Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Bardzo fajna salka, podoba mi się. Pomarzyć można, mam nadzieję, że jak się trafi dedykowane pomieszczenie, to się zrobi taką raz, dwa.
Fajne też ma gość nadstawki chłodzące, Krzychu wymieniamy? ; )

AC Infinity AIRCOM T8
dda18dc1-26d6-4e8c-86ca-fab31edd6abd.jpg._CB279270823__SR970,300_.jpg

Powiedz cię mi jedną rzecz, odnośnie tych nadstawek. W Waszym mniemaniu, jak powinny pracować wientylator w tych nadstawkach? Nadmuchiwać powietrze czy odwrotnie, wydmuchiwać do góry albo w boki?
 
cieplo idzie do gory wiec wyciagac powietrze. W odwrotnej sytuacji mialbys dogrzewanie ampli od radiatora do ukladow scalonych.
 
Niektórzy dogrzewają amplitunery, bo stawiają w szczelnych półkach i potem mają mały problem bo bezpieczniki dają o sobie znać.. swojego czasu Denony miały z tym problem, teraz mówią , że już jest z tym lepiej, jeśli takowy zostanie włożony w półkę "bez powietrza".
 
Tak jak piszą koledzy. Te (i inne) coolery wyciągają gorące powietrze wydostające się głównie przez otwory w górej części obudowy sprzętu i wywalają je dalej;
- Veris Antec AV Cooler tylko do tyłu
- AC Infinity w zależności od wersji, do tyłu, do przodu lub do góry.


Jest to o tyle fajne, że zwykle sprzęty nie mają wentylatorów, więc gorące powietrze wydobywa się z nich pasywnie, a tki cooler wspomaga to aktywnie, szybciej schładzając zabawki.
 
Ostatnia edycja:
na temat audio i mebli kolegi gularz24 powiedziane zostało już wszystko z wyjątkiem jednego - czemu nie schowasz tego wiszącego zasilacza?! dostałbym nerwicy jakbym musiał na niego patrzeć (nie pomijając faktu, że wisi naklejką znamionową do przodu :D :D :D )
 
Tak jak piszą koledzy. Te (i inne) coolery wyciągają gorące powietrze wydostające się głównie przez otwory w górej części obudowy sprzętu i wywalają je dalej;
- Veris Antec AV Cooler tylko do tyłu
- AC Infinity w zależności od wersji, do tyłu, do przodu lub do góry.


Jest to o tyle fajne, że zwykle sprzęty nie mają wentylatorów, więc gorące powietrze wydobywa się z nich pasywnie, a tki cooler wspomaga to aktywnie, szybciej schładzając zabawki.

Ok. Teraz dalej. Czy tę wszystkie coolery do laptopów i td, mają wentylatoty które wywalają czy wciągają powietrze. Na przykład, pierwszy z brzegu:https://www.amazon.co.uk/TeckNet-La...N23FDHPHVB7&psc=1&refRID=66DF3V0E9N23FDHPHVB7
Jeżeli zamontować cały taki cooler dla laptopa , w jakąś inną obudowę , to będzie pracować? Czy tę coolery mają niezależne zasilanie , czy jak zwykłe coolery, przez USB?
 
Ostatnia edycja:
Wiatraki z tym sterownikiem i czujnikiem temperatury powinny dzialac.

Analogowy wskaznik moznaby podlaczyc pod wyjscid usb do wiatraka. Bo sterowniki posiada 6 biegow na wiatraki. Wiec wyjscie USB musi byc sterowane zapewne 0 - 5v.
I najprawdopodobniej wskaznim analogowy sterowany 0 - 5 v powinienes kupic.

Reki sobie nie dam uciac za to co napisalem.
 
Wiatraki z tym sterownikiem i czujnikiem temperatury powinny dzialac.

Analogowy wskaznik moznaby podlaczyc pod wyjscid usb do wiatraka. Bo sterowniki posiada 6 biegow na wiatraki. Wiec wyjscie USB musi byc sterowane zapewne 0 - 5v.
I najprawdopodobniej wskaznim analogowy sterowany 0 - 5 v powinienes kupic.

Reki sobie nie dam uciac za to co napisalem.

Dziękuje. Jak to wszystko kupię, to wyśle do Ciebie, aby pozbierał do kupy.:p Będzie cooler made in LOLO. ;-)
A tak na serio,to chyba sprobuję, bo tę gotowcy wyglądają okropnie.
 
Jak ja sie zabieram za naprawe elektroniki.... to zawsze konczy sie jednym i tym samym, potem trzeba kupic nowe.

Nie lepiej poszukac gotowego coolera od laptopa i tylko obudowe zmienic?


Kolejna sprawa, savronie jak ty dasz sobie rade w stali (bo rozumiem ze obudowa stalowa), zawsze tylko drewno i drewno. Zmieniasz branze? Hehe...

Jakbys chcial blache wypalona na laserze to daj znac.
 
Ostatnia edycja:
Jak ja sie zabieram za naprawe elektroniki.... to zawsze konczy sie jednym i tym samym, potem trzeba kupic nowe.

Nie lepiej poszukac gotowego coolera od laptopa i tylko obudowe zmienic?

Już probowałem. Wylądował w śmietniku. Z gotowym coolerem do laptopów jest problem. Mianowicie , wszystkie mają podstawkę, co przeszkadza , drugi problem wyjścia usb i td. Wsadzić gotowca do obudowy , to wielki problem. Uwierz mi, przekonałem się.;-)
Wow!! Gdzieś Ty był wszeczniej?? A dasz się wypalić na aluminium? Na przykład motyw z Aliena albo Predatora?
Z drewnem jest dużo latwiej niż z metalem, nie man ani CNC ani innych narzędzi zawodowych.
 
Ostatnia edycja:
Amelinium ciezko. Mam dostep glownie do zwyklej czarnej blachy o grubosci 1.5 - 12mm.
Z nierdzewka tez ciezko.

Co narysujesz w AutoCAD czy innym programie 2d to wypale.
 
Można jeszcze dodać, że zestaw Gularz to klasyczny przykład przerostu formy nad treścią i braku proporcji. Atmos, 38 cm głośnik basowy w mieszkaniu, które całe ma 32 mkw i dla kontrastu jakieś dziwne głośniczki + brak symetrii.

@gularz, masz spoko sprzęt jak tylko będziesz miał możliwość to popracuj nad ustawieniem i głośnikami surround. Powodzenia

BTW tego klipscha to Ci zazdroszczę ;P
 
wucash, nie szkoda Ci tych kolumn? Jaką szmatkę chociaż podłóż pod tę zabawki. Może to i nie zauważalnie, ale mikro-ryski i tak będą na górze.
Co to za maska? Sam zrobiłeś czy kupiłeś?
 
wucash, nie szkoda Ci tych kolumn? Jaką szmatkę chociaż podłóż pod tę zabawki. Może to i nie zauważalnie, ale mikro-ryski i tak będą na górze.
Co to za maska? Sam zrobiłeś czy kupiłeś?
Połówka poinstruowana i dba jak o swoje ;-) Osobna szmatka jest do kolumn :D Maska to też Jej sprawka, na urodziny dostałem (40-ste :D ) produkt Disneya i raczej na dorosłą głowę.

@Wucash na jakiej wysokości masz tv (dolna krawędź)?
75 cm od podłogi
 
Do góry