[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

mezjash

New member
kapusta7 zapewne masz rację. O ila mam coś połączyć po HDMI to żadna sztuka, cinch-cinch też nie stanowi problemu. Problem dla mnie zaczyna się przy PRE OUT i to chciałbym zobaczyć. Jak to się je. Co innego poczytać na necie co z tym można zrobić, co innego dowiedzieć się od kogoś, a co innego to zobaczyć. Mam ampli i chciałbym wiedzieć jaki mam potencjał poza HDMI i do czego mogę to wykorzystać. :)
 
Bipo i jak wrażenia po płycie demo???
Czy spełniła Twoje oczekiwania czy jednak spodziewałeś się czegoś innego???
Stronke masz z spisem treści to wydrukować i naklejki zrobić na chińskie znaczki ;)


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Bipo, czy jest problemem, byś wrzucił fotkę jak wygląda połączenie "srebrnych klocków"? Bardzo mnie ciekawi ilość kabelków oraz jak są one połączone.

Zobacz sobie u Kapusty jak sprawa wyglada, ostatnio zrobił porzadek...:blagam:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1307364-post223.html

Bali płytka spoko, mogło by być wiecej demówek z przyroda bo zarabiscie ja slychac... ;-)
Jest kilka dem co robi niesamowite wrazenie jak burza z piorunami ale tez sa co bym ich w ogóle nie nagrywał....
 
Ostatnia edycja:
Zobacz sobie u Kapusty jak sprawa wyglada, ostatnio zrobił porzadek...:blagam:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1307364-post223.html

Bali płytka spoko, mogło by być wiecej demówek z przyroda bo zarabiscie ja slychac... ;-)
Jest kilka dem co robi niesamowite wrazenie jak burza z piorunami ale tez sa co bym ich w ogóle nie nagrywał....
Słyszałem właśnie że burza i liść kapitalne wrażenie robi. Krole deszczu spadające i liście opadające wokół słuchacza.
Może głupie pytanie bo do końca tego nie rozumiem Atmos to daje nam wrażenie przestrzeni i to demo ewidentnie do tego się nadaje, a jak z DtsX czy efekt jest/będzie podobny przy identycznym podłączeniu głośników na tym demie???


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Mam ampli i chciałbym wiedzieć jaki mam potencjał poza HDMI i do czego mogę to wykorzystać. :)

Może inaczej....co byś chciał zrobić.
Jeśli chcesz wzmacniacz wykorzystać z opcją "main in" to bez problemu "pre out" wykorzystujemy avr, chcesz strefy zrobić, to też możesz za pomocą "pre out" zrobić.
Mnie ciekawi coś innego.
Nigdy tego nie będę instalować bo nie widzę potrzeby ale zastanawia mnie jedno, jeśli fronty podłączamy przez "pre out" do wmz to w avr zostają wolne terminale frontów to czy można je wykorzystać i np mieć zdublowane fronty w jednym pomieszczeniu np. Fronty podłogowe plus fronty pod sufitem.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Rafal7

Banned
I wtedy włączało się Dolby IIz lub IIx i miałeś dźwięk na frontach pod sufitem i na dwóch dodatkowych podlogowych które stały szerzej niż standardowe.
 

mezjash

New member
Patrząc na to co mogę zbudować to w jednym pomieszczeniu w przyszłości chciałbym miec klasyczne 5.1 + 2.0 = 7.1 (Atmos, albo przedni wysoki) :D, a PRE OUT chciałbym puścić na strefę drugą. I właśnie po dorwaniu się do instrukcji obsługi Marantza MM7025 już kumam jak się to robi. :)
Teraz tylko trzeba pieniążki uzbierać :)
 
Ja myślę, czy by tak centralnego nie zdublować. Jeden pod ekranem, drugi nad ekranem.
d462cc1aad9a9f6e919cd3b1cadb4c48.jpg

Czyli z terminali głośnikowych centrala kolumna1 np. pod tv a z per out centrala kolumna2 np.nad tv takie pseudo dubliwanie? Ciekawe czy przy takim podłączeniu oby dwie kolumny by działały?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Patrząc na to co mogę zbudować to w jednym pomieszczeniu w przyszłości chciałbym miec klasyczne 5.1 + 2.0 = 7.1 (Atmos, albo przedni wysoki) :D, a PRE OUT chciałbym puścić na strefę drugą. I właśnie po dorwaniu się do instrukcji obsługi Marantza MM7025 już kumam jak się to robi. :)
Teraz tylko trzeba pieniążki uzbierać :)
Troszkę nie rozumiem 5.1+2.0, czyli avr 5.1+wzm 2.0??? Ja bym wykorzystał wszystko znaczy w przyszłości niedalekiej będzie 5.1.4 ;) z czego na "pre out" fronty będą podłączone.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

RAF1977

Banned
d462cc1aad9a9f6e919cd3b1cadb4c48.jpg

Czyli z terminali głośnikowych centrala kolumna1 np. pod tv a z per out centrala kolumna2 np.nad tv takie pseudo dubliwanie? Ciekawe czy przy takim podłączeniu oby dwie kolumny by działały?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Dokładnie tak.
No pewnie że będą działać.
Tyko trzeba je dobrze zgrać.
W sumie to już wszystko do tego podłączenia posiadam, tyko chęci trzeba, żeby to założyć.
 
Dokładnie tak.
No pewnie że będą działać.
Tyko trzeba je dobrze zgrać.
W sumie to już wszystko do tego podłączenia posiadam, tyko chęci trzeba, żeby to założyć.
Hmmm....ciekawe jak zachowa się kalibracja przy takim ustawieniu. Jeśli dostanie zdublowane sygnały mikrofon to może wyciszyć mocniej centrala i klops wtedy z zamierzonego efektu.
I jak to zgrać aby grało dobrze ;)


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Ja myślę, czy by tak centralnego nie zdublować. Jeden pod ekranem, drugi nad ekranem.

Zaden procesor, ktory nie obsluguje Auro 3D 11.1 lub 13.1 tego nie zrobi. Wszystkie budzetowe, wlacznie z pre-pro Marantza wypluja tylko 10.1) .
Musisz uskladac na cos lepszego ;)
Najtansza opcja to Datasat LS10. Ten Ci "zrobi" 13.1 bez problemu.
https://www.manualslib.com/manual/1110284/Datasat-Ls10.html?page=50#manual
Dublowania glosnika centralnego w warstie gornej, tj zaopatrzenie go w sygnal przeznaczony dla innego glosnika, nia ma sensu, bo popsuje efekt, zamiast go wzbogacic. Poza tym po co? Przeciez glosniki High Left i High Right do zagraja dzwiek ktory gralby glosnik High Central, gdyby byl aktywny w systemie. Chyba ze masz sale konowa, a nie pokoj.
Wyznaje zasade wolnoc Tomku w swoim domku, ale dodawanie sygnalu ktory zniweczy efekt, czy jak w pokrewnym przykladzie, zabieranie zlacza przeznaczone na VoG, tylko po to aby podpiac drugi sub, ktory moze byc zasilany wspolnym sygnalem razem z pierwszym subem i z powodzeniem kontrolowanym dzieki odrobinie dodatkowej elektroniki, to wg mnie dzialania nie tyle co praktycznie nieuzasadnione, co desktrukcyjne.
 
Ostatnia edycja:
Do góry