Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Witam. Pomyliła Was proporcji i mój kiepskie zdolności fotografa:smile:Wymiary ma taki samy ( trochę większe) jak Wasze stojaki na piloty. A stoi na kolumnie :smile: A teraz wklejam fotkę stolika ( kufer) na który czekałem dosyć długo. Potrzebuje Waszej podpowiedzi i opinię. Chodzi o to że ja chcę na tych wstawkach ( który są na foto widać) zrobić symbol ( litery) Predatora. Moje pytanie następujące : z czego , z jakiego materiału ( musi być na czerwono) mi to zrobić? Małowanie odpada, bo szkoda mi cóż takiego po prostu pomałować. Może któż podpowie z jakiego materialu to zrobić? Szablon tych liter wprawie gotowy. Czołem.
 
Ostatnia edycja:
Malować nie, szkoda. Można wyciąć znaki Predatora z pleksi (laserem), ale lepiej jakbyś znanazł firmę co Ci wytnie te znaki z drewna, każdy osobno, to pomalować i nakleić. Takie wycięte drewno będzie ładnie pasować do kufra.
Ps. Kufer super :)
 
Luksio: nie chce Cie zmartwić, ale ściana którą właśnie pomalowałeś na brązowo ma najmniejszy wpływ, a praktycznie wcale nie wpływa na jakość wyświetlanego obrazu na ekranie, ponieważ jest ona z tyłu za ekranem. Światło lampy projektora, które pada na ekran największe odbicia w twoim przypadku ma od sufitu. Montując ekran pod samym sufitem bez żadnego topu czarnego masz bardzo duże odbicia od sufitu, które obniżają kontrast i kolory wyświetlanego obrazu. W pierwszej kolejności powinieneś zaciemnić ok.1,5m sufitu od ekranu w stronę pokoju co zdecydowanie poprawi głębie czerni i kolory. Ponadto najrozsądniejsze by było wymienić ekran który by zjeżdżał do samej rtv-ki i zasłaniał by TV. W tedy pomiędzy górną krawędzią powierzchni aktywnej ekranu, a sufitem była by wystarczająca powierzchnia czarnego topu oraz zmniejszyły by się zdecydowanie odbicia od sufitu. Ponadto obniżając ekran poprawił by się komfort oglądania, ponieważ środek ekranu powinieneś mieć na wysokości oczu jak siedzisz a w twoim przypadku musisz patrzyć w górę lub odchylać głowę co może być przy długich seansach męczące. Ale gratulację za projektor a nie TV w kinie domowym ;-)
 
Ostatnia edycja:
Luksio: nie chce Cie zmartwić, ale ściana którą właśnie pomalowałeś na brązowo ma najmniejszy wpływ, a praktycznie wcale nie wpływa na jakość wyświetlanego obrazu na ekranie, ponieważ jest ona z tyłu za ekranem. Światło lampy projektora, które pada na ekran największe odbicia w twoim przypadku ma od sufitu. Montując ekran pod samym sufitem bez żadnego topu czarnego masz bardzo duże odbicia od sufitu, które obniżają kontrast i kolory wyświetlanego obrazu. W pierwszej kolejności powinieneś zaciemnić ok.1,5m sufitu od ekranu w stronę pokoju co zdecydowanie poprawi głębie czerni i kolory. Ponadto najrozsądniejsze by było wymienić ekran który by zjeżdżał do samej rtv-ki i zasłaniał by TV. W tedy pomiędzy górną krawędzią powierzchni aktywnej ekranu, a sufitem była by wystarczająca powierzchnia czarnego topu oraz zmniejszyły by się zdecydowanie odbicia od sufitu. Ponadto obniżając ekran poprawił by się komfort oglądania, ponieważ środek ekranu powinieneś mieć na wysokości oczu jak siedzisz a w twoim przypadku musisz patrzyć w górę lub odchylać głowę co może być przy długich seansach męczące. Ale gratulację za projektor a nie TV w kinie domowym ;-)

Dziękuję za dobre rady. Ten sufit faktycznie przeszkadza ale jakoś ciężko mi się zdecydować żeby go zaciemnić bo spędzam w tym pokoju większość wolnego czasu i nie chce robić z niego jaskini :). Ekran nowy by się przydał, ten jest tandetny ale ma 200x200 i podczas oglądania opuszczam go niżej, tak że dolna krawędź obrazu znajduje się w połowie wysokości telewizora więc nie muszę patrzeć tak wysoko, jednak ta niewykorzystana część ekranu u góry jest biała i znowu nie wygląda to tak jak powinno :(
 
Nie musisz wypożyczać, wystarczy że kupisz i go zwrócisz jeżeli nie spełni Twoich oczekiwań, a czy zagra dobrze, to sporo też zależy od akustyki w tej konkretnej lokalizacji.
Dla suba nie ma jedynie słusznego miejsca.

No i wczoraj nabyłem 210-tkę. Póki co d..y nie urywa, ale podłączony bez kalibracji i szukania miejsca, bo to ze zdjęcia zupełnie nie gra. Zastanawia mnie tylko kabel dołączony do suba. Taki trochę cienki i strasznie długi. Szukać czegoś innego, uciąć i dolutować wtyki czy na początek zostawić ?
 
a ja bym zamienil, za kilkadziesiat zl kupisz fajny kabelek, ja do yamahy dostalem taka nitke, wymienilem na prolink futura i jest lepiej, bardziej miekko.
 
Przeprowadzałem ostatnio takie doświadczenia, z przyczyn niezależnych wymieniłem mój poprzedni kabelek, zakupiłem Profigoilda "dedykowany do suba", cena ok. 100zł, wrzuciłem też najzwyklejszego "czincza sznurówke" dla porównania, no ale żeby to były jakies spektakularne różnice to na pewno nie. Proponuje zakupić coś przyzwoitego, ale beż szaleństw.
 
Racja, lecz różnice są odczuwalne, podobnie miałem z przedłużaczem kabla od słuchawek. w domu znalazłem HAMA taki z koszyka w MM i nie dało się słuchać jakby ktoś patykiem we wiadro walił :) Kupiłem kabelek za jakieś 50 zł i jest ok.

Do tego suba pomyśl o takim kabelku jak mów sprawdził się i nie kosztuję dużo.
 
Właśnie "wyraczkowałem" miejsce dla suba. Wypadło w takim miejscu, że widoczne kable nie są mile widziane, więc muszę puścić je w listwach i właśnie dlatego zostanę przy kablu, który dołączył producent. Przecież to połączenie niskopoziomowe i raczej kabel będzie miał szczątkowe znaczenie.
 
No i wczoraj nabyłem 210-tkę. Póki co d..y nie urywa, ale podłączony bez kalibracji i szukania miejsca, bo to ze zdjęcia zupełnie nie gra. Zastanawia mnie tylko kabel dołączony do suba. Taki trochę cienki i strasznie długi. Szukać czegoś innego, uciąć i dolutować wtyki czy na początek zostawić ?

Ja mam caly czas na firmowym kablu i gra dobrze. Swego czasu probowalem go na lepszej klasy kablu, duzo grubszym i jakiejs poprawy nie uslyszalem wiec zostawilem ten ktory sprawia mi mniej klopotow w kamuflazu ;).
 
Mój zestawik:

abi9s8.jpg
 
Wszystko fajnie, ale dlaczego nie rozstawisz tych frontów?
Zdaje się, że przyblokowałeś też niskotonowca. Ustaw to poprawnie i będzie cacy.
 
Niskotonowe głośniki w tych kolumnach powinny być do wewnątrz czy do zewnątrz?
Teraz są do zewnątrz i nigdzie nie są przyblokowane.
No może sub troszkę przysłania prawą kolumnę.
Ale ok. Dziś troszkę poprzestawiam.
 
Do góry