[Nasze Zestawy AV] mój smart leaving room

brio11

New member
@buldoggg małe pytanko, jestem właśnie w trakcie budowania małego smart u siebie i mam pytanie i pilota. Zdecydowałeś się na broadlinka? Możesz powiedzieć dlaczego akurat ten wybór, a nie np coś z lohotech, np. harmony hub? Czy to cena czy coś więcej?
 
@buldoggg małe pytanko, jestem właśnie w trakcie budowania małego smart u siebie i mam pytanie i pilota. Zdecydowałeś się na broadlinka? Możesz powiedzieć dlaczego akurat ten wybór, a nie np coś z lohotech, np. harmony hub? Czy to cena czy coś więcej?


broadlink - to jest sam nadajnik + ew. aplikacja na telefon
logitech harmony - kompletne, droższe rozwiązanie (nie koniecznie lepsze, po prostu droższe)
 

buldoggg

Member
Bez reklam
jeżeli działa tak samo jak inne,droższe rzeczy to jaki jest sens przepłacać ?

wybrałem broadlinka bo wiedziałem że na 100% działa z alexa itp
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Co myslicie o podgrzewaczu od Xiomi do goracej wody. Zawsze jak robie cherbate to gotuje litry wody, a tu gotuje tyle ile trzeba :)


[youtube]SK2CZYQzWFw[/youtube]


Firmy pod marka xiaomi zaczynaja sie cenic juz jak zachodnie firmy :)
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Co myśle o podgrzewaczu ? Nie ma sensu dawać tyle kasy,lepiej zainwestować w automatyczny ekspres do kawy z mlynkiem spieniaczem do mleka i tam rownież możesz zrobić herbate i nalać wody tyle ile chcesz,ja polecam delonghi 22.110(u mnie w rodzinie sa 3 takie) i zero problemów kupisz za 1150 zł w porównaniu do 600 zł(w pl) za sam podgrzewacz do wody
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kup grzałkę za 5 zeta ;)

Tak jak kolega pisze, ekspres też sprawę załatwi i dobrą kawę można zrobić...


Tylko kawy zbytnio nie pijam, zara mnie niesie, cisnienie w oczech ze hej a potem zgaga.... :bober: (zona tez nie lubi kawy). W sumie ojciec tez nie a matka tylko oszukane kremowa rozpuszczalna. Wiec praktycznie nie mialbym nawet kogo ugoscic ta kawa. Tak sobie licze i wyliczam siostry, szwagry, dziadki, babcie i wychodzi na to ze tylko tesciowa pije kawe, a dla niej expresu kupiwac nie bede ::)

Te xiaomi bylo w ten weekend na Gearbescie za 340zl. Moze jak sie oferta jeszcze raz pokaze to kupie pod choinke.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To fakt, Ksiaomi ma fajną ofertę AGD.
Wage już od nich mam, w końcu porządna ze statystykami : )
Ja na ryżowar się od nich szykuje.
Szkoda tylko, że wszystko robią białe... co za trend wszędobylski.

Btw. Tylko zastanawiam się czy mój czajnik nie ma funkcji podtrzymywania temperatury.
Można ustawic dowolną temperaturę, to na pewno i widzę tam kilka dodatkowych opcji na wyświetlaczu, ale czy jest taka funkcja, nie wiem. W tym wypadku wolałbym już iść ta drogą.
Jeszcze trochę i będziemy mieć wątek kulinarny :D
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Z aplikacji ustawiasz dowolna temperature plus druga temperature jaka ulubiona.

Podtrzymywanie temp wody nie ma sensu bo rachunek za prad. Tu chodzi o zupelnie co innego. Podgrzewa ci tylko tyle wody ile potrzebujesz na herbate i robi to blyskawicznie. Chcesz cherbate biezdsz szklanke, wrzucasz listek i zalewasz woda. 30 sekund i gotowe. A tak to biezesz czajnik, wlewasz wody na oko, zazwyczaj 2 - 3 razy wiecej aby nie pic samego kamienia i czekasz minute dwie az sie woda zagotuje.


Ryzowara nie widzialem, ciekawe.


A tak nawiasem.
Xiaomi to nie producent. Xiaomi tylko lokuje produkty swoim brendem.


ps.
Ty armanig jaki masz czajnik? Bo znajac ciebie to wymysliles jakies dziwactwo.

To jest dobry czas na watek kulinarny, bedzie co pod choinke kupic.


Ja nie wiem, ktore yeelighty mam,. U mnue nic nie piszczy.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Hehehe ktoś ma żarówki yeelight v2 rgb piszcza dalej ? Lepiej ciut świeci od v1 ???
Mam obie. V2 nie piszczy, lepiej świeci i pobiera mniej prądu w spoczynku. Jakoś 0.3W vs 3W chyba (nie chce mi się szukać dokładnie).

Co do Xiaomi to bardzo lubię tę markę. Mam od nich kilka power banków (ogniwa Samsung/LG), kilkanaście żarówek RGB V2, dwa plafony (diody Osram), kilkanaście czujników różnego rodzaju, dwie centralki, Mi Boxa, paski LED, odkurzacz Roborock i dwie hulajnogi M365 (mega sprawa). Ostatnio zamówiłem automatyczny podajnik mydła :D Jak się sprawdzi to biorę drugi. Cenię Xiaomi za jakość wykonania i często dobrą cenę. Sam fakt, że korzystają z sprawdzonych rozwiązań jak diody Osram czy ogniwa od LG/Samsunga jest świetne. W dodatku całość nie zabija ceną.
 
Do góry