Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
jeszcze tylko CDP2A i będzie komplet


Fajny piec...:popcorn: :) Ten twój na zdjęciu.

Przytargałeś Hegla H200 ? czy H300.
Na zdjęciu to chyba H200, bo jakieś takie małe ma napisiory na wyświetlaczu.
Kurczę już nie pamiętam czy Hegel H300 miał jeszcze ten fajny mały wyświetlacz z H200.

Hegel H200.jpg

:)
 
Ostatnia edycja:
Akurat w temacie...
Przez cztery dni miałem na testach H360. O wiele lepszy od H160 pod każdym względem i zdecydowanie wart wydania kasy.
 

Attachments

  • Hegel H360 + Gustard X20U + SU-1.jpg
    Hegel H360 + Gustard X20U + SU-1.jpg
    24,5 KB · Wyś: 147
Akurat w temacie...
Przez cztery dni miałem na testach H360. O wiele lepszy od H160 pod każdym względem i zdecydowanie wart wydania kasy.

Pod względem brzmienia... bardzo fajny piec.
Dodatkowo bardzo funkcjonalny piec...chyba jedyny taki na rynku, obok swojego mniejszego
brata H160
Jednak pod względem włożonego materiału w obudowę pokrywa górna/dolna... nędza.
Zwykła blacha malowana proszkowo...dramat.
Do tego ten wyświetlacz...jeszcze gorszy.
Nie wart...

Obczaj sobie Hegla H200 ( Szczotkowane grube aluminium )
Porządna gruba podłoga... tutaj nie żałowali materiału.

Jeszcze wtedy nie dobrali się do niego księgowi...:hihi:
 
Ostatnia edycja:
Powiedzmy sobie szczerze - żaden Hegel "nie wygląda".
Za to Hegel ma całkiem korzystny wskaźnik jakość dźwięku/cena. I to jest jego siłą.

H160 gra zbliżonym poziomem jakości do Accuphase E-450, który jako nowy kosztował ok 7000€. H360 gra sporo lepiej od takiego accu a kosztuje ok 5k€.
Za pięknie wykonany sprzęt płacisz ekstra minimum 2000€.
Wygląd Premium kosztuje sporo.
 
Były jakieś inne marki,Rotel doczekał się testu ?
rotel nie zagościł niestety, bo nie mogłem zgrać się na wypożyczenie, poza tym chciałem jednak zostawić HD25 i to w jakimś stopniu ograniczyło wybór do wzmacniacza bez dodatków. No to jak już został HD25 to trzeba mu było coś dobrać, najlepiej firmowego. Sprzedawca od którego kupiłem ma zestaw niemalże odwzorowujący mój więc nie potrzeba było dużo czasu aby się przekonać, że to właściwa droga.
Skończyło się zatem tak jak się mogłem spodziewać
Teraz może jakieś kolumny do tego...

Powiedzmy sobie szczerze - żaden Hegel "nie wygląda".
Za to Hegel ma całkiem korzystny wskaźnik jakość dźwięku/cena. I to jest jego siłą.
Z tym wyglądem to oczywiście temat względny, ja wyroby Hegla uważam za "dyskretnie" eleganckie, no cóż - takie mam poczucie estetyki :)


Niestety nic nie ma za darmo - a że to kosztuje to trzeba mądrze podejmować decyzję..
tylko mam wrażenie, że tej mądrości często ludziom brakuje, kupią sprzęt za kupę kasy wspomagani forumowym marketingiem lub "niezależnymi" testami, puszczą muzykę z Youtuba lub darmowego spotify i rozpacz, że nie gra a miało grać.
Hegel nie jest jednoznaczny w odbiorze, czytałem opinie po AVS i są skrajnie różne, od entuzjazmu z brzmienia do porównania z "marketówkami. Nie gra efekciarko, nie wali basem na klatę, nie "cyka" na górze, nie ubarwia i nie dodaje nic od siebie, taka jest moja opinia, może poza jednym przypadkiem kiedy słyszałem H160 z Amphionami totalnie "przebasowany" zestaw w moim odbiorze.
Za to w szczegółowości, detaliczności, separacji i scenie jest Hegel doskonały
to oczywiście moje subiektywne opinie :)
H360 jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku: streaming, cyfrowe wejścia, takie "all in one", doskonale wpasowujace się w nowoczesne wnętrza. Czy cena jest adekwatna do możliwości? Nie wiem, nie słyszałem. W naszych warunkach 20 tys to nie mało.

Jednak pod względem włożonego materiału w obudowę pokrywa górna/dolna... nędza.
Zwykła blacha malowana proszkowo...dramat.
Obczaj sobie Hegla H200 ( Szczotkowane grube aluminium )
Porządna gruba podłoga... tutaj nie żałowali materiału.
obudowa H200 wygląda rzeczywiście bardziej elegancko, ale nie zrobiłbym dramatu dyskwalifikującego zakup H360 z powodu malowanej obudowy, w kosztach wytworzenie nie jest to chyba jakiś istotny szczegół
 
Ostatnia edycja:
Eddie to tak zawsze jest że wzmak za 10 tys nie zagra gorzej o 100% od wzmaka za 20 tyś.. a przynajmniej w wielu wypadkach tak jest.. ale jak kogoś stać na wzmnak za 20 tys. który mu się podoba to taki kupi..i nie będzie patrzył że gra lepiej o 50%, a kosztuje 100% więcej..
 
Eddie to tak zawsze jest że wzmak za 10 tys nie zagra gorzej o 100% od wzmaka za 20 tyś.. a przynajmniej w wielu wypadkach tak jest.. ale jak kogoś stać na wzmnak za 20 tys. który mu się podoba to taki kupi..i nie będzie patrzył że gra lepiej o 50%, a kosztuje 100% więcej..
bardziej mi chodziło o pewna konsekwencję, jak kupuję wzmacniacz za 20 tys. to nie podpinam mu alusów 110, kompa z mp3 128 z media playera a następnie nie twierdzę, że gniot bo daje wysokimi po uszach i basem po wątrobie. Chodzi o pewną uczciwość i świadomość w doborze komponentów.Z drugiej strony masz rację, jak kogoś stać...
 
Oczywiście to tak jak ktoś kupuje 3-4 lit. benzynę np. w mercu , MBW itp. , a wkłada do takich aut gaz ...zgadzam się z Tobą w 100%. ewentualnie w drugą stronę kupujesz kolumny za 30-40 tys, a podpinasz do tego wzmak za 10 tyś.. z kablami po 10-20 zł za metr... a potem się pisze że kolumny to tak sobie grają..
 
Ostatnia edycja:
Panowie, mam do was takie pytanie co byście wybrali Onkyo TX-RZ800 czy Denon X4200W? Jakie są wasze plusy i minusy miedzy tymi amplitunerami?
 
Roznica jest podstawowa w ilosci obslugiwanych glosników - Denon ma ich wiecej.
Jednak brzmieniowo to sam musisz sie przekonac na odsluchach.

Ja wybrałem Onkyo
 
Do góry