Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Dokladnie trzeba przede wszystkim umiec sie cieszyc z tego co sie ma , bo w przeciwnym wypadku nigdy czlowiek nie bedzie zadowolony..a przeciez sa tacy ktorzy za to co sie posiada - duzo daliby zeby cos takiego miec..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Fronty stoja na fabrycznych podstawkach, bardzo mi się to spodobało i miało dość spoory wpływ na wybór kolumn.

A co do dywanu, naprawdę aż tak poprawia jakość dzwięku? Trochę się obawiam wyskubywania chipsów i innych przekąsek po imprezie z takiego dywanu.
 
Fronty stoja na fabrycznych podstawkach, bardzo mi się to spodobało i miało dość spoory wpływ na wybór kolumn.

A co do dywanu, naprawdę aż tak poprawia jakość dzwięku? Trochę się obawiam wyskubywania chipsów i innych przekąsek po imprezie z takiego dywanu.
Witam, jeśli mogę Ci coś zasugerować to mam dla Ciebie kilka porad:
- kolumny frontowe są za blisko tylnej ściany, odsuń je jeszcze o kilka centymetrów, tak aby wystawały przed rtvkę oraz skieruj je delikatnie do środka (poprawi się na pewno scena)
- centralny umieść tak aby jego wysokotonowy głośnik bym na wysokości tweeterów kolumn przednich
- tylne głośniki są za nisko, zalecane powieszenie ich nad głową słuchacza 30-60cm, możesz zamontować uchwyty do ściany za sofą i na nich głośniki skierowane delikatnie w miejsce słuchacza (po prawi się zdecydowanie efekt przestrzenności dźwięku). Miałem tak umiejscowione głośniki jak ty na standach, w momencie kupna mieszkania. Po powieszeniu ich na ścianie odkryłem dopiero co to jest tak naprawdę przestrzenny dźwięk kina domowego
- dywan zdecydowanie poprawia akustykę, wnętrza. Miałem w poprzednim mieszkaniu gruby dywan a po przejściu do nowego zdecydowanie pogorszył się dźwiek (jest pogłos) dlatego w planach duży gruby dywan typu sheggy.
Człowiek również uczy się na błędach i cały czas dąży aby było lepiej.... Pozdrawiam serdecznie
 
Ostatnia edycja:
Moja mała aktualizacja
 

Attachments

  • zdjecie 1.jpg
    zdjecie 1.jpg
    48,2 KB · Wyś: 181
- tylne głośniki są za nisko, zalecane powieszenie ich nad głową słuchacza 30-60cm

Dziwne!
Moje wiszą 10 cm powyżej linii uszu a po wstawieniu fotek wszyscy smarowali że są zdecydowanie za wysoko!


piotrask
Po kupnie dywanu proponuję go zwinąć w rulonik przy najbliższej imprezie:popcorn:
 
Mały upgrade.
Marantz SR7008 + koncówki mocy: MM7055 + MM7025 + MM7025

Celowo wybrałem te końcówki z uwagi na mozliwosci rozdzielenia (takze pozytywne testy branżowe i sporo czytania), procesor też będzie (chciałem jeszcze ocenić SR7008 - swoją drogą bardzo udany ampli), generalnie zbieram sie do konkretnego testowania, ale juz zwyczajnie mi sie nie chce przepinać tych kabli, najchętniej bym sobie odpuścił i coś oglądnąl w spokoju, bez pstrykania, przełączania i tej mani wiecznego grzebania w ustawieniach ;)
 

Attachments

  • marantz zestaw2.jpg
    marantz zestaw2.jpg
    44,5 KB · Wyś: 262
Mały upgrade.
Marantz SR7008 + koncówki mocy: MM7055 + MM7025 + MM7025

Celowo wybrałem te końcówki z uwagi na mozliwosci rozdzielenia (takze pozytywne testy branżowe i sporo czytania), procesor też będzie (chciałem jeszcze ocenić SR7008 - swoją drogą bardzo udany ampli), generalnie zbieram sie do konkretnego testowania, ale juz zwyczajnie mi sie nie chce przepinać tych kabli, najchętniej bym sobie odpuścił i coś oglądnąl w spokoju, bez pstrykania, przełączania i tej mani wiecznego grzebania w ustawieniach ;)
Wpędzasz ludzi w kompleksy :) Cudo sprzęcior !!!
 
Witam, ja również wrzucę jakieś foto. Jeszcze co prawda nie skończona instalacja, pozostał montaż satelit na ścianie (podpatrzone od kolegów z forum:), ogarniecie kabli oraz docelowo ekran 110" ****************** Blue Label Tensioned ProCine Grey... ale na to mam jeszcze czas ponieważ mieszkam na Islandii gdzie aktualnie trwają białe noce:) Więc do września projek wisi bezużyteczny. Sprzęt to:
JBL STUDIO 5.1
HARMAN KARDON AVR 370
SONY 50"
OPTOMA HD131Xe
APPLE TV 3
PLAYSTATION 3 jako odtwarzacz DVD i Blu-Ray podpięty przez HDMI oraz OPTICAL
WU+SOLO2 również podpięty przez HDMI i OPTICAL.

1.jpg


6.jpg


5.jpg


2.jpg


10.jpg


3.jpg


7.jpg


9.jpg


8.jpg
 
Mały upgrade.
Marantz SR7008 + koncówki mocy: MM7055 + MM7025 + MM7025

Celowo wybrałem te końcówki z uwagi na mozliwosci rozdzielenia (takze pozytywne testy branżowe i sporo czytania), procesor też będzie (chciałem jeszcze ocenić SR7008 - swoją drogą bardzo udany ampli), generalnie zbieram sie do konkretnego testowania, ale juz zwyczajnie mi sie nie chce przepinać tych kabli, najchętniej bym sobie odpuścił i coś oglądnąl w spokoju, bez pstrykania, przełączania i tej mani wiecznego grzebania w ustawieniach ;)

Gratulacje:) Prezentuje się zacnie. Ciekawe co będzie za rok?:-D Krzysztofradio już pewnie ostrzy zęby, żeby odkupić po okazyjnej cenie.
 
Do góry