Metal Gear Solid 4

dienekes' shade

New member
Zauważyłem tę tendencję odkąd zacząłem przygodę z PS3 (początek grudnia 2007 r.). Gry "na dzień dobry" oferowane są w przystępnych cenach, bo polscy sprzedawcy w końcu pojeli, że w ten sposób sprzeadadzą więcej sztuk i jednocześnie, więcej zarobią. Brawo dla nich:eek:k:Tym bardziej, że wielkie tytuły tuż, tuż po premierze można nabyć za dobrą cenę.

W krajach europy zachodniej i tak jest taniej, ale powoli i u nas ceny zaczynają kształtować się całkiem sensownie.
 

brx

New member
Ceny się wyrównują, bo powoli przygotowują nas do strefy euro w 2011r. Jeszcze tylko stosunek płacy do cen wyrównać z zachodnią częścią unii i mamy prawdziwą Europę.
 

dienekes' shade

New member
Faktem jest, że gro gier sprzedawanych na allegro pochodzi min. z Wysp, a tam zarówno gry na PS3, jak i filmy na BD, są znacznie tańsze niż "oficjalnie" w Polsce. Stąd, prywatni importerzy mogą pozwolić sobie na sprzedaż za ceny niższe niż polskie-sklepowe, a jednocześnie, zarabiać na całej imprezie :)

Efekt? Wszyscy jesteśmy zadowoleni :D

Z wyrównaniem cen nie ma to nic wspólnego. To wolny rynek i konkurencja zaczyna robić porządek w tym socjalistycznym kurw*dole :eek:k:Oby tak dalej, oby tak dalej...
 

whiteghost

New member
Jedyne o czym można marzyć to spadek Euro, przynajmniej do poziomu dolara :D Wtedy nówki, przynajmniej przez internet, po 120-130 zł byłyby normą.
 

brx

New member
dienekes' shade napisał:
Z wyrównaniem cen nie ma to nic wspólnego. To wolny rynek i konkurencja zaczyna robić porządek w tym socjalistycznym kurw*dole :eek:k:Oby tak dalej, oby tak dalej...
Pozwolę się nie zgodzić :D Jeżeli drożeją produkty podstawowego zapotrzebowania (żywność), a dobra "luksusowe" (elektronika, itp.) pozostają na tym samym poziomie, to wydają się relatywnie tańsze :grin:
Oczywiście konkurencja też robi swoje.

Sorry za off-topa.
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
Więc tak Panie i Panowie. Koledzy Mefju i Dienekes' Shade odpoczną sobie troszkę od forum za te niemal dwie strony zapisane pierdołami. Reszcie polecam skupić się na temacie czyli MGS4.
Gra ma osiem i pół moim skromnym zdaniem. MGS3 był lepszy.
 

Peek

New member
Bez reklam
Panowie mam do was pytanie. Chociaż grałem w pierwszą i gram w 4 cześć metala (czytałem opisy fabuły czesci 2 i 3, bo nie kupiłem PS2) i chociaż mój angielski jest średni to za nic nie moge zrozumieć zaawansowanego słownictwa technicznego. Przeszedłem 1 akt, ale nic nie zrozumiałem z mission briefing i innych scenek. Kiedy na ekranie jest rozmowa przez codec z otaconem to jestem zielony całkowicie. Możecie mi jakoś pomóc?
 

coobraa

New member
ej czy u Was też jest takie dziwny efekt z krawędziami kiedy w MGS podczas celowania z perspektywy FPP najedziecie bronia na jasne niebo i zaczniecie przesuwac na boki to za bronia pojawiaja sie takie jakby 3 krawędzie?

czy to jest to slynne smuzenie?
mam 32'Sony W4000 i nie spodziewalem sie smuzenia, szczegolnie ze jakas bardzo dynamiczna scena to nie jest...
 

Peek

New member
Bez reklam
To chyba aliasing czyli takie jakby ząbkowanie na ostrych krawędziach różnych brył. Gry na konsole tej generacji maja słaby anty-aliasing, ale to powinno się zmienic w najblizszych latach. Aliasingu doznasz mniejszego lub wiekszego w kazdej grze na kazda platforme.

A co do smużenia to ja miałem kiedyś monitor LCD z czasem odświeżania 25ms i zadnego smuzenia nie było więc na pewno nie jest to smużenie.
 

coobraa

New member
wiesz co ząkowanie to chyba nie jest. za bronią zostaja 3 linie z krawedziami. dzieje sie to tylko w momencie kiedy przesuwam bron.
 

coobraa

New member
zauwazylem ze najlepiej widac to zjawisko uzywajac broni M4 custom. tylko oczywiscie bez weapon sight, scope itp zamontowanego na broni.
najpierw w trybie celowania FPP patrzymy maksymalnie pionowo w niebo (musi byc jasne), a nastepnie walimy prawa galką sixaxisa w dół. wszystkie górne krawędzie broni oraz muszka zostawiają za sobą smugę krawędzi.
 

Peek

New member
Bez reklam
Zdaje się że jest to w dziale settings chyba display musisz odhaczyć 1080i i automatycznie przejdzie na 720p.
 
Do góry