Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Nie no pewne ze bym sluchal ale zawsze mozna sobie pomarzyc o jakims lepszym sprzecie. Nie to zebym ze swojego byl niezadowolony. Sprzet jak dla mnie jest super no moze tylko suba bym wiekszego dodal bo jednak w basie jest niedosyt. Ale to za jakis czas.

A pewnie to co innego marzenia sa pozytywnym odczuciem bo wtedy czlowiek pracuje z mysla o ich realizacji, a nawet jak sie nie spelnia w 100% to i tak warto marzyc :)
 
Od marzeń się zaczyna, ale się nie kończy. Chyba większość tu obecna się zgodzi, że po pierwsze nadwyrężyła zakładany budżet, po drugie na planowanych zakupach się nie skończyło i ciągle myli co by tu jeszcze... :)
 
Od marzeń się zaczyna, ale się nie kończy. Chyba większość tu obecna się zgodzi, że po pierwsze nadwyrężyła zakładany budżet, po drugie na planowanych zakupach się nie skończyło i ciągle myli co by tu jeszcze... :)

Na pewno cos w tym jest co napisales, ale mysle ze rozsadny czlowiek jednak ma gdzies jakis ogranicznik na dane hobby i majac juz np jakis sprzet rtv mozna sobie powiedziec dosc i cieszyc sie tym co sie ma przez kilka lat, a tym samym mozna realizowac inne swoje marzenia lub na inne hobby. Ja powiem szczerze , ze nie bardzo rozumiem ludzi, ktorzy wylacznie pakuja kase w jedna rzecz np samochod.
A mysle ze masz takich znajomych, ktorzy co dwa lata np zmieniaja samochod, a z drugiej strony juz nie pamietaja kiedy byli gdzies na jakis fajnych wczasach czy tez filmy ogladaja na kompie i 17 calowym monitorze i jeszcze sa specjalistami od oceniania takich filmow. Oczywiscie kazdy jest panem swojego zycia i kazdy wybiera to co dla niego najlepsze.
 
.... w życiu należy smakować każdy kawałek po trochu .....głównym celem zakupu danego sprzętu RTV jest jego satysfakcjonująca eksploatacja w zakresie odtwarzania/prezentacji filmu/muzyki a nie wyszukiwanie (na siłę) coraz to nowych "nowinek" i ciągłe ich porównywanie i wynajdywanie minimalnych różnic sprzętowych na in +/- ..... wówczas to zaczyna być "chore" gdyż odbiega się od zwracania uwagi na wartości artystyczne słuchanej muzyki czy oglądanego filmu .... ciągły pęd za sprzętem tworzy tzw. błędne koło prowadzące tylko do drenaży portfeli "audiofilów" czy "kinomaniaków" i tzw. ogłupienia.
Już dawno to napisałem, że audiofil nie słucha muzyki lecz sprzętu ..... i to jest choroba, podobna do innej na a
 
Ostatnia edycja:
Bipo - w planach jest zaciemnienie pokoju według Twojego pomysłu :D Muszę tylko wszystko przemyśleć mocowania itd. Mógłbyś wrzucić wiecej fotek technicznych aby nakierować kolegów z forum... i mnie również :)


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Również jestem przed zaciemnianiem pokoju :) wpadłem na pomysł zamontowania szyny sufitowej dwutorowej jak tutaj:
sz2.jpg


tam gdzie będzie okno kobieta będzie mogła sobie powiesić swoje ładne zasłonki a na wieczór można rozciągnąć czarne zasłony do seansu spięte wcześniej gdzieś przy rogach mieszkania ^^
jak myślicie ?

zostaje jeszcze kwestia sufitu
 
V1cK - powiem Ci szczerze, że myślałem już nad takim rozwiązaniem, ba nawet miałem te szyny w ręku tylko cały pomysł uległ w gruzach jak zobaczyłem ile materiału potrzeba i ile zajmuję miejsca taki materiał po zsunięciu. Nie da się takiego kolosa po prostu schować, u siebie mam pokój 5,5x5m. Chcąc zasłonić min.3 ściany to mi wychodzi 11m z samej szerokości materiału. Moja żona nigdy by się nie zgodziła na upchnięcie po rogach 4 kotar czarnych min.2,5m w każdym rogu. Bo to widać i tego się nie ukryje a salon lubimy w jasnych kolorach. Napisałeś, że twoja żona ma w planach swoje zasłony, ale chyba na ścianie gdzie jest tylko okno, więc tam jest szansa zasłonięcia twoich czarnych kotar zasłonkami żony a co z resztą kotar w pozostałych rogach...;-) ?

Odnośnie mojego zaciemnienia, nadal jest w trakcie prac jak będą już w całości skończone to wstawię fotki bo mam jeszcze jeden pomysł, ale żony nie może być w domu....;-)
 
Drodzy Koledzy marzenia trzeba mieć małe i duże, bo w tedy ma się cel w życiu do którego się po malutku dąży...;-) Ja swoje kino domowe zaczynałem kompletować od 2005r do stanu z dnia dzisiejszego, przeszło 9 lat, z którego jestem bardzo zadowolony. Nawet dobrze nie przeszedłem na Blu ray, bo jak sami widzicie posiadam amplituner bez kodeków HD a już nowa technologia wkracza tj. 4k. Jak bym tak co chwilę zmieniał a to kolumny a to amplitunery itd... to nawet bym się nie zdołał nacieszyć tym co obecnie posiadam. Dlatego trzeba umieć znaleźdź tą malutką granicę aby nie przedobrzyć i mieć czas na inne przyjemne rzeczy......;-)
 
V1cK - powiem Ci szczerze, że myślałem już nad takim rozwiązaniem, ba nawet miałem te szyny w ręku tylko cały pomysł uległ w gruzach jak zobaczyłem ile materiału potrzeba i ile zajmuję miejsca taki materiał po zsunięciu. Nie da się takiego kolosa po prostu schować, u siebie mam pokój 5,5x5m. Chcąc zasłonić min.3 ściany to mi wychodzi 11m z samej szerokości materiału. Moja żona nigdy by się nie zgodziła na upchnięcie po rogach 4 kotar czarnych min.2,5m w każdym rogu. Bo to widać i tego się nie ukryje a salon lubimy w jasnych kolorach. Napisałeś, że twoja żona ma w planach swoje zasłony, ale chyba na ścianie gdzie jest tylko okno, więc tam jest szansa zasłonięcia twoich czarnych kotar zasłonkami żony a co z resztą kotar w pozostałych rogach...;-) ?

Odnośnie mojego zaciemnienia, nadal jest w trakcie prac jak będą już w całości skończone to wstawię fotki bo mam jeszcze jeden pomysł, ale żony nie może być w domu....;-)


Bibo, u mnie wygląda to mniej wiecej tak:
8591d1384430936-nasze-zestawy-img_20131002_215445.jpg


Takżę kotary będę mógł schować za tymi dwoma regałami po bokach :)

Nie mniej muszę coś wykombinować bo w tej chwili wszystko mi sie na ekran odbija :/
 
Z tego co widzę to masz tam troszkę miejsca na upchnięcie tych kotar, może i by dało radę schować wszystkie kotary za tymi regałami. W trakcie seansu po prostu wyjeżdżasz na wszystkie ściany po szynach i masz jaskinie....;-) Jestem tylko ciekaw jak wytłumaczysz znajomym po co Ci zasłony za regałem na ścianie, gdzie nie ma okien...;-)

Mam pytanie odnośnie ekranu, to czy nie masz czarnej ramki na gorze? Jaki to jest ekran (wielkość i format oraz odległość projektora/widza do ekranu), ponieważ zdaję mi się, że masz coś mały ten ekran...? Napisz coś o projektorze. Aha w pierwszej kolejności musisz zaciemnić sufit bo masz go od razu nad ekranem, a to daję mydlane kolory i tracisz kontrast... Jak możesz wstaw też fotki ściany tylnej i miejsca odsłuchowego.
 
Ostatnia edycja:
.... w życiu należy smakować każdy kawałek po trochu .....głównym celem [ciach bełkot]

Wszystkich urzekła Twoja historia, ale stary, skończ już wreszcie wypisywać te swoje pseudopsychologiczne wywody.
Cała Twoja osoba, to jedna wielka negatywna energia i zawiść.

Naprawde, mało kogo tutaj interesują Twoje złote rady nt. priorytetów w życiu o których nie masz pojęcia, a tym bardziej nikt nie będzie tolerował obrażania przy każdej możliwej okazji.
W każdym wątku musisz komuś wbijać szpile, nawet tutaj nie mogłeś sobie darować (oczywiście nie inaczej, jak zaraz po wklejeniu moich zdjęć) i jako jedyny musiałeś wylać swoje żale, obrażając przy tym (nieświadomie) wiekszośc forumowiczów. Jednym słowem, gdzie się nie pojawisz zostawiasz .....
Wszyscy mają już Cie serdecznie dosyć na tym forum, wierz mi.
Zacznij w końcu ludziom pomagać, a jak nie masz nic do powiedzenia to ucz się, albo zmień forum na Kólko Gospodyń Wiejskich.
 
Ostatnia edycja:
Amen:)!!! Przypomina mi kolesia u mnie w pracy i nikt go za to nie lubi. Został wyalienowany za takie zachowanie, a jemu najwyraźniej to odpowiada i dobrze mu z tym. Tu jest dokładnie taka sama sytuacja heh
 
armanig
….. o witaj „przewielebny guru” tego forum :) … to po niedzielnym obiadku doznałeś taaaaakiego olśnienia i wrażliwości na moje słowa, że postanowiłeś mi „dokopać” ??? …..a na jakiej to podstawie uzurpujesz sobie prawo do takiej oceny w stylu "Wszyscy mają już Cie serdecznie dosyć na tym forum", ... czy ty jesteś reprezentantem tu "wszystkich" ? ..... i w ich imieniu zabierasz głos? ….. prowokując do konfliktu i jednocześnie po cichu licząc na to, że jak odezwę się to „Twoi sympatycy” niczym lwy rzucą się i rozszarpią mnie swoimi ciętymi ripostami? …… knując ten perfidny plan zemsty tego oczekujesz? …. oj … jesteś jednak „maluczki”, ….. mało tego … wskazując jako synonim zacofania, odsyłasz mnie do tak porządnej, powstałej z potrzeby serca organizacji społecznej jakim jest Koło Gospodyń Wiejskich, które zawsze będę darzył szacunkiem za pracę na rzecz rozwoju wsi. …. stosując takie odniesienia jasno dałeś do zrozumienia swój brak szacunku dla drugiego człowiek a zwłaszcza tego „prostego” oraz do tego który ma inny pogląd na rzeczywistość, w przeciwieństwie do swoich „figurek predatorków” i „kilogramów złomu AV” które darzysz niemal bałwochwalstwem.
Czyli bądź czujny i gotowy na krytykę w każdym calu, gdyż jest ona niezbędna do prawidłowego funkcjonowania tego forum, nie wszyscy będziemy tu mówili jednym głosem i klepali się po plecach (a przede wszystkim Ciebie), a Ty nie będziesz decydował kto może tu być i jakie ma mieć zdanie. Dalszej polemiki w tym temacie nie prowadzę, życzę miłego samopoczucia w „chorobie AV” … och sorry …. hobby.
Odpowiedź udzielam na wyraźne imienne Twoje „wezwanie do tablicy”, a że z opóźnieniem, ….. cóż „letnie weekendy” nie spędzam na „ciągłym monitoringu” wydarzeń na forum hdtv .
Pozdrawiam z „najostrzejszych zakrętów” polskich autostrad …wiesz o co chodzi :)
 
dmk84 raczej nie o to chodzi. Rzecz w tym, że jak masz jasne ściany to mimo że zasłonisz okna i oświetlisz ekran, to ściany nadal masz jasne ;). Zasłonami "odcinasz" się od wszystkich jasnych powierzchni, które mogłyby mieć negatywny wpływ na obraz.

Przynajmniej ja tak to widzę :)

Pozdrawiam
 
Tak jak ThePepe napisał, my walczymy tj. osoby które maja jasne salony i żony za plecami nie z zaciemnieniem (Bo to oczywista sprawa że ma być 100% zaciemnienia!!!!) a z odbiciem światła od jasnych ścian, które następnie trafia z powrotem na ekran. W skutek czego obraz cierpi na kolorach i kontraście. W przypadku braku odrębnych pomieszczeń dedykowanych do kina trzeba kombinować i pogodzić życie codzienne w salonie z naszym hobby tj.kinem domowym..;-) oraz wyrozumiałością naszych kobiet, które też mają swoją dozę cierpliwości (chyba większość wie o czym mówię..;-) )
 
Czyli bądź czujny i gotowy na krytykę w każdym calu, gdyż jest ona niezbędna

Hrabio, gdyż nie jestem godzień tej niezbędnej uwagi Jaśnie Wielmożnego Pana :)

Mam nadzieje że ostatni raz Ci odpowiadam, zeby nie zasmiecac wątku ktory przez lata sam rozkręcałem, także dobrym słowem. Admin pewnie i tak usunie i wyciągnie wnioski, wiec sens pisania, jest taki sam jak zrozumienie Twojej osoby i zachowania.

Co do moich "Predatorków" (pomijając te duże), to razem z paczką oddałem do Domu Dziecka misiu kolorowy. Sporo moich "zabawek" (rtv/konsole także) które "zbiorę" w ciągu roku, właśnie tam ląduje. Dokarmiam też od lat dzieci i wspieram bezinteresownie jak tylko mogę, proponuje Ci swoją energie spożytkowac właśnie w taki sposób, to o wiele lepsze jak latanie za kimś i gnębienie. Wierz mi że za malutki jesteś żeby mnie to wruszało, ale forum czytają (także) poważni ludzie.
Wiec mam nadzieje że jeden ścisk pośładków masz z głowy i nie będzie Ci to spedzać więcej snu z powiek.

Jeżeli chodzi o sprzęt, to wymieniłem po 2 latach (przepraszam Cię za to mistrzu), że nie zachowałem ustalonego przez Ciebie odpowiedniego przedziału czasowego (jedynie słusznego), ale moje kolumny występują zazwyczaj w systemach dzielonych, o czym możesz sie przekonac przeglądając galerie i wypowiedzi na forach zagranicznych, także mam nadzieje że mi wybaczysz chęć poprawy brzmienia i moją ciekawość czyt. "chorobę".

Ach i zapomniałbym, sprzęt skompletowałem w okazyjnej cenie (trwało to kilka msc.), a nie w cenach allegrowych, zdziwiłbyś w jakiej, wiec rownież Mistrzu mam nadzieje ze mi wybaczysz "marnotrawstwo".
Nie jestem z tych, co kupują nowe auta w salonach i jeżdżą pod "palmy" żeby sie polansować, sprzęt też nie jest "chorobą" jak to "słodko" nazwałeś, a miłym dodatkiem po ciężkim dniu pracy i tematem do rozmów, z normalnymi pozytwnymi uzytkownikami o podobnych zainteresowaniach.
Tyle i aż tyle.

Jak widzisz, można napisać konstruktywnie i bez emocji, jak masz uwagi do sprzętu czyt."kilogramow złomu AV", to z pokorą przyjme krytyke i sie czegoś chetnie dowiem od Hrabiego, myśle że inni forumowicze też, ale jak chcesz to mogę włączyć drugi bieg i przejść na Twoj poziom.

Naucz sie tez odróżniać konstruktywną krytykę, od wyimaginowanych wycieczek personalnych które inicjujesz, sądząc naiwnie że ktoś będzie od kilku msc. tolerował Twoje wybryki.


Pozdrawiam z „najostrzejszych zakrętów” polskich autostrad …wiesz o co chodzi :)

Dziekuje, rownież pozdrawiam z ostrego zakrętu smutnego samotnego Pana na poboczu.
A teraz siusiu i do spania, jutro masz 20km na rowerku do szkoły :)
 
Sprzęt taki jak w sygnaturce, zdjęcia wrzucę wieczorem.
Temat przejrzany do strony 220, niektórzy niezły sprzęcior posiadają :shock:

Dziwnie pokazuje te strony jesteśmy na 503 (ostatnia strona) z 518.
 
Ostatnia edycja:
Do góry