[Nasze Zestawy AV] mój smart leaving room

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak tylko wprowadzą oficjalnie PL język, to biorę od razu. Z tego co jest teraz, to loteria.
Tyle, że nie określili kiedy, może to być za miesiąc, a równie dobrze za 2 lata.
Sam zostaje przy Alexie, wpięta jackiem do ampli, mówię co ma zagrać, bez kombinowania, muza na skrzynkach leci. Wystarczy ; )
 

Pingwinek

Banned
U mnie Aleksandra łączy się przez bluetooth z soundplate.
Ysp 2700 nawet sama wybudza. Teraz ma to działać po wifi (alexa skill) ale soundbar i echo dot są w różnych lokalizacjach i jeszcze tego nie przetestowałem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Trzeba, ale co za problem.To tylko jeden przycisk na pilocie.
Potem już hulaj dusza. Bez wchodzenia w jakieś aplikacje, wybieranie itp., ot, mówisz zagraj to czy tamto i gra na sprzęcie. Kwestia kilku sekund od decyzji, że chcemy czegoś posłuchać.
Naturalnie można podłączyć też jakieś np. głośniki Logitecha, wrzucić to do kuchni, garażu, sypialni, ale to oczywiste. Jack to podstawa.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Trzeba, ale co za problem.To tylko jeden przycisk na pilocie.
Potem już hulaj dusza. Bez wchodzenia w jakieś aplikacje, wybieranie itp., ot, mówisz zagraj to czy tamto i gra na sprzęcie. Kwestia kilku sekund od decyzji, że chcemy czegoś posłuchać.
Naturalnie można podłączyć też jakieś np. głośniki Logitecha, wrzucić to do kuchni, garażu, sypialni, ale to oczywiste. Jack to podstawa.

Armanig no własnie,google home nie ma jacka :/ i tutaj robi się problem,ponieważ nie każde głośniki/amplituner mają bluetooth(dlatego osobiście zdecydowałem się na amazon alexe-echo dot 2)
 

buldoggg

Member
Bez reklam
dostałem dzisiaj sonoff'a sc-totalna porażka,bubel,nie polecam nikomu,a dlaczego ?

1.błędne wskazania termometru(sprawdzane ze skalibrowanym term....)
2.brak możliwości dodania do amazon alexy
3.brak możliwości dodania do alexy dlatego nie mogę sterować przez złe powietrze np klimatyzacja itp
4.duże opóźnienia pomiędzy odczytami a działaniem (ustawionym-scena)

formularz zwrotu wypełniony i jutro leci paczuszka do sprzedawcy.

pozdrawiam :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A ja wczoraj broadlinka tego co ty masz.

Marantz projektor sony jest sterowany po IR wiec lipa bo musialbym broadlinka zamocowac gdzies gdzie lapaloby oba urzadzenia.

Kolejna wtopa to brak wsparcia dla Google home assistant. Jest mozliwosc podlaczenia ale tylko "Funkcji Lamp" czyli moge ustawic jedynie funkcje ON/OFF - skopiowac ja z pilota.

Takze spakowalem i nie uzywam.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
google home nie ma pełnego wsparcia broadlinka ? w sensie zmiana kanałów,input itp ?

nie wierze że nie da się ustawić broadlinka u ciebie w pokoju w takim miejscu żeby łapał idealnie.ma ona 7 nadajnikow ir.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A to nie wiedzialem ze ma 7 nadajnikow. Widzialem jedna kontrolke czerwona z przodu i koniec. Czyli moge podwiesic do sufitu i bedzie dzialac.

Co do google assistant no niestety, chyba nie ma wsparcia. Bynajmniej po kilku filmikach na youtube z tego wynika.

ON/OFF idzie zaprogramowac - jako lampe.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Gada o swiatlach, to nie problem.
Wystarczy zamontowac Yelighty i masz ten sam efekt. Tak mam u siebie.

Mam zaprogramowane:
"ok google, turn on sex mode" i zalacza sis odpowiednie oswietlenie hahah
 

buldoggg

Member
Bez reklam
A to nie wiedzialem ze ma 7 nadajnikow. Widzialem jedna kontrolke czerwona z przodu i koniec. Czyli moge podwiesic do sufitu i bedzie dzialac.

Co do google assistant no niestety, chyba nie ma wsparcia. Bynajmniej po kilku filmikach na youtube z tego wynika.

ON/OFF idzie zaprogramowac - jako lampe.

ma 7 nadajników ir (zobacz filmiki na YT jak rozbieraja broadlinka rm pro/pro+)

u mnie łapie wszystko z jednego punktu(pod tv umieściłem broadlinka)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgadza się, nie będę się spierał, ale fajna salka i jak ktoś potrzebuje "tylko tyle", to jest ok.
Ja się szykuje na coś grubszego, ale tymczasem muszę zapoznać bliżej temat, a im więcej wiem, tym bardziej mi się nie chce.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
[youtube]V3Io3DF-nvk[/youtube]

Tak dzialaja yeelighty, ostatnio widzialem ze xiaomi ma w sprzedazy paski ledowe ze sterownikien jak kd yeeligjta. Wiec mozna sobie zrobic podswietlenie liniowe.

Ciekawe jest to ze ze wlaczyl mi sie tez "inteligentny" telefon. Nie wiem czy dodali to do androida niedawno czy wlaczyli sie to odkad mam google assistant.

Na haslo "ok google" wlacza sie mikrofon w telefonie. Moge wlaczyc latarke, wifi, gps czy zadzwonic do kogokolwiek. Dodatkowo jak telefon jest w zasiegu wifi to mowiac do telefonu moge sterowac np. oswietleniem w pokoju tzn. tak samo jakbym gadal do home assistant.
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
[youtube]V3Io3DF-nvk[/youtube]

Tak dzialaja yeelighty, ostatnio widzialem ze xiaomi ma w sprzedazy paski ledowe ze sterownikien jak kd yeeligjta. Wiec mozna sobie zrobic podswietlenie liniowe.

Ciekawe jest to ze ze wlaczyl mi sie tez "inteligentny" telefon. Nie wiem czy dodali to do androida niedawno czy wlaczyli sie to odkad mam google assistant.

Na haslo "ok google" wlacza sie mikrofon w telefonie. Moge wlaczyc latarke, wifi, gps czy zadzwonic do kogokolwiek. Dodatkowo jak telefon jest w zasiegu wifi to mowiac do telefonu moge sterowac np. oswietleniem w pokoju tzn. tak samo jakbym gadal do home assistant.


fajnie działają yeelighty,powiedź mi jakie one mają wymiary ? bez gwintu i szerokość(najszerszą)
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
[youtube]V3Io3DF-nvk[/youtube]

Tak dzialaja yeelighty, ostatnio widzialem ze xiaomi ma w sprzedazy paski ledowe ze sterownikien jak kd yeeligjta. Wiec mozna sobie zrobic podswietlenie liniowe.

Ciekawe jest to ze ze wlaczyl mi sie tez "inteligentny" telefon. Nie wiem czy dodali to do androida niedawno czy wlaczyli sie to odkad mam google assistant.

Na haslo "ok google" wlacza sie mikrofon w telefonie. Moge wlaczyc latarke, wifi, gps czy zadzwonic do kogokolwiek. Dodatkowo jak telefon jest w zasiegu wifi to mowiac do telefonu moge sterowac np. oswietleniem w pokoju tzn. tak samo jakbym gadal do home assistant.
Mam już 4 opakowania tych pasków, ale jeszcze ich nie montowałem (jakościowo konkret). Żarówek V2 mam 20 sztuk.
3ba460d64c02e4725ab25f0abe1a8e4d.jpg
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Zgadza się, nie będę się spierał, ale fajna salka i jak ktoś potrzebuje "tylko tyle", to jest ok.
Ja się szykuje na coś grubszego, ale tymczasem muszę zapoznać bliżej temat, a im więcej wiem, tym bardziej mi się nie chce.

Taa. Tobie jest łatwo. ;-) A ja niż więcej czytam ten temat, tym bardziej jestem zaniepokojony poziomem swego intelektu. Tutaj sypią takimi terminami, nazwami i funkcjami ,że ocho-ho.;-)
Jedno zrozumiałem. Żarówki, smartfony, odkurzaczy, piloty i sedesy, teraz można włączać i wyłączać nie podnosząc z fotela.:D
 
Do góry