Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Niskotonowe głośniki w tych kolumnach powinny być do wewnątrz czy do zewnątrz?
Teraz są do zewnątrz i nigdzie nie są przyblokowane.
No może sub troszkę przysłania prawą kolumnę.
Ale ok. Dziś troszkę poprzestawiam.
Twoim miejscu rozstawiłbym szerzej kolumny ( naprawdę będzie lepiej, tym bardziej że masz miejsce) i jak można to niżej tv ... powieszony za wysoko jest w stosunku do jego wielkości. - chyba że zdjęcie oszukuje.... reszta spoko..
 
Niskotonowe głośniki w tych kolumnach powinny być do wewnątrz czy do zewnątrz?
Teraz są do zewnątrz i nigdzie nie są przyblokowane.
No może sub troszkę przysłania prawą kolumnę.
Ale ok. Dziś troszkę poprzestawiam.

Na zewnątrz - większy bas, wewnątrz - mniejszy. Kolumny faktycznie za blisko siebie, brakuje sceny. Rozstaw je i delikatnie do środka.
 
Pajda no i zepsules mi piatkowy wieczor wstawiajac te zdjecie. Kurtka tez bym chcial takie Monitory :) ajajjajajaj.... szafka na sprzet fajnie sie zgrywa z kolumnami.
 
Witgit: Jamo potrzebują przestrzeni aby dobrze zagrały a ty ją masz. Rozstaw kolumny szerzej, a poprawi Ci się diametralnie scena i przestrzeń przy muzyce, a dodatkowo w kinie będziesz miał bardziej kierunkowy dźwięk. Moim zdaniem osiągniesz większy bas jak skierujesz niskotonowce w stronę szafki, natomiast mniej basu będzie jak dasz na zewnątrz, ponieważ pierwsze odbicia będą dużo dalej niż w kierunku rtv-ki. Widzę, że zachowałeś regółę umiejscowienia głośnika centralnego na wysokości głośników wysokotonowych przednich kolumn tutaj bravo, ale przez to TV został zawieszony za wysoko...coś za coś. Jako możesz wstaw fotki miejsca odsłuchowego oraz podaj odległość oczu od TV bo ze zdjęć widać że będzie daleko...;-). Pozdr.
 
Ostatnia edycja:
świetny zestaw, kiedyś długo słuchałem 356 z RX8 i prawie stałem się posiadaczem. Dla mnie NAD i MA doskonale się zgrywa, wbrew temu co niektórzy twierdzą: krew z uszu, podbite skrajne pasma, rozlazły bas itp.
A jaki repertuar gra ten zestaw?

dzięki Eddie, również na odsłuchu długo przesiedziałem przy tym zestawie i mnie zauroczyła ta kombinacja, słuchałem różnej muzyki, chciałem zabrać zgodnie z Twoją radą Ov Fire Behemothów, ale niestety nigdzie tej płyty nie mogłem dostać, za późno się zabrałem za szukanie, za bardzo zaufałem sklepom muzycznym.
Zapodałem różne kawałki np. Metallicę z orkiestrą symfoniczną, Rage'ów, Bodycount, Scunk Anasie, ale również Justina Timberlaka :)
zestaw radzi sobie z każdą muzą, pod warunkiem, że źródło dźwięku jest dobrej jakości
 
Niskotonowe głośniki w tych kolumnach powinny być do wewnątrz czy do zewnątrz?
Teraz są do zewnątrz i nigdzie nie są przyblokowane.
No może sub troszkę przysłania prawą kolumnę.
Ale ok. Dziś troszkę poprzestawiam.

pewnie ze do zewnatrz. masz tyle wolnego miejsca, uciekaj szybko z kolumnami co najmniej po metrze od szafki a z subem jeszcze dalej bo patrzec nie moge! mi sytuacja nie pozwala a i tak robilem co moglem by tego nie ugniatac.
 
Niskotonowe głośniki w tych kolumnach powinny być do wewnątrz czy do zewnątrz?
Teraz są do zewnątrz i nigdzie nie są przyblokowane.
No może sub troszkę przysłania prawą kolumnę.
Ale ok. Dziś troszkę poprzestawiam.

Rozstaw te kolumny i suba. Niskotonowe wdł. instrukcji powinny być na zewnątrz, jak chcemy uzyskać mocniejszy bas, ale można oczywiście poeksperymentować. Nie zapomnij też o odpowiedniej odległości od tylnej ściany.

A tak teraz może pytanie do ogółu. Czy przy takim dekoracyjnym kamieniu jak ma kolega, nie ma problemów z przykręceniem uchwytu do TV? To nie jest przecież gładkie, tylko jedne cegiełki są bardziej wysunięte a inne mniej. Do powierzchni gładkich uchwyt można solidnie przypocować, ale nie wiem jak jest w takim przypadku? Przykręceanie jakiś płyt nie wchodzi w grę.
 
Do Kapusta7: zasada wieszania TV jest prosta, mianowicie środek ekranu powinien być na wysokości twojego wzroku jak siedzisz. Jak usiądziesz na sofie/fotelu niech druga osoba zmierzy wysokość twojego wzroku nad podłogą. Będzie to wysokość na jakiej ma się znajdować środek TV.
Niektórzy wieszają tak, że środek jest troszkę wyżej niż poziom wzroku ale nie przekraczają wysokości ponad, którą trzeba zadzierać nawet minimalnie głowę do góry. Pozdr.

Do Krzysiek1980: moim zdaniem na zdjęciu widać, że kolega zrobił taki myk że za TV jest ścianka ozdobna chyba drewniana (brązowa) za którą nie ma już kamienia, a jest goła ściana do której jest przymocowany wieszak od TV i puszczone kable. Chyba, że się mylę to wyjaśni autor zdjęcia. Wiele osób omija kucie w ścianie robiąc właśnie słupek ozdobny od góry do dołu w którym umieszcza się wszystkie kable.
U mnie musiałem wykuć w ścianie bruzdę w której umieściłem wszystkie kable od TV, oraz doprowadziłem zasilanie tak że gniazdo jest pod TV. Samo powieszenie uchwytu od TV jest do bezpośrednio do ściany. Za TV nie ma kamienia. Wygląda to miej więcej tak :

windows print screen
 
Ostatnia edycja:
Jeśli już kamień jest na ścianie, to w miejscu gdzie będzie przykręcony uchwyt od TV. należy zdjąć kamień. Następnie przykręcić bezpośrednio do ściany uchwyt, bo ja bym nie ryzykował montowanie uchwytu do kamienia bo mógłby on po prostu odpaść....szkoda TV ;-)
 
Dokładnie;
z jednej strony jeśli kamień już jest i nie chcemy do ściągać to "wypoziomować", czyli dokładnie wyrównać uchwyt na nierównej powierzchni będzie trudno, co nie znaczy, że nie jest to możliwe. można spróbować dodać z tyłu jakąś deskę, która będzie pomocna przy wyrównaniu takiego uchwytu. Dodatkowo dochodzi problem spokojnego snu, czyli by kamień nie odpadł należało by się przez nie go przewiercić do pierwotnej ściany, a jak napisał wcześniej dommino6, dziś wybór kołków jest spory, można mocować nawet do styropianu, (niedługo już do wody, w przyszłości do powietrza :D )
W tym przypadku tv będzie oczywiście bardziej odstawał od ściany niż poniższym.

Z drugiej jednak chyba lepiej, ładniej i łatwiej:
-jeśli jesteśmy przed kładzeniem kamienia to na etapie projektu dobrze już zaplanować miejsce na tv i uchwyt i w tym miejscu nie kleić kamienia
-jeśli natomiast kamień już jest to należały go raczej wyciąć, (to w większości gipsowe odlewy, bardzo łatwe w obróbce, niemal nawet nożem kuchennym :) ) lub odkleić.
 
Ostatnia edycja:
Do góry