak mówi Drunk. Założę się, że przy takich głośniczkach nie odczujesz straty, a przynajmniej będzie lepiej wyglądać. Antenki we wzmaku schowaj ;) z tych małych głośniczków na Twoim miejscu zostawił bym na ten moment tylne. W zasadzie każdy Twój głośnik jest z innej rodziny.

zapytam jeszcze raz:
"Powiedz mi, te wtyki melodika dobrze trzymają? Miałem kiedyś wtyki bananowe i problem był taki, że słyszałem jak rezonują i było słychać bzyczenie."

podaj jaki masz konkretny model suba?

Pozdro!
 
Masz na myśli typowe sorrundy? Wydaje mi się że są one dużo większe od tych moich. A dostawek do dolby atmos to chyba nawet nie ma.

Tak, to co masz obecnie nie przystoi brzmieniowe do frontów i możliwości ampli.
Wstawiając te pierdziawki do systemu który oparty jest na dużych frontach, zabierasz sobie nieporównywalnie lepszą jakość i wrażenia z jakiegokolwiek odsłuchu.

Bezwarunkowo musisz się ich pozbyć i kupić cokolwiek, co przynajmniej zbliży się charakterystyką, mocą i możliwościami do frontów. Ideałem jest oczywiście dobranie czegoś z serii, ale nawet, jeżeli chciałbyś przyoszczędzić, możesz kupić coś używanego, innego producenta, bo i tak w konsekwencji podniesiesz sobie jakość odsłuchu o lata świetlne w stosunku do tego co masz teraz.

Pamiętaj, że tylne (surroundy) pełnią bardzo istotną funkcje w dźwięku wielokanałowym.
Przy dobrych surroundach, ta ściana żyje i wprowadza potężną wartość dodatnią.
Obecnie masz tylko "coś", co gdzieś tam gra z tyłu i plumka. Nic więcej.
 
Ostatnia edycja:
Oj Gulorz,Gulorz ty mi się poprow...ja tak kombinowałem jak miałem 14 lat czyli jakieś 24 lata temu.na froncie dwa altusy na tyłach dwa altusy do tego na froncie zmostkowane głośniki od wieży sharpa a na tył kupiłem cykacze do samochodu i zmostkowalem z altusami...grało to jakis krótki czas.spalilem wtedy wzmacniacz telefunkena bodajże :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry