Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Lolek
To o co pytasz to akurat nie ma znaczenia czy salon, sypialnia:D
Chodzi o dopieszczanie własnego pokoiku kinowego. Ja wychodzę z założenia, że skoro buduję dom to któryś pokój muszę przeznaczyć na hobby i żona jak ma coś przeciwko to z chęcią się z nią zamienię, niech jeździ na budowę, pilnuje, robi po swojemu:D

Zawsze jest jakieś rozwiązanie.. :)

Tiaaa jasne...

Moja juz sie wprowadzila do mojego garazu i robi tam "swoj" pozadek.
Zrobilem sobie Gabinet to mam tam teraz wszystkie ksiazki zony, maszyne do szycia i inne artykuly "gospodarcze".
Zrobilem sobie salke (oczywiscie obiecanki, cacanki ze to w przyszlosci bedzie pokoj dzieci itp itd). Ale jedno wam powiem (zonie jeszcze nie mowilem ale chyba to czuje xd) jak bedzie kazala wynosic sie z salki na poddaszu to predzej zone wyprowadze do mamusi.

Lolo nie życzę Ci takiej sytuacji, ale mógłbym dzisiaj się z Tobą założyć, że na pewno Żony nie wysłałbyś do Mamusi.. , chyba że po pierwsze jesteś człowiekiem o pewnym charakterze , a a nie przypuszczam :) , a po drugie jeśli to tylko Ty sfinansowałeś swój Dom i wyłącznie go utrzymujesz , bo jeśli nie to ja nie znam takiej Kobiety, która dałaby się wyprowadzić do mamusi :) Bo wiadomo Dom jest dla całej rodziny.. i każdy musi się w nim dobrze czuć bez względu na hobby jakie ma Mąż czy Żona. Nie wspominając, ze człowiek jak przenosi się z bloku do domu to również ma jakieś tam swoje plany typu np. mieć kominek w salonie itp., które to nie mają miejsca w bloku.. I co teraz niby miałbym wywalić kominek aby zrobić miejsce np dla dwóch dodatkowych głośników surrandowych.. :) oj musiałbym dobrze uderzyć się w głowę.. :) Ale jak życie pokazuje ile ludzi tyle jest pomysłów.. każdy robi po swojemu..
 
Ostatnia edycja:
Moja żona lolo również myśli, że zrobię na poddaszu pokój dla dziecka kiedyś, nie wiem jak ona sobie wyobraża salkę obok pokoju gdzie dziecko ma się uczyć, ale niech żyje póki co z takim pomysłem:)
 
Zawsze jest jakieś rozwiązanie.. :)



Lolo nie życzę Ci takiej sytuacji, ale mógłbym dzisiaj się z Tobą założyć, że na pewno Żony nie wysłałbyś do Mamusi.. , chyba że po pierwsze jesteś człowiekiem o pewnym charakterze , a a nie przypuszczam :) , a po drugie jeśli to tylko Ty sfinansowałeś swój Dom i wyłącznie go utrzymujesz , bo jeśli nie to .... .

Lolek, smialo moge przyjac zaklad.... juz raz pakowalem swoja zone do mamusi :) Byla zaskoczona i raczej jej sie to nie podobalo xd hahah...

Z zona to jak z dziecmi czy pracownikami. Jak pozwolisz to ci na glowe wejdzie. Raz moja straszyla mnie ze sie wyprowadzi, drugi raz, za trzecim razem pomoglem sie jej spakowac i powiedzialem zeby jechala i nie wracala.... od tamtego czasu juz przy zadnej klotni sie nie pakuje. Potem miala inne pomysly. xD

Zona ma swoj dom (polowe domu i tesciowa polowe), a moj/nasz dom nie jest jeszcze nasz. Prawnie jest jeszcze moich rodzicow.

:)
 
..to masz inną sytuację niż ja :) my obydwoje finansujemy dom.. i utrzymujemy.. ale nie istotne.. bo to osobiste rzeczy i nie ma sensu pisać o tym. A wracając do KD.. jak możesz faktycznie robić co chcesz :) to coś takiego jak ten Gość z tej salki co wcześniej był link , możesz u siebie zrobić.. jest to chyba najtańszy sposób na salę do KD. A na pewno byś poczuł poprawę u siebie..
 
Lolek z checia wydalbym z 2000zl na akustyke - piramidki, panele absorbery dla "wygladu akustycznego" podobnego do tego na filmie. Ale kompletnie nie mam talentu artystycznego i nie wiem co bym chcial. xD
 
To jest problem, ale zawsze można wynająć firmę, więcej będzie kosztować, ale efekt byś miał na pewno... warto przemyśleć, a paniętaj, że są firmy, które rozsądnie wyceniają takie usługi..
 
Koledzy sorry ale czy nie uważacie że pakowanie takich zestawów na 11m2 jest delikatnie rzec ujmując przerostem formy nad treścią? Te kolumny to jeszcze jakoś bym mógł zrozumieć ale dwa suby SVS???
U mnie jeden na 30m2 chcę roznieść salon a mam go bardzo ściszonego, tak więc nie wyobrażam sobie co się dzieję przy dwóch na 11m2:-o
 
Koledzy sorry ale czy nie uważacie że pakowanie takich zestawów na 11m2 jest delikatnie rzec ujmując przerostem formy nad treścią? Te kolumny to jeszcze jakoś bym mógł zrozumieć ale dwa suby SVS???
U mnie jeden na 30m2 chcę roznieść salon a mam go bardzo ściszonego, tak więc nie wyobrażam sobie co się dzieję przy dwóch na 11m2:-o

Tak tylko Ty bass słyszysz a on czuje : )
 
Ciągnie się ta dyskusja jak flaki z olejem, Drunk już wyjaśnił co nie co.
Co my możemy uważać, jak 80% ludzi nie wie co to jest "dzielonka" która tam stoi i jak to się je.
Jak widać po wpisach, nie rozumie podstaw dzwięku wielokanałowego, myśląc, że mniejszy central w wąskim pomieszczeniu da lepszą lokalizacje (?), a to właśnie taki central (paradoksalnie) w małym pomieszczeniu zda egzamin - robiąc niejako "ścianę" dźwięku na małym froncie.
Co my możemy uważać, jak gość włożył tam więcej pracy, jak 90% wszystkich naszych zestawów na forach razem wzięte w Polsce.
No i co my możemy wiedzieć o pracy SVS, jak garstka osób miała je okazje odsłuchać, o czym już lata temu pisząc o tych subach osobiście się przekonałem.

Nie nam oceniać, ale nie sądzę, żeby gość był z pierwszej łapanki, ale oczywiście najlepiej "doradzać" na odległość. Gość który ma wyborne suby za ponad 20k, dzielonke za następne 20k, filmów kilkaset, absorbery, atmosa, dobrze wie jakich skrzynek użyć i do czego mu potrzebne.
To nie jest kwestia kasy, a świadomego wyboru.

Pamiętam 2, 3 lata temu była nie wiele większa salka w Sobieskim na AS, sprzęt kinowy za 100-200k? Malizna, ledwo się tam pomieściliśmy, a odczucia kinowe były takie, że wszyscy wyszliśmy z salki spoceni jak dzikie świnie. Bipo świadkiem, bo był w tej salce.
To był kosmos, a nie seans. Życze każdemu takich wrażeń, salka połowe naszych salonów.

Więc tak, wygląda to, jakby tam było za dobrze, pod taki metraż, ale jak to gra, tego nikt nie wie, być może zrywa beret. Śmiem twierdzić, że jest więcej jak dobrze zaadoptowane pomieszczenie, a to już ogromy plus. Możemy sobie gdybać tak jeszcze przez 3 strony.
 
Ostatnia edycja:
To jest problem, ale zawsze można wynająć firmę, więcej będzie kosztować, ale efekt byś miał na pewno... warto przemyśleć, a paniętaj, że są firmy, które rozsądnie wyceniają takie usługi..

Sama wycene i wstepny projekt mam od propersound xD Nawalili tysiac absorberow... :)


Koledzy sorry ale czy nie uważacie że pakowanie takich zestawów na 11m2 jest delikatnie rzec ujmując przerostem formy nad treścią? Te kolumny to jeszcze jakoś bym mógł zrozumieć ale dwa suby SVS???
U mnie jeden na 30m2 chcę roznieść salon a mam go bardzo ściszonego, tak więc nie wyobrażam sobie co się dzieję przy dwóch na 11m2:-o

Zalezy od akustyki.

Ja u siebie suba wepcham w rog to belki drewniane drgaja i pol chalupy. A wezme tego samego suba blizej srodka i zastanawiasz sie czy on gra bo brakuje mu mocy aleeee bass jest calkiem inny.

Koles w salce ma adaptacje, niekoniecznie te dwa suby sa przesada, jestem ciekaw jak graja.
 
Koledzy sorry ale czy nie uważacie że pakowanie takich zestawów na 11m2 jest delikatnie rzec ujmując przerostem formy nad treścią? Te kolumny to jeszcze jakoś bym mógł zrozumieć ale dwa suby SVS???
U mnie jeden na 30m2 chcę roznieść salon a mam go bardzo ściszonego, tak więc nie wyobrażam sobie co się dzieję przy dwóch na 11m2:-o

Używa ich na mniejszym Volume... A u Ciebie jak się sub sprawuje ? Z czym u Ciebie gra ?
 
Ostatnia edycja:
Ja mam 2 suby SPL-120 i jak leciał film ze stojącym przed startem śmigłowcem to w rytm wirujących łopat czuć uderzenia powietrza, tak membrany pompują. To samo jak w LOTR nazgul leci, to powiew powietrza czuć :-o
 
Moje dwa sb16ultra na 24m jakoś nie rozrywają chałupy i nie wyciskają mi gałek ocznych uszami. Większość myśli, że jak wstawi się dwa suby to będą 2x mocniej nap*******ć, co oczywiście przy prawidłowej konfiguracji nie ma miejsca. Jeśli już rozgryziemy co i jak, to nie ma czegoś takiego jak zbyt mocny sub lub ich zbyt duża ilość. Przerostem formy nad treścią z kolei, jest zbyt głośno ustawiony sub, który zagłusza resztę ale rozrywa chatę co jest dla wielu najważniejsze [emoji846]

Właściciel salki z filmiku zapewne dobrze wie co robi i ustroje akustyczne też pewnie nie są umieszczone przypadkowo, co niweluje mała kubaturę.
 
Zmiany. Nowe kolumny podstawkowe i nowy amplituner denon avr-x2500. Całkiem dobrze gra.
ec1b018cee4a96c1c7ab8cb353ce3f66.jpg
2f8c54e999bfb97fd2039441d846d4b4.jpg
23b1c41652a5835cd503443fec680a08.jpg
ca83729e489317ab49cabe17cdeb36cc.jpg


Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry