[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

Bipo

Active member
Bez reklam
Armaning mam przykrą wiadomość fotel który miałeś wypróbować jako pierwszy został wypróbowany przez Vectrę i następnie przez reszte jak dobrze pamietam ale z tego co widzę to jeszcze działa... ;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armaning mam przykrą wiadomość fotel który miałeś wypróbować jako pierwszy został wypróbowany przez Vectrę i następnie przez reszte jak dobrze pamietam ale z tego co widzę to jeszcze działa... ;-)

:( a weż mi nawet nie mów, a Vectre wpisuje na czarną listę ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Henry: A najlepsza sala AV.... w tej kategorii bezapelacyjnie- BIPO***
Żadna ze Stadionu nie ma co się równać,***
a profesjonalna kalibracja.... coż proponuje porównać obraz przed i po.
Żadne fotki nie oddają stanu faktycznego... Krzychu i Vectra świadkami***

__________________

al w każdym pokoju podkładki pod kable ;) również amortyzujące ;)


Bipo, Savron - SPECIAL THANKS!!![/QUOTE]

Gdzie tam mój obraz i dźwięk do tych z audio show przecież te cacka tyle kasy kosztowały. . ;-)

Tegoroczne Audio Show uważam za udane, można posłuchać pooglądać i pomacać większość rozwiązań stereo opisywanych na forum w jednym miejscu. Lobos masz czego żałować.
Czy pojadę za rok ? wątpię – aż takiego szaleństwa nie było i znaczące zmiany raczej nie nastąpią.
Fajnie, że udało się pojechać większą paczką i zintegrować się w rzeczywistości a nie tylko przez klawiaturę i monitor.

Savron – dzięki za niesamowity wieczór, bardzo pozytywnie zakręcony z Ciebie facet. Twoja kolekcja figurek powinna mieć osobny pokój na A.S, zdjęcia nie oddają w połowie jak to wszystko wygląda.

Bipo – dzięki za zaopiekowanie się nami, tutaj również się powtórzę to Twój pokój powinien się znaleźć na A.S w dziale najlepszy obraz i dźwięk. Twoja dbałość o szczegóły, w tym zaciemnianie pokoju spowodowała, że dziwnie się poczułem przyjeżdżając do domu ;) Jakość obrazu z projektora w połączeniu z dźwiękiem mogą powodować tylko opad szczeny do podłogi. Porównując namiastkę kina na A.S twój obraz i dźwięk był 4 x lepszy nie mówiąc o budżecie, w takich warunkach nawet bym nie myślał o 4K zapomniałbym znaczenie tych słów ;) Ps. Następnym razem przyjedziemy ubrani na czarno :D

Henry, Krysztofradio, Paweł_Sz85 – miło było Was poznać, powymieniać spostrzeżenia (o dziwo często się zgadzaliśmy) – oby częściej.

Zanim napiszę cokolwiek o brzmieniu uważam, że trzeba poruszyć dwa główne problemy z którymi się zetknąłem.
Pierwszy to często tragiczny w skutkach dobór kolumn do wielkości pomieszczenia, wynikiem czego była fatalna jakość dźwięku systemów za grube dolce. Jak wszyscy zgodnie stwierdziliśmy w małych pokojach rację bytu miały tylko monitory i to one najczęściej czarowały. Duże zestawy to tylko sale konferencyjne w hotelach lub na stadionie.
Drugi to kwestia indywidualna mianowicie rodzaj odtwarzanej muzyki. Repertuar się zmieniał więc ktoś inny mógł lepiej trafić w swoje gusta i mieć całkiem inne odczucia. Zdarzało się, że biegłem do pokoju marzeń z klockami za setki tysięcy a tam hardcorowy rodzaj jazzu którego nie słucham, albo jeszcze lepiej muzyka poważna i żadnego basu, gitary a czasem nawet wokalu. I jak tu odnieść brzmienie do swoich preferencji ? W takim pokoju nie spędzałem zbyt dużo czasu, a o dziwo często były pełne gości z brodami po kolana bujających się z zachwytu – wniosek ? To już za bardzo pojechane audio dla zwykłych zjadaczy chleba jak większość forumowiczów.

Jak już Krzysiek napisał bez posądzania o stronniczość utwierdziliśmy się w przekonaniu, że w naszym wypadku połączenie Dali + Marantz jest tym króliczkiem, którego gonimy. Oczywiście nie te serie i budżet ale to właśnie brzmienie M+D sprawiało, że szczerzyliśmy się najbardziej.

Poza tym największe pozytywne zaskoczenie:
• Taga Harmony ze swoimi monitorami, w tak dużym pomieszczeniu ? nie ma problemu pełne i bardzo dobre brzmienie.
• Pokój Vintage pełen pięknych sprzętów z genialnym brzmieniem i ten moment kiedy Henry odkrył, że wszystko leci z kasety :D
• Pylon Audio – ciągły rozwój , dwa nowe ciekawe projekty z których to klient będzie mógł wybrać finalną wersję. Za co jeszcze ? a za to, że mieli odwagę na przekór wszystkim wystawić swoją najtańszą budżetową kolumnę, która o dziwo grała tak jak powinna.
• Nowe wzmaki NAD – dźwięk wreszcie z wyglądem
• PMC – bardzo dobre pełne brzmienie.
• Bang & Olufsen Beolab 90 – ten pokój aż roznosiło od dobrego brzmienia

Najbardziej negatywne zaskoczenie - może mnie nie zbanują i nie będę musiał zmieniać konta.
• Forumowy pokój HDTV – nie wiem kto podjął decyzję o wstawieniu prawie dwumetrowych kolosów do pokoju 3x4 metry i to jeszcze z bocznym bass refleksem pół metra od ściany. Efekt mimo, że chłopaki chcieli dobrze niezależnie od gatunku muzyki jeden wieki dźwiękowy chaos okraszony workiem basu. Poczułem się jak w wyścigu gimnazjalistów na jak największy łomot w golfie.
• W moim wypadku to te największe marki, może przez repertuar ale McIntosh i B&W nie zawróciły mi w głowie.

Wnioski są bardzo optymistyczne: nasze zestawy grają naprawdę dobrze, niejednokrotnie bardzo dobrze za pieniądze które kosztowały. I jak zapewne wszyscy wiedzą znaczący wzrost ceny nie powoduje wzrostu jakości dźwięku, po pewnym poziomie te różnice się zatracają. Dlatego panowie cieszcie się tym co macie :)
Celem potwierdzenia, że spotkania z forumowiczami były ciekawsze niż samo A.S niespodzianka, którą sprawił nam Bipo
20161105_142925.jpg

20161105_142948.jpg


]

Przecież tak dużo osób się zauroczyŁo 4k które miało być takie super hiper i miażdżyć full hd... ;-)
To był ostatni raz. Następnym razem pociąg odjeżdża punktualnie, z maszynistą lub bez :D


Dzięki Vectra, już miałem prosić o relację z muzeum figur stalowych a tu proszę, telepatia ;)
Tam też nam się podobało!!! :D
W ogóle w moim prywatnym odczuciu, spędziliśmy zajefajny weekend w męskim gronie, gdzie tłem była wystawa AS, ale główym wątkiem wspólne posiedzenia u Saurona, Bipa i takie tam inne wypady, jak stalowe figurki (to kolejna niespodzianka od Bipa). Oby częściej. Uważam, że z czystym sumieniem możemy stwierdzić iż pierwsze prawdziwe forumowe spotkanie się udało :)
Teraz wiemy już z kim piszemy na forum, które z wirtualnego świata staje się coraz bardziej realne ;)
Choć chyba znów jednogłośnie stwierdzimy, że najwięcej forumowiczów osobiście poznał Savron ;) Zna chyba wszystkich, przynajmniej ze stolicy i okolic
Savron obowiązkowo musi odwiedzić wystawę figurek bo stół to na bank by sobie taki sprawił
Zgaduję, że Bipo to ten z lewej. ��
Masz jeszcze trzy szanse.. ;-)

Coś źle mi się przeniosły posty...
Ps. Obowiązkowo na czarno łącznie ze skarpetkami!.. ;-)
Ps. Kurcze tylko nie wiem jak te kołeczki poprawić... :-(
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Panowie, ja to nawet nie wiedziałem, że Bipo jest z Wawy ☺

Szkoda, że nie wiedziałem o spotkaniu. Chętnie bym się zjawił na tej czesci forumowej. Samo AS mnie raczej nie interesuje. Ale piwko bym z Wami wypil.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Dopiero teraz widze świeże foty w 1 poście z czarnym sufitem ;) super sprawa.

a co do 4k to na foto z Ocalonego z Wahlbergiem, to u ciebie w ful hd nie widać bakterii jak w 4k w ranach które ma :cry:
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dopiero teraz widze świeże foty w 1 poście z czarnym sufitem ;) super sprawa.

a co do 4k to na foto z Ocalonego z Wahlbergiem, to u ciebie w ful hd nie widać bakterii jak w 4k w ranach które ma :cry:

Dzięki, żona dala zielone swiatlo to czern w jeden dzien sie pojawiła tak aby nie dążyła zmienić zdania. Bałem się aby nie zrobić jaskini w salonie ale chyba wyszło w miarę ok. .;-) Ale to już może niech inni się wypowiedzą jak to wyszło. Rodzinka jak przyjechała to nie wierzyła że sufit na czarno można pomalować. . ;-)
Chyba musze zooma zwiekszyc tylko niewiem czy coś pomoże. .:cry:
Panowie, ja to nawet nie wiedziałem, że Bipo jest z Wawy

Szkoda, że nie wiedziałem o spotkaniu. Chętnie bym się zjawił na tej czesci forumowej. Samo AS mnie raczej nie interesuje. Ale piwko bym z Wami wypil.

Wszystko przed nami.. ;-) A Henry w bagażniku miał niezły zapas, na pewno by starczyło... ;-)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Gdzie tam mój obraz i dźwięk do tych z audio show przecież te cacka tyle kasy kosztowały. . ;-)
Przecież tak dużo osób się zauroczyŁo 4k które miało być takie super hiper i miażdżyć full hd... ;-)
Oj marudzisz Bipo ;)
O wyższości 4K nie ma co nawet dyskutować, ale tak jak rozmawialiśmy - Bipowe FHD daje jakość, która na dzień dzisiejszy w 100% nas satysfakcjonowała, nie ma co szukać dziury w całym i drążyć.
U Ciebie obraz jest przeza...sty i kropka :)

@Racconn, żałuj...pisaliśmy, mam nadzieję, że następnym razem delegacja będzie mocniejsza, może nawet Armani z Werfem dołączą...byli, a nic nie mówili ;)


Henry w bagażniku miał niezły zapas, na pewno by starczyło... ;-)
Uzupełnię na następny raz :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Czyli w przyszłym roku będą potrzebne 4 dni dla Audio Show:
- Hotel Sobieski
- Hotel Golden Tulip
- Stadion Narodowy
- Bipo - Dolby Atmos Reference Room

:)

Udało Ci się Lipet z tą 4 nazwą. . ;-)

Teraz Bipo stoi przed grozba ze polowa hdtv mu sie na hate zleci :p Bedzie sie bal drzwi otworzyc.

Bipo masz prawie rok na wykupienie i wyjechanie na wycieczke :)

A zapomniałem Wam powiedzieć, przechodzę tylko na stereo...:p
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kurna, chcialbym miec taki obraz...
Jeszcze nie ogladalem Hobbita, koniecznie chce go obejzec ale herezja byloby ogladac tak codowny film na moim projektorku.

Bipo jedne male pytanko/prosba.
Moglbys zrobic zdjecie swojego ekranu z bardzo bliska. Chodzi mi czy on jest gladki czy porowaty. Bo moja szmatka ma.taka dziwna strukture i nie wiem czy to przez to taka duza ziarnistosc, czy poprostu projektor 720p nie ogarnia ekranu szerokiego na 240cm.
 
Do góry