Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Salka fajna, troszkę mała i klipsche pewnie na 40% swoich możliwości śmigają, ale najważniejsze to zadowolenie właściciela z realizacji marzeń o ciasnej, ale własnej salce.
 
Na co ty te marasie trzymasz jak masz onkyo... gon to puki jeszcze w cenie :) Kupisz wtedy svs.
Na SVS masz teraz niby promocje i wypozyczenie sprzetu na 60 dni. Wiec.... :)

Tez szukalem kef R900 ale chyba odpuszczam jakakolwiek wymiane, wycofalem swoja aukcje z Celanami. Same marudy tylko pisaly ze chca kupic. Jedynie moze Set 5.0 jamo sprzedam i wzamian kupie podlogowki Heco na surround.

Sie jedynie zastanawiam czy jakichs gowien akustycznych nie pokupowac. Piramidki, absorbery, dyfuzory. Aby salka nabrala "profesjonalnego" wygladu.
 
Na co ty te marasie trzymasz jak masz onkyo... gon to puki jeszcze w cenie :) Kupisz wtedy svs.
Na SVS masz teraz niby promocje i wypozyczenie sprzetu na 60 dni. Wiec.... :)

Tez szukalem kef R900 ale chyba odpuszczam jakakolwiek wymiane, wycofalem swoja aukcje z Celanami. Same marudy tylko pisaly ze chca kupic. Jedynie moze Set 5.0 jamo sprzedam i wzamian kupie podlogowki Heco na surround.

Sie jedynie zastanawiam czy jakichs gowien akustycznych nie pokupowac. Piramidki, absorbery, dyfuzory. Aby salka nabrala "profesjonalnego" wygladu.

Jestem ciekawy Ci co oddają to jaka jest potem pewność, że Ci co chcą kupić dostają 100% nowiutki subik.. a nie po 50 dniach odsłuchu u kogoś.. a w końcu taka osoba płaci za nowy ...
 
Też tak odnoszę właśnie wrażenie i ja na Jego miejscu mając takie pomieszczenie zrobiłbym troszkę inaczej, bo w takim metrażu jeden sub załatwiłby sprawę , kupić do tego mniejsze kolumny - jak lubi "klipisze" to kasa z jednego suba przeznaczyć na kolumny i kupić oczko lepsze kolumny, mniejszy centralny, bo to mały metraż i mogłoby być znacznie lepiej niż to co jest teraz. Ale jak właścicielowi się podoba to ten fakt jest najważniejszy.. teraz tylko oglądać.. i się cieszyć, że ma się dedykowane pomieszczenie do filmów..
 
Co to jest 1200zł? ;)
Ja bym brał i się nie zastanawiał chwili.
Superancko wygląda, ale do Onkyo mi nie pasuje.
Jak zmienię kiedyś sprzęt, to biorę od ręki.
Zrobimy jak zwykle :D Co? Ja nie znajde taniej? :D Naczytałem sie wczoraj i naoglądałem.
Jedyne co mi doskwiera w takim coolerze to brak wyłącznika, ale i to rozwiążemy ;) Antec ma.
 
Też tak odnoszę właśnie wrażenie i ja na Jego miejscu mając takie pomieszczenie zrobiłbym troszkę inaczej, bo w takim metrażu jeden sub załatwiłby sprawę , kupić do tego mniejsze kolumny - jak lubi "klipisze" to kasa z jednego suba przeznaczyć na kolumny i kupić oczko lepsze kolumny, mniejszy centralny, bo to mały metraż i mogłoby być znacznie lepiej niż to co jest teraz. Ale jak właścicielowi się podoba to ten fakt jest najważniejszy.. teraz tylko oglądać.. i się cieszyć, że ma się dedykowane pomieszczenie do filmów..
Rozumiem Lolek że byłeś u tego kogoś na seansie, że stwierdzasz że mogłoby być lepiej, bo uważam że na podstawie filmiku ciężko jednoznacznie to ocenić [emoji6]. Moim zdaniem przez kastrację, która chciałbyś tam przedsięwziąć nie poprawiłbyś brzmienia w kinie, bo po pierwsze central nie powinien ustępować wydajnością, a co za tym idzie niestety również gabarytem kolumnom frontowym, a po drugie w dual subach nie chodzi o to że jeden nie dałby rady, a o to że przy dwóch sztukach eliminuje się problemy, które często występują przy jednej sztuce.
 
Drunk jakbyś nie zauważył to raz jeszcze napiszę, że użyłem słowa "mogłoby być ", a to troszkę zmienia postać rzeczy.. to po pierwsze..
Po drugie wyraziłem swoje zdanie, które mam niezmienne od lat i zawsze będę uważał , że jeden dobry sub będzie lepszym rozwiązaniem dla mnie niż dwa słabsze, jeden bardzo dobry sub będzie lepszy od dwóch dobrych.. dla mnie powtarzam.. chyba , że miałbym salkę , ze 40-50 metrów przeznaczoną do kina to wtedy bym pomyślał.. nad dwoma..
A w tym przypadku film jest tak zrobiony, aby pokazać, że jest to większe pomieszczenie niż jest w rzeczywistości... pytanie po co, skoro napchał tam powiedzmy do tych 17-18 m tyle ile widać na filmiku..
Kolejna sprawa gdybym kasę przeznaczył z drugiego suba (mówię o tym konkretnym pomieszczeniu) i z centralnego, kupił bym mniejsze kolumny ale powiedzmy oczko wyżej od tego samego Producenta, bo skoro wybrał jego to znaczy, że mu się podoba i głośnik centralny również wtedy byłby mniejszy i adekwatny do tych kolumn podłogowych.. Czy byłoby lepiej nie wiem, jest duża szansa, a na pewno lepiej by to wyglądało w mojej opinii.. i więcej byłoby "powietrza" dla całego systemu..

I ostatnia sprawa nie pisz pewnych rzeczy, których nie napisałem, bo ja nigdzie nie stwierdziłem, że to słabo zagra to co jest na tym filmiku.. a wręcz odwrotnie napisałem. "Ale jak właścicielowi się podoba to ten fakt jest najważniejszy.. teraz tylko oglądać.. i się cieszyć, że ma się dedykowane pomieszczenie do filmów.."

Dla mnie osobiście jest mi lotto czy ktoś ma dwa czy jeden sub, duży centralny czy średni czy też mały, duże czy małe kolumny i czy to gra w pomieszczeniu 17 m czy 30 m.. a wyraziłem swoje zdanie do którego mam prawo..

A ludzie są rożni i sami podejmują decyzję dla jednych są to dobre decyzje, a dla innych nie.. i nie każdemu musi się to podobać co ktoś ma.. bo to właścicielowi ma się podobać.
Kiedyś zdjęcie wkleiłem tutaj z USA strony, gościu może w 15-17 m miał postawione B&W 802, albo 800 ..., bo kto zabroni "bogatemu", jeśli ten ma taką chęć, aby mieć konkretne kolumny, pomimo tego, że mózg mówi co innego.. tylko problem jest w tym, że nie wszyscy się go słuchają..

Ps. na koniec jeszcze napiszę tylko to, że jak można byłoby napisać , że coś źle gra nie słuchając tego, nawet w tej chwili kiedy wiem, że to pomieszczenie ma zaledwie 11m2. A jestem jednym z tych kilku na tym forum, którzy piszą aby nie słuchali się ludzi, tylko jeździli na odsłuchy, nawet płacąc za takowe, bo to jest najlepsze rozwiązanie. Dlaczego ? Z prostego powodu, bo nie jestem z tych co wydają "wyroki" po 15 min odsłuchu np na AS.. czy też to co Kowalskiemu się podoba nie musi mnie się spodobać.
 
Ostatnia edycja:
No proszę.... :) ale tak jak napisałem skoro tak zrobił to mu się to podoba i niech chłopak się cieszy i ogląda, tylko to nie oznacza, że wszyscy muszą sie zgadzać z ta koncepcją jaką miał użytkownik tworząc swoje KD w takim, a nie w innym pomieszczeniu.. Bo co by nie mówić dedykowane KD to inna bajka niż salon użytkowy, tylko do wielkościowi pomieszczenia trzeba włożyć odpowiedni sprzęt.. i każdy robi to po swojemu...
 
Lolek to nie była ofensywa z mojej strony pod Twoim adresem, a jedynie kontropinia [emoji6]. Bo po tym referacie, który napisałeś odniosłem takie wrażenie [emoji846].
 
Lolek
To o co pytasz to akurat nie ma znaczenia czy salon, sypialnia:D
Chodzi o dopieszczanie własnego pokoiku kinowego. Ja wychodzę z założenia, że skoro buduję dom to któryś pokój muszę przeznaczyć na hobby i żona jak ma coś przeciwko to z chęcią się z nią zamienię, niech jeździ na budowę, pilnuje, robi po swojemu:D
 
Lolek to nie była ofensywa z mojej strony pod Twoim adresem, a jedynie kontropinia [emoji6]. Bo po tym referacie, który napisałeś odniosłem takie wrażenie [emoji846].

Kolego z całym szacunkiem, ale skoro ja odniosłem wrażenie, że zostałem potraktowany jak przysłowiowym Kowalski, który raz na miesiąc sobie wchodzi na forum i pisze o czymś czego nie widział na oczy, a o odsłuchu nie wspomnę .... w życiu nie napisałbym o czymś źle, jeśli tego czegoś nie odsłucham, nawet teraz wiedząc, że to pomieszczenie ma jedynie 11m2, a sprzętu jest tyle ile widać jest na tym filmiku..gdzie miałem rację pisząc, że tak jest zrobiony, aby oglądający przypuszczał, że jest to większe pomieszczenie niż w rzeczywistości.
Napisałem słowo mogłoby, a ono tylko tyle oznacza, że jest szansa, a nie że na pewno..i nie napisałem że to co jest - to jest do bani..
Gdybyś odrębny post napisał, a nie cytował i nie pisał, że "" rozumiesz to, że ja słuchałem tego zestawu.. co wiadome jest, że nie miałem szansy aby to uczynić.. więc zdrowy człowiek nigdy nie napisze , że to by źle zagrało, a ja za takiego się uważam. więc po co w takiej formie pisać i cytować wypowiedź...która nie była krytyką , a wyrazem tego, że ja bym zrobił inaczej mając te 17 m2 , a jak się okazało jest jeszcze mniej..

Kolego rozumiem, ze Ty jesteś za dwoma subami i luzik, ale trzeba umieć , albo chcieć zrozumieć, że inni mogą mieć inne zdanie w tym temacie.. tak jak ja szanuję Ciebie za to że masz właśnie takie zdanie jakie masz w tym temacie.. :) Mi to jest naprawdę bez różnicy, ale swoje zdanie mam w wielu tematach i nie zmieniam go od lat w porównaniu do wielu osób..
Na tym forum już kilka osób zauważyło ten fakt, że niektórzy mają mega problem jak się coś źle napisze o tym co mają, nie potrafię tego zrozumieć, ale niektórzy strasznie są "zakochani" w tym co mają.. i Broń Panie Boże coś złego napisać.. Doszło do tego, że ja nie używam nazw Producentów, a podaje przedziały cenowe..., ale i są tacy co do takich zapisów też potrafią się przyczepić.. :) Oczywiście to napisane jest ogólnie , a nie w stosunku do Twojej osoby.
Spokoju życzę. :)
 
Ostatnia edycja:
Lolek
To o co pytasz to akurat nie ma znaczenia czy salon, sypialnia:D
Chodzi o dopieszczanie własnego pokoiku kinowego. Ja wychodzę z założenia, że skoro buduję dom to któryś pokój muszę przeznaczyć na hobby i żona jak ma coś przeciwko to z chęcią się z nią zamienię, niech jeździ na budowę, pilnuje, robi po swojemu:D

Tiaaa jasne...

Moja juz sie wprowadzila do mojego garazu i robi tam "swoj" pozadek.
Zrobilem sobie Gabinet to mam tam teraz wszystkie ksiazki zony, maszyne do szycia i inne artykuly "gospodarcze".
Zrobilem sobie salke (oczywiscie obiecanki, cacanki ze to w przyszlosci bedzie pokoj dzieci itp itd). Ale jedno wam powiem (zonie jeszcze nie mowilem ale chyba to czuje xd) jak bedzie kazala wynosic sie z salki na poddaszu to predzej zone wyprowadze do mamusi.
 
Do góry