[Nasze Zestawy AV] mój smart leaving room

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ja dałem za LEDy od Xiaomi ~60 zł, więc bardzo dobra cena. Efekt jest zadowalający, nie ma hot spotów, a do tego bezproblemowo działają z MiHome, Yeelight i Google Home.
 

adamo_

New member
Bez reklam
Też mam broadlink i trochę urządzeń tej firmy, sceny rożne konfiguracje.
Jednak nie chce mi mówić po angielsku do urządzenia. Wolałbym po Polsku. Czy google home działa już po Polsku?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
poradziłem sobie z tymi żarówkami xiaomi bo po zmianie kolorów nie dało się wrócić do normalnego światła,musiałem zrobić osobną scenę na każdą żarówkę ustawiając normalne światło(trochę kłopotliwe bo muszę mówić inną komendę,ale działa) :)

nie ma to jak powiem teraz "movie night projector" i wyłączają mi się wszystkie światła,włącza się jedna lampka z częstotliwością 1% i zmienia mi kolor na mój wybrany,włącza mi projektor,głośniki,xboxa :)

jeden pokój mam skończony co do mojego zamysłu smart(wszystkie urządzenia elektryczne są spięte pod alexe i aplikacje) pozostały kolejne

chce dać do sypialni koleją alexe plus broadlink mini do tv plus parę żarówek(bo lampka działa mi już po apce :) )
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
poradziłem sobie z tymi żarówkami xiaomi bo po zmianie kolorów nie dało się wrócić do normalnego światła,musiałem zrobić osobną scenę na każdą żarówkę ustawiając normalne światło(trochę kłopotliwe bo muszę mówić inną komendę,ale działa) :)

nie ma to jak powiem teraz "movie night projector" i wyłączają mi się wszystkie światła,włącza się jedna lampka z częstotliwością 1% i zmienia mi kolor na mój wybrany,włącza mi projektor,głośniki,xboxa :)

jeden pokój mam skończony co do mojego zamysłu smart(wszystkie urządzenia elektryczne są spięte pod alexe i aplikacje) pozostały kolejne

chce dać do sypialni koleją alexe plus broadlink mini do tv plus parę żarówek(bo lampka działa mi już po apce :) )
Ja mimo wszystko idę w Google. Czekam na Polski język i to będzie przełom tej dziedzinie. Potrafię posługiwać się angielskim, ale sam fakt mówienia w ojczystym języku to największa zaleta. Póki co pracują u mnie 2x Google Home i ponad 50 urządzeń podłączonych do internetu :D W przyszłym miesiącu dojdzie kolejnych 10 :D
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o smart to narazie słabo. 18 żarówek Yeelight V2, 2x paski LED Yeelight, 2x plafon Xiaomi, czujniki ruchu na schodach (świetna sprawa, bo nie dotykam włączników w ogóle), 3x włącznik trzyfunkcyjny do sterowania światłami, kilka czujników temperatury i wilgotności. Zamówiłem już drugą centralkę, bo jedna obsługuje maksymalnie 30 urządzeń, a już wyczerpałem limit. Planuję dodatkowo kilka czujników ruchu do wiatrołapu, przedpokoju, czujniki zalania do łazienek, garażu, kuchni, pralni, czujniki otwarcia okien/drzwi, Do tego dzisiaj zamówię odkurzacz Xiaomi V1, bo Roomba działa na piętrze i potrzebuje drugiego na dół.

Myślę na tym "pilotem", który masz, ale nie widzę zastosowania póki co.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Centralka, w sensie, że bramka od Xiaomi v2. Dzięki temu przyciski, czujniki itd komunikują się za pomocą protokołu Zigbee do bramki, a bramka po WiFi do telefonu.
8abe13acf49d78020bb19af5427541d3.jpg
 

Przemgd

New member
A wiesz czy da radę zsynchronizowac yeelight z dowolnym tv żeby dzialalo tak jak philips hue z ambilightem? Ale nie tylko przez kodi... Albo chociaż czy można je zsynchronizowac z ambilightem Philipsa?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobra Pany, może sprecyzujmy.
1. Najtańszy możliwy sterownik RGB do taśmy led z obsługą wifi/obsługą aplikacji?
Piszę najtańszy, bo mam kilkanaście niezależnych taśm led i tyle też potrzebuje.
2. Proponowany sterownik RGB (reszta jak powyżej) + obsługa Alexy lub Google.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja kupilem przed chwila ten z funkcja RF

DC12-28V MINI WIFI RGB/RGBW kontroler taśmy kontroler Muzyki Przez Amazon Alexa Google Domu Telefon WIFI sterownik do Taśmy światła
https://s.click.aliexpress.com/e/AKfCrKZ


Ale nie chcialo mi sie czekac to wstepnie kupilem 3 sztuki z allegro. Jutro po poludniu powinienem miec i tasmy i sterownik i zasilacz to moze sprawdze jak to dziala.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Panowie, włączając się do tematu. Rozumiem że mając kilkanaście taśm w salonie, przedpokojach, sypialni itd mogę nimi sterować z apki na telefonie i włączać/wyłączać, którą chcę?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Armanig, nie wiem czy twoj na wsparcie dla alexy i Googla. I czy pracuje w chmurze.

Jest 4 pinowy na tasmy RGB ten drozszy jest 5 pinowy na RGBW

Ten moj mocniejszy troszke.


Dostalem wczoraj fuche na zrobienie oswietlenia myjni samochodowej wiec, wstepnie 35 metrow oswietlenia. :)


Pakolo tak, i dodatkowo masz wsparcie do alexy czy googlehoma. Mozesz zalaczac glosowo. Zapalac kilka jednoczesnie, tworzyc sceny itp.
 
Do góry