Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
W końcu zdecydowałem się na kolumny . Budżet skromny , 1500 zł a i tak został zapas bo kupione u blackninja :)
 

Attachments

  • DSCN0836.jpg
    DSCN0836.jpg
    730 KB · Wyś: 153
)
Fajne kolumny. Ewentualnie trochę bym je wysunął do przodu.
a a ja bym "zwęził" meblościankę o jeden segment :). Lub dał jakiś mebel audio bez tych wysokich segmentów, tak żeby wygospodarować minimum absolutne z 50 cm na stronę, wtedy kolumny od bocznej ściany i do przodu. No chyba, że żona, partnerka, córka, mama, teściowa* są bardzo przywiązane do mebla
* niepotrzebne skreślić
 
A może eksperyment z zamianą miejsc polegający na rozsunięciu mebelków i wstawienie kolumn pomiędzy szafką rtv a regałami/komodami:-D

Testowałem u siebie podobne rozwiązanie:-D
 
eddielublin - trafiłeś w 10 bo od rana testuję drugie ustawienie . Jeszcze nie wiem jak zostawię ale na pewno komody zostają jak są bo idealnie pasują . Kolumny muszą się dostosować . Dlatego też kupiłem ten model ;)

Aparat mi wariuje . Te ściany nie są tak żarówiaste ;)
 

Attachments

  • DSCN0929.jpg
    DSCN0929.jpg
    758 KB · Wyś: 133
Scrollek audio

Wracam do mojego remontu z lipca tego roku
http://www.hdtv.com.pl/forum/1063020-post3568.html
Główny remont oczywiście w lipcu skończony jednak by dopiąć wszystko na ostatni guzik (lampka, obrazek dywanik pierdółki musiałem poczekać aż do teraz).
Z całości jestem bardzo zadowolony, uzyskałem kompromis (żona) pomiędzy KD a wyglądem
i użytkowaniem salonu. Całość wymagała mnóstwa pracy i została zrobiona samodzielnie (projekt, wykonawstwo, ustawianie i aranżacja). Meble robił znajomy pod zamówienie. Sprzęt dobrany po wielogodzinnych odsłuchach i testach. Finalnie wyszło tak:
 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    108,3 KB · Wyś: 200
  • 1a.JPG
    1a.JPG
    106,4 KB · Wyś: 240
  • 2.JPG
    2.JPG
    109,6 KB · Wyś: 323
  • 2a.JPG
    2a.JPG
    97,9 KB · Wyś: 147
  • 3.JPG
    3.JPG
    130,2 KB · Wyś: 136
  • 4.JPG
    4.JPG
    98,2 KB · Wyś: 142
  • 4a.JPG
    4a.JPG
    77,7 KB · Wyś: 133
  • 5.JPG
    5.JPG
    149,4 KB · Wyś: 129
  • 6.JPG
    6.JPG
    97,2 KB · Wyś: 149
  • 7.JPG
    7.JPG
    94 KB · Wyś: 175
  • 8.JPG
    8.JPG
    56,7 KB · Wyś: 128
  • 9.JPG
    9.JPG
    77,2 KB · Wyś: 136
  • 10.JPG
    10.JPG
    38,5 KB · Wyś: 132
  • 11.JPG
    11.JPG
    58,9 KB · Wyś: 137
  • 12.JPG
    12.JPG
    53 KB · Wyś: 155
Ostatnia edycja:
Tak naprawdę to inspiracją i kopalna wiedzy jest całe forum. Jak ktoś sam tego nie przetrawi nie wie co traci. Według mnie ważniejsze słuchać niż pytać.
Starałem się nie zrobić jakiś większych błędów, niektórych rzeczy nie przeskoczę (czarne ściany, sufit, zamknięte pomieszczenie) ale to traktuję drugorzędnie. Kiedy po skończeniu i skonfigurowaniu wszystkiego odpaliłem w nocy "Grawitacja" żona powiedziała "ale wypas, robi wrażenie".

Wracając, specjalne podziękowania dla krzysztofradio. Istotnie był dla mnie inspiracją i pomocą. Zaprosił mnie do siebie (mieszkamy niedaleko) odpowiedział na pytania, pomógł znaleźć kierunek. Resztę już sam musiałem wybrać. Na pewno bez niego efekt końcowy byłby zupełnie inny.
Krzysiek - dzięki!!!
 
Ostatnia edycja:
Scrollek audio

Odnośnie zapytania z kilku stron wcześniej dotyczacych montażu wieszaka/uchwytu pod TV.
Najpierw montujemy uchwyt na "sucho" na TV, obliczmy dół ekranu względem środka uchwytu.
Wyznaczamy w którym miejscu montujemy uchwyt.
Dól ekranu na wysokości 75-80 od podłogi (TV 50") Następnie uchwyt montujemy na ścianie nie na kamieniu ozdobnym (problem z zamontowaniem i wypoziomowaniem). Najlepiej wokół uchwytu nie przyklejać kilku cegieł, wtedy dociśniemy uchwyt do ściany. Następnie montujemy i ustawiamy TV.
Ja musiałem zmieścić się z TV za ekranem projekcyjnym a miałem mało miejsca. Finalnie wyszło tak;
 

Attachments

  • 13.JPG
    13.JPG
    54,2 KB · Wyś: 131
  • 13a.JPG
    13a.JPG
    56,9 KB · Wyś: 130
  • 13b.JPG
    13b.JPG
    55 KB · Wyś: 138
  • 13c.JPG
    13c.JPG
    63,3 KB · Wyś: 112
Ładnie i schludnie.
Ilu calowy masz ten ekran projekcyjny? Tam będzie nie więcej jak 110", pomyliłem się?


92" taki jak w stopce. Większego nie mogłem ze względu na odległość kanapy. Zbyt mało projektorów ogarniało taką odległość. Kamień na ścianie miał być szerokości szafki i po wysunięciu ekran jest równo z kamieniem.
Co do ekranu, muszę go oddać ponieważ padła krańcówka odpowiadająca za wysuwanie ekranu na dół. Po uruchomieniu projektora idzie impuls z triggera na ekran i ten rozwija się na określona długość (to padało) po wyłączeniu projektora ekran się zwija. Nie wiem jak jakość ekranu w stosunku do innych np. Kauuuber, wieczorem ogląda się zawodowo:)
 
Faktycznie, masz w stopce info. Wydawał mi się nieco większy.
Fajny masz rozkład tego mieszkania, chodzi mi tutaj o sofe która nie jest dosunięta do ściany. To jest mieszkanie, czy domek?
 
Witgit: Jamo potrzebują przestrzeni aby dobrze zagrały a ty ją masz. Rozstaw kolumny szerzej, a poprawi Ci się diametralnie scena i przestrzeń przy muzyce, a dodatkowo w kinie będziesz miał bardziej kierunkowy dźwięk. Moim zdaniem osiągniesz większy bas jak skierujesz niskotonowce w stronę szafki, natomiast mniej basu będzie jak dasz na zewnątrz, ponieważ pierwsze odbicia będą dużo dalej niż w kierunku rtv-ki. Widzę, że zachowałeś regółę umiejscowienia głośnika centralnego na wysokości głośników wysokotonowych przednich kolumn tutaj bravo, ale przez to TV został zawieszony za wysoko...coś za coś. Jako możesz wstaw fotki miejsca odsłuchowego oraz podaj odległość oczu od TV bo ze zdjęć widać że będzie daleko...;-). Pozdr.

Kanapa jest ok 3,5m-4m od tv. Zdjęcie trochę przekłamuje bo tv 46 cali a wydaje się być bardzo malutki.
Jak ampli wróci z naprawy dam lepsze fotki.

Odpowiadając na inne pytanie odnośnie zawieszenia głośnika centralnego.
Głośnik jest na uchwytach wkręconych w płytę.
Płyty zaś zawieszone są na drewnianym (bukowym) stelażu, które były wsuwane od boku.
Nie ma żadnych widocznych wkrętów itp itd.
 
Scrollek, no w końcu, myślałem, że już się nie doczekam finalnych fotek :D
Całkiem fajniutko i świeżo :eek:k:
Jak się ogląda, jak brzmi to finalnie? Kolejna zadowolona osoba z zestawu Dali Ikon plus Marantz :)
Co dużo pisać, wszystko na miejscu. Mam dwa pytanka:
- co to za pstryczek wmontowany w mebel? Ekran (chyba nie, bo z tego co pamiętam działa trigger), oświetlenie?
- czy Subik dość ciasno obudowany z każdej strony (ściany, meble) nie buczy, nie emituje dziwnego basu? Rozumiem, że sprawdzałeś metodą na "czołgistę" czy było to po prostu jedyne słuszne miejsce dla suba?
 
Ostatnia edycja:
Cześć.
Jak zwykle brak czasu dlatego dopiero teraz. Co do Dali Ikon + Maranz gra to idealnie, zresztą sam wiesz jak to gra
Pstryczek włącza/wyłącza wszystkie sprzęty w szafce+projektor+ekran. Taki mój patent, nie muszę nic rozłączać na listwach.
Subik jest closed więc mnie to nie dotyczy. Nic nie buczy, drży itp. Musimy się zgadać to sam posłuchasz i coś mi podpowiesz:) Zawsze mogę szafkę przesunąć, mam zapas kabla do suba 5m:)

Co do suba to zamierzam zakupić T9 i temat KD zamknąć na jakiś czas.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry