Metal Gear Solid 4

Mefju

New member
Mam taką samą opinie na temat tej gry - wszyscy tak ją chwalili że ją się przeżywa itp. :p no i dorwałem się do niej , przeszedłem do walki z vampem i już mi się nie chce w nią grać jakoś w ogóle , nie byłem nią zachwycony ani razu chyba wpajałem sobie do głowy że to super gra :hmm:, też przygody Drake'a bardziej mi się podobały chociaż gra , krótka to na prawdę super.

@Arsenal

Skoro mówisz że MGS3 jest taki super , to chyba przez przypadek ps2 kumpla znajdzie się u mnie w domu razem z MGS3 :cool:.Pozdrawiam.


MGS4- gra jak i grafika nie zbyt rozwalająca , grafika w porządku ale spodziewałem się czegoś więcej po grze , nie wiem może nie umiem docenić dobrej gry? może nadaje się tylko do gierek z gameboya?:> (żart oczywiście :p) moja ocena tej częsci 8/10
 
Ostatnia edycja:

Ogr

New member
Bez reklam
Panowie a ja sie bałem ze jestem stary ,chory czy co :mrgreen: Idealnie podkresliliscie to co ja czuje normalnie zmuszam sie do grania ,takiej jazdy jeszcze nie miałem .Wiadomo pogoda fajna ,nie do gier ,moze dwa ostatnie akty zostawie na zime heheh nie bo kupe fajnych gier wyjdzie .Moze jest ktos chętny przejsc ta gre omijajac wszystkie filmy zobaczymy ile to zajmie :D
To jest dla mnie najwieksze rozczarowanie w tym roku :( :( :(
Dołacze artykuł o grywalnosci;)
http://technologie.gazeta.pl/techno...olid_4__Jeszcze_nigdy_zadna_gra_nie_byla.html
 

dienekes' shade

New member
Heh, Ogrze, ja tak miałem z GTA IV. IMO, to (poza HAZE) porażka roku. Grę oddam serdecznemu kumplowi, jemu się podoba.

Wracając do MGS' a 4, dla mnie bomba, choć, niestety, nie mam porównania z wcześniejszymi częściami - nie grałem w nie.

Niektóre filmiki mi się dłużą fakt, ale do kilku z nich chciałbym mieć ciągły dostęp z poziomu menu (jak np. w Uncharted). Faktycznie, często mówiłem sobie (przy drugim podejściu do gry, bo pierwsze pochłonęło mnie bez reszty), "Hej, chcę teraz pograć!" :mrgreen:

Teraz kończę grę po raz drugi, pomijając nudne cut scenki, zobaczę ile wówczas mi to zajmie. Dam znać na forum. W tej grze podoba mi się min. to, że można ją ukończyć na parę sposobów. Obecnie celem jest 0 killsów, 0 alertów, 0 kontynuacji i parę giwer, w tym Sun Gun' a.

Ponad wszelką wątpliwość - de gustibus non disputandum est.

Pozdrawiam
 

Ogr

New member
Bez reklam
Oczywiscie gusta sa rózne ,mi niestety MGS4 nie siadł sam się dziwie ze tak bardzo:( Wolałbym zeby zrobili z tego film:D Było by co ogladac .
W porównaniu do MGS to Uncharted podobał mi sie bardzo !
Mysle kolejne miesiace będa pełne niespodzianek i napewno MGS4 nawet z takimi notami nie zostanie okrzyknięty grą roku ,tak myślę :rolleyes:
 

dienekes' shade

New member
Ponoć rozważają rozpoczęcie produkcji filmu..Plotki, ploteczki ;)

Na mnie, gra wywarła ogromne (pozytywne) wrażenie. Faktem jest, że do łatwych (w odbiorze) nie należy i niektórych graczy, bez urazy, poprostu, przerosła. Sam styl gry, tak daleki od bezmyślnego ostrzału na oślep też może nie podpasować, zwłaszcza małolatom (nie mam na myśli Ciebie, Ogrze). Mi osobiście planowanie każdego ruchu, akcja typu "stealth" bardzo przypadła do gustu :eek:k:Masa ukrytych patentów...Eh, gdyby nie spojlery, opisałbym co nie co :p Słowem: bogactwo.

Jestem wielkim fanem Uncharted, właśnie robię 3 podejście (mój pierwszy Trophy Run), ale MGS 4 oferuje o wiele, wiele więcej, na każdym polu. Nie chcę mówić, która gra jest lepsza, to każdy powie sobie sam. Należy jednak pamiętać, że to zupełnie inne produkcje, a łączy je jedynie tryb trzecioosobowy i wyłączność platformy.

Uważam, że każdy posiadacz ps3 winien przejść grę choć raz, wyłącznie wtedy, uzyskując pełny obraz, będzie mógł wydać sprawiedliwy werdykt. Wam się nie podoba, ja to szanuję :)
 

Ogr

New member
Bez reklam
Ja MGS4 przechodze z ta sama bronia :mrgreen: Nie widze róznicy w moim stylu czy kupie lepsza czy nie wszystko jest tak proste ze głowa boli wystarczy znac jezyk ,w moim przypadku zona nauczyciel Anglika pomaga:mrgreen: Wszystko jest jak na patelni , swietne maszyny bojowe na filmach sa nie pokonania a widzac starego, rzygajacego snake nagle miekna i sa proste do przejscia:hmm: Broni sporo lecz jakos nie mam ochoty jej zmieniac a robocik wspomagajacy swietny lecz uzywam go z nudów heh Najbardziej podobała mi sie śmiejąca ośmiornica ,fajna lasia;)
 

dienekes' shade

New member
Na jakim poziomie trudności grasz? Próbujesz przejść niezauważonym? Bez zabijania? Bez kontynuacji? Nie żeby był to specjalny wyczyn, ale patelnią bym tego nie nazwał, hehe. Choć w grze, skoro o kuchennym sprzecie mowa, jest mega mikrofala :p

Jakie maszyny miękną po oddaniu paru bełtów i są proste do przejścia? Nie zanotowałem tego :eek:

Broni jest masa, a każda ma swoje wady i zalety. Naturalnie, każdy prędzej, czy później dobierze swój ulubiony zestaw i będzie się tego trzymał do końca gry, tak jest w każdej innej produkcji, czyż nie? :cool:

Z ośmiornicą, próbowałeś łóżka? :D:D:D
 

Ogr

New member
Bez reklam
Tak prawie ,szkoda było mi rozwalic ta lasie:mrgreen: W sumie żle sie wyraziłem wszytkie boskie maszynki typu pani osmiornica ,wolf itp roboty na kurzych łapach hehe nie pamiętam jak sie zwały :mrgreen: Np jadac z czarnym bratem wozem bojowym za sterem działka kury zachowywały sie strasznie anemicznie a na filmach cZadu dawały i tak ze wszystkim .myle sie???Uaktywnia sie jeszcze jakis poziom wiecej jak hard?
 
Ostatnia edycja:

dienekes' shade

New member
Rozwalić? Nie tędy droga ;) Dupeczki trzeba usypiać, zresztą jej mechaniczne formy też... A po co? tu widać rzeczone bogactwo :cool: Cholera, jak tu pisać bez...spojlera? :p

Otwarta konfrontacja w Wilkiem kończy się marnie, z każdym z bossów zresztą też. Gekko nie są wcale takie miękkie, zwłaszcza na targu. Może jesteś świetnym graczem i powinieneś zasiąść do Extreme Boss Hard, czy jakoś tak (max. poziom trudności). Gram na Big Boss Hard, czyli o oczko niżej. Jest trudno, ale gra na tym poziomie daje satysfakcję, pod warunkiem, że nie idzie się na łatwiznę (ztj. Rambo styleeee). Zwłaszcza zachowanie 0 alarmów nie należy do najłatwiejszych. Na "debila" gra jest faktycznie nudna i prosta :D
 

Ogr

New member
Bez reklam
Hm ja niestety rozwaliłem wszystko :mrgreen: dupeczki sie przytulały dostały kulke zona zazdrosna ITP HEHEHEH JAKIE KORZYSCI Z USPIENIA LASEK?
 

neospiderman

New member
Za usypianie Bossów w formie bestii dostaje się figurki [za komplet specjalną broń], natomiast za usypianie ich w formie pięknych facepaint.
Chyba jakoś tak z tego co pamiętam.
 

dienekes' shade

New member
Jest tak, jak wyłożył neospiderman. Poprzez stamina kill Bestii (plus Żab przy pierwszym kontakcie, po spotkaniu z Meryl) dostajesz w sumie 5 figurek: Żaby, Ośmiornicy, Kruka, Wilka i Modliszki, które w sumie dadzą Ci Sun Gun' a - potężną broń wykorzystującą moc, a jakże, Słońca :cool: Za stamina kill Pięknych otrzymujesz Face Cammo każdej z nich. Można w ten sposób zmylić żołnierzy - udając dupeczkę, hehe.

Masz aparat? Jeśli tak, uciekaj przed bossami w kobiecej postaci - po pewnym czasie każda z nich zapoda Ci sesję foto. Będą ubrane, ale przyjmą apetyczne pozy. I tu uwaga, po upływie czasu, Piękne umierają i zgon liczy się jak kulka w potylicę, a nie stamina kill.

Później każdą z tych fotek będziesz mógł importować do .jpg' a, w dowolnym celu, hehe :p Jak pisałem, bogactwo...

Ps. Lalki są w konkretnych miejscach i jesli nie zbierze się ich za wczasu, przepadną.
 

mataman

New member
Bez reklam
Masta_J napisał:


Tak właśnie o to mi chodziło. I wszystko jasne dienekes' shade. Nie chce tutaj w żadnym wypadku umniejszać twoich doznań ale...

Mechanika gry nie zmieniła sie od jedynki, a scenariusz był bardzo dobry w każdej części. Zakończenie lepsze było w trójce. Więc dla osoby która grała we wszystkie części (jak ja) przechodzenie czwórki po raz kolejny jest już po prostu nudne. Jedynkę np. przechodziłem z 5 razy a akcji z psycho mantisem nic nie pobije :)
 

Peek

New member
Bez reklam
mataman napisał:
Jedynkę np. przechodziłem z 5 razy a akcji z psycho mantisem nic nie pobije :)

Ja też grałem we wszystkie części i mi najbardziej podobała sie jedynka. Pojedynki z takimi bossami jak: Revolver Ocelot, Cyborg Ninja, Vulcan Raven, Sniper Wolf, PSYCHO MANTIS noi wreszcie z Rexem to klasyka gier video;)
 

Siege

New member
Witam.

Metal Gear Solid The Twin Snakes przechodzilem na gacku juz 3 razy i nie mam dosc.Metal Gear Solid 2: Substance na xboxa narazie skonczylem raz i teraz biore sie za Metal Gear Solid 3 Subsistence na ps2.W mgs4 zamierzam zagrac jak skoncze Mgs3 conajmniej 2 razy.Fabula jest poprostu mistrzostwo swiata :)
 

dienekes' shade

New member
Jestem świadom, że gracze, którzy przeszli wszystkie częsci serii, poprzedzające Guns of the Patriots, skorzystają/ zrozumieją najwięcej. Jak już pisałem pare razy, to mój pierwszy MGS, zatem mogłem go jedynie ocenić w oderwaniu od "rodziny", a jako taki, przypadł mi do gustu.
 

arsenal

Moderator
VIP
Więc zagraj we wszystkie poprzednie części MGS( zwłaszcza w 1 i 3 część) a będziesz miał pełny obraz tego co stworzył Kojima. No i dowiesz się w końcu dlaczego MGS4 nie jest tak cudowny jak go malują.
MGS3 nadal nie pobity.
 

dienekes' shade

New member
Wątpię abym dokonał takiej podróży w czasie, ale dziękuję za radę.

Za nic mam hype, grę oceniam wg. własnych kryteriów. Dlatego literalnie pozbyłem się GTA IV. W przypadku MGS 4, akurat, mój odbiór gry jest tożsamy z większością serisów www - 10/10. Dalsze wałkowanie tego zagadnienia jest bezcelowe.

Zauważam wady/ błędy w GOTP i prawdopodobnym jest, iż mając za sobą poprzednie odsłony, ocenibym grę inaczej.
 
Do góry