Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Do Shamman:
Witam, po pierwsze gratulacje za wykonanie efektownej ściany i ukrycie kabli....;-) Moim zdaniem tak jak koledzy napisali w pierwszej kolejności:
- zdejmij głośnik centralny i postaw go na szafce pod TV,
- masz kolumny przy samej ścianie, odsuń je z 15-30cm i skieruj delikatnie do środka, poprawi się w tedy scena w trakcie słuchania muzyki,
- szafka kwestia gustu, ale sprzęt tam niema czym oddychać pomyśl nad lepszą wentylacją....
 
Niestety mam mało miejsca i trzeba kombinować. Kolumny do seansu odsuwam od ściany. Z tym centralnym to chyba mnie namowiliscie, szczególnie ze teraz będę kupował projektor i ekran przez centralny głośnik musiałby zjeżdżać prawie 30 cm od ściany. Tak problem z głowy. Szafka ma wycięte plecy w strategicznych miejscach. Co do szafki, to jest przejściowa, remontuje sobie dodatkowa przestrzeń i pewnie pod tv będę sobie coś dłubał samemu a ta pójdzie gdzie indziej. Miała być prowizorki, została jak zwykle na dłużej. Dzięki za rady.
 
Mam dokładnie taki sam sub, zadowolony jesteś z niego? U mnie spisuje się świetnie.
Opinie o Nim napisze jak " wyleczę wzmacniacz" ;-) Bo aktualnie na zimno tj. do ok. pierwszych 30-40 min grania wzmaka w wzmacniaczu lewy kanał w głośnikach i w słuchawkach gra zdecydowanie głośniej niż prawy ( później się wyrównuje ale bardzo zmienia się charakterystyka dźwięku...podejrzewam uszkodzony potencjometr volume...tak też sugerowano mi w Hornie....) i nie wiem jak ma się to do dźwięku suba przez pre-out...jak na razie mogę stwierdzić, że subwoofer Klipsch RPW 10 baaaardzo polepszył mi oglądanie filmów pomimo systemu stereo i zwiększył ilość basu w muzyce w stereo, choć do muzyki trzeba zmieniać odcięcie i potwierdzam, że w stereo jeśli chodzi o muzykę bas z subwoofera w muzyce nie zawsze jest " poprawiaczem". Wg. mnie w moich warunkach akustycznych subwoofer RPW 10 w kinie robi to co do niego należy ale w systemie stereo jeśli chodzi o muzykę podstawą są głośniki, a żeby w stereo subwoofer zagrał dobrze trzeba zmienić mu przynajmniej odcięcie tj. zmniejszyć w stosunku do kina aby bas nie wychodził na pierwszy plan i nie zagłuszał reszty. Podsumowując...u mnie subwoofer Klipsch RPW10 jak na razie spełnił swój cel czyli poprawił znacząco oglądanie filmów i dodał basu przy stereo- pełną opinię ( o całym zestawie ) napisze jak już wszystko uporządkuję.
 
Ostatnia edycja:
Witam,
Poniżej kilka fotek mojego salonu :)
Zestawienie sprzętowe to:
Denon AVR-X1000
Dali Zensor 7/1/VOKAL
PS3 Slim
Słuchawki Panasonic RP-WF830T
ASUS Transformer Book T100
Nikon D5100
 

Attachments

  • forum1.jpg
    forum1.jpg
    245,3 KB · Wyś: 113
  • forum2.jpg
    forum2.jpg
    255,2 KB · Wyś: 104
  • forum3.jpg
    forum3.jpg
    229 KB · Wyś: 94
  • forum4.jpg
    forum4.jpg
    213,7 KB · Wyś: 100
  • forum6.jpg
    forum6.jpg
    207,9 KB · Wyś: 98
  • forum7.jpg
    forum7.jpg
    176,9 KB · Wyś: 110
  • forum8.jpg
    forum8.jpg
    240,5 KB · Wyś: 112
  • forum9.jpg
    forum9.jpg
    211,5 KB · Wyś: 106
  • forum10.jpg
    forum10.jpg
    229,3 KB · Wyś: 94
Wszystko fajnie tylko tv taki malutki.... aż się prosi ta przestrzeń na umieszczenie dużego ekranu i projektora. Daj fotkę miejsca odsłuchu w stosunku do tylnych kolumn.
 
Wszystko fajnie tylko tv taki malutki.... aż się prosi ta przestrzeń na umieszczenie dużego ekranu i projektora. Daj fotkę miejsca odsłuchu w stosunku do tylnych kolumn.

Zgadzam się w 100% co do TV. Poczciwa 40" ma już chyba z 4 latka, ale niestety trzeba ustalać priorytety co do wydatków :) audio miało pierwszeństwo, następny będzie projektor z ekranem elektrycznym (jak widzicie fajnie wpasuje się w ścianę) oraz sub Dali-E 12F. Póki co niestety musi wystarczyć tyle...

Poniżej fotka miejsca odsłuchu względem tylnej ściany. Sofa umieszczona centralnie w pokoju, odległość od tylnych kolumn ok 1,5 m od frontów i TV ok 3 m... dzięki za komentarz :)
 

Attachments

  • forum.jpg
    forum.jpg
    203,2 KB · Wyś: 109
bonzz fajny sprzęt. Pogratulować! Zensory bardzo przyzwoite kolumny. Tylko ciut lepsza elektronika by się do nich przydała. Jestem podobnego zdania co Ty. Najpierw audio potem TV. I piesek się załapał na sesje;)
 
bonzz fajny sprzęt. Pogratulować! Zensory bardzo przyzwoite kolumny. Tylko ciut lepsza elektronika by się do nich przydała. Jestem podobnego zdania co Ty. Najpierw audio potem TV. I piesek się załapał na sesje;)

dzięki Paweł, również za Twoje rady przy wyborze sprzętu. Z elektroniką tak wyszło, że już nie mogłem dopłacić i starczyło tylko na X1000. Trochę żałuję, że mogłem jakoś jednak odżałować te parę stówek i zdecydować się na X2000, ale cóż... do kina wystarcza, natomiast do stereo też nie jest źle, zważywszy, że to pierwsze audio w życiu (nie licząc starych wież). Może wymienię na coś mocniejszego za jakiś czas. Za to kolumn nie będę musiał wymieniać :) pozdrawiam
 
Fajny efekt dają gitary, dodają jakby „profesjonalizmu” pomieszczeniu. Wchodzisz i myślisz, gość nie tylko słucha, ale i gra. Ja nie gram, ale kiedyś sprawie sobie taki dodatkowy wystrój do salonu, koniecznie V-ka.
 
Rudeford;10i19324 napisał:
Fajny efekt dają gitary, dodają jakby „profesjonalizmu” pomieszczeniu. Wchodzisz i myślisz, gość nie tylko słucha, ale i gra. Ja nie gram, ale kiedyś sprawie sobie taki dodatkowy wystrój do salonu, koniecznie V-ka.

Gram już prawie 20 lat choć już od jakiegoś czasu głównie po kilku Perłach chmielowych :) Ibanez głównie dla wystroju, ale Admira co jakiś czas w użyciu. Jak planujesz gitarę w pokoju to musisz nauczyć się choćby wlazł kotek :) bo jak goście poproszą to głupio odmówić :D
 
Albo zdjęcia źle oddają albo brak symetrii w rozmieszczeniu. Ogólnie pozytywne wrażenie.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 
stawiałem na RG 370 lub 4XX :D

tak jak mówiłem niewiele gram na ibanezie. kupiłem go chyba ponad 10 lat temu za parę złotych, bo mieliśmy pewien projekt z kumplami i trzeba było zsamplowac troche dzwiekow gitary. projekt nie wypalil, gitara zostala. Trzymam bo nigdy nie wiadomo kiedy sie przyda :) jestem wiekszym fanem brzmien akustycznych stąd pudełko na pierwszym planie. dla zainteresowanych polecam Tommy'ego Emmanuela: Tommy Emmanuel - Classical Gas (by Mason Williams) - YouTube
 
Do góry