Metal Gear Solid 4

Bambolo82

Banned
W MGS1 i MGS2 podobało mi się długie ględzenie przez Codec z wieloma postaciami.

W MGS4, mimo ze jest wydany na Bluray, są tylko 2 postacie osiągalne stale przez Codec i do tego nawijają one krótko i do rzeczy np. dają wskazówki jak pokonać kolejnego Bossa lub jak się w danej chwili zachowywać, gdzie zmierzać itd.

Otacon czasem, jak go zagadamy na Codec, wspomina stare przygody i potyczki Snake'a z poprzednich części komputowej sagi MGS. No ale to troche mało i troche tesknię za 10 minutowymi monologami z MGS1.
 

dienekes' shade

New member
Chcesz rady? Znajdziesz ją, po raz kolejny, 5 (słownie pięć) postów wyżej (licząc z Twoim).

Umysłowa impotencja, jak rany...:rolleyes:

Poważnie, ile razy można "liczyć na drapane"? Wytęż człowieku mózgownicę - wszystko, czego potrzebujesz jest w grze.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
matiashek napisał:
Ma ktoś save albo może dac jakąs rade jak pokonać Screaming Mantis

Codec prawdę Ci powie, także to jak pokonać Screaming Mantis. Odstrzel i zabierz jej zabawki i pozamiatane. Naprawdę trzeba Ciebie za rączkę prowadzić....
 

Bambolo82

Banned
Mam chyba jakiś dziwny egzemplarz MGS4.

Otóż nie mam pierwszego briefingu (cut-scenki) przed I aktem, zaraz po tym jak Otacon i Colonel Cambell przylatują po Snake'a śmigłowcem na cmentarzu. Widzę tylko jak przylatują po Snake'a na cmentarz, potem scenkę gotowanych jajek przez Sunny która nuci serię liczb i akcja natychmiast bezpośrednio przenosi się do pierwszej misji Snake'a na Bliskim Wschodzie.

Przeglądałem cutscenki z MGS4 na youtube.com, żeby upewnic się i ewidentnie przed pierwszym aktem, zanim akcja przeniesie się na Bliski Wschód, jest cut-scenka briefing'u na pokładzie samolotu, gdzie Colonel Cambell namawia przez kilkanaście minut Snake'a do udziału w misji.

Czy ktoś was wie co może być nie tak z moim egzemplarzem gry??? Czy wy macie briefing przed pierwszym aktem I (na Bliskim Wschodzie)??? Czy macie tam coś więcej ponad kilkuminutową scenę na cmentarzu, no i przyrządzanych jajek na patelni)???

Szperałem po sieci, znalazłem jedną wypowiedź na amerykańskim forum, gdzie ktoś też się skarży na brak tej cutscenki. Wydaję mi sie to dziwne i nie chcę mi się wierzyć że Konami mogło wypuścić na rynek jakąś felerną wersję gry.
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Po tym jak Otacon i Campbell przylatuje helikopterem powinien byc filmik jak snake zakapturzony jedzie ciezarówką z irańską milicją. Sa też napisy typu "Solid Snake - David Hayter".

Nawet jesli to jakis niekompletny egzemplarz, to w sumie tylko to, wiec na grze tego nie odczujesz, ale tez jestem zdania ze gra za blisko 200zł powinna spiewa i tańczyc.
 

mrtwister

New member
każdy problem mieć może....

Oczywiście miałem także problem z zabiciem vampa i mantiski. Co do tego pierwszego, to wpadłem na sposób, ale jakoś przez dwie,trzy minuty nie mogłem go trafić strzykawką i stwierdziłem, że nie o to chodzi. Sprawdziłem w necie solucje. I okazało się, że miałem rację.

Mantiskę nawalałem przez 20 minut bez skutku wydając majątek DP na amunicję. Jakoś przypadkiem mi się trafiło w szmacianą lalkę i przypadkiem ją podniosłem. Takie życie.

Gra ogólnie to długi i naprawdę wciągający film. Pierwsza moja z serii MGS, zakochałem się, podobnie jak w falloucie (mimo że to trochę inny typ gry).

Multiplayer ciekawy, ale mam drobny problem z rozwojem postaci (obecnie nowy patch zmienia zasady, i broń zajmuje dwa skill sloty), mimo tego ciągle pozostaję na levelu 2. Po czasie trochę multiplayer mnie znużył (ciąglę miłuję mohaa i po tej grze w multi mi pozostał sentyment).

Uważam, iż single w MGS4 to jest to, co w tej grze jest istotą!
 

Szczupaczek

New member
Jakoś nie trawię MGS4 ...gram jakby na siłę i z tego co widzę to nie tylko ja tak podchodzę do tej gry...Pierwszy MGS podobał mi się bardzo, w 2 pograłem trochę później pograłem w 3 i też była ok. Jak sobie przypomne to sterowanie nie zmieniło sie od czasów MGS 1 i jest strasznie archaiczne. Ogólnie rozgrywka w tej grze jest jakas z innej epoki. To tak jak w prozie Gombrowicza (Dlaczego Słowacki wzbudza w nas zachwyt i miłość? (...) Dlatego, panowie, że Słowacki wielkim poetą był!)
Jednak mnie MGS 4 nie zachwyca (Gałkiewicza miał zachwycac Słowacki i wszyscy mu wmawiali że zachwyca )
 

Bambolo82

Banned
Dla mnie wszystkie 4 części MGS dały masę frajdy i emocji. Kocham tą sagę.

W moim odczuciu MGS4 nie dorównuje klasą i grywalnością MGS1 oraz MGS3, ale nadal to bardzo dobra gra. Od strony technicznej to chyba jedyny prawdziwy do tej pory "next-gen" na rynku (no, może jeszcze GT5). Kilka rzeczy zwyczajnie bym w niej zmienił:
1) zlikwidował bym podział na akty, które polegają na "przerzucaniu" bohatera z kontynentu na kontynent (trochę to sztuczne i przeryżerysowane; trochę oswoimy się ze słoneczną dżunglą w Ameryce Płd. i spodoba nam się, a tu już kończy się akt i przerzucają nas do dżdżystej Europy Środkowej - czyżby Kraków???)
2) zwiększyłbym poziom trudności, zwłaszcza walki z bossami (w MGS1 męczyłem się dniami z każdym bosem i to było fajne; jeżeli skradanie nam nie wyszło i wszczęliśmy alarm to w MGS1 było praktycznie po Nas; w MGS4 Snake nosi przesadnie potężny arsenał, a w MGS1 liczyło się każdą kulę...)
3) Dlaczego tak ograniczyli gadki na codec'u skoro gra wyszła na bluray, a "gadka-szmatka" była znakiem rozpoznawczym serii (przez całą grę można "wykręcić" do zaledwie dwóch postaci, które są mało gadatliwe)?!?!?
 
Do góry