[Nasze Zestawy AV] Małe kameralne KD

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Bez ściemy, od początku podoba mi się Twoje podejście do tematu, lubię samodzielne pomysły i tym bardziej wykonania. Jesteś kolejną osobą z dedykowaną salką, a ja z niecierpliwością czekam na efekt finalny! :)
Co robisz w końcu z tym centralem? Decydujesz się na wpuścić w podest? Pytam, bo na ostatniej fotce widzę podpórkę na środku, więc chyba centrala już tam nie wsadzisz? Chyba, że ten "filarek" jest mobilny?
 
Ostatnia edycja:

Conkord

New member
Centrala stawiam na podeście na jakiejś podstawce. Dziura po głośniku pozostaje bo powstał trochę inny problem. Grzejnik zbudowałem szczelnie ok 2 cm dookoła. Na wprost po całej długości otworu pod głośnik nie ma wełny. I powstał mały problem bo grzejnik nie wymusza teraz cyrkulacji powietrza poprzez zabudowanie go dołem. I chcąc niechcąc zrobił się taki kanał do zasysania powietrza z pomieszczenia. Jak przyłożyłem płomień z zapalniczki to widać że jest kurde cug powietrza. No fizyki nie oszuka. Dlatego dziura będzie zamaskowana kratką lub jakimś materiałem przewiewnym. Niby pierdoła a jednak. Grzejnik "dusił" by się trochę.
 

DrWredman

Active member
Conkord
Twoja SUPER Salka duża nie jest, a kanapa pod ścianą, więc wystarczą dwa sufitowe. Może zrobimy deal z moimi sufitowymi Cantonami, bo pewnie też je wymienię na Klipsche ;)

Ale najpierw muszę zmierzyć czy nowe się zmieszczą na głębokość.
 

Conkord

New member
Conkord
Twoja SUPER Salka duża nie jest, a kanapa pod ścianą, więc wystarczą dwa sufitowe. Może zrobimy deal z moimi sufitowymi Cantonami, bo pewnie też je wymienię na Klipsche ;)

Ale najpierw muszę zmierzyć czy nowe się zmieszczą na głębokość.

Jestem właśnie na etapie rozważań głośników pod atmos. To co piszesz właśnie utwierdza mnie w przekonaniu, żeby zainstalować samodzielne kolumny a nie głośniki instalacyjne bo w przypadku zmiany na inne mamy już ustalone warunki brzegowe które mogą nas ograniczać. A tak to kolumny ściągasz i wieszasz nowe. Z drugiej strony takie schowane w suficie ładnie wyglądają niż klocki nad głową. Muszę to przemyśleć. Ta maskownica białych głośników to metal czy plastik bo musiałbym je ewentualnie przemalować.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jak u Klipscha z maskownicami - jeszcze nie wymieniałem, ale u mnie w obecnych MA w sufitowych maskownice to metal, podejrzewam, że u większości tak jest.
Możesz też prysnąć plastidipem na czarno, a potem zdjąć przed sprzedażą kolor.
Jakie będziesz kupował skrzynki do kina?
 

DrWredman

Active member
Jestem właśnie na etapie rozważań głośników pod atmos. To co piszesz właśnie utwierdza mnie w przekonaniu, żeby zainstalować samodzielne kolumny a nie głośniki instalacyjne bo w przypadku zmiany na inne mamy już ustalone warunki brzegowe które mogą nas ograniczać. A tak to kolumny ściągasz i wieszasz nowe. Z drugiej strony takie schowane w suficie ładnie wyglądają niż klocki nad głową. Muszę to przemyśleć. Ta maskownica białych głośników to metal czy plastik bo musiałbym je ewentualnie przemalować.

Maskownica jest metalowa.

Do niczego nie namawiam, aczkolwiek sprawdziłem otwory montażowe i Canton ma 20,5 mm, a Klipsch 21.08 mm, więc żadna różnica.
Z tym, że Canton ma głębokość montażową 8,5 mm a Klipsch 13 mm. Zapas zostawiłem bo skrzynka chyba miała 12 cm. Dochodzi jeszcze grubość frontu głośnika plus płyta GK, więc raczej powinny się zmieścić :)

Skoro robisz salkę, to ja bym schował te głośniki w sufit, ale możesz pomyśleć nad wymienialnym frontem w stylu kasetonu, tak abyś mógł zamontować różne głośniki o różnych głębokościach i średnicach. Skrzynki na suficie tylko u Bipo ładnie wyglądają. :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To i w MA pierścienie są z tworzywa w takim razie, skoro już tacy drobiazgowi jesteście ;) To tworzywo chroni na obrzeżach metalową siatkę.
 

Conkord

New member
Niestety ten model nie ma lens shifta, nie ten przedział cenowy projektorów...;-(
BenQ 1080st posiada jedynie możliwość przybliżenia i oddalenia obrazu oraz korekcję trapezową.;-)

Jeszcze powracam w kwestii Benq W1080 ST o którym rozmawialiśmy.
Jednak Koledzy są w błędzie taka funkcja istnieje w tym projektorze

Przesunięcie - Lens Shift - Położenia Obiektywu dla Większej Elastyczności Przesunięcie obiektywu zapewnia dodatkową elastyczność, przezwyciężając wszelkie drobne nieścisłości podczas instalacji projektora. Wszystko co musisz zrobić, to ustawić przełącznik umieszczony obok obiektywu do przesunięcia wyświetlanego obrazu o 110% -130%. Z tą pomocną funkcją, nigdy nie będziesz musiał martwić się o ustawianie projektora nie w tym miejscu, jaki daje odrazu perfekcyjny obraz.
 

Conkord

New member
W ramach relaksu po całym tygodniu zrobiłem sobie dziś uchwyt na projektor

imagur

take a screenshot

Wentylacja z przemalowanych na czarno wywietrzaków drzwiowych, fajnie wyciszył się projektor praktycznie go nie słychać. Z racji tego, że wyrzut powietrza jest z przodu zamknąłem tył obudowy. Temperatura nieznacznie się podniosła w stosunku do nie obudowanego ale wentylatory nie zwiększają obrotów czyli mieści się ona w zakresie pracy. Przez sufit w tej grubej nóżce przeciągnąłem kable. Dodatkowo schowałem w niej rurę fi 80 bo nie wiem czy nie zamknę całkiem z przodu obudowy a na poddaszu nie zainstaluję wentylatorka wyciągowego. Muszę popróbować co z tego wyjdzie. Wtedy projektora nie będzie słychać.
 

DrWredman

Active member
Mysle że powinieneś zaprosić okolicznych kolegów z forum na otwarcie salki. Każdy przyniesie jakiś film z załącznikiem i wtedy będzie się działo ;)
 
Do góry