Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
No ba :)
Widze, że kolega przerzucił się w całości na czarne :)
Napisz kilka słów o brzmieniu, jeśli w ogóle da się opisać ;)
 
Ostatnia edycja:
Armaning sprzęt pierwsza klasa, super się prezentuję i zapewne też tak gra...;-)
Mam małą prośbę mógłbyś mi wytłumaczyć jak zwykłemu kowalskiemu jak to masz wszystko ze sobą podłączone (jaki kabel do czego jest podpięty) oraz co włączasz jeśli chcesz posłuchać radia a co np. kina lub stereo oraz za co odpowiada dany w klocek w czasie słuchania.
 
Z racji tego, że jestem świeży forumowicz jedyna opcja, jaką miałem to podlinkowanie zdjeć. Może teraz się uda...
zygete7a.jpg
y3epu6ah.jpg
aqy9ahem.jpg
usyne3et.jpg
8apy7yry.jpg



Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 
Dzięki Panowie, odpowiadając na kilka pytań, chce tez pokombinowac cos z podlączeniem koncówek osobno na kolumny, czyli jedna koncowka w biampie na jedna kolumne, druga na drugą, a pozostała na reszte kolumn. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chcialbym przerobic wszystkie mozliwe opcje. Czekam jeszcze na lepsze kable, a trochę ich trzeba. Zamiast SR7008 mogłem wziąć AV7701, ale ten nie ma MultEQ XT32, a bylem ciekawy jakie sa roznice. Docelowo bedzie AV8801.
Oczywiscie kolumny są wpięte do końcówek, wiec te muszą być załączone. No chyba że w ampli zostawimy fronty, a reszte zasilimy koncowkami (czy w dowolnie innej kombinacji).

PeterHi, jak chcesz zjeść ten popcorn (cokolwiek to jest) podczas seansu, to jakie czynnosci musisz wykonac? Trzeba zdejmować za każdym razem tą szybe (?), bo jakoś sobie tego nie wyobrażam :)
Ogolnie bardzo fajnie, ale prawa frontowa kolumna jest zasłonięta...
 
Ostatnia edycja:
Fajnie zrobione mieszkanko, widzę że masz projektor optomę? Masz może zrobione fotki w trakcie seansu lub jak masz opuszczony ekran, jak tak to wrzuć. Jakiej wielkości jest ekran i odległość od niego do oczu widza, bo ze zdjęć zdaje mi się albo tak zrobiony kadr, że masz duża odległość a mały ekran..... Z tego co napisałeś wcześniej planujesz umieścić kolumny na ścianie (usłyszysz dużą różnicę na plus...;-))
 
Ostatnia edycja:
To nie popcorn, jakieś ozdoby żony :) Stolik ma szufladę, której zawartość widać pod szybą... takie tam IKEA-owe wynalazki. Kolumna nie jest zasłoniona, takie wrażenie na zdjęciu ponieważ było robione z poziomu stolika. Na wysokości głowy wszystko jest w miarę OK co potwierdza kalibracja, obie kolumny mają te same parametry. Na koniec chciałbym skwitować jednym słowem Twoje zabawki - POEZJA :)


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 
Dzięki Panowie, odpowiadając na kilka pytań, chce tez pokombinowac cos z podlączeniem koncówek osobno na kolumny, czyli jedna koncowka w biampie na jedna kolumne, druga na drugą, a pozostała na reszte kolumn. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chcialbym przerobic wszystkie mozliwe opcje. Czekam jeszcze na lepsze kable, a trochę ich trzeba. Zamiast SR7008 mogłem wziąć AV7701, ale ten nie ma MultEQ XT32, a bylem ciekawy jakie sa roznice. Docelowo bedzie AV8801.
Oczywiscie kolumny są wpięte do końcówek, wiec te muszą być załączone. No chyba że w ampli zostawimy fronty, a reszte zasilimy koncowkami (czy w dowolnie innej kombinacji).

PeterHi, jak chcesz zjeść ten popcorn (cokolwiek to jest) podczas seansu, to jakie czynnosci musisz wykonac? Trzeba zdejmować za każdym razem tą szybe (?), bo jakoś sobie tego nie wyobrażam :)
Ogolnie bardzo fajnie, ale prawa frontowa kolumna jest zasłonięta...

Hej Kolego dzisiaj zobaczylem dopiero ze nowe zabaweczki kupiles fajnie wygladaja - sasiedzi beda mieli zabawe - choc ja bym kupil srebrne :) ale Ty jestes zwolennikiem czarnego koloru, tylko nie bardzo rozumiem po co chcesz dawac koncowke na kazda z kolumn glownych? Przeciez ta jedna koncowka swobodnie sobie poradzi z Twoimi kolumnami .. to czemus ma jeszcze sluzyc ? Czy moze gdzies cos wyczytales na temat wlasnie takiego podlaczenia koncowek mocy? To nie bedzie przerostu formy nad trescia takie podlaczenie? Pytam bo nigdy czegos takiego nie widzialem i byc mzoe cos wiesz o czym ja nigdy nie slyszalem i nie widzialem w sklepach, a co moze byc ciekawe... wiec jak cos wiesz w tym temacie to prosze o napisanie kilku zdan :)

To nie popcorn, jakieś ozdoby żony :) Stolik ma szufladę, której zawartość widać pod szybą... takie tam IKEA-owe wynalazki. Kolumna nie jest zasłoniona, takie wrażenie na zdjęciu ponieważ było robione z poziomu stolika. Na wysokości głowy wszystko jest w miarę OK co potwierdza kalibracja, obie kolumny mają te same parametry. Na koniec chciałbym skwitować jednym słowem Twoje zabawki - POEZJA :)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Hej Kolego bardzo przyzwoicie zrobione masz swoje kino domowe, mam pytanie: czy Ty masz w planach zakup jakis rolet na okna, albo cos w tym stylu? Bo jesli nie to rozumiem ze projektora uzywasz tylko w nocy? Tym bardziej ze ekran jest zaraz kolo okien wiec w dzien to chyba nie najlepiej by sie ogladalo filmy...Ewentualnie jakies zaslony ciemne grubsze... ale to juz zapewne musi byc akceptacja zony :)
 
Ostatnia edycja:
Bipo - ten ekran to prowizorka i faktycznie jest mały, na projku musiałem zjechać do minimum wielkość obrazu ( zarówno optyczną jak i w menu). Docelowo ekran szary z napinaczami 110". Myślę, że za miesiąc będzie wisiał nowy ekran, wtedy napewno wrzucę fotkę do wglądu.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 
Ok, i wszystko jasne. Dodam że Lolek ma rację, musisz mieć 100% zaciemnienia w pomieszczeniu w tedy obraz będzie w miarę. Najlepiej jak byś miał jeszcze w planach zaciemnienie pokoju blisko ekranu. Ja mam tak i jest duuża różnica w kontraście. Samo zaciemnienie to nie wszystko, miałem na początku seanse bez kotar i coś mi nie podchodził obraz. Był lekko mydlany. Po dodaniu zaciemnienia po bokach i suficie obraz spełnia moje oczekiwania w 99% bo mam w planach jeszcze jedną modernizację...;-) Pomyśl nad tym...
 
Bipo - w planach jest zaciemnienie pokoju według Twojego pomysłu :D Muszę tylko wszystko przemyśleć mocowania itd. Mógłbyś wrzucić wiecej fotek technicznych aby nakierować kolegów z forum... i mnie również :)


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 
Niezle klocki armanig chetnie bym posluchal jak ten caly zestaw gra. Ale pozniej pewnie nie chcialbym nawet wlaczyc swojego :)
PeterHI tez super sprzecik i fajny pokoj, zazdroszcze projektora :)
 
Niezle klocki armanig chetnie bym posluchal jak ten caly zestaw gra. Ale pozniej pewnie nie chcialbym nawet wlaczyc swojego :)
PeterHI tez super sprzecik i fajny pokoj, zazdroszcze projektora :)

Kolego sluchalbys bo nie mialbys innego wyboru. Podobnie jak ja, czasem chodze sobie do salonow w Wawie i odsluchuje rozne konfiguracje takie na ktore mnie nie stac, a ktore ksoztuja roznie ale generalnie bardzo bardzo duzo i jakos daje rade pozniej sluchac na swoim sprzecie. Takze wszystko jest do przezycia :) kwestia tylko podejscia do sprawy .
 
Nie no pewne ze bym sluchal ale zawsze mozna sobie pomarzyc o jakims lepszym sprzecie. Nie to zebym ze swojego byl niezadowolony. Sprzet jak dla mnie jest super no moze tylko suba bym wiekszego dodal bo jednak w basie jest niedosyt. Ale to za jakis czas.
 
Do góry