[Nasze Zestawy AV] Małe kameralne KD

bubafat

Active member
Bez reklam
To juz nie zaczyna wygladac, ale tam juz mozna robic seanse. Brawo!
Mozesz udeostepnic jakis namiar na ten filc. Gdzie to mozna kupic?
 

Conkord

New member
Kupiłem na All...wpisz filc samoprzylepny 900g/m2 (skrzynia-skarbów tak się nazywają). Jak potrzebujesz więcej to pisz do nich na @ bo rabat można dostać. Ja kupiłem po 30 zł/m2 zamiast 35. Zdecydowanie odradzam kupowanie gramatury niższej niż 900. Ja kawałek kupiłem i obiłem uchwyt na projektor i przy obklejaniu strasznie się zmechacił. Ten 900 jest zbity ale i co za tym idzie na narożnikach trudniej się go wykłada. Niewątpliwą zaletą jest to że ma fajny głęboki czarny kolor. Sufit który wydawał mi się strasznie czarny przy tym filcu jest jak wypłowiała szmata.:)
 

pacmanx

New member
Rewelacyjny pomysł z tym filcem :) po prawo czarny matowy flugger. Przykleiłem na suficie - wygląda super.

fdf10989f48c256bb10addcda03a292d_orig.jpg
 

Conkord

New member
Ostatnie szlify. Zaszczytne miejsce na ścianie przeznaczyłem na ważnego gościa. Nie może być nikt inny:):). Jeszcze wykładzina i zaczynam nadrabiać zaległości filmowe. Obkleiłem drzwi tym filcem. Wygłuszenie jakie otrzymały nawet mnie zaskoczyło. Szczelinę z szybą zasłoniłem piramidkami z gąbki. Zdjęcia nie oddają czerni jaka panuje w pomieszczeniu ale mogę zapewnić że nora się zrobiła straszna i o to chodziło. W dzień jest dobrze ale wieczorem jak odbicia od ścian praktycznie nie istnieją to klimat wyborny.

free screen capture
screen cap
image uploading
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ach te dedykowane pomieszczenia... :) dobra robota.
Napisz coś więcej odnośnie wygłuszenie tych drzwi przed I po procesie.. :)
Jak zrobiłeś ta szczelinę pomiędzy dolna krawędzią drzwi a podłoga. Czy filc przykleiles poza obrys drzwi aż do samej podłogi.. ?
 
Ostatnia edycja:

Conkord

New member
Po krótkiej przerwie wznowiłem prace już praktycznie wykończeniowe. Tak jak w pierwszych postach pisałem za ekranem muszę pozostawić popołudniowe miejsce do pracy. Jak ekran się wysunie całkowicie zasłania to miejsce i o to mi chodziło. Na podłodze ułożyłem już wykładzinę. Mając trochę czasu poeksperymentowałem z głośnikiem centralnym. Sprawdziłem opcję pierwszą w której chciałem go schować w podest i opcja którą mi sugerowaliście na podeście na podstawce. Owszem w jednej i drugiej opcji słychać dla większości bez różnicy jednak w momencie pojawienia się efektów różnica kolosalna. Chciałem w tym miejscu podziękować kolegom za pomoc bo nie zakładałem głośnika na podeście...a jednak. Fotel do pracy zrobiłem z bardzo wygodnego siedzenia samochodowego z pełną regulacją:D:D polecam. Czekam jeszcze na sofę i wtedy podsumuję całość prac. Na dzień dzisiejszy wrażenia z oglądania przeszły moje najśmielsze oczekiwania.Jednak w pełni czarny pokój daje radę. Chwila oddechu i zaczynam się rozglądać za zmianą sprzętu grającego.:D:D.

picture upload
image hosting free
print screen
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Z fotelem fajny patent :)
Nie no, kolego, szacun za włożoną pracę i czekamy na więcej zdjęć :)
Co do zmiany sprzętu masz coś już upatrzonego, czy dopiero będziesz poszukiwał?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Piękna sprawa, przede wszystkim własny wkład za co największy plus! :)
Myślę, że tak jak i ja, wielu kolegów chciałoby ujrzeć wszystko w osobnym wątku, więc daj się namówić i załóż swój temat ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Mógłbyś odpowiedzieć na pytanie, które zadałem stronę wcześniej. Będę wdzięczny. . ;-)
 

Conkord

New member
Jak zrobiłeś ta szczelinę pomiędzy dolna krawędzią drzwi a podłoga. Czy filc przykleiles poza obrys drzwi aż do samej podłogi.. ?

Szczelinę zrobiłem tak...
Na kątowniku PCV nakleiłem klejem na gorąco dwa paski takiej szczotki z "metra" jak daje się w drzwiach przesuwnych. Dodatkowo nakleiłem obok dwa paski filcu jeden na drugim. Teraz to już jest zero światła w pokoju a i dźwięk również został w pewien sposób wytłumiony. Jest pewien minus tego wszystkiego. Pomieszczenie jest dość małe. Poprzez takie uszczelnienie drzwi robi się przy zamykaniu pewne podciśnienie. Jak szybko zamknę drzwi to słychać jak świszczy powietrze w oprawkach w suficie podwieszanym w takim stopniu że potrafiło jakieś farfocle zaciągać z wełny. Kolejny raz przekonuję się że fizyki się nie oszuka. Nie było wyjścia musiałem dorobić wentylację w pokoju. Nawet to i dobrze bo jak zamknie się drzwi i kilka osób zacznie oglądać to może się skończyć tlen w połowie filmu :smile::smile:

free photo upload
listwa ze szczotkami

image hosting 30 mb

uploading pictures
drzwi od spodu

Szczotki są bardzo podatne i miękkie fajnie "szurają" po podłodze.
 
Do góry