Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Borixon, kto Wam projektowal scianke A/V z Henry1979? Bardzo podobnie aranzacje.
Pytam, bo zaraz sie okaze ze zona macala palce w wystroju, a Wy jestescie z jednego miasta, dalej juz chyba nie musze tlumaczyc :D

Ha ha. Armanig = mistrz spostrzegawczości i wyciągania wniosków... albo knucia intrygi;)
 
Ha ha. Armanig = mistrz spostrzegawczości i wyciągania wniosków... albo knucia intrygi;)


HAHAHA masz racje gość jest dobry. ;)

Armanig nie, nie ma tu żadnego porozumienia między nami. Wszystko to przypadek ale faktycznie wygląda to podobnie. Nie widziałem też wcześniej fotek kolegi Henrego także wizja była moja i tylko moja :) U mnie żona nie udziela się w temacie sprzętu w ogóle po prostu nie ma i przez to nie chce mieć nic do gadania. No raz zdarzył się incydent z kwiatem ale nie trwał długo i to już historia.
 
@armaniq, znaczy, że Borixon też ma gust ;), a co do tego samego miasta, to Borixon z "pyrlandii" o ile sie nie mylę, a ja z "ziemi wyzyskanych"
i moja żona nie pozwoliła mi wrzucić mojej kolekcji płytek do salonu.
 
@FFooXX5, sztuką jest robić po swojemu, a żona żeby żyła ze świadomością, że ma na coś wpływ i zrobiłeś tak jak ona chciała:p
Jak to mówią, żeby był wilk syty i manchester city ;)
 
i moja żona nie pozwoliła mi wrzucić mojej kolekcji płytek do salonu.

No ja postanowiłem, że moje płyty mają być w "salonie" i dyskusji nie było. W zamian udostępniłem jej z boku trochę miejsca na jakieś jej trzy płytki... do czasu oczywiście.
 

Attachments

  • DSCN3752.jpg
    DSCN3752.jpg
    36,2 KB · Wyś: 111
Fajna półeczka - można wiedzieć gdzie kupiłeś ?

Tak dokładnie to jest zbiór kilku półeczek - dwie 60 CD i trzy 30 CD - które ja akurat tak powiesiłem. Zaczynałem od dwóch, a potem dokupiłem kolejne. Ponieważ nie chciałem tradycyjnego stojaka ani jakiegoś wielkiego mebla, długo szukałem czegoś takiego. Zwłaszcza że zależało mi na separacji płyt, by się pudełka tak nie rysowały, a przy tym można je różnorako konfigurować, nie trzeba na początek inwestować w wielki regał, a finalnie można zabudować pół ściany... i mam nadzieję, iż jeszcze kiedyś będę potrzebował trochę ich dokupić. Kupiłem je na Amazonie ( bodajże niemieckim ), a producentem jest Hama.
 

Attachments

  • DSCN3760.jpg
    DSCN3760.jpg
    42,2 KB · Wyś: 99
Nie będę się licytował, ale to zaledwie jakieś 10-15% moich tzw. podręczna audioteka, przez 20 lat trochę się tego nazbierało. Gdybym chciał wszystkie wrzucić do salonu, zająłbym całą ścianę, a mi to też za bardzo nie odpowiada, bo to pokój dzienny dla całej rodzinki. Reszta czeka na godne miejsce, za jakiś czas wylądują w "tylko moim pokoju" gdzie będzie jedynie stereo, gramofon + mała, zakamuflowana barko-lodóweczka.:twisted:
View attachment 9154
 
Ostatnia edycja:
I
henry1979 już ten zbór jest okazały ;)
sam mam około 500 płytek ale część kiepskiej jakości bo krajowe produkcje z 98" - 2004 .
 
Nie będę się licytował, ale to zaledwie jakieś 10-15% moich tzw. podręczna audioteka, przez 20 lat trochę się tego nazbierało. Gdybym chciał wszystkie wrzucić do salonu, zająłbym całą ścianę, a mi to też za bardzo nie odpowiada, bo to pokój dzienny dla całej rodzinki. Reszta czeka na godne miejsce, za jakiś czas wylądują w "tylko moim pokoju" gdzie będzie jedynie stereo, gramofon + mała, zakamuflowana barko-lodóweczka.:twisted:

Moje gratulacje: tak pokaźnego zbioru. Może kiedyś doczekam się choć zbliżonego. Ja jednak swoje będę miał w mym saloniku, bo pokoju dedykowanego do audio raczej nie spodziewam się posiadać w najbliższym czasie.
 
To fakt, że krajowe są dosyć kiepskie;), ale do dużej części mam sentyment kolekcjonerski, pierwsze wydania, autografy..., a poza tym z każdą płytką mam miłe wspomnienia.
Niestety w PL jest brak dobrych studiów nagraniowych, są ze dwa, może trzy (DR w Wiśle i Custom 34- te jest nowe i słyszałem już muzę tam robioną, naprawdę powala na glebę;))
Ostatnio jak porządkowałem doliczyłem się jakichś 1500 szt i dalej mi się nie chciało, będzie tego ok. 2 tyś. i koło setki dawno nie słuchanych winyli, bo mi się gramofon rozsypał
 
I
henry1979 takie zbiory warto by przerobić na flac bo łatwiej wtedy przeglądać kolekcję ,
winyle te z lat 2000 zutylizowałem dawno bo jakość była kiepska < polskie adaptery mocno ryją :|
miałem tego lepiej niż 300 sztuk ale bez sentymentów pożegnałem się z tym nośnikiem dżwięku .
 
Akustyka zawsze ma kolosalne znaczenie. Niestety mało sie o tym mówi i pisze.
Pochwał się za co te medale?

Pucharki to cześć kolekcji z Wyścigowego Pucharu Polski ( tańsza odmiana Mistrzostw Polski w Wyścigach Samochodowych ), a kilka pucharków jest też z zawodów strzeleckich..ale już raczej na poziomie regionalnym niż krajowym...;-).

Co do wysokości tv. jak dla mnie jest on za wysoko, ale Rodzice mają w pokoju wysoki stół i przeważnie oglądają tv przy stole albo leząc na kanapie więc im ta wysokość odpowiada...ps. sorki, ze po dwóch dniach odpisuje ale zalatany byłem...;-) ( odpowiedź dotyczy fotki z mojego starego zestawu, który jest teraz u rodziców, zdjęcie na stronie 424 tego tematu ;-) ).
Borixon - ten Technics to SA GX 470...kupiłem jako używkę i nadal chodzi bez zarzutu ;-)
 
Ostatnia edycja:
zdjęcie na stronie 424 tego tematu ;-)
Możesz podać numer postu? Tylko ta wartość jest istotna. Niektórzy maja reklamy (wtedy ilość stron się dramatycznie zwiększa), inni odwrotne sortowanie, wiec na stronie 424 będą dla każdego inne posty ;). Do tego dochodzą błędy w zliczaniu stron.
U mnie jest np. tylko 151 stron, a licznik wskazuje 153
Pozdrawiam
 
Extra masz te eRki Do napędu służy avr400 czy coś mniejszego ?
Rel to 218? Jeszcze jedno to białe na ścianie to gips czy jakaś pułapka akustyczna
 
Możesz podać numer postu? Tylko ta wartość jest istotna. Niektórzy maja reklamy (wtedy ilość stron się dramatycznie zwiększa), inni odwrotne sortowanie, wiec na stronie 424 będą dla każdego inne posty ;). Do tego dochodzą błędy w zliczaniu stron.
U mnie jest np. tylko 151 stron, a licznik wskazuje 153
Pozdrawiam
Ahaaa..to Ja nie wiedział;-) Post nr. 2964 Pozdro!!!
 
Do góry