Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
dmk84 raczej nie o to chodzi. Rzecz w tym, że jak masz jasne ściany to mimo że zasłonisz okna i oświetlisz ekran, to ściany nadal masz jasne ;). Zasłonami "odcinasz" się od wszystkich jasnych powierzchni, które mogłyby mieć negatywny wpływ na obraz.

Przynajmniej ja tak to widzę :)

Pozdrawiam



Sorki... nie załapałem koncepcji :)

Więc kombinowanie z zasłonami przyniesie najlepszy efekt....chyba że wymalowanie ścian na czarny mat pomoże:D
 
Tak, pomalowanie ścian na czarno na pewno pomoże, jednak jeśli masz żonę czy dziewczynę i nie masz dedykowanego pomieszczenia do kina, to raczej się nie uda :) chyba, że w Twoim przypadku jest inaczej to zazdroszczę :)
 
No właśnie mojej żonie mówiłem, że może chociaż jedną ścianę poświęcimy i zrobimy ciemną, reszta może być jasna....... nie przeszło ona lubi jasne salony...;-( Więc człowiek aby mieć kino musi kombinować...;-) Od tego jest to forum co kilkanaście głów to nie jedna...;-) zawsze u kogoś można coś podpatrzeć i u siebie w cielić w życie...;-)
 
Kolego Bipo z ciekawością oglądałem Twoje rozwiązanie zaciemnienia salonu i mam pytanie. Więcej zyskałes zaciemniając ściany czy sufit? Ja u siebie mam wrażenie że moim największym "wrogiem" jest jasny sufit na którym pomimo pasa rozbiegoeego odbija się najwięcej światła. Dużo poprawia użycie filtra ND2 ale kolory i ich nasycenie juz na tym tracą.


Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
 
U mnie również największym wrogiem jest jasny sufit, ze względu na obraz odsunięty od niego o 18cm. Dlatego w pierwszej kolejności zasłoniłem sufit. Ściany boczne są w odległości ok 1m od wyświetlanego obrazu, w skutek czego mają mniejszy wpływ ale mają..;-(. W planach mam dalsze zaciemnienie pokoju ponieważ siedząc na sofie widzę odbicia na ścianie bocznej na wysokości komody.
 
Moje "kino" :oops: na miarę moich możliwości :)

słaby fotograf ze mnie
 

Attachments

  • kino.jpg
    kino.jpg
    37,8 KB · Wyś: 181
Zestaw spoko.
Powinieneś pomyśleć o kabelkach i jakoś je upiąć i schować.
Rozumiem że drzwi nie zamykasz ;)
W zestawie nawet ambilight jest ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Pewnie kolega zaczyna swoją przygodę. Teraz nic tylko czekać na kolejne upgrade sprzętu i wystroju. Z czasem wymiana TV na coś większego, a ściana widać że jest pokaźna:)
 
Do Lolek123 i Krzysztofradio: A wy panowie tylko jedno w głowie…..;-) odnośnie przekonywania żony to, na spokojnie trzeba wszystko przetłumaczyć i wyjaśnić. I to co robie w trakcie seansu ze ścianami, znika zaraz po i salon wygląda tak jak zawsze…;-) Nie ukrywam, ale moja żona jest taką małą kinomaniaczką więc trochę to może pomaga.

Syriusz7092: widzę że masz Blu raya a stary TV. Czym prędzej zmieniaj TV na nowy, różnica w obrazie SD a full hd jest kolosalna. Nie przejmuj się jeśli ktoś, napiszę ujemnego posta ze względu na starszy sprzęt. Każdy od czegoś zaczynał…;-) Wstawiając fotki musisz się liczyć na pozytywne i negatywne posty odnośnie twojego KD…
 
co jak co kolumny mają przestrzeń i to ma na pewno kolega zdecydowanie lepiej usytuowane niż większość. Ja na pewno się tym nie mogę pochwalić heh
 
Do Lolek123 i Krzysztofradio: A wy panowie tylko jedno w głowie…..;-) odnośnie przekonywania żony to, na spokojnie trzeba wszystko przetłumaczyć i wyjaśnić. I to co robie w trakcie seansu ze ścianami, znika zaraz po i salon wygląda tak jak zawsze…;-) Nie ukrywam, ale moja żona jest taką małą kinomaniaczką więc trochę to może pomaga.

Syriusz7092: widzę że masz Blu raya a stary TV. Czym prędzej zmieniaj TV na nowy, różnica w obrazie SD a full hd jest kolosalna. Nie przejmuj się jeśli ktoś, napiszę ujemnego posta ze względu na starszy sprzęt. Każdy od czegoś zaczynał…;-) Wstawiając fotki musisz się liczyć na pozytywne i negatywne posty odnośnie twojego KD…

Niestety u mnie tak nie da rady nawet powiedzialem ze moge tak zrobic projektor ze bedzie sie on chowal i tez lipa :), a juz nie wspomne o zaciemnieniu - tego juz moze nie bede pisal :)
 
Ja swoją namawiałem 4 miesiące ... a teraz pierwsza się na kanape ładuje jak zapowiadam jakiś seansik ;-)

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
 
Moje "kino" :oops: na miarę moich możliwości :)

słaby fotograf ze mnie

Niezły Old School :).
Czyżby akcja miała miejsce w dziecinnym pokoju o czym świadczy "dywan" z drogami do zabawy hot wheels'ami?
Sprzęt ok, telewizor nie ok szczególnie, że masz bluray i aż się prosi by skorzystać z jego pełnych możliwości. Jak to mówią tak krawiec kraje jak mu .....
Pomimo wszystko naprawdę czuję dużą sympatię do tego zestawu.
 
Do góry